پله شیشه ای

امروزه توجه به زیباسازی فضا و همچنین دکوراسیون داخلی، بیش از پیش اهمیت دارد. یکی از مواردی که نقش موثری در زیبا سازی بنا ایفا می کند، پله شیشه ای و راه پله شیشه ای است که نوع مدرنی از پله ها محسوب شده و ساختار اصلی آن بر پایه شیشه بنا شده است. شیشه علاوه بر شفافیت و ایجاد فضایی معلق در کنار ظرافت منحصر به فرد خویش، فضایی زیبا، مدرن و جذابی را خلق می کند. پله های ساخته شده از شیشه نسبت به شیشه های مرمری، چشم نواز تر بوده و فضای کمتری را نسبت به دیگر پله ها اشغال می کنند که همین امر موجب شده است تا توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب نماید. از انواع شیشه های شفاف، مات و دیگر موارد مشابه که با تکنولوژی جدید ساخته می شوند، در ساخت راه پله شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. نکته حائز اهمیت در این امر این است که پله های شیشه ای بایستی از استحکام و مقاومت بالایی در برابر وزن، ضربه و دیگر خطرات احتمالی برخوردار باشند؛ در نتیجه می توان گفت که استفاده از شیشه های سکوریت و شیشه های لمینت، بهترین انتخاب برای استفاده هستند.

پله شیشه ای

برای خرید شیشه لاکوبل می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

ساخت راه پله های شیشه ای

راه پله های شیشه ای از چند لایه شیشه سکوریت یا لمینت روی هم پرس شده با مقاومت و استحکام بالا ساخته شده و با کنتراست های رنگی متفاوتی که دارند،  هارمونی زیبایی در فضا ایجاد می کنند. از این رو شفافیت پله های شیشه ای می تواند ایده ی خوبی برای در هم آمیختگی معماری و طراحی ساختمان باشد. اگر نگران سر خوردن بر روی راه پله ی شیشه ای هستید، باید بگوییم که این مشکل با ایجاد شیار بر روی شیشه، برطرف شده است.
یکی از شکل پذیرترین متریال ساختمانی، شیشه است؛ از این رو پله های مارپیچ شیشه ای به آسانی طراحی و ساخته می شوند. بدیهی است که پله هایی از جنس شیشه، جهت حفظ ایمنی و نگهداری آنها، از پایه های مخصوصی کمک گرفته می شود. پله هایی که بطور کامل از شیشه ساخته شده اند، به کمک جداره های شیشه و استیل، به دیوار وصل و محکم شده و میخ های مورد استفاده در آن ها، در میان دیوار پنهان می شوند. جالب است بدانید که برای ساخت پله های تمام شیشه ای، از صفحات استیلی و خطوطی که بر روی آنها حک شده است، برای دید بهتر این نوع پله ها کمک می گیرند.

کاربرد پله های شیشه ای

برای زیباتر و چشمگیر تر شدن فضاهایی که در آن ها از پله های شیشه ای استفاده شده است، از نرده هایی از جنس استیل یا ترکیب شیشه با استیل استفاده می کنند. راه پله های شیشه ای در فضاهایی مانند ویلا های لوکس، ساختمان های اداری و تجاری، فروشگاه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، برای ساخت پله های شیشه ای، از شیشه های نشکن یا همان شیشه های سکوریت استفاده کرده و با محاسبات مهندسی و به صورت کاملا ایمنی، طراحی و تولید می شوند. ساخت راه پله شیشه ای به شکلی است که در ساختمان های دوبلکس و فروشگاه هایی که بالکن دارند، فضای کمی را اشغال می کنند.

مزایای استفاده از راه پله های شیشه ای

یکی از اصلی ترین دلایلی که موجب شده است تا پله های شیشه ای طرفداران زیادی پیدا کنند، ایجاد فضایی زیباتر و پر نورتر این دسته از راه پله ها است؛ چرا که با نور طبیعی که از دو طرف به پله ها تابیده می شود، موجب می شود تا فضا از آنچه که هست، بزرگتر نشان داده شود. استفاده از پله های ساخته شده از شیشه در منظره های طبیعی و فضاهایی با نور طبیعی، چشم نواز و دلفریب است؛ حتی اگر جنس پله ها تماما از شیشه نباشد نیز، نور طبیعی از فضای درونی پله ها به داخل ساختمان تابیده و فضایی مثال زدنی را پدید می آورد. شکل پذیر بودن، یکی از ویژگی های منحصر به فرد شیشه بوده که به واسطه آن می توان فرم ها و شکل های گوناگونی به شیشه داده و به راحتی به یکدیگر متصلشان نمود. استحکام بالا در گذار هستند. کنار نصب سریع و آسان، از دیگر مزیت های راه پله های شیشه ای بوده که می توان به آن اشاره کرد.

مزایای استفاده از راه پله های شیشه ای

چرا از پله های شیشه ای استفاده کنیم؟

از آنجائیکه راه پله ها دائما در برابر نوسانات و شوک های دمایی قرار دارند، عواملی چون سرما، گرما، رطوبت و برودت بر روی آنها تاثیرگذار است؛ از این رو تنها گزینه پیش رو، استفاده از شیشه های سکوریت است که علاوه بر استقامت چشمگیری که دارند، تحمل بالایی در برابر نوسانات و تغییرات دمایی داشته و مقاومت بالایی در این زمینه از خود نشان می دهند. شیشه سکوریت تحمل ضربه را داشته و در محیط راه پله که مکانی پرتردد است و ریسک ضربه و خطر را افزایش می دهد، بهترین انتخاب برای حفظ ایمنی و امنیت می باشد.

سازه پله های شیشه ای

به طور معمول پله های شیشه ای، با سازه های دیگری ترکیب شده و محصول نهایی بدست آمده، نصب می شود. در ادامه به برخی از این سازه ها اشاره می کنیم.

 • سازه هایی با ساختار قوطی چوبی
 • سازه هایی با استراکچری از جنس لوله استیل حول یک محور
 • سازه هایی با استراکچری از جنس لوله استیل و گردان
 • سازه هایی با استراکچری از جنس قوطی آهن رنگ شده
 • سازه هایی با استراکچری از جنس قوطی استیل

 

پله های شیشه ای و انواع آن

پله های شیشه ای در طرح ها و مدل های متنوعی طراحی و ساخته می شوند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

پله های شیشه ای مارپیچ

طراحی، ساخت و اجرای پله های شیشه ای مارپیچ، به دلیل انعطاف پذیری شیشه، با حفظ مقاومت، به راحتی امکان پذیر بوده و پایه هایی برای محافظت از شیشه تعبیه شده است. این پله ها با استفاده از جداره های شیشه و استیل، توسط میخ های مخفی شده در دیوار، به دیوار محکم می شوند.

راه پله های شیشه ای استیل

یکی از دیگر از انواع پله های ساخته شده از شیشه، راه پله های شیشه ای استیل هستند که ساختار آن ها بر پایه شیشه و استیل است. در پله شیشه ای استیل، نرده ها از جنس استیل یا ترکیبی از استیل و شیشه بوده که این ترکیب، فضایی زیبا و چشم نوازی را خلق می کند.

پله های شیشه ای گرد

پله های شیشه ای گرد، نسبت به دیگر موارد مشابه، کمترین فضا را اشغال کرده و مناسب ترین گزینه برای خانه ها، ویلا ها و دیگر فضاهایی با مساحت کم هستند. این نوع از پله را می توان با رعایت استاندارد ها و اصول اولیه، در هر بخش از خانه اجرایی کرده و از فضاهای بلااستفاده ساختمان، برای اتصال طبقات استفاده نمود. پله های گرد برای اتصال طبقات در سازه های مختلفی از جمله برج های اداری – تجاری، ساختمان های مسکونی، فضای درونی خانه ها و غیره، مورد استفاده قرار می گیرند.

راه پله های شیشه های دوبلکس

پله های شیشه ای دوبلکس در فضاهایی که دکوراسیون مدرن اهمیت فراوانی داشته و می تواند کاربرد مناسب و جذابی برای بازسازی یک فضا با ترکیب شیشه و چوب ایجاد کند. در اجرای پله شیشه ای دوبلکس می توان از نورپردازی با نورهای سرد، مثل آبی و سفید، بکار برد. شیشه سکوریت برای راه پله ها در برابر نوسانات و تغییرات دمایی که منجر به ترک خوردگی و شکستگی می شوند، از مقاومت بالایی برخوردار است.

پله پیچ شیشه ای

پله پیچ شیشه ای را می توان با کف پله چوبی ترکیب کرده و نمایی بی بدیل را به ارمغان آورد. ناگفته نماند که بکارگیری یا عدم بکارگیری چوب در ساخت این پله ها، بسته به نظر مستقیم مشتری دارد. ابزار و متریال به کار گرفته شده در پله پیچ شیشه ای همانند دیگر مدل های پله ی شیشه ای، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نورپردازی پله های شیشه ای

یکی از موارد مهمی که پیش از نورپردازی شیشه باید به آن توجه شود، شفاف بودن متریال شیشه یا رنگی بودن آن است؛ از این رو توجه به رنگ و تناژ نور برای نورپردازی پله ها، از اهمیت بسزایی برخوردار است. پیش از این اشاره کردیم که طراحی پله های شیشه ای می تواند بصورت تمام شیشه ای یا ترکیب آن ها با فلز یا چوب انجام گیرد که البته تلفیق متریال ها با یکدیگر می تواند به طراحی های زیباتر و مدرن تری منجر شود. بطور مثال برای ساخت نرده پله های شیشه ای می توان از استیل، چوب، شیشه یا ترکیب آن ها از یکدیگر استفاده می شود. از انواع نورپردازی های راه پله های شیشه ای می توان به نورپردازی به صورت دیوار کوب، ریلی و نورپردازی از کف اشاره کرد.

نورپردازی پله های شیشه ای

جهت مشاهده قیمت شیشه رنگی می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

فضاها و دکوراسیون های مناسب برای استفاده از پله های شیشه ای

شیشه متریالی مدرن به حساب می آید؛ اما برخی بر این باورند که شیشه متریالی سنتی است. هر چند که استفاده از شیشه های رنگی در گذشته بسیار رواج داشته است، اما در مجموع استفاده از شیشه در دکوراسیون مدرن، رایج تر است. پله های شیشه ای یکی از سازه های مدرن به حساب می آیند که برای طراحی و دکوراسیون فضاهای متفاوتی از جمله هتل ها، مراکز تجاری – اداری، رستوران ها، ویلا های لوکس، مجتمع های مسکونی و غیره به کار برده می شوند؛ چراکه استفاده از انواع راه پله های شیشه ای در فضاهای مختلف، موجب پر نورتر و جذاب تر شدن فضا شده که این امر از اصلی ترین مزایای پله شیشه ای است.
قابلیت شکل پذیری شیشه این امکان را می دهد تا امکان ساخت انواع مدل های پله شیشه ای از جمله پله شیشه ای گرد، پله گردون شیشه ای، پله معلق شیشه ای، پله مارپیچ شیشه ای و دیگر مدل های مدرنی که در ساخت آنها از شیشه استفاده می شود، بیش از مدل های دیگر باشد. از آنجائیکه شیشه های بکار رفته در ساخت و اجرای پله های شیشه ای گرد، کنتراست های رنگی متفاوتی دارند، نقطه نظر طراحی و معماری دارای اهمیت است. این ویژگی ها در کنار شیشه های میرال و ایمنی که برای ساخت پله های شیشه ای استفاده  می شوند، موجب شده است تا دامنه ی کاربری این نوع پله ها در پروژه های ساختمانی، بیش از پیش شود.

پله شیشه ای و خطرات احتمالی

واضح است که شیشه های استفاده شده در ساخت پله های شیشه ای با شیشه های معمولی که در ساخت پنجره یا شیشه های اتومبیل از آن استفاده می شود، متفاوت هستند. راه پله های ساخته شده از شیشه، عمدتا از شیشه های سکوریت شده با مقاومت بسیار بالا و با محاسبات دقیق مهندسی طراحی و ساخته می شوند. شیشه های میرال در مقابل ضربه، تغییرات دمایی و همچنین فشار، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده و به خوبی از عهده این کار بر می آیند؛ بنابراین می توان گفت که تمامی راه پله های شیشه ای در مقابل ضرب دیدگی و شکستن، از استقامت و دوام بالایی برخوردار بوده و هیچ خطری ندارند. لازم به ذکر است که برای ساخت پله های شیشه ای، چند نوع شیشه را به کار می گیرند. شیشه نشکن 10/20 میلی متر، شیشه لمینت دو لایه خام با ضخامت 20 میلی متر، شیشه لمینت دولایه / سه لایه سکوریت با ضخامت 20 میلی متر و همچنین شیشه لمینت سه لایه سکوریت با ضخامت 30 میلیمتر از جمله مدل های شیشه به کار رفته در این نوع از پله ها هستند. ناگفته نماند که صفحه ی کف پله های شیشه ای می تواند فریم هایی از جنس چوب یا استیل داشته باشد یا اینکه بدون فریم یا اصطلاحا فریم لس باشد.
نکته ی دیگری که در حفظ امنیت پله های شیشه ای حائز اهمیت است، دیدن آن ها اللخصوص در هنگام حرکت از بالا به پایین است؛ چرا که گاها به دلیل شفافیت شیشه ممکن است در مواقعی با توجه به نور وارد شده بر فضا، سطح و حجم هر پله به درستی تشخیص داده نشده و موجب وقوع حادثه ای برای افراد شود. همین امر موجب شده است تا از صفحات استیل یا نورپردازی برای ایجاد خطوط مرزی پله ها کمک گرفته و تشخیص هر پله برای افراد راحت تر شود.
شیشه و تاثیرات آن بر دکوراسیون خانه

ایران لاکوبل بزرگترین مرکز فروش شیشه رنگی در تهران جهت سفارش شیشه رنگی از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 • فضایی که در اختیار دارید، مهمترین رکن در انتخاب طرح پله های شیشه ای است. برای انتخاب و خریداری هر جز از تجهیزات، توجه به دکوراسیون داخلی امری مهم و ضروری است.
 • برای تزیین و دکور دیوار راه پله های شیشه ای می توانید از رنگ های متقارن با توناژ و تم تیره استفاده کنید. این امر تاثیر بسزایی در جلوه و نمای پله ی شما دارد.
 • اگرچه در طراحی دکوراسیون فضا های مختلف عمده ی توجه بر روی دکوراسیون فضای سالن و پذیرایی است، اما توجه به موارد جزیی و البته اساسی مثل پله ها می تواند تغییرات چشمگیر و ملموسی را در فضا ایجاد کنند.
 • استفاده از دیوارپوش های سه بعدی می توانند انتخاب خوبی برای دیوار های کناری پله های شیشه ای باشند. انعکاس نور این دیوارپوش سه بعدی بر روی شیشه، فضایی غیر قابل توصیفی را برایتان به ارمغان می آورد.
 • دیوار های کناری پله یکی از مناسب ترین فضا ها برای ایجاد کتابخانه هستند. این کار کمی هزینه بر است، اما فضای خوبی برای نگهداری کتاب بوده و بی شک فضایی مدرن و زیبایی برایتان رقم می زنند.

  Image

   
 • چنانچه کفپوش فضایی که در اختیار دارید از چوب و مشتقات آن است، بهتر است هندریل راه پله ی شیشه ای خود را از جنس چوب انتخاب کنید. جانپناه استیل بهترین گزینه برای کفپوش های سنگی و سرامیکی هستند.
 • در طراحی پله های دوبلکس، از مدل ها و طرح های گوناگونی استفاده می شود که در این طرح ها می توان فلز، شیشه، چوب یا ترکیبی از آن ها را بکار برد. ناگفته نماند که راه پله های شیشه ای دوبلکس می توانند از نوع همراه یا بدون نرده مورد استفاده قرار بگیرند.
 • بکارگیری آینه و خلق دکوراسیونی چشم نواز توسط آن، یکی از روش های مقرون به صرفه ای است که برای تزئین و طراحی دیوار راه پله های ساخته شده از شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

توجه به فضا مهمترین رکن در انتخاب مدل راه پله های شیشه ای

فضایی که در اختیار دارید، مهمترین نقش را در انتخاب مدل و طرح پله های شیشه ای ایفا می کند. همانطور که پیش از این هم به آن اشاره کردیم، در فضاهای بزرگ استفاده از راه پله در مرکز خانه یا ساختمان و در انواع مدل های مارپیچ، مناسب است؛ اما در فضاهای کوچک بهتر است مدل راه پله ها ساده و در قسمت کناری دیوار طراحی و نصب شوند.
جمع بندی
امروزه نسبت به گذشته استفاده از پله ها و راه پله های شیشه ای در دکوراسیون داخلی بیش از پیش است؛ چرا که علاقه افراد روز به روز به سمت دکوراسیون های مدرن کشیده می شود. راه پله های شیشه ای و مدل های مختلفی که در طراحی و ساخت آن ها به کار گرفته میشود، از جدیدترین و جذابترین عناصر در طراحی و خلق سبک مدرن هستند. طراحی، ساخت و اجرای این پله ها، به محاسبات دقیق مهندسی، متریال های نوین صنعت ساختمان و همچنین مهارت در نصب نیاز دارد. ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا در رابطه با پله های شیشه ای، جنس، طرح ها، نقاط قوت و ضعف و دیگر موارد مربوطه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

پله شیشه ای

مد و دکوراسیون داخلی تا جایی پیش رفته که حتی راه پله ها را هم تحت الشعاع خود گرفته است. طراحان خواسته اند که راه پله های نوینی را خلق کنند که با دکوراسیون مدرن هماهنگ باشد، بنابراین ایده راه پله شیشه ای به ذهن آنها خطور کرد. پله ‌های شیشه ای از چندین لایه شیشه سکوریت یا لمینت که روی یکدیگر فشرده شده اند، تولید شده است. استقامت این شیشه ها بسیار زیاد بوده که برخی از آن ها کنتراست ‌‌های رنگی مختلفی نسبت به هم دارند.
چنان چه فضای کافی در اختیار باشد پله های شیشه ای موجب می گردند مکان مد نظر روشنایی بیشتری کسب کند در نتیجه جذاب تر دیده شود. زمانی را تصور کنید که نور طبیعی از دو سمت به پله ها می تابد، روشنایی وصف ناپذیر خانه چشم هر بیننده ای را به خود جذب خواهد کرد، علاوه بر این به گونه ای به نظر می آید که گویا خانه دو برابر از مساحت واقعی است. 

پله شیشه ای

شیشه هایی که برای پله های شیشه ای نصب می شوند، باید سوای بر مقاومت در برابر ضربه و خط و خش، در مقابل نیرو و فشار عمودی مستحکم باشد و بتواند افراد با وزن مختلف را تحمل نماید. شیشه های این چنینی پس از عملیات شیمیایی ویژه ای حاصل می شوند تا قادر باشند در برابر وزن های مختلف تاب بیاورند.

ساخت پله شیشه ای

وضوح بالای پله ‌های شیشه ای موجب شده تا معماری و طراحی ساختمان با همدیگر ترکیب شوند و این شاهکار معماری را خلق کنند. برای آن که افراد در زمان تردد از پله ها دچار لغزش نشوند شیار‌‌هایی در قسمت پاخور ایجاد می شود. از آنجایی ‌که شیشه عنصری با قابلیت انعطاف ‌پذیری بالایی است، تولید پله‌‌های مارپیچ شیشه ای به آسانی قابل انجام می شود. مقاومت این پله های شیشه ای بسیار بالاست و اصلا به شیشه های اتومبیل شباهت ندارند.
برای پله شیشه ای پایه هایی تعبیه می شود که وظیفه نگهداری آن را بر عهده دارند. پله های کاملا شیشه ای با کمک دیواره های شیشه ای و استیل به دیوار اتصال داده شده اند و این میخ ها به صورت حرفه ای در دیوار پنهان شده است. به علت وضوح شیشه، اینگونه دیده می شود که پله ها در هوا آویزان هستند و نور را به آسانی از خود عبور می دهند این وضوح بالا تمام بخش های شیشه نشان خواهند داد. اگر چه برای ساخت این پله های تمام شیشه ای احتیاج به اوراق استیل هست. باید جهت قابل دید بودن پله ها از خط هایی که بر روی آن به وجود آمده به کار برد.

پله های شیشه ای مارپیچ

فضای درونی ساختمان یکی از با اهمیت ترین بخش هایی است که با انتخاب مواد اولیه و طراحی جذاب و با کمک عناصری مثل پله پیچ یا پله اسپیرال spiral میتواند سازه شما را مثل الماس نورانی کند و بهای آن را مضاعف سازد. یکی از این محیط ها که نوع نصب و انتخاب مواد اولیه آن بسیار با اهمیت است، راه پله است. با کمک یک طراحی خوب و جذاب طراحی بی نظیری را به آپارتمان خود هدیه دهید.
کاربرد spiral با جنس شیشه که با اسم پله پیچ ( پله گرد ) شناسانده شده است. ایده مناسب برای ساخت محیط به روز و جذاب همچنین عنصر مناسبی برای منفک کردن محیط اختصاصی و اتاق پذیرایی است.
به کار بردن پله اسپیرال یا پله گرد (پله پیچ) فقط در منازل و اماکن مسکونی استفاده ندارد، بلکه شما میتوانید محیط مغازه ها یا رستوران خودتان را با استفاده از یک راه پله گرد و مارپیچ کاملا شیشه ای طرح ریزی نمایید.

راه پله شیشه ای استیل

راه پله شیشه ای استیل

یکی از پایه های اساسی جهت جذابتر شدن منازل دوبلکس و محیط های تجاری راه پله است. چنان چه در پی سبک های ویژه و جذاب برای منزل یا دفتر تان هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما با پله های آویزان آشنا شوید. پله های آویزان، جزء ایده های به روز و مدبرانه ای است که هم اکنون به وسیله معماران زیادی به کار برده می شود. برخورداری از پله های آویزان سوای بر جذابیت و نمای به روزی که دارد موجب بهینه سازی زیاد محیط می گردد. شرکت های خدماتی نصب پله شیشه ای تلاش می کنند تا سطح کیفی پروژه در حد بالایی باشد، هم چنین کالایی تولید می کنند که در جذابیت و استقامت بی نظیر باشد. این شرکت ها گارانتی معتبر عرضه کرده و امنیت را به شما و خانواده 

پله شیشه ای گرد

پس از طراحی پله های شیشه ای معمولی، ایده پله های شیشه ای گرد به ذهن طراحان خطور کرد. تنوع در این راه پله ها فضای بسیار جذابی را رقم زده است. سبک های بسیار جذاب و پر استفاده از پله های شیشه ای در خانه های مجلل نصب می گردند که چشمان هر بیننده ای از مشاهده آن ها سیراب نخواهد شد.
در پله شیشه ای از شیشه که مواد اولیه ای منعطف است، استفاده می شود. به همین علت شما میتوانید از شیشه جهت تولید پله های گوناگون کمک بگیرید. پله های شیشه ای متنوعی که توسط طراحان طراحی و اجرا شده است در ادامه بیان می شود می توانید با توجه به این مدل ها گزینه مد نظرتان را انتخاب کنید.

 • انواع پله های مارپیچ شیشه ای
 • انواع پله های گردون شیشه ای
 • انواع پله معلق شیشه ای
 • انواع پله شیشه ای گرد
 • انواع پاگرد های شیشه ای
 • انواع نرده پله شیشه ای
 • و غیره

پله شیشه ای دوبلکس

پله شیشه ای دوبلکس

کار گذاشتن راه پله در ساختمان امری اجتناب ناپذیر است و نصب پله شیشه ای کاری چالش برانگیز است، چون بدون وجود پله رفت و آمد بین طبقه های مختلف امکان پذیر نیست. در بعضی از سازه ها برای ساخت پله ها از سنگ و مصالح, فلز و غیره کمک گرفته می شود. در حال حاضر افراد بسیار زیادی به زیبا سازی فضا و دکوراسیون داخلی گرایش پیدا کرده اند، به همین منظور از پله های شیشه ای برای کار گذاشتن در سازه های گوناگون بهره گرفته اند. این نوع پله ها را اغلب با کمک یک قطعه فلزی و کف آن را با شیشه پیاده سازی می کنند. شیشه استفاده شده در این سازه ها شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت است.

 • شیشه های سکوریت ۱۰ میلیمتر
 • شیشه های سکوریت ۲۰ میلیمتر
 • شیشه های لمینت دو لایه خام با قطر ۲۰ میلیمتر
 • شیشه های لمینت دو لایه سکوریت با قطر ۲۰ میلیمتر
 • شیشه های لمینت سه لایه سکوریت با قطر ۳۰ میلیمتر
 • شیشه های لمینت سه لایه سکوریت با ضخامت ۳۰ میلیمتر ( لایه وسطی بعد از لمینیت شدن تکه تکه میشود)

همین طور قابلیت پیاده سازی با کمک یراق آلات و بست های ویژه هم  امکان پذیر بوده که موجب بالا رفتن قیمت این نوع پله ها می شود. شیشه همراه با مشخصه خاص خود به عبارت دیگر همان بدون رنگ بودن و ساخت محیطی معلق همراه ظرافت طراحیِ که دارد می تواند یک مکان رویایی و هیجان انگیز را برای شما در زمان بالا رفتن و پایین آمدن از آن ایجاد نمود. پیاده سازی این کارها حتی برای طراحان مجرب و با سابقه هم تکراری نیست.،  بلکه جذابیت زیادی داشته و شور انگیز خواهد بود. همراه این گونه پله ها می توان نرده شیشه ای, هندریل, نرده استیل هم نصب کرد.

پله پیچ شیشه ای

با دو شیوه میتوان نرده های شیشه ای را نصب کرد. که در ادامه بیان شده است. 

 • پیاده سازی با کمک فیکس پوینت کنار کف پله و شاسی پله گرد
 • پیاده سازی با کمک یو چنل روی شاسی پله پیچ

هر یک از  شیوه های مذکور مزایا و معایب به همراه دارد. مزیت این شیوه در این است که شیشه درون یوچنل گذاشته شده و سفت می شود که نصب آسان تری نسبت به تکنیک فیکس پوین دارد. سامان دادن به نرده شیشه ای آسان تر است و پروژه تمام شده جذاب تر می گردد و مشکلات کمتری برای کارفرما ایجاد می شود. یقینا نرده های شیشه ای موجب جذابیت بیشتر پله گرد و پله پیچ خواهد شد.
نخستین مرحله سفارش پله گرد و پله پیچ انتخاب گونه پله و دکوراسیون پله گرد است. در نوشتار پیش رو سعی شده تا آگاهی های مورد نیاز جهت اجرای پله شیشه ای، انواع شیشه های استفاده شده در پله گرد و غیره را بیان کنیم. پله گرد و پله پیچ جزء جذاب ترین طراحی های داخلی ساختمان است. در نتیجه هر چیزی که مشاهده کننده را به خود جذب میکند پله گرد است. جذابیت پله گرد و پله پیچ به چیدمان پله مرتبط است و مسئله ای کاملا سلیقه ای به حساب می آید. کارفرما بر اساس نظر شخصی اش پله گرد دو محور و تک محور یا پله کنسولی نصب می کند و در نتیجه تصمیم می گیرد که کف پله و نرده خود را به چه صورتی پیاده سازی نماید.  

نصب پله شیشه ای

نصب پله شیشه ای

یکی از مزیت های قابل تامل پله های شیشه ای این است که مانع میدان دیده مشاهده کننده نمی شوند. در سایر پله های دیگر با مواد اولیه مختلف مانند گچ، چوب و یا سیمانی در منزل و یا محیط کار پیاده سازی می شود این نوع پله ها باعث مانع دید می شوند و محیط را بسته تر کرده و تاریک تر می سازند. در این حالت اجبارا باید نور بیشتری در فضای داخلی تعبیه کرد.
برای اجرای پله شیشه ای از شیشه سکوریت سه لایه کمک گرفته می شود. سپس شیشه های لمینت شده پله به جایگاه منتقل شده و به وسیله یک مجموعه تخصصی پیاده سازی پله شیشه ای بر اساس نقشه اجرا می شود. یکی از مسائل با اهمیت در پیاده سازی این پله آماده سازی نقاطی است که تحمل بار شیشه و وزن پله روی آنهاست. پیچ های بلند بولت در شکاف هایی که با چسب بتن انباشته شده، گذاشته می شوند. و سپس یراق پله به آنها افزوده می گردد. در این مرحله شیشه های لمینت ۳ لایه به ترتیب و با تمرکز زیاد به استراکچر اصلی متصل می شود. 

یراق آلات پله شیشه ای 

یراق آلات گوناگونی جهت نصب نرده های پله شیشه ای تولید شده که تنوع زیادی دارد. نوع پروژه کارفرما و شیوه اجرا و پیاده سازی شیشه، می تواند نوع یراق نرده را برای نرده شیشه ای مشخص نماید. به عنوان مثال در شیوه متصل کردن شیشه نرده به دیوار، مناسب ترین یراق، یراق فیکس پوینت محسوب می شود. با لیست قیمتی که شرکت های خدماتی نصب پله شیشه ای در اختیار مشتریان می گذارند موجب می شوند که آن ها انتخاب دقیقی داشته باشند. 

یراق آلات پله شیشه ای

جمع بندی
اقتضائات بعضی از سازه ها طلب می کند که برای ایجاد هر چه بهتر دکوراسیون داخلی از پله های شیشه ای کمک گرفت. پله شیشه ای نمایی متفاوت برای ساختمان به ارمغان می آورد. لازم به ذکر است از آنجایی که قطر شیشه های استفاده شده زیاد است پس امنیت آن ها تضمین شده است، همچنین باید بگوییم که از چندین شیشه متصل به هم در نصب اینگونه از پله ها استفاده شده که ایمنی آن ها را بالاتر می برد. پاکسازی 

  

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته