پرداخت لبه دور شیشه

پرداخت لبه دور شیشه فرآیندی می باشد هک با زحمت و سختی بسیار زیادی همراه است، به علاوه برای انجام آن باید دقت زیادی صرف نمود. به طور ایده آل برای پرداخت نواحی و لبه های دور شیشه تجهیزات و لوازم مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد. باید این نکته را ذکر کنیم که این تجهیزات پر هزینه هستند. صاف کردن لبه شیشه به طور صحیح بسیار مهم است. در واقع می توان گفت که زمانی لبه شفاف و صاف می شود که پردازش آن به درستی انجام گیرد. معمولا یک شیشه بر حرفه ای و مجرب در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارد. برای اینکه با نحوه پرداخت لبه دور شیشه بیشتر آشنا شوید در ادامه مطلب می خواهیم این موضوع را به صورت جامع بررسی کنیم.

Image

برای خرید ابزار دور شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

برای پرداخت شیشه از چه ابزاری استفاده می شود؟

شیشه یک نوع سرامیک است که بر اثر حرارت دیدن سلیس حاصل می شود. در صورتی که این جسم سخت برش داده شود لبه های آن تیز و برنده خواهند شد که هر لحظه صدمات جدی را ایجاد می کند. از این رو باید برای پرداخت لبه دور شیشه به منظور صاف و یکدست کردن آن اقدام شود. صنایع شیشه برای انجام این کار از ابزارآلات شیشه گوناگون مانند ابزار تراش، ابزار دیاموند، ابزار لول گرد، لول براق، ابرویی و غیره استفاده می کنند. این دستگاه ها از قابلیت اجرا بر روی انواع شیشه برخوردار هستند. 

Image

جهت مشاهده قیمت ابزار تراش شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

پرداخت دستی لبه شیشه چگونه است؟

شیشه یکی از مواد بسیار خاص و جذاب می باشد که به دلیل طراحی منحصر به فرد در میان طراحان داخلی طرفداران زیادی پیدا کرده است. سطح شیشه دارای دو ویژگی اصلی شکنندگی و سختی بالا می باشد. به همین جهت اگر افراد پرداخت لبه دور شیشه را در منزل انجام دهند با مشکلات فراوانی روبرو می شوند. برای پرداخت شیشه به صورت دستی لازم است که روش های خاصی مورد استفاده قرار گیرد. در بسیاری از موارد ابزار مخصوص برای پردازش شیشه و حالت های انتخاب شده دقیق به کار گرفته خواهد شد. در صورتی که میزان گرما افزایش پیدا کند و یا بارگذاری به شکل ناهموار صورت گیرد شیشه دچار ترک خوردگی و شکستگی می شود.. امروزه شیشه برهای حرفه ای لبه دور شیشه را به صورت تخصصی و بهترین شکل ممکن پردازش می کنند. 

پردازش لبه شیشه چه مزایایی را به دنبال خواهد داشت؟

شیشه یک ماده بسیار شکننده و حساس می باشد که با استفاده از آن می توان محصولات بسیار زیبا و کاربردی را تولید کرد. همانطور که می دانید سطح و لبه شیشه ها پس از برش کاملا خشن است. در صورتی که هنگام ساخت محصولات لبه دور شیشه پردازش نشود بدون شک کیفیت کار مطلوب نخواهد بود. به خاطر داشته باشید که شیشه علاوه بر کاربردی بودن مواد خطرناک نیز می باشد. در این بخش به مزایای پرداخت لبه های شیشه می پردازیم. 
در صورتی که پرداخت لبه دور شیشه با کیفیت بالا انجام گیرد نه تنها محصول زیباتر می شود بلکه ظاهر آن به صورت تعمیری و تراشیده شده به نظر نمی رسد. علاوه براین میزان ایمنی و دوام شیشه را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.
یکی دیگر از مزایای پرداخت لبه دور شیشه این است که با استفاده از آن ایمنی کار  افزایش پیدا کرده و لبه های خشن کاملا صاف و یکدست خواهد شد.

Image

جهت سفارش ابزار آلات شیشه از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

هنگام پرداخت لبه شیشه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تعداد زیادی افراد بدون داشتن آگاهی لازم برای پرداخت لبه دور شیشه در منزل اقدام می کنند. توجه داشته باشید که این کار به مهارت نیاز داشته و توجه به برخی نکات در حین انجام آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مهمترین و اصلی ترین نکات شامل موارد زیر می شود:   
یکی از مهمترین نکاتی که باید در زمان انجام پرداخت لبه شیشه انجام دهید این است که ابتدا شیشه ها را به بخش های کوچک تقسیم نمایید. سپس در صورتی که بر روی سطح شیشه برآمدگی وجود داشت با استفاده از انبر شیشه بر مخصوص آن را از بین ببرید.
این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که شیشه قادر به تحمل کردن گرمای بسیار زیاد نمی باشد. به همین جهت از عجله کردن در حین کار باید اجتناب کنید و کلیه مراحل پرداخت لبه های شیشه را با دقت کافی انجام دهید.

چرا باید لبه های دور شیشه پرداخت شوند؟

پردازش و یا پرداخت لبه دور شیشه یک کار ضروری و مهم می باشد. به دلیل اینکه منجر به کامل تر شدن سطح شیشه خواهد شد. از طرفی دیگر شیشه ای که پرداخت نشده ظاهر جذاب و زیبایی ندارد و لبه های آن به رنگ سبز غیر شفاف، خشن و سبز است. کلیه این بی نظمی ها، نا صافی و زشتی لبه های دور شیشه به وسیله پرداخت به طور کامل از بین می روند. در نتیجه لبه شیشه صاف و شفاف شده و شیشه از نظر ظاهری خیلی زیبا و شیک جلوه می کند. به همین دلیل است که انجام این کار اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از مشاهده شیشه پرداخت شده به وضوح متوجه محو شدن سطوح زیر و نا صاف شیشه می شوید و در زمان حمل و نقل آن خطر صدمه دیدن شیشه کمتر می شود. 

Image

 
سخن پایانی
پرداخت لبه دور شیشه باعث صاف و یکدست شدن سطح شیشه و همچنین زیبا به نظر رسیدن آن می شود. انجام این کار به تخصص و استفاده از یک سری لوازم ویژه نیاز دارد. شیشه برهای ماهر لبه شیشه ها را با استفاده از روش های مدرن پردازش می کنند.

 
  
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته