جان پناه شیشه ای

مکان های مرتفعی همچون پشت بام ها نیاز به یک حفاظ دارند که در برابر ارتفاع از افراد محافظت نماید. این حفاظ معمولا دور تا دور پشت بام را احاطه میکند و از سقوط احتمالی افراد جلوگیری میکند. نام این حفاظ جان پناه است. جان پناه معمولا دارای ارتفاعی بین نیم تا یک متر است، که از بروز هرگونه مشکل در ساختمان ها جلوگیری میکند. امروزه نصب جان پناه برای دریافت پایان کار ساختمان لازم است. جان پناه علاوه بر کاربردی که در محافظت از افراد در برابر ارتفاع دارد، باعث میشود که محیط پشت بام زیبا تر شود. بسیاری از افراد از پشت بام استفاده های مختلفی همانند ایجاد یک باغچه کوچک، ایجاد زمین بازی و یا نصب آلاچیق میکنند و پشت بام خانه خود را به مکانی تفریحی تبدیل میکنند. 
برای این افراد زیبایی پشت بام امری مهم تلقی میشود. استفاده از جان پناه های مدرن و زیبا به این افراد توصیه میشود. امروزه به علت افزایش تقاضا، جان پناه های زیبایی به بازار عرضه میشوند که افراد میتوانند متناسب با سلیقه و نیاز خود از این جان پناه ها استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از انواع جان پناه به نام جان پناه شیشه ای بپردازیم. این جان پناه ها تماما از شیشه تشکیل شده اند و زیبایی خاصی به پشت بام میبخشند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که تمایل به تهیه جان پناه شیشه ای برای خانه خود دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا توضیحات مفصلی درباره جان پناه شیشه ای برای شما شرح دهیم. 

جان پناه شیشه ای

برای خرید نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

جان پناه شیشه ای روکار

یکی از انواع جان پناه های شیشه ای، جان پناه شیشه ای روکار است. این مدل از جان پناه ها به علت نصب راحتی که دارند، بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته اند. معمولا در ساخت جان پناه شیشه ای از شیشه هایی با استحکام بالا مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده میشود. جان پناه روکار به این صورت نصب میشود که در ابتدا دور تا دور ساختمان با توجه به محیط پشت بام پایه هایی فولادی نصب میشود. سپس بعد از نصب پایه های فولادی شیشه های لمینت و سکوریت بر روی پایه های فولادی نصب میشوند و دور تا دور پشت بام را احاطه میکنند و جان پناهی شیشه ای پدید میاورند.
 در ساخت جان پناه های شیشه ای تمامی لبه های شیشه ها توسط دستگاه تراش شیشه، تراش میخورد و باعث میشود که لبه های شیشه به پوست آسیبی نرسانند. جان پناه روکار معمولا به دو صورت است. نوع اول جان پناه هایی هستند که هیچ گونه قاب فلزی بر روی آنها  نصب نشده است و نوع دوم دارای قاب های فلزی هستند که این قاب های فلزی باعث استحکام بیشتر جان پناه میشوند. 

جان پناه شیشه ای زمینی

جهت مشاهده قیمت نرده شیشه ای می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

جان پناه شیشه ای توکار 

یکی دیگر از انواع جان پناه های شیشه ای، جان پناه شیشه ای توکار است. جان پناه توکار همان طور که از نام آن پیداست کاملا در درون سازه قرار می گیرد و هیچ گونه از اتصالات مربوط به آن از بیرون ساختمان نمایان نیست. جان پناه شیشه ای توکار بسیار شبیه جان پناه های روکار است. با این تفاوت در جان پناه روکار اتصالات کاملا مشخص هستند. جان پناه توکار به علت معلوم نبودن اتصالات، دارای ظاهری بسیار ظریف و زیبا است. که  این ظاهر زیبا باعث شده است این نوع جان پناه طرفداران زیادی داشته باشد. اما این جان پناه دارای معایبی نیز هست. در صورتی که این مدل از جان پناه دچار مشکلی شود و نیاز به تعویض پیدا کند، لازم است هزینه زیادی صرف تعمیر این جان پناه شود. اما انواع روکار جان پناه به راحتی قابل تعمیر هستند. جان پناه های توکار نیز مانند جان پناه های روکار دارای لبه های شیشه ای کاملا تراش خورده  هستند که از آسیب رساندن به پوست جلوگیری کنند. 

مزایای استفاده از جان پناه شیشه ای

در ادامه بررسی جان پناه شیشه ای لازم است که به بررسی مزایای این جان پناه ها بپردازیم. این جان پناه ها دارای مزایای بسیاری هستند که به این علت است که افراد زیادی به سمت استفاده از این جان پناه ها آمده اند. اولین مزیت استفاده از این جان پناه ها، ظاهر بسیار زیبا و شکیلی است که است که جان پناه های شیشه ای به پشت بام می بخشند. این جان پناه ها به علت داشتن ساختار تماما شیشه ای، باعث به وجود آمدن دکوراسیونی زیبا و شیک در پشت بام میشوند. 
مزیت بعدی استفاده از جان پناه های شیشه ای این است که این جان پناه ها به هیچ وجه دید افراد را محدود نمی کنند و جلوی نور را نمی گیرند با نصب این مدل جان پناه در پشت بام میتوان دید کامل پشت بام با اطراف را حفظ کرد. مزیت بعدی استفاده از این جان پناه ها، تمیز شدن سریع آن ها است. این جان پناه ها به راحتی و با استفاده از یک اسفنج شیشه ای تمیز می شوند. مزیت آخر استفاده از جان پناه های شیشه ای این است که شیشه در گذر زمان به هیچ وجه تغییر شکل نمیدهد و دچار مشکلاتی همچون تغییر رنگ و پوسیدگی نمی شود.

جان پناه شیشه ای بزرگ

جهت سفارش نرده شیشه ای از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

سخن پایانی
مکان های مرتفعی همچون پشت بام ها نیاز به حفاظ هایی دارند که از سقوط احتمالی افراد جلوگیری کنند. به حفاظی که بر روی پشت بام برای حفاظت نصب می شود، جان پناه گفته میشود. جان پناه ها علاوه بر نقش محافظتی که دارند باعث زیباتر شدن محیط پشت بام می شوند. در این مقاله به معرفی جان پناه شیشه ای پرداختیم. 


 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته