نرده شیشه ای

می دانیم که در ساختمان سازی از شیشه خیلی استفاده می شود و ما از بدو تولد همیشه در اطراف مان انواع شیشه ها را دیده ایم. شیشه می تواند در همه جا استفاده شود و مهمترین جایی که از شیشه در آن استفاده می شود همان پنجره ها است که شیشه ای هم بوده و امکان لذت بردن از فضای بیرون ساختمان را برای انسان فراهم می کند. با گسترش فناوری و استفاده از انواع رنگ ها در شیشه های نمای ساختمان ها و پنجره ها، تولید محصولات شیشه ای گسترش پیدا کرد و کم کم به تمام یا اغلب لوازم کشیده شد. امروزه به هر جا که می گذاریم ردپای شیشه را مشاهده می کنیم.از درب شیشه ای گرفته تا نرده شیشه ای، پلکان شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، بالکن شیشه ای، پل شیشه ای و حتی آسانسور شیشه ای. لذا با تمام این تفاسیر ما می توانیم در این مقاله مبحث نرده شیشه ای را پوشش دهیم.

نرده شیشه ای

برای خرید شیشه لاکوبل می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 
 نرده شیشه ای موجب زیباتر شدن خانه و راه پله ها شده و نمای زیباتری به فضا می دهد. اگر از شیشه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم، زیبایی آن چندین برابر خواهد شد و لذا هنرمندان و معماران استفاده از شیشه را در همه فضا ها توصیه می کنند. در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی و مواد ساخت در زمینه مقاوم سازی شیشه ها، اکثر افراد ذهنیت منفی نسبت به شیشه اللخصوص از لحاظ استحکام و مقاومت آن، داشته اند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری ماشین آلات لمینت و سکوریت، پیشرفت های چشمگیری در زمینه مقاوم سازی شیشه ها داشته و می توان گفت تا حد زیادی ذهنیت های قبلی منوط به امن نبودن و همچنین شکننده بودن شیشه ها از بین رفته است.
جان پناه شیشه ای به سبک ها و طرح های مختلفی قابل اجرا بوده و به تناسب اجرای هر مدل، مقاومت و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

ویژگی های نرده شیشه ای 

ویژگی های نرده شیشه ای : نرده های فلزی رطوبت را در خود نفنذ می دهند و هیچ مقاومتی ندارند و ضربه ها می تواند به آنها آسیب بزند در صورتی که نرده شیشه ای علاوه بر زیبایی خیره کننده و بیشتر و عبور نور،مقاومت بالایی هم داشته و هرگز رنگش از بین نمی رود و می توان از آن از مناطق شرجی تا گرمسیر و خشک و سرد و در دماهای مختلف استفاده نمود.نرده شیشه ای به شکل ضد آب و ضد خش و ضد زنگ ساخته شده و اگر هم از ترکیب مواد مختلف ساخته شده باشند باز هم مقاومت بالایی داشته و می توانند کارایی زیادی به ما بدهند.نرده شیشه ای رنگش عوض نمی شود و شکلش را هم از دست نمی دهد و فقط ممکن است لک بگیرد که آن هم با شیشه شور و در حد یک دقیقه پاک خواهد شد.نرده شیشه ای از لحاظ نسبت کیفیت به تمام متریال های دیگر ارجحیت داشته و خیلی راحت می توانید آن را روی پله هایتان نصب کنید و از آن لذت ببرید.کلا نرده شیشه ای در هر خانه ای نمای زیبایی به آن داده و موجب می شود که بیشتر به چشم بیاید و دلربا تر شود و کارایی اش بیشتر شود. 
البته نرده شیشه ای قابلیت های زیادی دارد که فقط چند تا از نکات مهم اش در اینجا مطرح شد.از لحاظ تمییزی و لطافت هم از هر نوع نرده ای بهتر است.نرده شیشه ای در خانه ها معمولا به عنوان حفاظ پله ها استفاده می شود و در خانه هایی که دوبلکس باشند کارایی دارد و می تواند زیبایی خانه را تا چند برابر افزایش دهد.استفاده از نرده شیشه ای در این ادارات می تواند موجب باز تر شدن فضاها هم بشود و لذا با در نظر گرفتن همه جوانب توصیه ما این است که از نرده شیشه ای استفاده نمایید.

استفاده از نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی : 

نرده شیشه ای در این فضاها به عنوان محافظ پله ها بکاررفته و می تواند کارایی بالایی داشته باشد و البته در نمای داخلی می توان پله ها را هم بهمراه نرده شیشه ای،شیشه ای کرد تا زیبایی نمای داخلی دو برابر شود.پله های شیشه ای بسیار مقاوم بوده و خیلی محکم هستند و می توانند وزن بالایی را تحمل نمایند.می شود پله های را بهمراه نرده شیشه ای و با حالات ساده و مارپیچ و پاگرد تولید نمود و ساخت.استفاده از نرده شیشه ای به عنوان جدا کننده فضاها :در مکان های گوناگون مانند سازمان ها و ارگان ها و کمپانی ها می توانیم از نرده شیشه ای برای پارتیشن نمودن فضاها استفاده کنیم.خوب این روش فواید بسیاری دارد،به عنوان مثال ارتباطات درون شرکتی خیلی راحت تر می تواند برقرار شود و سرپرست شرکت و صاحب شرکت می تواند خیلی راحت همه کارمندان شرکت را بدون اینکه بشود مخفی کاری ای انجام داد در نظر رفته و برآنها نظارت کند. 

انواع هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای)

هندریل های شیشه ای دارای انواع مختلفی بوده که بسته به جنس شیشه، موارد مصرف، نوع مصرف، دکوراسیون و غیره متفاوت هستند. از جمله انواع جان پناه شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فریم لس (بدون فریم)
  • فیکس پوینت
  • دفنی (توکار)
  • اسپیگوت
  • اکسپوز (روکار)

 

فریم لس (بدون فریم)

جان پناه فریم لس نسبت به سایر نرده های شیشه ای مشابه، اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر است. ناگفته نماند هندریل های فریم لس نسبت به محصولات مشابه از لحاظ ایستایی و زیبایی در جایگاه پایین تری قرار می گیرند. شیشه های مورد استفاده در این روش، بطور معمول 10 میل سکوریت ساتینا یا 10 میل سکوریت شفاف است؛ البته ناگفته نماند که قابلیت طراحی و اجرای سند بلاست را ممکن می سازد. در نرده شیشه ای فرم لس از حداقل یراق برای اتصال استفاده شده است. در این روش از بست های مختلف شیشه سکوریت مانند بست 120 برای اتصال شیشه به دیوار و از بست های 80 در 80 برای اتصال شیشه به شیشه استفاده می شود. آلیاژ داخلی آن از آلومینیوم و روکش بیرون آن از استیل 304 بوده که در رنگ های نقره ای و طلایی و اشکال منحنی، مستطیل و همچنین نیم دایره در دسترس قرار دارد.

انواع هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای)

جهت مشاهده قیمت شیشه رنگی می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

فیکس پوینت

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت با یراق گرد از کناره های دیوار اصطلاحا بولت می گردد و در واقع پله ها و شیشه ها را در یک راستا قرار می دهد. در این مدل از هندریل های شیشه ای، از شیشه های تک لایه سکوریت 10 میل، دو لایه در سایز های 5 میل، 6 میل، 8 میل و غیره استفاده می شود. نکته حائز اهمیت در این دسته از نرده های شیشه ای، زیر کار مناسب و همچنین تراز آن است. به شما پیشنهاد می کنیم در محل تلاقی پیچ فیکس پوینت با دیوار یا نرده،از یک قوطی فلزی با مقطع 40 در 80 میل کار شود تا از لحاظ دوام و ایستایی، مقاومت بیشتری پیدا کند.
دفنی یا توکار  دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کنند. نرده شیشه‌ای یکی از آنهاست.
همانطور که از نام آن پیدا است، در این روش کلیه پروفیل ها در درون زمین کار گذاشته می شوند. در جانپناه شیشه ای دفنی یا تو کار، صرفا کاور های آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین کار گذاشته شده و تمامی متعلقات در درون زمین دفن می شوند. در این روش، جان پناه شیشه ای از لحاظ ایستایی و همچنین استقامت در جایگاه ویژه ای قرار داشته و توانایی تحمل بیشترین ضربه و فشار را دارد. استاندارد های ایمنی برای هندریل های شیشه ای متفاوت هستند. بر طبق استاندارد های اروپایی، نرده شیشه ای برای استفاده در منازل مسکونی می بایستی نیروی ضربات جانی تا 150 کیلوگرم بر متر مربع و برای محیط های پرتردد مثل فودکورت ها، سینماها، مراکز تجاری و غیره، تا 300 کیلو گرم بر متر مربع را تحمل کنند.

اسپیگوت

سرعت نصب و اجرای هندریل شیشه ای اسپیگوت نسبت به مدل هایی که تاکنون درباره ی آن ها صحبت کرده ایم، بیشتر است. این نرده ها از تلفیق شیشه های تک لایه یا دو لایه لمینت و یراق استیل u شکل ایستاده که از قسمت بالایی شیشه را مهار کرده و از پایین در زمین بولت می شود، تشکیل شده است. برای افزایش دوام و حفظ ایستایی یراق در زمین به صورت دراز مدت، می توان از کمی چسب سنگ در کنار پیچ های بزرگ فرو رفته در زمین نیز استفاده کرد. جالب است بدانید که ارتفاع یراق اسپیگوت از 15 تا 25 سانتی متر و عرض آن 3 تا 5سانتی متر میی باشد. اندازه قطعات نیز معمولا بین 120 تا حداکثر 200 سانتی متر هستند که ما بین هر دو شیشه حدودا یک سانتی متر فاصله است.
در آخر نیز جهت اخذ تاییدیه از آتش نشانی و پایان کار، مواردی چون دو لایه بودن شیشه ها بصورت سکوریت و لمینت کردن آن ها، استفاده از شیشه هایی با حداقل ارتفاع 110 سانتی متر از سطح زمین، بکارگیری PVB با ضخامت 1.52 میلی متر ( PVB طلقی است که ما بین دو شیشه قرار گرفته و تحت دما و فشار بالا آب شده و باعث مقاومت و استحکام بیشتر شیشه می شود) و برخی موارد دیگر، را باید رعایت و پیاده سازی کرد.

اکسپوز (روکار)

از جانپناه شیشه ای اکسپوز برای حفظ فضای اطراف پرتگاه ها، روف گاردن ها، بالکن ها، تراس ها و غیره استفاده می شود. شیشه اکسپوز بر خلاف شیشه دفنی، پس از اتمام کار و نصب سرامیک، نصب می گردد. نکته قابل توجه در این دسته از نرده های شیشه ای، تراز بودن و صاف بودن سطح نصب است. در واقع شیشه اکسپوز روی سطح ناصاف و غیر تراز نصب می شود و در صورت نصب نرده ها، شیشه ها در یک راستا قرار نگرفته و در نهایت موجب بروز مشکلاتی از قبیل ایستایی و زیبایی در کار بوجود می آید. متریال و مواد مورد استفاده در این کار، آلومینیوم است. در واقع می توان گفت که پروفیل های خاص با دانسیته بالا به صورت اختصاصی تهیه و بر روی کف تراز نصب می شود.
در انتهای کار نیز پس از نصب پروفیل های آلومینیومی در کف ساختمان، کاور های پروفیل و براکت هایی که در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند، نمای زیبایی به کار می دهند. شیشه های بکار رفته در اکسپوز از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت 16 تا 20 میلی متر است که برای این کار می توان از دو لایه شیشه هشت میلی متری یا دو لایه شیشه 10 میلی متری استفاده نمود. ناگفته نماند که در این مدل می توان از دستگیره های متنوع با طرح ها مختلف مربع، دایره و غیره استفاده کرد.

کاربرد های مختلف نرده شیشه ای

همانطور که پیش از این به آن اشاره کردیم، استفاده و بکارگیری از شیشه، ساده ترین راه برای افزایش زیبایی و ارزش ساختمان است و هندریل شیشه ای مرغوب و با کیفیت برای بالکن ها، پاسیو ها، راه پله ها، ایوان ها و غیره یکی از بهترین گزینه های انتخابی محسوب می شوند. استفاده از جانپناه های شیشه ای علاوه بر افزایش ظرافت و ساختار محکمی که به شما ارائه می دهند، با بیشتر فضا ها و سبک ها همخوانی داشته و نیازی به تعمیرات مستمر و نگهداری منظم ندارند. در حالی که استفاده از نرده های شیشه ای مزایای چشمگیری دارد، سیستم های نرده شیشه ای مختلفی نیز وجود دارد که هر یک نقاط قوت و ضعف خود را داشته که در ابتدا راجع به آن ها صحبت کرده ایم.
در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نرده ی راه پله ها، امروزه نرده های شیشه ای انتخاب برتر و مناسب تری هستند. از جنبه علمی نیز نرده های شیشه ای مزایای زیادی دارند. آن ها علاوه بر تمیز کردن راحت و آسان، به نگهداری منظم و خاصی نیاز نداشته و می توانند سال ها و حتی دهه ها برای شما کاربرد داشته باشند. نرده های شیشه ای گزینه بسیار مناسب و ایمنی برای استفاده در راه پله ها هستند. از آنجائیکه شیشه پس از مدتی پوسیده نمیشود، انتظار می رود که جانپناه های شیشه ای، محکم و در تمام طول عمر خود ایمن و قابل اعتماد باقی بمانند. هندریل های شیشه ای موجب حفظ و ارتقای زیبایی در ساختمان شده و با انعکاس نوری که ایجاد می کنند، فضای ساختمان را از آنچه که هست، بزرگتر نشان می دهند.
 

کاربرد های مختلف نرده شیشه ای

ایران لاکوبل بزرگترین مرکز فروش شیشه رنگی در تهران جهت سفارش شیشه رنگی از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نا گفته نماند که نرده های شیشه ای بیشترین استفاده را در بالکن ها داشته و ترکیبی جالب توجه از زیبایی و ایمنی را به ارمغان می آورند. نرده های شیشه ای بالکن ها دارای پنل های شیشه ای شفاف بوده که توسط یک قاب فلزی یا آلومینیومی در محل قرار می گیرند.
از این دست از شیشه ها نیز گاها برای احاطه کردن استخر ها استفاده می شود. همچنین اگر فضا و منظره زیبایی دارید و تمایل دارید تا در هر حالتی نمای این منظره را حفظ شود، نرده های شیشه ای بدون قاب مناسب ترین گزینه برای شما هستند. این دسته از نرده ها دارای پنل های شیشه ای و بدون قاب بوده و به راحتی امکان مشاهده منظره را فراهم می سازد.
شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که ایجاد تغییر در قسمت های مختلف ساختمان، به چه میزان روی دکوراسیون و چیدمان کلی آن تاثیرگذار باشد. پیشنهاد می کنیم نرده های تان را با نرده های شیشه ای تعویض کنید در این صورت متوجه تغییرات عظیم آن خواهید شد. زیرا نرده شیشه ای باعث می شود تا راه پله ها روشن تر و بزرگتر به نظر برسند.

حفاظ شیشه ای تراس

با استفاده از نرده های شیشه ای، می تواند پروژه ای را تحویل دهید گویا الماسی درخشان در آن ساختمان است. قدم برداشتن در راه پله ای که سرتاسر از نرده های شیشه ای تشکیل شده است، شوق زندگی را به ما یادآور می شود، زیرا روشنایی که با وجود این نرده ها حاصل شده قابل لمس است. کاربرد نرده های شیشه ای در صنعت ساختمان به علت جذابیت و از بین بردن معضلات نرده های فلزی مورد مقبولیت اکثر افراد واقع شده است.
همان گونه که مشهود است عصر کنونی باعث شده تا افراد در آپارتمان ها زندگی کنند به همین دلیل از آفتاب و روشنایی آن بی بهره اند. در نتیجه معماران و طراحان تصمیم گرفته اند که از متریال شیشه به علت وضوح ذاتی که دارد، در دکوراسیون داخلی و خارجی بیشتر به کار ببرند، نرده های شیشه‌ای جزئی از آنها به شمار می رود.
در سال های پیش به علت عدم توسعه فناوری در رابطه با پایدارسازی شیشه ها، افراد ذهنیتی منفی از شیشه به خصوص از لحاظ استقامت و پایداری داشتند. 
در حال حاضر با توسعه فناوری و استفاده از دستگاه های ساخت سکوریت و لمینت، توسعه های شایان توجه در صنعت پایدارسازی شیشه به وجود آمده و بایستی این تفکر کهنه که موجب عدم کاربرد شیشه می شود را فراموش کرد. نرده های شیشه ای را می توان در مدل های متفاوتی پیاده سازی کرد. یقینا بر اساس نصب هر سبک جذابیت و استقامت متفاوتی را دارا خواهد بود.

نرده شیشه ای راه پله

نرده که به آن جان پناه نیز می گویند سالیان زیادی است که بخشی از معماری به حساب می آید و با توسعه فناوری تغییراتی در جنس، طرح و نمای آن به وجود آمده است. نرده های شیشه ای نسل نوینی از نرده های نگهدارنده هستند که در عصر کنونی محبوبیت فراوانی کسب کرده اند. این گونه از نرده ها در راه پله درون خانه، راه پله‌ اماکن اداری و تجاری و به عنوان نگهدارنده و جان پناه در بالکن و تراس استفاده می شود. شیشه های سکوریت و لمینت، با قطرهای ۱۰ تا ۲۰ میلی متر در نرده های شیشه ای، با توجه به نوع مکان و کاربری آن کار گذاشته می شود. نرده های شیشه ای برعکس نمایشان که به علت روشن و واضح بودن شکننده دیده می شود، بسیار مطمئن و بادوام هستند. این نرده ها با کمک پایه و دستگیره های فلزی و استیل به سطح تکیه‌گاه خود اتصال پیدا می کنند.

نرده شیشه ای بالکن

نرده های شیشه ای به علت وضوح و مقاومت بالایی که دارند گزینه های مطلوبی برای نرده بالکن محسوب می شوند. نرده های شیشه ای بالکن با شیشه سکوریت و لمینت شده در قطرهای 8 تا 16 میلیمتر قابلیت پیاده سازی دارند. جان پناه شیشه ای بالکن با چند سیستم گوناگون مهار شیشه نصب می شوند مثل نرده های شیشه ای سبک الگانس و نرده های شیشه ای اسپایدر و نرده های شیشه ای با پایه به انضمام بست شیشه گیر. جان پناه شیشه ای تراس با به کار بردن بهترین متریال و یراق آلات تولید و پیاده سازی می شود. با توجه به جذابیت و پایداری شیشه های امروزی کاربرد جان پناه شیشه ای بالکن با محبوبیت زیادی رو به رو شده است. 
شاسی کار گذاشته شده از قطعات لولایی و ریلی آلومینیومی مقاومتی تولید می شود تا بر اثر کاربرد همیشگی سطح کیفی آن تغییری نکند و در برابر تغییرات آب و هوایی استقامت داشته باشد. لبه اصلی بالکن های شیشه ای از جام های به یک میزان و جنس آن از شیشه های سکوریت یا لمینت است که به شکل لبه های یک اندازه است با امکان انتقال به طرفین که کمترین بازدارندگی را برای گذر نور و روشنایی خارج به داخل بالکن به وجود می آورد. پیاده سازی بالکن شیشه ای به پاکیزه ماندن محیط کمک می کند و می تواند به عنوان درب متحرک کشویی یا لولا دار از آن در بالکن ها به کار برد.

نرده شیشه ای دفنی

جان پناه شیشه ای

یکی از تولیدات نوین در رابطه با نرده و جان پناه، هندریل شیشه ای است. هندریل به علت وضوح شیشه دارای توانمندی همسویی با بیشترین محیط ها و مدل های معماری بوده و با تشکیل ساختاری یکدست و واضح مورد توجه افراد زیادی واقع شده است. این هندریل ها دارای طرح های بسیار گسترده ای هستند و به همان سان قابلیت کاربرد شمار زیادی از یراق آلات، شیشه های سکوریت، شیشه های لمینت و خم در آن ها امکان پذیر است. این موارد موجب شده که هندریل شیشه ای سوای بر جذابیت بصری، امنیت بسیار بالایی را فراهم کنند.

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده های شیشه ای اکسپوز به سبکی از نرده های شیشه ای می گویند که در آن اکسسورهایی مثل دستک و پایه نگهدارنده شیشه نمایان و پیدا باشد، برعکس نرده های شیشه ای دفنی؛ پایه های نرده اکسپوز به شکل روکار و روی زمین پیاده سازی می شوند. به این سبک از جان پناه های شیشه ای، نرده های شیشه ای با پایه روکار آلومینیومی نیز گفته می شود. در نرده اکسپوز شیشه ها به شکل متوالی به یکدیگر اتصال پیدا کرده و به شکل واحد هستند.

نرده شیشه ای فیکس پوینت

در اجرای نرده شیشه فیکس پوینت شیشه نرده در پیشانی جداره وید گذاشته می شود و به منظور پیاده سازی آن پیش از پوشاندن نهایی پیشانی دال بتنی یا تیر فلزی، چندین دکمه مطابق با ابعاد شیشه جوشکاری شده و در مرحله بعد پوشاندن ‌نهایی مطابق با معماری داخلی اتفاق می افتد، به گونه ای که دکمه ها بیرون مانده و سپس شیشه پیاده سازی می شود.

نرده شیشه ای راه پله

نرده شیشه ای سکوریت

این نرده ها در بعضی از جاهای تفریحی، توریستی و اقامتی به کار برده می شود. در امکان این چنینی نور فضا و جذابیت جزء عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی محسوب می شود. به همین جهت نرده های شیشه ای سکوریت و لمینت در اجرای آن ها به کار رفته اند. این گونه از نرده ها سوای بر محافظت از جان افراد به طراحان و معماران توانایی طراحی محیط های خلاقانه و بی نظیر را می دهد. این نرده ها مثل شیشه های معمولی شکننده نیستند. بنابراین نرده های سکوریت و لمینت همه خصوصیات مد نظر یک طراح یا معمار را در خود گنجانده اند. جذابیت، مقاومت، دوام، توانایی مانور در ایجاد صحنه های خلاقانه و غیره را دارند.

نرده شیشه ای دفنی

در این سبک از جان پناه ها یا نرده های شیشه ای پروفیل های به خصوص از مواد اولیه آلومینیوم به صورتی طراحی و ساخته شده اند که به شکل مخفی یا توکار درون تراز کف گذاشته می شوند. از جمله مزیت ها و خصوصیات برجسته این سبک پنهان بودن ابزارآلات نگهدارنده شیشه است که این قابلیت را فراهم می کند تا طراحی به شکل ساده تر و کوچکتر دیده شود و به این علت توجه معماران و طراحان را تا حد زیادی به خود جلب می نماید.
برای پیاده سازی نرده شیشه ای یک پروفیل به شکل ناودانی سرتاسری به عنوان پروفیل راهنما در مرحله های آغازین و پیش از کف سازی در ابتدا درون کف گذاشته شده که به عنوان راهنمای تراز کف به منظور اکیپ های بنایی و غیره نیز است، این پروفیل به عنوان گاتر هم کاربرد دارد و با دیتیل های ایده آلی می توان از این پروفیل به منظور گردآوری آب های موجود بهره برد.

حفاظ شیشه ای تراس

جان پناه شیشه ای بالکن و نرده شیشه ای بالکن بیش از تمام نرده ها کاربرد دارد. این نرده ها که توسط پایه های محافظ و با شیشه سکوریت 10 الی 20 میلیمتر پیاده سازی می شوند، بسیار مقاومند. ارتفاع نرده بالکن دست کم 110 سانتیمتر است که بایستی حتما از شیشه سکوریت و لمینت شده پیاده سازی گردد. محافظ بالکن و تراس بایستی به شکل خود ایستا و یکپارچه نصب شود و به حدی استقامت داشته باشد که در زمان وارد شدن ضربه به پنل های شیشه ای به هیچ عنوان صدمه ای وارد نگردد. به منظور حفظ امنیت در پیاده سازی این سبک محافظ شیشه ای حتما بایستی از شیشه های سکوریت و لمینت شده به کار برد. 
قطر شیشه های استفاده شده در نرده بالکن با توجه به دستگاهی که شیشه توسط آن مهار می شود بین 10 الی 20 میلیمتر است. شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید ترین سبک محافظ شیشه ای بالکن تلفیق پایه ها و یراق آلات استیل شیشه خور می باشد که در برخی از سبک ها از گزینه های عمودی آلومینیومی یا استیل در برش های گرد و چهارگوش به عنوان ستون و پایه مهار کننده جام های شیشه ای به کار برده می شوند.

نرده شیشه ای مدرن

نصب نرده شیشه ای

نرده شیشه ای جزء امکانات جدید برای متریال شیشه در طراحی و دکوراسیون ساختمان جهت کاربرد به شمار می آید. پیاده سازی نرده شیشه ای برای دکوراسیون خارجی ساختمان جزء کاربردهای دیگر این سبک از نرده‌ها است. در حال حاضر توسعه صنعت پایدار سازی شیشه به حدی گسترده است که از آن برای اجرای نرده شیشه ای، هندریل شیشه ای و سایر موارد کاربردی در ساختمان های تجاری و مسکونی بهره برده می شود.

یراق نرده شیشه ای

یکی از اصلی ترین قسمت های اجرا و پیاده سازی نمای شیشه ای، یراق آلات آن به شمار می آید که با توجه به نوع پروژه و نوع کاربرد شیشه، مغایرت خواهد داشت. گوناگونی یراق آلات نمای شیشه موجب شده است تا شرکت های اجرا کننده نماهای شیشه ای، توانایی اجرای گسترده ای از این نماها را داشته باشند. یراق آلات شیشه سوای بر این که میان شیشه ها و سازه های نما اتصال برقرار می کنند، مسئولیت حفظ جذابیت و نمای سازه را هم بر عهده دارند. ولی با اهمیت ترین گزینه برای انتخاب یراق آلات شیشه، نوع کاربری و سطح استقامت و میزان کیفیت آن است. برای هر نمای شیشه ای ابزار و یراق آلات شیشه متفاوتی به کار می برند. به عنوان مثال اتصالات شیشه برای نرده شیشه ای با شیشه سکوریت، بالکن شیشه ای و غیره مغایرت دارد.

نرده شیشه ای

جمع بندی
در گذشته تصور افراد بر این بود که شیشه ها استقامت مناسبی برای کاربرد به عنوان نرده را ندارند، اما اکنون نرده شیشه ای تولید شده که مقاومت بسیار زیادی در برابر خط و خش و ضربه دارد. حتی در درب های ورودی مراکز بااهمیت مانند بانک ها، طلافروشی ها و غیره می توان گونه ای از شیشه های بسیار مقاوم به نام شیشه های ضد گلوله را استفاده کرد. نرده شیشه ای نیز اقسام گوناگونی دارد که بهترین نوع آن با استیل ترکیب شده و استفاده می شود. نرده شیشه ای با ایجاد منحصر به فردترین دکوراسیون چشم هر بیننده ای را به خود مشغول می سازد. 
امروزه برخلاف گذشته، شیشه ها جایگاه ویژه ای در دکوراسیون و تجهیزات امنیتی پیدا کرده و از آن ها  به عنوان کفپوش شیشه ای، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای و غیره استفاده می شود. شرکت ایران لاکوبل  به کمک تجهیزات به روز و با بکارگیری پرسنلی مجرب، به عنوان یک واحد تولیدی در زمینه نرده شیشه ای فعالیت حرفه ای داشته و نقش مثبتی در این زمینه ایفا می کند.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته

ویژگی های نرده شیشه ای


ویژگی های نرده شیشه ای : نرده های فلزی رطوبت را در خود نفنذ می دهند و هیچ مقاومتی ندارند و ضربه ها می تواند به آنها آسیب بزند در صورتی که نرده شیشه ای علاوه بر زیبایی خیره کننده و بیشتر و عبور نور،مقاومت بالایی هم داشته و هرگز رنگش از بین نمی رود و می توان از آن از مناطق شرجی تا گرمسیر و خشک و سرد و در دماهای مختلف استفاده نمود.نرده شیشه ای به شکل ضد آب و ضد خش و ضد زنگ ساخته شده و اگر هم از ترکیب مواد مختلف ساخته شده باشند باز هم مقاومت بالایی داشته و می توانند کارایی زیادی به ما بدهند.نرده شیشه ای رنگش عوض نمی شود و شکلش را هم از دست نمی دهد و فقط ممکن است لک بگیرد که آن هم با شیشه شور و در حد یک دقیقه پاک خواهد شد.نرده شیشه ای از لحاظ نسبت کیفیت به تمام متریال های دیگر ارجحیت داشته و خیلی راحت می توانید آن را روی پله هایتان نصب کنید و از آن لذت ببرید.کلا نرده شیشه ای در هر خانه ای نمای زیبایی به آن داده و موجب می شود که بیشتر به چشم بیاید و دلربا تر شود و کارایی اش بیشتر شود.

البته نرده شیشه ای قابلیت های زیادی دارد که فقط چند تا از نکات مهم اش در اینجا مطرح شد.از لحاظ تمییزی و لطافت هم از هر نوع نرده ای بهتر است.نرده شیشه ای در خانه ها معمولا به عنوان حفاظ پله ها استفاده می شود و در خانه هایی که دوبلکس باشند کارایی دارد و می تواند زیبایی خانه را تا چند برابر افزایش دهد.استفاده از نرده شیشه ای در این ادارات می تواند موجب باز تر شدن فضاها هم بشود و لذا با در نظر گرفتن همه جوانب توصیه ما این است که از نرده شیشه ای استفاده نمایید.

استفاده از نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی :

نرده شیشه ای در این فضاها به عنوان محافظ پله ها بکاررفته و می تواند کارایی بالایی داشته باشد و البته در نمای داخلی می توان پله ها را هم بهمراه نرده شیشه ای،شیشه ای کرد تا زیبایی نمای داخلی دو برابر شود.پله های شیشه ای بسیار مقاوم بوده و خیلی محکم هستند و می توانند وزن بالایی را تحمل نمایند.می شود پله های را بهمراه نرده شیشه ای و با حالات ساده و مارپیچ و پاگرد تولید نمود و ساخت.استفاده از نرده شیشه ای به عنوان جدا کننده فضاها :در مکان های گوناگون مانند سازمان ها و ارگان ها و کمپانی ها می توانیم از نرده شیشه ای برای پارتیشن نمودن فضاها استفاده کنیم.خوب این روش فواید بسیاری دارد،به عنوان مثال ارتباطات درون شرکتی خیلی راحت تر می تواند برقرار شود و سرپرست شرکت و صاحب شرکت می تواند خیلی راحت همه کارمندان شرکت را بدون اینکه بشود مخفی کاری ای انجام داد در نظر رفته و برآنها نظارت کند.

نرده شیشه ای

 

می دانیم که در ساختمان سازی از شیشه خیلی استفاده می شود و ما از بدو تولد همیشه در اطراف مان انواع شیشه ها را دیده ایم.شیشه می تواند در همه جا استفاده شود و مهمترین جایی که از شیه در آن استفاده می شود همان پنجره ها است که شیشه ای هم بوده و امکان لذت بردن از فضای بیرون ساختمان را برای انسان فراهم می کند.با گسترش فناوری و استفاده از انواع رنگ ها در شیشه های نمای ساختمان ها و پنجره ها تولید محصولات شیشه ای گسترش پیدا کرد و کم کم به تمام یا اغلب لوازم کشیده شد.امروزه به هر جا که می گذاریم ردپای شیشه را مشاهده می کنیم.از در شیشه ای گرفته تا نرده شیشه ای و پلکان شیشه ای و پارتیشن شیشه ای و بالکن شیشه ای و پل شیشه ای و حتی آسانسور شیشه ای.لذا با تمام این تفاسیر ما می توانیم در این مقاله مبحث نرده شیشه ای را پوشش دهیم.نرده شیشه ای موجب زیباتر شدن خانه و راه پله ها شده و نمای بسیار بسیار زیباتری به خانه می دهد.اگر از شیشه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم زیبایی و نمایش چندین برابر خواهد شد و لذا هنرمندان و معماران استفاده از شیشه را در همه خانه ها توصیه می کنند.

 

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای