محمد حسین فولادی

نرده شیشه ای راه پله

نرده وسیله ای است که معمولا در کنار پله ها و یا قسمت هایی که دارای ارتفاع زیادی هستند مانند پشت بام و بالکن قرار میگیرد. نرده یک وسیله محافظتی برای جلوگیری از بروز حوادثی مانند سقوط از ارتفاع است. تمام ساختمان ها باید در کنار راه پله های خود از یک نرده محکم و مناسب استفاده کنند. البته استفاده از نرده تنها محدود به کاربرد آن نیست. بلکه نرده علاوه بر کاربردی که دارد زیبایی خاصی نیز به ساختمان میبخشد. به دلیل کاربردی که نرده در زیبایی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی دارد، امروزه مدل ها و طرح های زیادی برای نرده ها به وجود آمده است. افراد برای نصب نرده در خانه خود میتواند از مدل های زیبا  به روزی که امروزه در بازار وجود دارد استفاده کنند.
 یکی از انواع مدل های بسیار زیبای نرده، نرده شیشه ای راه پله است. این مدل نرده ها تمام از شیشه ساخته شده اند و جلوه زیبایی به راه پله شما می بخشند. اگر شما جزو کسانی هستید که علاقه مند به تهیه نرده شیشه ای راه پله هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات زیادی درباره نرده شیشه ای راه پله در اختیار شما قرار دهیم. این اطلاعات به شما کمک میکند که تا نرده مناسب خانه خود را خریداری کنید. 

نرده شیشه ای راه پله

برای خرید نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نرده شیشه ای دفنی

در بررسی نرده شیشه ای راه پله، در ابتدا به بررسی نرده شیشه ای دفنی میپردازیم. این نرده ها یکی از انواع کاربردی و زیبای نرده شیشه ای راه پله هستند. این نرده از یک لایه شیشه ضخیم و مقاوم تشکیل شده است. معمولا از انواع شیشه لمینت و یا سکوریت به علت مقاومت بالا در ساخت این مدل نرده استفاده میشوند.   همانطور که از اسم این نرده پیدا است، قسمت پائینی این نرده ها بر روی زمین قرار میگیرد و در زمین دفن میشود. نام دیگر این مدل از نرده شیشه ای راه پله، نرده شیشه ای توکار نیز هست، زیرا اتصالات این نرده کاملا در درون زمین انجام میشود. 
کناره ها و لبه های این نرده با استفاده از دستگاه تراش کاملا تراش میخورد و باعث میشود که در هنگام استفاده از این نرده هیچ آسیبی به پوست نرسد. این مدل از نرده ها جزو مدل های بسیار پر طرفدار نرده شیشه ای است، زیرا این مدل از نرده ها از شیشه خالص ساخته شده است و هیچ چیز دیگری بر روی آن قرار نمی گیرد. 

نرده شیشه ای راه پله اسپیگات

جهت مشاهده قیمت نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نرده شیشه ای اسپیگات 

یکی از انواع مدل های نرده نرده شیشه ای راه پله، نرده شیشه ای اسپیگات است. نرده شیشه ای اسپیگات بسیار شبیه به نرده شیشه ای توکار است. نرده شیشه ای اسپیگات نیز همانند نرده شیشه ای توکار تمام از شیشه است و به همین علت دارای ظاهر زیبایی است. اما تفاوت نرده اسپیگات و نرده شیشه ای توکار در پایه های این دو نرده است. نرده اسپیگات برخلاف نرده توکار پایه های روکار دارد که قسمت شیشه ای نرده را نگه میدارند. این نرده به این شکل است که چندین پایه فولادی و یا آلومینیومی متناسب با ابعاد شیشه بر روی زمین نصب میشوند و سپس قسمت شیشه ای نرده بر روی این پایه ها نصب میشوند. در صورتی نرده دچار مشکلاتی شود و یا نیاز به تعویض پیدا کند، نرده شیشه ای اسپیگات بسیار راحت تر از نرده شیشه ای توکار تعمیر میشود. 

نرده شیشه ای خم 

یکی از انواع نرده شیشه ای راه پله، که دارای ظاهر بسیار زیبایی نیز هست، نرده شیشه ای خم است. نرده شیشه ای خم به دلیل ظاهر خاص و زیبایی که دارد دارای طرفداران بسیار زیبایی است. نرده شیشه ای گرد برای راه پله های مارپیچ و گرد مورد استفاده قرار میگیرد. ساختار این نرده ها به این صورت است که یک شیشه یکپارچه گرد متناسب با فرم راه پله ساخته میشود و با استفاده از پایه های آلومینیومی و یا فولادی بر روی راه پله نصب میشود. در تهیه نرده شیشه ای گرد حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت سازنده نرده حتما باید بتواند حالت گرد نرده را به دقت پیاده سازی کند تا نرده زیبایی خود را از دست ندهد. از این رو قبل از سفارش این مدل نرده حتما باید از دقت کار شرکت سازنده مطمئن شوید. نرده شیشه ای گرد به علت سختی بیشتری که در زمان تولید دارد به نسبت سایر مدل های نرده شیشه ای از قیمت بالاتری برخوردار است. 

جهت سفارش نرده شیشه ای از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نرده شیشه ای فریم لس

یکی دیگر از انواع نرده شیشه ای راه پله، نرده های فریم لس هستند. این نرده ها همانگونه که از نام آن ها پیداست، نرده ای است که دارای هیچ گونه فریم و قابی نیست.  این نرده ها به علت اینکه دارای هیچ قابی نیستند معمولا از شیشه های بسیار مقاوم ساخته میشوند تا مقاومت بالایی داشته باشند. معمولا این نرده ها از شیشه هایی با ضخامت بالا ساخته میشوند. این نرده ها به علت اینکه از شیشه خالص ساخته میشوند، دارای ظاهر زیبایی هستند. اما به همین علت این شیشه ها بسیار زود کثیف میشوند و جای لکه بر روی آن ها باقی میماند. به همین دلیل است که این نرده ها باید به صورت مرتب تمیز شوند. 

نرده شیشه ای راه پله کوچک

سخن پایانی
نرده وسیله ای است که برای جلوگیری از سقوط در کنار پله ها قرار میگیرد. نرده علاوه بر کاربردی که دارد، تاثیر زیادی بر زیبایی ساختمان دارد. یکی از انواع مدل های نرده که چند سالی است به بازار معرفی شده است، نرده شیشه ای است که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم. 
 

Print
2801 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته