کاتر شیشه بری

کاتر شیشه بری به عنوان یکی از تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در کارگاه های شیشه بری به شمار می آید. همانطور که می دانید شیشه متریالی است که کاربرد آن در ساختمان ها بسیار زیاد می باشد. این متریال برای زیباسازی محیط بیرونی ساختمان، تزئینات و دکوراسیون، حفاظت از درب و پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کاربردها نشان می دهند که شیشه در زندگی همه افراد نقش مهمی را ایفا می کند. حرفه شیشه بری درست مانند مشاغل دیگر به یک سری از ابزارهای ویژه نیاز دارد. شیشه برها بدون استفاده از آنها قادر نیستند برش شیشه را در طرح ها و الگوهای متنوع انجام دهند. به همین جهت برای اعمال فرآیند برش و شکل دهی صحیح و دقیق شیشه آشنایی با انواع ابزارآلات شیشه بری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این مقاله قصد داریم کاتر شیشه بری را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

Image

برای خرید ابزار دور شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

منظور از کاتر مخصوص شیشه بری چیست؟

انواع ابزار شیشه بری به سه گروه ساده، معمولی و حرفه ای تقسیم می شوند. کاتر شیشه بری یکی از ابزارهای معمولی به حساب می آید که مناسب ترین وسیله برای برش دادن سطوح شیشه می باشد. لازم به ذکر است که تولید کنندگان طراحی و ساخت این ابزار را در انواع گوناگونی انجام می دهند. تیغه و دسته جزء اجزای اصلی تشکیل دهنده کاتر محسوب می شوند. در واقع باید گفته شود که همین دو قطعه به شیشه برها امکان بریدن سطوح شیشه را می دهد. تیغه کاتر کوچک و فواصل مشخصی داشته و از قابلیت جایگزینی برخوردار می باشد. به طوری که اگر کند و یا شکسته شود به راحتی و آساتی می توان آن را تعویض نمود. بدنه کاتر نیز به صورت فلزی و یا پلاستیکی ساخته می شود.

Image

جهت مشاهده قیمت ابزار تراش شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

بهترین کاترهای شیشه بری چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ویژگی های کاتر شیشه بری مرغوب این می باشد که بدنه آن به صورت کاملا استاندارد ساخته شده است. همین موضوع باعث می شود تا کاتر به خوبی و به طور صحیح در دست کاربر قرار گیرد.
طراحی دسته بهترین و با کیفیت ترین کاتر مخصوص شیشه بری به گونه ای می باشد که کاربران در حین استفاده از آن خستگی را احساس نخواهند کرد. به دلیل اینکه دسته آن طراحی ارگونومی دارد. 
این کاترها در اندازه ها و انواع گوناگونی تولید می شوند، بنابراین داشتن ابعاد مناسب یکی دیگر از مشخصات کاتر خوب می باشد.  
جنس آن از مواد بسیار محکم و با دوام برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارد.
کاترهای با کیفیت دارای تیغه مناسب و ضد زنگ هستند و همچنین طراحی تیغه آن بسیار ظریف و هوشمندانه می باشد. در نتیجه به کاربران این امکان را می دهد تا برش عمیق و با کیفیتی را ایجاد نمایند

چرا استفاده از کاتر مناسب برای برش شیشه مهم است؟

بریدن شیشه یکی از کارهای ظریف می باشد که برای انجام آن باید حساسیت به خرج داد. با توجه به شکنندگی شیشه برش آن به دقت بالایی نیاز دارد. سال های زیادی است که شیشه برها کاتر شیشه بری را برای برش انواع شیشه مورد استفاده قرار می دهد. از آنجایی که شیشه حساس و ظرافت بسیار زیادی داشته به همین جهت استفاده از کاتر مناسب برای برش شیشه مهم است. از طرفی دیگر در صورتی که کاربر قادر نباشد این ابزار را به طور صحیح به کار گیرد شیشه تولید شده هیچ گونه کاربردی نخواهد داشت. بنابراین علاوه بر استفاده از کاتر خوب باید نحوه کار کردن با آن را نیز بدانید. به طور کلی می توان گفت که با انتخاب یک کاتر استاندارد و مناسب طراحی و تولید بهترین و با کیفیت ترین شیشه ها به سهولت امکان پذیر می باشد.

Image

جهت سفارش ابزار آلات شیشه از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نحوه برش شیشه با کاتر چگونه است؟

ابتدا شیشه را بر روی یک سطح صاف قرار داده و سطح آن را با استفاده از یک دستمال تمیز نمایید. اطمینان حاصل کنید که شیشه شما عاری از هر گونه دود و می باشد. چرا که آلودگی های موجود بر روی شیشه در پایان کار برش را خراب خواهند کرد. سپس مسیر برش را با خط کش مشخص کنید. برای اینکه برش شیشه راحت انجام شود می توانید مقدار کمی نفت سبک و یا روغن شیشه بری را به کار ببرید. پس از طی کردن مراحل مذکور اکنون وقت آن است که با کاتر شیشه بری برای جدا کردن مسیر برش که از قبل مشخص کردید اقدام کنید. اگر در زمینه برش شیشه تجربه ندارید طی نمودن کلیه مراحل بر روی چند قطعه شیشه بی مصرف کمک می کند تا جهت برش شیشه به سرعت و فشار مناسب دست پیدا کنید.

برش شیشه با کاتر مخصوص چه مزایایی دارد؟

کاتر شیشه بری یکی از بهترین و ضروری ترین وسایل برای برش دادن شیشه در طرح های مورد دلخواه می باشد. تمام صنعت گرانی که با برش شیشه سر و کار دارند این کالا را به دلیل داشتن مزایای فراوان مورد استفاده قرار می دهند. مهمترین مزایا کاتر شیشه بری شامل موارد زیر می شود:
خط کشی و برش شیشه با دقت بالا انجام می گیرد.
شیشه با کیفیت بالا تولید می گردد.
شیشه را بدون هیچ گونه ترک و شکستگی برش می دهد.

Image

 
سخن پایانی
کاتر شیشه بری یکی از ابزارهای محبوب و کاربردی در کارگاه های شیشه بری است. طراحی و ساخت این وسیله برای شیشه برها شرایطی را فراهم کرده تا بتوانند طرح های پیچیده انواع شیشه ها را به راحتی و آسانی برش دهند. انجام برش با دقت و سرعت بالا دلیل اصلی شناخته شدن کاتر به عنوان بهترین ابزار شیشه بری می باشد.  

 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته