نحوه ساخت شیشه سکوریت

تولید و نحوه ساخت شیشه سکوریت به صورت اعمال فرآیند حرارتی بر روی شیشه های معمولی می باشد. برای انجام دادن این کار پیش از  آغاز کردن هر گونه فرآیند دیگری ابتدا باید شیشه ها در ابعاد مناسب بریده شوند. در مرحله بعد نحوه ساخت شیشه سکوریت می توانید برای انجام فرآیند سکوریت اقدام نمایید.  دلیل انجام چنین کاری این است که درست بعد ار فرآیند سکوریت شیشه در معرض استرس های بسیار زیادی قرار می گیرد. این مسئله غیر ممکن شدن انجام فعالیت هایی از قبیل برش دادن، سوراخ کردن و سد بلاست کردن را  به دنبال خواهد داشت. در نتیجه شاهده شکسته شدن شیشه خواهیم بود. پس از بریده شدن شیشه به وسیله سنگ دیاموند صیقل دادن هر 4 لبه آن انجام می گیرد. سپس برای اینکه تا دمای 625 درجه سانتی گراد گرم شود در کوره قرار می گیرد. بعد از اینکه شیشه از کوره بیرون آورده شد خیلی سریع خنک می شود.

نحوه ساخت شیشه سکوریت

برای خرید شیشه سکوریت می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

منظور از شیشه سکوریت چیست و چه مزایایی دارد؟

شیشه سکوریت از نظر ضخامت با شیشه های ساده برابری می کند و در مقابل شکستگی دارای مقاومت بسیار بیشتری می باشد. به طوری که می توانیم بگوییم که مقاومت این شیشه در مقایسه با شیشه های معمولی چیزی حدود 5 برابر بالاتر است. یکی از مهمترین مزیت های نحوه ساخت شیشه سکوریت این است که اگر شکسته شد به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تقسیم شده که به دست انسان صدمه ای را وارد نخواهند کرد.  دلیل اصلی که باعث شده مصارف و کاربردهای شیشه سکوریت روز به روز افزایش پیدا کند این است که صدمات وارد شده در زمان شکستن را کاهش می دهد. مقاومت بالا در برابر نور خورشید و ضربات مختلف و داشتن ایمنی بالا مزایای مهم دیگر این شیشه کاربردی به شمار می آیند. 

کدام ویژگی شیشه ها در طول سکوریت تغییر می کند؟

نحوه ساخت شیشه سکوریت به گونه ای بوده که میزان مقاومت مکانیکی شیشه ها در زمان سکوریت کردن تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. این در حالی است که ویژگی هایی از قبیل رنگ، ترکیب شیمیایی، درصد عبور نور، خصوصیات فیزیکی، وزن، نقطه ذوب، هدایت حرارتی و ضریب انبساط ثابت مانده و تغییر نخواهند کرد. مقاومت شیشه سکوریت در مقابل بارهای مکانیکی، تنش های حرارتی، باد، سنگینی برف و ضربات در مقایسه با شیشه معمولی بیشتر است. این نوع شیشه به دلیل اینکه میزان انرژی الاستیک ذخیره آن بالا است در صورت شکستند به قطعاتی تقسیم می شود که لبه های تیز و برنده ای ندارند. بنابراین می توان گفت که نسبت به شیشه معمولی ایمن تر می باشد. سطح شیشه سکوریت صاف و صیقلی است، چرا که هنگام تولید فرآیندهای خاصی را طی می کند. 

نحوه ساخت شیشه سکوریت بلند

جهت مشاهده قیمت شیشه سکوریت می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

چرا فرآیند سکوریت کردن شیشه ها باید با دقت انجام شود؟

هنگام طی کردن کلیه مراحل مربوط به نحوه ساخت شیشه سکوریت باید دقت بسیار بالایی به خرج داده شود. در صورتی که در فرآیند سکوریت کردن شیشه ها کوچکترین ایرادی وجود داشته باشد پس از نصب پنجره ها سطح شیشه به صورت موج دار می شود. این موضوع بر زیبایی و نمای شیشه ها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در نتیجه شیشه سکوریت تولید شده از نظر بینندگان شیشه نمای زیبا و جذابی نخواهد داشت. در مورد شیشه های پوشش دار نیز باید گفته شود که این کار باید با  دقت کافی و با استفاده از دستگاه های با فناوری پیشرفته استفاده گردد. در غیر این صورت پوشش های آن به طور کامل از بین می رود و همچنین شیشه تولیدی هیچ گونه کاربردی نخواهد داشت. بنابراین نحوه ساخت شیشه سکوریت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.  

مهمترین کاربردهای شیشه سکوریت چیست؟

لازم به ذکر است که نحوه ساخت شیشه سکوریت بسیار خاص می باشد و به همین دلیل در ساختار شیشه دو جداره و لمینت می توان آن را مورد استفاده قرار داد. 
در ساختمان سازی برای سازه هایی که هیچ گونه قابی ندارند و مکان هایی که ممکن است به انسان صدمه بزنند شیشه سکوریت کاربرد بسیار زیادی دارد.
در بخش هایی که سطح کار از نظر میزان مقاومت مکانیکی و ایمنی مورد توجه بسیار زیادی قرار می گیرد به طور عمومی شیشه سکوریت را به کار می برند. ویترین فروشگاه ها، درب های ورودی ثابت و متحرک، پنجره های مناطق بادخیز، ساختمان های تجاری، پارتیشن ها نمونه ای از این کاربردها می باشند.
خوب است بدانید که در صنعت خودروسازی نیز برای اینکه از شکسته شدن شیشه ها جلوگیری شود از این محصول برای شیشه های جانبی و عقب استفاده می کنند.   

نحوه ساخت شیشه سکوریت بزرگ

جهت سفارش شیشه سکوریت از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

عوامل موثر بر قیمت شیشه سکوریت کدامند؟

 شیشه سکوریت نسبت به شیشه های معمولی دارای قیمت بالاتری می باشد، زیرا نحوه ساخت شیشه سکوریت خاص تر می باشد. قیمت نهایی این محصول را عوامل گوناگونی از قبیل ضخامت، نوع، ابعاد و غیره تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین در زمان انتخاب و خرید شیشه سکریت مورد توجه قرار دادن این فاکتورها ضرورت دارد.

نحوه ساخت شیشه سکوریت اداری

 
سخن پایانی
نحوه ساخت شیشه سکوریت یک عملیات حرارتی به حساب می آید که بر روی آن دسته از شیشه ها با مصارف ساختمانی انجام خواهد گرفت. البته اعمال کردن این فرآیند بر روی انواع شیشه ها همچون شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و لعاب خورده نیز امکان پذیر می باشد. در واقع شیشه سکوریت یک کالا از شیشه های رفلکس دار، شیشه های رنگی، شیشه پنجره، لاکی و یا چاپ شده است. این نوع شیشه به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند مقاومت و ایمنی بالا، وزن مناسب و غیره در ساختمان، صنعت اتومبیل و ساخت لوازم خانگی کاربرد دارد. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته