پله شیشه ای گرد

ساختمان های چند طبقه دارای قسمتی به نام پله هستند که قسمت های مختلف ساختمان را به هم وصل میکنند. همچنین برخی از خانه های دو طبقه نیز دارای پله هایی هستند که قسمت های مختلف خانه را به هم وصل میکنند. در گذشته زیاد به زیبایی پله ها اهمیت داده نمی شد و بیشتر کاربرد آن ها مد نظر بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت و تکنولوژی همه چیز شکل جدیدی به خود گرفت. دنیای ساختمان سازی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و پیشرفت های شایانی کرده است. پیشرفت های صنعت ساختمان سازی باعث شد که زیبایی به یکی از ارکان مهم در ساختمان سازی تبدیل شود. یکی از بخش هایی که بر روی ظاهر آن تمرکز شد پله ها و راه پله ها بود.
 امروزه انواع و اقسام مدل های مختلف پله و راه پله در بازار وجود دارد که هر کدام مناسب استفاده در یک دکوراسیون داخلی خاص هستند. یکی از انواع این پله ها، پله های شیشه ای است. پله های شیشه ای خود دارای مدل های مختلفی هستند که این مدل ها در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از انواع پر طرفدار پله های شیشه ای، پله شیشه ای گرد است. این نوع از پله ها دارای ظاهری مدرن هستند که مناسب استفاده در فضاهای مدرن هستند. اگر شما هم جزو طرفداران پله شیشه ای گرد هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات زیادی درباره پله شیشه ای گرد در اختیار شما قرار دهیم. 

Image

برای خرید پله شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

موارد استفاده از پله های شیشه ای

در بررسی پله شیشه ای گرد در ابتدا میخواهیم به موارد استفاده از پله های شیشه ای بپردازیم. همانطور که در پاراگراف قبلی گفته شد پله شیشه ای گرد دارای ظاهری مدرن هستند. به همین دلیل این پله ها بیشتر مناسب استفاده در محیط های مدرن هستند. مرکز تجاری های مدرن یکی از مکان هایی هستند که استفاده از پله شیشه ای گرد باعث زیبا تر شدن دکوراسیون آن ها میشود. البته با توجه به میزان رفت و آمد در مرکز های تجاری حتما باید به این نکته توجه داشت که  از پله هایی با استحکام بسیار بالا در این مراکز استفاده شود. 
مکان دیگری که میتوان از پله شیشه ای گرد استفاده کرد، دفتر کارهای مدرن است. این پله ها هماهنگی مناسبی با فضای دفتر کار های مدرن و زیبا دارند. در خانه هایی که به صورت دوبلکس ساخته می شوند نیز میتوان از این پله ها استفاده کرد. این پله ها در این خانه ها نیز جلوه ای زیبا و مدرن ایجاد میکنند. اما صاحب خانه باشد توجه داشته باشد که پله ای شیشه ای مناسب با دکوراسیون خانه اش تهیه کند. همچنین کناره استخر ها یکی دیگر از محل هایی است که پله های شیشه ای نمایی زیبا در آن ایجاد میکنند. 

تامین امنیت پله شیشه ای گرد

یکی از مواردی که در بررسی پله شیشه ای گرد باید به آن پرداخت امنیت مربوط به این پله ها است. برای تامین امنیت این پله ها باید به چند نکته توجه داشت. اولین نکته در تامین امنیت این پله ها این است که پله دارای استحکام کافی باشد و قسمت شیشه ای پله و اسکلت فلزی پله از موادی مرغوب و به صورت استاندارد ساخته شده باشند که دارای استحکام کافی در برابر ضربه باشند. نکته بعدی که باعث بیشتر شدن امنیت پله می شود این است که از نرده ای مناسب با فرم پله استفاده شود. نرده از سقوط احتمالی افراد جلوگیری میکند و باعث بیشتر شدن امنیت پله شیشه ای میشود. نکته دیگری که معمولا برای بیشتر کردن امنیت پله استفاده میشود این است که در قسمت های جلویی پله شیارهایی ایجاد میشود که از سر خوردن افراد جلوگیری میکند. 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پله شیشه ای

یکی از نکات مهم در بررسی پله شیشه ای گرد بررسی قیمت این پله ها است. این پله ها به دلیل شکل گردی دارند به نسبت پله های شیشه ای ساده سخت تر ساخته میشوند. به همین دلیل این پله ها از قیمت بیشتری نسبت به انواع ساده پله های شیشه ای برخوردار هستند. همچنین عوامل دیگری بر روی قیمت این پله ها تاثیر می گذارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت این پله ها تعداد پله های مورد نیاز ساختمان است. دومین نکته مهم در قیمت گذاری این پله ها جنس شیشه و بدنه استیل استفاده شده در ساخت این پله ها است. هر چه قدر که جنس مواد استفاده شده در ساخت پله بیشتر باشد، قیمت نهایی پله بیشتر است. همچنین کارگاهی که کار ساخت پله را انجام میدهد نیز در قیمت گذاری نهایی پله موثر است. 

Image

جهت مشاهده قیمت پله شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نحوه ساخت پله های پله شیشه ای گرد

نحوه ساخت پله های شیشه ای گرد به این صورت است که چند شیشه لمینت و سکوریت که جزو انواع بادوام شیشه هستند به روی هم پرس می شوند. سپس این شیشه های پرس شده بر روی یک اسکلت فلزی مارپیچ قرار میگیرند. و در نهایت یک نرده مناسب بر روی پله نصب میشود. همچنین برای امنیت بیشتر پله شیار هایی بر روی قسمت جلویی آن ایجاد میشود. 

Image

جهت سفارش پله شیشه ای از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

سخن پایانی
پله و راه پله یکی از قسمت های مهم در هر ساختمان هستند. چند سالی است که زیبایی ساختمان ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از قسمت هایی که تاثیر زیادی بر زیبایی ساختمان دارند، پله ها هستند. یکی از انواع زیبا و مدرن پله که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، پله های شیشه ای گرد هستند که برای استفاده در خانه های مدرن مناسب هستند. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته