شیشه دودی هوشمند

شیشه ها از زمان گذشته یکی از وسایل کاربردی محسوب می شدند و انسان ها برای کاهش گرما و سرما در خانه ها از آن استفاده می کردند. به کارگیری شیشه در درب ها و پنجره ها علاوه بر رفع نیاز، برای تزیین ساختمان ها و غیره استفاده می شد. شیشه های هوشمند نسل نوینی از شیشه ها هستند. در حال حاضر بکارگیری شیشه و آینه های دکوراتیو بسیار رایج است. به علت تقاضای زیاد به تدریج، انواع فناوری در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد همچنین شیشه های هوشمند را شیشه های اسمارت ویو نیز می خوانند.  این شیشه در انواع مختلفی مانند پشت برچسبی و لمینت بین دو لایه روانه بازار می شوند. 
شیشه دودی هوشمند دسته ای از شیشه های هوشمند هستند که موارد کاربرد زیادی دارند. شیشه دودی هوشمند در قالب شیشه های عینک استفاده می شوند. کدر شدن شیشه در توسط افراد تعیین نمی شود، بلکه با تابش نور خورشید کدر می شود.
شیشه دودی هوشمند از نسل شیشه های الکتروکرومیک می باشند، برخی مواقع به شیشه های فتوکرومیک نیز شیشه دودی هوشمند گفته می شود.
شیشه دودی هوشمند برای خودرو نیز استفاده می شود که در حال حاضر خیلی محبوبیت پیدا کرده است. این شیشه ها می توانند ضمن حفظ حریم خصوصی برای سرنشینان خودرو، استقامت شیشه را در مقابل ضربه افزایش دهند. کم شدن تابش اشعه UV، رفع گرمای ناشی از تابش خورشید، زیبایی جلوه ماشین و موارد امنیتی از دیگر مزایای شیشه دودی هوشمند هستند.

شیشه دودی هوشمد ماشین

برای خرید شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

شیشه هوشمند الکتروکرومیک

شیشه الکتروکرومیک که با عنوان شیشه پویا  نیز شناخته می شود یک شیشه هوشمند رنگی می باشد که برای پنجره ها، سقف های شیشه ای و نماهای شیشه ای ساختمان مانند کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد.
شیشه های الکتروکرومیک مستقیما به وسیله افراد داخل ساختمان کنترل می شوند. ساکنین ساختمان قادرند مقدار نور محیط را تنظیم نمایند. این ویژگی موجب می گردد تا با تامین نور ساختمان به شکل طبیعی، با کاهش هزینه های آن مواجه شویم.
شیشه دودی هوشمند نیز از نسل شیشه های الکتروکرومیک هستند و شیشه های الکترومیک نوعی شیشه نانو و هوشمند می باشند که با تغییر ولتاژ، مقدار شفافیت آن تغییر پیدا می کند. مشخصه برجسته این نوع شیشه توانایی کدر شدن آنها و برگشت به وضعیت اولیه است.
در واقع شیشه های الکتروکرومیک متشکل از ۵ لایه بسیار نازک هستند که یک تفکیک کننده در میان لایه ها، دو لایه روشن در کنار تیغه ها (این لایه یون های لیتیوم را دربر می گیرد که موجب تغییر رنگ شیشه می شود) دو عدد تیغه در دو طرف تفکیک کننده ( به منظور عبور جریان الکتریکی)
با اجرای ولتاژ به الکترودها جریان الکتریکی ایجاد شده سبب می شود تا یون های لیتیوم در یک سمت لایه های شفاف متراکم شوند و حالت شیشه را تغییر دهند. هرچه مقدار ولتاژ بیشتر باشد، جریان الکتریکی بزرگ تر می شود و تغییر رنگ نیز بیشتر می شود. این وضعیت موجب می گردد تا شیشه ها از عبور نور و گرما به سمت دیگر شیشه ممانعت کنند.
به کار بردن شیشه های هوشمند مانند شیشه هوشمند الکتروکرومیک در محیط اداری و پارتیشن های شیشه ای می تواند پویایی محیط کار را افزایش دهد و کارکنان با اشتیاق بیشتری کار خود را انجام دهند و راندمان بیشتری داشته باشند.
از ویژگی های مهم شیشه برقی کرومیک، می توان به صرفه جویی در مقدار مصرف انرژی در ساختمان اشاره نمود. بکارگیری این شیشه ها افزون بر تامین نور محیط، موجب دفع عبور گرمای ناشی از نور آفتاب به ساختمان می شود. این خصوصیت در تابستان باعث کاهش مصرف برق و آب می شود. 

شیشه دودی هوشمند ساختمان

جهت مشاهده قیمت شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

قیمت شيشه هوشمند مات شونده

نسل جدید شیشه ها که با عنوان هایی نظیر شیشه هوشمند برقی، شیشه مات شونده، شیشه مات شونده برقی نیز خوانده می شوند، این فرصت را برای ما مهیا می کنند که در لحظه ای از حالت روشن به حالت مات تبدیل شده و محیطی خصوصی به وجود آورند.
در حال حاضر این شیشه ها در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند. ویژگی منحصر به فرد این شیشه ها که مورد توجه افراد قرار گرفته است این است که می توان میزان نور یا حرارتی که از آن عبور می کند را به راحتی کنترل نمود. شیشه هوشمند به وسیله جریان الکتریکی و با ایجاد ناهمسانی موجب تغییر حالت مولکول های شیشه شده و در نتیجه موجب می شود تا میزان شفافیت شیشه تغییر یابد.
از فاکتورهایی که بر قیمت شیشه تاثیر می گذارند، نوع عملکرد آن و جنس شیشه هستند، برای مثال شیشه خود تمیز شونده که اغلب برا نمای ساختمان استفاده می شود، با انواع الکتروکروماتیک متفاوت می باشد.
ابعاد شیشه نیز در قیمت شیشه های مات شونده موثر است و قیمت مترمربع شیشه هوشمند بر طبق مواد استفاده شده در آن و تجهیزات لازم محاسبه و تعیین می گردد.
مواردی که در کنترل شیشه اهمیت دارند نظیر دیمر، ریموت کنترل، امکانات جفت شدن لوازم الکترونیکی گوناگون با شیشه ها مثل گوشی‌، ساعت هوشمند و کامپیوتر که هر چه امکانات آن افزایش یابد، باعث افزایش قیمت شیشه هوشمند خواهد شد.

شیشه دودی هوشمند

جهت سفارش شیشه اسمارت از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.
 
جمع بندی
شیشه ها انواع مختلفی دارند که شیشه هوشمند نسل جدیدی از شیشه ها محسوب می شوند. شیشه های هوشمند کارایی فوق العاده ای دارند و می توانند جلوه زیبایی به محیط بدهند. شیشه دودی هوشمند نوعی شیشه هوشمند است که در قالب عینک های دودی ساخته می شود. با تابش نور خورشید به شیشه دودی هوشمند می توانیم شاهد کدر شدن شیشه باشیم. شیشه های هوشمند خیلی زود جای خود را در صنعت ساختمان سازی باز کردند و امروزه به وفور مورد استفاده قرارمی گیرند.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته