ابزار شیشه رومیزی

یکی از موارد مهمی که انسان ها در حدود 6000 سال پیش به آن دست پیدا کرده اند، شیشه است. نوه کشفیات آن به این صورت است، که سنگ های آتشفشانی را شکاف داده و با تراشیدن آن ها شیشه را استخراج می کردند. در حدود 4000 سال پیش بشر توانست از سنگ های دارای سلیس شیشه را کشف کند. به علت استخراج دشوار شیشه از این ماده تنها قشر ثروتمند جامعه می توانستند استفاده کنند و جزء مواد اولیه لوکس در ساختمان سازی و غیره به حساب می آمد. رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات مخصوصی برای تهیه شده تولید شدند و انحصار استفاده از شیشه از دست سرمایه داران خارج شد و افراد عادی نیز قادر به تهیه شیشه بودند. شیشه نقش بسزایی را در زندگی بشر بر عهده دارد، این مصالح پرکاربرد در تمامی ابعاد زندگی بشر نقش آفرینی می کند. در حال حاضر شیشه ها به گونه ای تولید می شوند که خطر شکنندگی آن ها بسیار پایین آمده است. امروزه کیفیت شیشه ها به شکلی است، که شما می توانید در یک اتاق شیشه ای زندگی کنید این شیشه ها در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم هستند و الگوی شکست متفاوت آن ها موجب شده تا کاربرد گسترده تری از آن ها را شاهد باشیم.

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ابزار شیشه رومیزی

 

 

ابزار تراش شیشه رومیزی

در حال حاضر ماشین آلات بسیار پیشرفته ای در حوزه برش شیشه تولید شده اند که این دستگاه ها موجب می گردند تا شیشه ها با کیفیت بسیار بالا برش داده شوند. برای آن که بتوان شیشه را با کیفیت بالایی برش زد معمولا از سه دستگاه به نام های لول زنی، دیاموند و تراش استفاده می شود. برای ایجاد ابزار دو پله و سه پله روی شیشه از دستگاه لول زن و برای ایجاد ابزار تخت روی شیشه از دستگاه دیاموند و در نهایت برای ایجاد ابزار پخ روی شیشه ا دستگاه تراش به کار برده می شود. نکته حائز اهمیت این جاست که دستگاه لول زن با کمک نیروی انسانی و مابقی ماشین آلات به طور اتوماتیک کار می کنند. دستگاه های تراش مختلفی جهت برش شیشه وجود دارد که عبارت است از

• دستگاه تخت براق

• دستگاه دیاموند

• دستگاه تراش دو پله

• دستگاه تراش سه پله
• دستگاه تراش ( پخ )
• دستگاه تراش انگشتی
• دستگاه تراش ۴۵ درجه

• دستگاه تراش ابرویی

 

در واقع شیشه ها نوعی از سرامیک هستند که در اثر حرارت دادن سلیس ایجاد می شوند. این جسم که ظاهر بسیار سختی دارد در صورت شکستن و یا برش دادن می تواند صدمات جبران ناپذیری را به افراد وارد سازد. برای آن که این شیشه به افراد آسیب نزد به دوصورت استفاده می شود اول آن که در قاب و یا پنجره استفاده شود و روش دوم آن که این شیشه ها پخ کاری شوند. به عبارت دیگر می توان با کمک سمباده کاری لبه تیز شیشه را هموار نمود.

 

ابزار تراش شیشه رومیزی

 

ابزار دور شیشه رومیزی

شیشه ها پس از ایجاد نقش و نگار، تراش یا مشبک سازی لبه های تیزی پیدا می کنند بنابراین لازم است امکانی فراهم شود تا این لبه ها کاملا صاف و یکدست گردد. در صنعت شیشه از ماشین آلات مختلفی به منظور تحقق این کار استفاده می شود. ابزار دور شیشه اصطلاحی است که به شیشه هایی با لبه های پرداخت شده می گویند. پرداخت لبه های شیشه نیازمند به وجود ابزارآلات و ماشین آلاتی مانند ابزار دیاموند، ابزار تراش، ابزار ابرویی، ایزار لول گرد، ابزار لول براق، ابزار تک پخ، ابزار دو پخ، ابزار سه پخ، ابزار پخ دایره، ابزار دو پله، ابزار سه پله و غیره است. از این ماشین آلات برای برش دادن شیشه های متنوع و کریستال ها استفاده می شود و هم چنین با کمک آن ها می توان شکل و طرحی ایجاد نمود و لبه های شیشه را صاف و صیقلی کرد.برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

انواع ابزار شیشه رومیزی

شیشه ها برای آن که کاربرد گسترده تری پیدا کنند باید برش داده شوند و لبه تیزی نداشته باشند. برای ایجاد ابزار شیشه دستگاه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم

دستگاه شیشه تراش رومیزی

یکی از پرکاربردترین دستگاه ها برای ایجاد ابزار شیشه، شیشه تراش رومیزی است. از این دستگاه برای ایجاد ابزار دور شیشه استفاده می شود. برای ایجاد ابزار لبه انواع شیشه های رومیزی از جمله شیشه میز ناها خوری به کار می رود.

 

دستگاه شیشه تراش سکوریت

اکثر شیشه های سکوریتی که می بینید پیش از آن که به داخل کوره بروند و سکوریت شوند با کمک دستگاه دیاموند لبه های آن ابزار زده شده است.

دستگاه شیشه تراش لمینت

امکان دارد در پروژه هایی ابعاد شیشه بالاتر از حد استاندارد تهیه شود و شیشه ها به شکل فریم لس به کار گذاشته شوند بنابراین باید برای حل این مشکل باید از دستگاه دیاموند جهت ابزار شیشه های لمینت استفاده شود. گفتنی است به منظور ساخت این نوع شیشه ها نخست تعداد شیشه های سکوریت با اندازه های یکسان تولید شده سپس با کمک لایه PVB به همدیگر چسبیده خواهند شد. برخی دیگر از دستگاه ها عبارت هستند از • دستگاه شیشه تراش خم
• دستگاه شیشه تراش رنگی
• دستگاه شیشه تراش کریستال
• دستگاه شیشه تراش دوجداره
• دستگاه شیشه تراش حکاکی شده

دستگاه شیشه تراش لمینت

 

 

کاربرد ابزار شیشه رومیزی

شاید در ذهن تان نگنجد که حجم کاربرد ابزار شیشه رومیزی چقدر است. تمام شیشه هایی که در محیط پیرامون خود می بینید حتما با کمک یک دستگاه خاصی برش داده شده اند تا به مصرف شما برسند. برای آن که بتوان شیشه میز ناهارخوری را جلا داد از ابزار شیشه رومیزی استفاده شده است. عسلی های جذابی که برای استفاده روزمره خودتان بارها و بارها از شیشه آن به منظور گذاشتن وسیله ای استفاده می کنید یکی دیگر از این موارد هستند. حتی اگر در سازمان یا شرکتی مشغول به کار هستید می توانید ببینید که میز اداری آن با کمک شیشه ای مقاوم پوشش داده شده تا علاوه بر زیبایی از آسیب به بدنه میز جلوگیری شود. گفتنی است در هنگام خرید شیشه رومیزی محصول را با دقت بررسی کنید تا شیشه موج دار نبوده و خال جوش های ریز نداشته باشد تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

انتخابگر پوسته