پله های شیشه ای مارپیچ

راه پله یکی از قسمت های ساختمان است که بخش های مختلف ساختمان را به هم وصل میکند. برخی از خانه ها دارای دو طبقه هستند که برای وصل کردن این دو طبقه معمولا از راه پله های مختلف استفاده میشود. هر چه قدر که راه پله درون خانه دارای ظاهر زیباتری باشد، جلوه بهتری به خانه میبخشد و باعث زیباتر دیده شدن دکوراسیون داخلی خانه میشود. به همین دلیل است که افرادی که کار طراحی دکوراسیون داخلی انجام میدهند باید به این نکته توجه داشته باشند که حتما به زیبایی راه پله و هماهنگی آن با ظاهر خانه توجه داشته باشند. 
خانه های که دارای ظاهر کلاسیک هستند باید از راه پله هایی با ظاهر کلاسیک در طراحی دکوراسیون خود استفاده کنند و همچنین خانه هایی که دارای ظاهری مدرن هستند باید از راه پله هایی با ظاهر مدرن استفاده کنند. یکی از انواع راه پله های مناسب در خانه که دارای ظاهری مدرن و زیبا است، پله های شیشه ای مارپیچ است. پله های شیشه ای مارپیچ از شیشه های سکوریت و لمینیت ساخته شده اند که در ادامه مقاله به بررسی راه های ساخت این پله ها اشاره خواهیم کرد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقه مند به استفاده از این پله ها هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مطالب زیادی درباره پله های شیشه ای مارپیچ در اختیار شما قرار دهیم. 

Image

برای خرید پله شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

شیوه ساخت پله های شیشه ای

در بررسی پله های شیشه ای مارپیچ لازم است که در ابتدا به بررسی شیوه ساخت این پله ها بپردازیم. پله های شیشه ای معمولا از چند لایه شیشه لمینت و سکوریت ساخته میشوند. شیشه های لمینت و سکوریت شیشه هایی هستند که دارای استحکام زیادی هستند. معمولا در ساخت پله های شیشه ای مارپیچ چند لایه شیشه لمینت و سکوریت بر روی هم پرس میشوند. این بعد از پرس این شیشه ها لازم است که شیشه های پرس شده، بر روی یک قاب فلزی محکم قرار بگیرند. 
استحکام این قاب فلزی باعث میشود که راه پله شیشه ای دارای استحکام بیشتری باشد. بعد از قرار گرفتن شیشه ها در قاب فلزی لازم است که شیشه ها در اسکلت راه پله قرار بگیرند. معمولا طراحی شیشه ها به صورتی است که شیشه ها متناسب با با شکل اسکلت فلزی ساخته می شوند. معمولا بر روی قسمت پاخور شیشه ها پرس شده چند شیار ایجاد میکنند که افراد در هنگام استفاده از پله دچار حادثه نشوند. 

Image

جهت مشاهده قیمت پله شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

ایمنی پله های مارپیچ

یکی از مواردی که در بررسی پله های شیشه ای مارپیچ باید مطرح کرد ایمنی پله های مارپیچ است. امنیت پله های مارپیچ به وسیله چند کار تامین میشود. اولین کاری که برای تامین امنیت پله های مارپیچ انجام میشود، استفاده از شیشه های محکم و استاندارد در ساخت پله است. دومین کار مهم در تامین امنیت پله، استفاده از اسکلت فلزی محکم و با دوام در ساخت پله است. اقدام مهم بعدی در تامین امنیت پله استفاده از نرده های مناسب با طراحی پله است. نرده باعث میشود که از سقوط احتمالی افراد جلوگیری شود. نکته آخری که باعث بالا رفتن امنیت پله های شیشه ای مارپیچ میشود، شیار هایی است که معمولا بر روی قسمت جلویی پله ایجاد میشود که از لیز خوردن افراد جلوگیری کند. در ساخت پله های مارپیچ حتما باید نکات ایمنی رعایت شود تا از بروز هرگونه حادثه احتمالی جلوگیری شود. 

خرید و هزینه پله مارپیچ شیشه ای

کسانی که تمایل دارند از پله های شیشه ای مارپیچ برای خانه خود استفاده کنند، برای تهیه این پله ها باید به کارگاه های معتبر تولید این پله ها سر بزنند. بهتر است که افراد در مورد کارگاه های مختلف تحقیق کنند و از نمونه کار های مربوط به هر کارگاه دیدن کنند و در نهایت بهترین و با کیفیت ترین کارگاه را انتخاب کنند. انتخاب کارگاه مناسب باعث میشود که کیفیت نهایی محصول تا حد زیادی تامین شود. 
در این قسمت از مقاله قصد داریم در  مورد قیمت پله های شیشه ای مارپیچ صحبت کنیم. پله های مارپیچ به دلیل شکل پیچیده تری که دارند، سخت تر از پله های شیشه ای ساده ساخته میشوند. به همین دلیل قیمت این پله ها از پله های شیشه ای ساده بیشتر است. همچنین عوامل متعددی بر قیمت این شیشه ها تاثیر میگذارند. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این شیشه ها، جنس شیشه، تعداد پله ها و کارگاه مورد نظر است. هر چه قدر که تعداد پله های موجود در راه پله بیشتر باشد به طبع قیمت تمام شده راه پله نیز بیشتر خواهد بود و هر چقدر هم که جنس مواد مورد استفاده در پله ها مرغوب تر باشد، قیمت تمام شده راه پله گران تر خواهد بود. البته افراد در خرید این پله ها باید دقت داشته باشند که به هیچ وجه کیفیت را فدای قیمت راه پله نکنند. 

Image

جهت سفارش پله شیشه ای از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.
 
سخن پایانی
  راه پله قسمتی از ساختمان است که بخش های مختلف ساختمان را به هم وصل میکنند. معمولا برای وصل کردن این دو طبقه از یک راه پله مناسب استفاده میکنند. ظاهر راه پله تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. به همین دلیل است که طراحان دکوراسیون داخلی باید به این نکته توجه داشته باشند که حتما در طراحی دکوراسیون خانه از راه پله هایی مناسب با فضای خانه استفاده کنند. در طراحی خانه های مدرن بهتر است از پله هایی با ظاهر مدرن بهره برد. راه پله های شیشه ای که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم یکی از راه پله هایی با ظاهر مدرن هستند. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته