نرده شیشه ای اکسپوز

نرده از گذشته وسیله برای جلوگیری از سقوط افراد در پله ها و مکان های مرتفع بوده است. نرده یک وسیله بسیار کاربردی است که باید در کنار تمام پله ها نصب شود. نرده ها علاوه بر کاربردی که بر در محافظت از افراد دارد، دارای ظاهر تاثیر گذاری بر دکوراسیون ساختمان نیز هستند. به این صورت که انتخاب نرده های زیبا باعث میشود که تاثیر به سزایی در زیبایی ساختمان گذاشته شود و برعکس این موضوع، انتخاب نرده های نا هماهنگ با فرم ساختمان باعث میشود که، زیبایی و وجه ساختمان از بین برود. به دلیل تاثیری که نرده ها بر زیبایی ساختمان دارند و جایگاهی که در دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند، افراد بسیار زیادی ترغیب شده اند که از نرده هایی با مدل های زیبا استفاده کنند. از این رو مدل های زیادی از نرده های مختلف به بازار معرفی شده است که افراد می توانند بسته به دکوراسیون خانه اشان یکی از این مدل ها را انتخاب کنند. 
یکی از انواع مدل های نرده، نرده شیشه ای است. نرده شیشه ای چند سالی است که به بازار معرفی شده است. نرده های شیشه ای دارای ظاهری زیبا و تطبیق پذیر هستند، که معمولا با اکثر دکوراسیون ها ست میشوند. نرده های شیشه ای خود دارای مدل های مختلفی هستند. که هر کدام از این مدل ها مناسب یک نوع دکوراسیون است. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از مدل ها نرده شیشه ای به نام نرده های شیشه ای اکسپوز بپردازیم. این مدل نرده یکی از مدل های پر طرفدار نرده است، که توانسته طرفداران زیادی پیدا کند. اگر شما هم جزو طرفداران نرده شیشه ای اکسپوز هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید با اطلاعات زیادی درباره نرده شیشه ای اکسپوز برای شما شرح دهیم. با دانستن این اطلاعات می توانید انتخاب مناسبی برای نرده مورد نیاز خانه خود داشته باشید. 

نرده شیشه ای اکسپوز

برای خرید نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه اکسپوز مدلی است که در آن ها پروفیل وجود دارد و این پروفیل ها به صورت روکار هستند و همچنین قابل رویت میز می‌باشند. از نرده شیشه اکسپوز برای  ایجاد حفاظت در بخش هایی مانند بالکن، روف گاردن و... استفاده میشود. چرا که این نرده به دلیل شیشه بودن زیبایی و همچنین دید مکان را افزایش میدهد. نرده های شیشه ای اکسپوز به سبکی از نرده های شیشه ای می گویند که در آن اکسسورهایی مثل دستک و پایه نگهدارنده شیشه نمایان و پیدا باشد، برعکس نرده های شیشه ای دفنی؛ پایه های نرده اکسپوز به شکل روکار و روی زمین پیاده سازی می شوند. به این سبک از جان پناه های شیشه ای، نرده های شیشه ای با پایه روکار آلومینیومی نیز گفته می شود. در نرده اکسپوز شیشه ها به شکل متوالی به یکدیگر اتصال پیدا کرده و به شکل واحد هستند.

در این نرده نوع شیشه ها و ضخامت آن ها متناسب به مکان برای پروفیل حفاظت نرده شیشه ای روکار انتخاب میشود بنابراین کاربرد در انتخاب نوع شیشه تاثیر بسزایی دارد.  معمولا در این نرده از پروفیل های آلومینیومی و یا آلیاژی استفاده میشود که آن ها مقاومت بالایی دارند و همچنین برای استفاده در نرده شیشه اکسپوز طراحی و ساخته شده اند. اما با این حال انواع پروفیل ها برای طراحی نرده شیشه ای اکسپوز وجود دارد که به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند. پروفیل های اکپا که متشکل هستند از قطعاتی که به صورت منقطع و با فواصل معین نصب میشوند. این پروفیل ها به اصطلاح کامپوننت نامیده میشوند.  و پروفیل های دسته دوم پروفیل هایب هستند که به صورت سرتاسری و یکپارچه نصب میشوند. از این نوع پروفیل ها میتوان سیستم نرده شیشه اکسپوز به نام ایزی گلس را معرفی کرد که طراحی و ساخت آن مربوط به شرکت های آلمان است. 

نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

در بررسی نرده شیشه ای اکسپوز در ابتدا لازم است که به بررسی شیوه های ساخت این نرده بپردازیم. معمولا نرده شیشه ای اکسپوز از شیشه هایی با استحکام و مقاومت بالا همچون شیشه های لمینت و سکوریت ساخته میشود. این شیشه ها معمولا دارای ضخامت زیادی هستند که این ضخامت باعث استحکام بیشتر آن ها میشود. نرده های اکسپوز دارای پایه ای رو کار از جنس فولاد و یا آلومینیوم هستند که این پایه بر روی زمین نصب میشود و سپس شیشه در درون آن قرار میگیرد. پایه های مورد استفاده در نرده اکسپوز به صورت جدا جدا قرار نمیگیرد و به صورت یکسره است.
 معمولا پایه ای این نرده ها به صورت یک مستطیل بلند است که شیشه سکوریت در وسط آن قرار می گیرد و محکم میشود. معمولا لبه های نرده شیشه ای اکسپوز به صورت کامل با دستگاه برش شیشه برش میخورد که در برخورد با پوست به پوست آسیب نزنند. نرده هایی شیشه ای اکسپوز در دو نوع مختلف ساخته میشوند. نوع اول نرده ها به گونه ای است که نرده دارای هیچ قابی نیست. اما در نوع دوم این نرده ها، نرده دارای یک قاب فلزی است. وجود این قاب فلزی باعث میشود که استحکام نرده چند برابر شود. 

نرده شیشه ای اکسپوز کوتاه

جهت مشاهده قیمت نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

قیمت نرده شیشه ای اکسپوز

تعیین قیمت برای نرده شیشه ای اسکپوز به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال اندازه صفحات شیشه ای، نوع شیشه انتخابی( شیشه لمنیت، شیشه سکوریت، شیشه مات، شیشه مشجر)، جنس و رنگ نرده شیشه ای اکسپوز ( جنس آلومینیوم، استیل در رنگ های طلایی، براق، مات، کورهای مشکی یا سفیدو...)، متراژ نرده مورد نیاز، محل نصب نرده، نوع نرده انتخابی و.... همگی در قیمت نرده شیشه ای اکسپوز نقش دارند. با توجه به این تعداد هوما زیادی مشخص کردن قیمت ها برای هر فرد با توجه به سلیقه و موارد گفته شده متفاوت است.

معرفی جان پناه شیشه ای روکار یا اکسپوز

یکی از مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم، کوچک شدن فضاهای مسکونی، اداری و یا حتی تجاری است. بنابراین در این فصل ها نیازمند مکان هایی هستیم که آن ها را با نام تراس یا شیشه بالکن میشناسیم. جان پناه شیشه ای یک نمونه بسیار مناسب و پرکاربرد است. این وسیله علاوه بر اینکه نقش مهمی در حفظ جان افراد دارد، فضای بیرون و داخل را بسیار زیبا نشان میدهد. جان پناه شیشه ای روکار از سیستم های مدرن و محافظ است که تماما شیشه ای است. جان پناه شیشه ای با هدف افزایش ایمنی و زیبایی طراحی شده است. این وسیله قابلیت هایی مانند تلفیق و هماهنگی را دارد که باعث شده توجه افراد به آن جلب شود. همچنین ناگفته نماند که جان پناه شیشه ای روکار طرح های بسیار متفاوتی دارد و به دلیل استفاده از یراق آلات و اتصالات مقاوم و هم‌چنین ضد فرسایش آلومینیوم و استیل ایمنی بسیار بالایی دارد.

نصب نرده شیشه ای اکسپوز

یکی از قسمت های مهم استفاده از نرده شیشه ای روکار یا اکسپوز، نصب آن در مناطقی مانند خانه، اداره و... است. برای نصب و اجرای نرده شیشه ای اکسپوز برای حفاظت از تراس، بالکن، روف گاردن و... لازم است که مراحلی انجام داد. همچنین باید بدانید که سبک نرده شیشه ای روکار یا اکسپوز طوری است که باید بعد از اتمام طراحی و اجرای کفپوش در ساختمان، نصب شود. همچنین فراموش نکنید که هنگام نصب نرده شیشه ای روکار، مارال و مواد به کار رفته در این نزده مانند آلومینیوم و پروفیل های خاص و جالب بالا برای نصب بر روی کف ها تراز است. ناگفته نماند که بعد از انجام این کار براکت ها و کاور های پروفیل نصب شده در کف نمای بسیار زیبا و جذابی ایجاد می‌کند.

مزایای استفاده از نره شیشه ای اکسپوز

 در بررسی نرده شیشه ای اکسپوز لازم است به بررسی مزایای این نوع از نرده ها نیز بپردازیم. این نوع از نرده ها دارای مزایای بسیار هستند. اولین مزیت این نوع از نرده ها این است که طراحی زیبا و شیشه ای آن ها باعث میشود که جلوه ساختمان بسیار بیشتر شود. دومین مزیت نرده شیشه ای اکسپوز این است که به علت وجود استفاده از شیشه در این نرده ها، فضای ساختمان روشن تر و نور دار تر به نظر میرسد که نور دار تر بودن باعث میشود که ساختمان بزرگ تر به نظر برسد. 
مزیت بعدی استفاده از این نرده ها شکل پایه آن ها است. به علت اینکه پایه ها در نرده های اکسپوز کاملا بیرون از کار هستند، باعث میشود در صورت بروز مشکلاتی مختلف و نیاز به تعمیر و یا تعویض پایه ها به راحتی این کار امکان پذیر باشند. البته استفاده از نرده اکسپوز برای همه مکان ها مناسب نیست به طور مثال راه پله هایی که حالت مارپیچ دارند کاندیدا ها زیاد مناسبی برای پیاده سازی نرده شیشه ای اکسپوز نیستند. 

عوامل موثر بر قیمت نرده شیشه ای اکسپوز

یکی دیگر از مطالبی که لازم است در بررسی نرده شیشه ای اکسپوز به آن بپردازیم، عوامل موثر بر قیمت نرده اکسپوز است. عوامل مختلفی بر قیمت نرده اکسپوز تاثیر می گذارند، که قصد داریم  آن ها را معرفی کنیم. اولین عامل تاثیر گذار بر قیمت نرده اکسپوز، جنس شیشه است. معمولا هر چقدر که جنس شیشه استفاده شده در این نرده ها مرغوب تر باشد قیمت نهایی این نرده بیشتر است. دومین عامل تاثیر گذار بر قیمت این نرده ها مربوط به جنس پایه ها است. استفاده از پایه ها ی مرغوب باعث می شود که قیمت نهایی نرده ها بیشتر شود. البته در انتخاب نرده اکسپوز، به هیچ وجه نباید، کیفیت نرده را فدای قیمت آن کرد. 

نرده شیشه ای اکسپوز بلند

جهت سفارش نرده شیشه ای از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نرده یکی از وسیله های حفاظتی در ساختمان است که معمولا در کنار پله ها و مکان های مرتفع نصب میشود. نرده ها علاوه بر نقش محافظتی که دارند، دارای نقش موثری در زیبایی خانه نیز هستند. انتخاب یک نرده زیبا تاثیر به سزایی در زیبایی دکوراسیون خانه دارد. یکی از انواع نرده ها که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم، نرده های شیشه ای اکسپوز هستند. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته