نرده شیشه ای

می دانیم که در ساختمان سازی از شیشه خیلی استفاده می شود و ما از بدو تولد همیشه در اطراف مان انواع شیشه ها را دیده ایم. شیشه می تواند در همه جا استفاده شود و مهمترین جایی که از شیشه در آن استفاده می شود همان پنجره ها است که شیشه ای هم بوده و امکان لذت بردن از فضای بیرون ساختمان را برای انسان فراهم می کند. با گسترش فناوری و استفاده از انواع رنگ ها در شیشه های نمای ساختمان ها و پنجره ها، تولید محصولات شیشه ای گسترش پیدا کرد و کم کم به تمام یا اغلب لوازم کشیده شد. امروزه به هر جا که می گذاریم ردپای شیشه را مشاهده می کنیم.از درب شیشه ای گرفته تا نرده شیشه ای، پلکان شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، بالکن شیشه ای، پل شیشه ای و حتی آسانسور شیشه ای. لذا با تمام این تفاسیر ما می توانیم در این مقاله مبحث نرده شیشه ای را پوشش دهیم.

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نرده شیشه ای

 
 نرده شیشه ای موجب زیباتر شدن خانه و راه پله ها شده و نمای زیباتری به فضا می دهد. اگر از شیشه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم، زیبایی آن چندین برابر خواهد شد و لذا هنرمندان و معماران استفاده از شیشه را در همه فضا ها توصیه می کنند. در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی و مواد ساخت در زمینه مقاوم سازی شیشه ها، اکثر افراد ذهنیت منفی نسبت به شیشه اللخصوص از لحاظ استحکام و مقاومت آن، داشته اند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری ماشین آلات لمینت و سکوریت، پیشرفت های چشمگیری در زمینه مقاوم سازی شیشه ها داشته و می توان گفت تا حد زیادی ذهنیت های قبلی منوط به امن نبودن و همچنین شکننده بودن شیشه ها از بین رفته است.
جان پناه شیشه ای به سبک ها و طرح های مختلفی قابل اجرا بوده و به تناسب اجرای هر مدل، مقاومت و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

ویژگی های نرده شیشه ای 

ویژگی های نرده شیشه ای : نرده های فلزی رطوبت را در خود نفنذ می دهند و هیچ مقاومتی ندارند و ضربه ها می تواند به آنها آسیب بزند در صورتی که نرده شیشه ای علاوه بر زیبایی خیره کننده و بیشتر و عبور نور،مقاومت بالایی هم داشته و هرگز رنگش از بین نمی رود و می توان از آن از مناطق شرجی تا گرمسیر و خشک و سرد و در دماهای مختلف استفاده نمود.نرده شیشه ای به شکل ضد آب و ضد خش و ضد زنگ ساخته شده و اگر هم از ترکیب مواد مختلف ساخته شده باشند باز هم مقاومت بالایی داشته و می توانند کارایی زیادی به ما بدهند.نرده شیشه ای رنگش عوض نمی شود و شکلش را هم از دست نمی دهد و فقط ممکن است لک بگیرد که آن هم با شیشه شور و در حد یک دقیقه پاک خواهد شد.نرده شیشه ای از لحاظ نسبت کیفیت به تمام متریال های دیگر ارجحیت داشته و خیلی راحت می توانید آن را روی پله هایتان نصب کنید و از آن لذت ببرید.کلا نرده شیشه ای در هر خانه ای نمای زیبایی به آن داده و موجب می شود که بیشتر به چشم بیاید و دلربا تر شود و کارایی اش بیشتر شود. 
البته نرده شیشه ای قابلیت های زیادی دارد که فقط چند تا از نکات مهم اش در اینجا مطرح شد.از لحاظ تمییزی و لطافت هم از هر نوع نرده ای بهتر است.نرده شیشه ای در خانه ها معمولا به عنوان حفاظ پله ها استفاده می شود و در خانه هایی که دوبلکس باشند کارایی دارد و می تواند زیبایی خانه را تا چند برابر افزایش دهد.استفاده از نرده شیشه ای در این ادارات می تواند موجب باز تر شدن فضاها هم بشود و لذا با در نظر گرفتن همه جوانب توصیه ما این است که از نرده شیشه ای استفاده نمایید.

استفاده از نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی : 

نرده شیشه ای در این فضاها به عنوان محافظ پله ها بکاررفته و می تواند کارایی بالایی داشته باشد و البته در نمای داخلی می توان پله ها را هم بهمراه نرده شیشه ای،شیشه ای کرد تا زیبایی نمای داخلی دو برابر شود.پله های شیشه ای بسیار مقاوم بوده و خیلی محکم هستند و می توانند وزن بالایی را تحمل نمایند.می شود پله های را بهمراه نرده شیشه ای و با حالات ساده و مارپیچ و پاگرد تولید نمود و ساخت.استفاده از نرده شیشه ای به عنوان جدا کننده فضاها :در مکان های گوناگون مانند سازمان ها و ارگان ها و کمپانی ها می توانیم از نرده شیشه ای برای پارتیشن نمودن فضاها استفاده کنیم.خوب این روش فواید بسیاری دارد،به عنوان مثال ارتباطات درون شرکتی خیلی راحت تر می تواند برقرار شود و سرپرست شرکت و صاحب شرکت می تواند خیلی راحت همه کارمندان شرکت را بدون اینکه بشود مخفی کاری ای انجام داد در نظر رفته و برآنها نظارت کند. 

انواع هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای)

هندریل های شیشه ای دارای انواع مختلفی بوده که بسته به جنس شیشه، موارد مصرف، نوع مصرف، دکوراسیون و غیره متفاوت هستند. از جمله انواع جان پناه شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فریم لس (بدون فریم)
  • فیکس پوینت
  • دفنی (توکار)
  • اسپیگوت
  • اکسپوز (روکار)

 

فریم لس (بدون فریم)

جان پناه فریم لس نسبت به سایر نرده های شیشه ای مشابه، اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر است. ناگفته نماند هندریل های فریم لس نسبت به محصولات مشابه از لحاظ ایستایی و زیبایی در جایگاه پایین تری قرار می گیرند. شیشه های مورد استفاده در این روش، بطور معمول 10 میل سکوریت ساتینا یا 10 میل سکوریت شفاف است؛ البته ناگفته نماند که قابلیت طراحی و اجرای سند بلاست را ممکن می سازد. در نرده شیشه ای فرم لس از حداقل یراق برای اتصال استفاده شده است. در این روش از بست های مختلف شیشه سکوریت مانند بست 120 برای اتصال شیشه به دیوار و از بست های 80 در 80 برای اتصال شیشه به شیشه استفاده می شود. آلیاژ داخلی آن از آلومینیوم و روکش بیرون آن از استیل 304 بوده که در رنگ های نقره ای و طلایی و اشکال منحنی، مستطیل و همچنین نیم دایره در دسترس قرار دارد.

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

انواع هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای)

 

فیکس پوینت

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت با یراق گرد از کناره های دیوار اصطلاحا بولت می گردد و در واقع پله ها و شیشه ها را در یک راستا قرار می دهد. در این مدل از هندریل های شیشه ای، از شیشه های تک لایه سکوریت 10 میل، دو لایه در سایز های 5 میل، 6 میل، 8 میل و غیره استفاده می شود. نکته حائز اهمیت در این دسته از نرده های شیشه ای، زیر کار مناسب و همچنین تراز آن است. به شما پیشنهاد می کنیم در محل تلاقی پیچ فیکس پوینت با دیوار یا نرده،از یک قوطی فلزی با مقطع 40 در 80 میل کار شود تا از لحاظ دوام و ایستایی، مقاومت بیشتری پیدا کند.
دفنی یا توکار  دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کنند. نرده شیشه‌ای یکی از آنهاست.
همانطور که از نام آن پیدا است، در این روش کلیه پروفیل ها در درون زمین کار گذاشته می شوند. در جانپناه شیشه ای دفنی یا تو کار، صرفا کاور های آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین کار گذاشته شده و تمامی متعلقات در درون زمین دفن می شوند. در این روش، جان پناه شیشه ای از لحاظ ایستایی و همچنین استقامت در جایگاه ویژه ای قرار داشته و توانایی تحمل بیشترین ضربه و فشار را دارد. استاندارد های ایمنی برای هندریل های شیشه ای متفاوت هستند. بر طبق استاندارد های اروپایی، نرده شیشه ای برای استفاده در منازل مسکونی می بایستی نیروی ضربات جانی تا 150 کیلوگرم بر متر مربع و برای محیط های پرتردد مثل فودکورت ها، سینماها، مراکز تجاری و غیره، تا 300 کیلو گرم بر متر مربع را تحمل کنند.

اسپیگوت

سرعت نصب و اجرای هندریل شیشه ای اسپیگوت نسبت به مدل هایی که تاکنون درباره ی آن ها صحبت کرده ایم، بیشتر است. این نرده ها از تلفیق شیشه های تک لایه یا دو لایه لمینت و یراق استیل u شکل ایستاده که از قسمت بالایی شیشه را مهار کرده و از پایین در زمین بولت می شود، تشکیل شده است. برای افزایش دوام و حفظ ایستایی یراق در زمین به صورت دراز مدت، می توان از کمی چسب سنگ در کنار پیچ های بزرگ فرو رفته در زمین نیز استفاده کرد. جالب است بدانید که ارتفاع یراق اسپیگوت از 15 تا 25 سانتی متر و عرض آن 3 تا 5سانتی متر میی باشد. اندازه قطعات نیز معمولا بین 120 تا حداکثر 200 سانتی متر هستند که ما بین هر دو شیشه حدودا یک سانتی متر فاصله است.
در آخر نیز جهت اخذ تاییدیه از آتش نشانی و پایان کار، مواردی چون دو لایه بودن شیشه ها بصورت سکوریت و لمینت کردن آن ها، استفاده از شیشه هایی با حداقل ارتفاع 110 سانتی متر از سطح زمین، بکارگیری PVB با ضخامت 1.52 میلی متر ( PVB طلقی است که ما بین دو شیشه قرار گرفته و تحت دما و فشار بالا آب شده و باعث مقاومت و استحکام بیشتر شیشه می شود) و برخی موارد دیگر، را باید رعایت و پیاده سازی کرد.

اکسپوز (روکار)

از جانپناه شیشه ای اکسپوز برای حفظ فضای اطراف پرتگاه ها، روف گاردن ها، بالکن ها، تراس ها و غیره استفاده می شود. شیشه اکسپوز بر خلاف شیشه دفنی، پس از اتمام کار و نصب سرامیک، نصب می گردد. نکته قابل توجه در این دسته از نرده های شیشه ای، تراز بودن و صاف بودن سطح نصب است. در واقع شیشه اکسپوز روی سطح ناصاف و غیر تراز نصب می شود و در صورت نصب نرده ها، شیشه ها در یک راستا قرار نگرفته و در نهایت موجب بروز مشکلاتی از قبیل ایستایی و زیبایی در کار بوجود می آید. متریال و مواد مورد استفاده در این کار، آلومینیوم است. در واقع می توان گفت که پروفیل های خاص با دانسیته بالا به صورت اختصاصی تهیه و بر روی کف تراز نصب می شود.
در انتهای کار نیز پس از نصب پروفیل های آلومینیومی در کف ساختمان، کاور های پروفیل و براکت هایی که در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند، نمای زیبایی به کار می دهند. شیشه های بکار رفته در اکسپوز از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت 16 تا 20 میلی متر است که برای این کار می توان از دو لایه شیشه هشت میلی متری یا دو لایه شیشه 10 میلی متری استفاده نمود. ناگفته نماند که در این مدل می توان از دستگیره های متنوع با طرح ها مختلف مربع، دایره و غیره استفاده کرد.

کاربرد های مختلف نرده شیشه ای

همانطور که پیش از این به آن اشاره کردیم، استفاده و بکارگیری از شیشه، ساده ترین راه برای افزایش زیبایی و ارزش ساختمان است و هندریل شیشه ای مرغوب و با کیفیت برای بالکن ها، پاسیو ها، راه پله ها، ایوان ها و غیره یکی از بهترین گزینه های انتخابی محسوب می شوند. استفاده از جانپناه های شیشه ای علاوه بر افزایش ظرافت و ساختار محکمی که به شما ارائه می دهند، با بیشتر فضا ها و سبک ها همخوانی داشته و نیازی به تعمیرات مستمر و نگهداری منظم ندارند. در حالی که استفاده از نرده های شیشه ای مزایای چشمگیری دارد، سیستم های نرده شیشه ای مختلفی نیز وجود دارد که هر یک نقاط قوت و ضعف خود را داشته که در ابتدا راجع به آن ها صحبت کرده ایم.
در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نرده ی راه پله ها، امروزه نرده های شیشه ای انتخاب برتر و مناسب تری هستند. از جنبه علمی نیز نرده های شیشه ای مزایای زیادی دارند. آن ها علاوه بر تمیز کردن راحت و آسان، به نگهداری منظم و خاصی نیاز نداشته و می توانند سال ها و حتی دهه ها برای شما کاربرد داشته باشند. نرده های شیشه ای گزینه بسیار مناسب و ایمنی برای استفاده در راه پله ها هستند. از آنجائیکه شیشه پس از مدتی پوسیده نمیشود، انتظار می رود که جانپناه های شیشه ای، محکم و در تمام طول عمر خود ایمن و قابل اعتماد باقی بمانند. هندریل های شیشه ای موجب حفظ و ارتقای زیبایی در ساختمان شده و با انعکاس نوری که ایجاد می کنند، فضای ساختمان را از آنچه که هست، بزرگتر نشان می دهند.
 

کاربرد های مختلف نرده شیشه ای


نا گفته نماند که نرده های شیشه ای بیشترین استفاده را در بالکن ها داشته و ترکیبی جالب توجه از زیبایی و ایمنی را به ارمغان می آورند. نرده های شیشه ای بالکن ها دارای پنل های شیشه ای شفاف بوده که توسط یک قاب فلزی یا آلومینیومی در محل قرار می گیرند.
از این دست از شیشه ها نیز گاها برای احاطه کردن استخر ها استفاده می شود. همچنین اگر فضا و منظره زیبایی دارید و تمایل دارید تا در هر حالتی نمای این منظره را حفظ شود، نرده های شیشه ای بدون قاب مناسب ترین گزینه برای شما هستند. این دسته از نرده ها دارای پنل های شیشه ای و بدون قاب بوده و به راحتی امکان مشاهده منظره را فراهم می سازد.
جمع بندی
امروزه برخلاف گذشته، شیشه ها جایگاه ویژه ای در دکوراسیون و تجهیزات امنیتی پیدا کرده و از آن ها  به عنوان کفپوش شیشه ای، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای و غیره استفاده می شود. شرکت ایران لاکوبل  به کمک تجهیزات به روز و با بکارگیری پرسنلی مجرب، به عنوان یک واحد تولیدی در زمینه نرده شیشه ای فعالیت حرفه ای داشته و نقش مثبتی در این زمینه ایفا می کند.
 
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

ویژگی های نرده شیشه ای


ویژگی های نرده شیشه ای : نرده های فلزی رطوبت را در خود نفنذ می دهند و هیچ مقاومتی ندارند و ضربه ها می تواند به آنها آسیب بزند در صورتی که نرده شیشه ای علاوه بر زیبایی خیره کننده و بیشتر و عبور نور،مقاومت بالایی هم داشته و هرگز رنگش از بین نمی رود و می توان از آن از مناطق شرجی تا گرمسیر و خشک و سرد و در دماهای مختلف استفاده نمود.نرده شیشه ای به شکل ضد آب و ضد خش و ضد زنگ ساخته شده و اگر هم از ترکیب مواد مختلف ساخته شده باشند باز هم مقاومت بالایی داشته و می توانند کارایی زیادی به ما بدهند.نرده شیشه ای رنگش عوض نمی شود و شکلش را هم از دست نمی دهد و فقط ممکن است لک بگیرد که آن هم با شیشه شور و در حد یک دقیقه پاک خواهد شد.نرده شیشه ای از لحاظ نسبت کیفیت به تمام متریال های دیگر ارجحیت داشته و خیلی راحت می توانید آن را روی پله هایتان نصب کنید و از آن لذت ببرید.کلا نرده شیشه ای در هر خانه ای نمای زیبایی به آن داده و موجب می شود که بیشتر به چشم بیاید و دلربا تر شود و کارایی اش بیشتر شود.

البته نرده شیشه ای قابلیت های زیادی دارد که فقط چند تا از نکات مهم اش در اینجا مطرح شد.از لحاظ تمییزی و لطافت هم از هر نوع نرده ای بهتر است.نرده شیشه ای در خانه ها معمولا به عنوان حفاظ پله ها استفاده می شود و در خانه هایی که دوبلکس باشند کارایی دارد و می تواند زیبایی خانه را تا چند برابر افزایش دهد.استفاده از نرده شیشه ای در این ادارات می تواند موجب باز تر شدن فضاها هم بشود و لذا با در نظر گرفتن همه جوانب توصیه ما این است که از نرده شیشه ای استفاده نمایید.

استفاده از نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی :

نرده شیشه ای در این فضاها به عنوان محافظ پله ها بکاررفته و می تواند کارایی بالایی داشته باشد و البته در نمای داخلی می توان پله ها را هم بهمراه نرده شیشه ای،شیشه ای کرد تا زیبایی نمای داخلی دو برابر شود.پله های شیشه ای بسیار مقاوم بوده و خیلی محکم هستند و می توانند وزن بالایی را تحمل نمایند.می شود پله های را بهمراه نرده شیشه ای و با حالات ساده و مارپیچ و پاگرد تولید نمود و ساخت.استفاده از نرده شیشه ای به عنوان جدا کننده فضاها :در مکان های گوناگون مانند سازمان ها و ارگان ها و کمپانی ها می توانیم از نرده شیشه ای برای پارتیشن نمودن فضاها استفاده کنیم.خوب این روش فواید بسیاری دارد،به عنوان مثال ارتباطات درون شرکتی خیلی راحت تر می تواند برقرار شود و سرپرست شرکت و صاحب شرکت می تواند خیلی راحت همه کارمندان شرکت را بدون اینکه بشود مخفی کاری ای انجام داد در نظر رفته و برآنها نظارت کند.

نرده شیشه ای


می دانیم که در ساختمان سازی از شیشه خیلی استفاده می شود و ما از بدو تولد همیشه در اطراف مان انواع شیشه ها را دیده ایم.شیشه می تواند در همه جا استفاده شود و مهمترین جایی که از شیه در آن استفاده می شود همان پنجره ها است که شیشه ای هم بوده و امکان لذت بردن از فضای بیرون ساختمان را برای انسان فراهم می کند.با گسترش فناوری و استفاده از انواع رنگ ها در شیشه های نمای ساختمان ها و پنجره ها تولید محصولات شیشه ای گسترش پیدا کرد و کم کم به تمام یا اغلب لوازم کشیده شد.امروزه به هر جا که می گذاریم ردپای شیشه را مشاهده می کنیم.از در شیشه ای گرفته تا نرده شیشه ای و پلکان شیشه ای و پارتیشن شیشه ای و بالکن شیشه ای و پل شیشه ای و حتی آسانسور شیشه ای.لذا با تمام این تفاسیر ما می توانیم در این مقاله مبحث نرده شیشه ای را پوشش دهیم.نرده شیشه ای موجب زیباتر شدن خانه و راه پله ها شده و نمای بسیار بسیار زیباتری به خانه می دهد.اگر از شیشه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم زیبایی و نمایش چندین برابر خواهد شد و لذا هنرمندان و معماران استفاده از شیشه را در همه خانه ها توصیه می کنند.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای