انبر شیشه بری

انبر شیشه بری یکی از ابزارآلات شیشه می باشد که در کلیه کارگاه های  شیشه بری وجود دارد. جایگاه این وسیله در کارگاه های شیشه بری بسیار خاص می باشد. برش دادن شیشه به عنوان ظریف ترین و حساس ترین مراحل کار با شیشه به حساب می آید. امروزه در حرفه شیشه بری از لوازم و وسایل مختلف استفاده می شود که هر یک از آنها دارای کارکرد و عملکرد منحصر به فرد خود هستند. انبردست در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که قرار است برش شیشه با استفاده از الماس انجام گیرد. همچنین در صورتی که می خواهید برای جدا کردن و قطعه کردن آن بخش برش خورده از قسمت اصلی اقدام نمایید می توانید انبر مخصوص شیشه بری را به کار ببرید. برای اینکه با انبر شیشه بری بیشتر آشنا شوید در ادامه مطلب قصد داریم مطالب جامع تری را ارائه دهیم

Image

برای خرید ابزار دور شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

منظور از شیشه بری چیست؟

از آنجایی که شیشه یکی از متریال های برنده و بسیار خطرناک می باشد به همین جهت شغل شیشه بری را می توان یک شغل حساس به حساب آورد. در صورتی که کار شیشه بری با مهارت و تخصص کافی انجام نشود ممکن است برای فرد خطرات جدی را به همراه داشته باشد. اما از طریق آشنایی دقیق با وسایل مانند انبر شیشه بری، چکش، کاتر و غیره و رعایت نکات ایمنی می توانید برش شیشه را به بهترین شکل انجام دهید. از طرفی دیگر به منظور رضایت داشتن از نتیجه کار باید بدانید که چگونه هر یک از این ابزارها را به کار ببرید. تولید انواع شیشه و پنجره دو جداره، ساخت آینه جزء کالاها و خدمات شغل شیشه بری محسوب می شوند.

نحوه کار با انبر دست های شیشه بری چگونه است؟

در صورتی که با دقت به انبر شیشه بری نگاه کنید متوجه خواهید شد که دهانه های پایین و بالای آن یک زائده و فرورفتگی هشتی شکل دارند. توجه داشته باشید که هنگام کار با انبر باید خط برش الماس را در طرف فرورفتگی و طرف دست نخورده شیشه بر روی زائده فک پایین قرار دهید. علاوه براین در مورد محل قرارگیری باید گفته شود که خط برش حتما باید منطبق و در جهت برآمدگی و فرورفتگی قرار گیرد. اگر برعکس مورد استفاده قرار گیرد شک نکنید که انبر شما شکسته خواهد شد. توصیه می شود برای نرم و روان کردن انبر خود هر شش ماه یک بار از چند قطره روغن استفاده نمایید. انجام این کار به افزایش  طول عمر محصول نیز کمک می کند.

Image

جهت مشاهده قیمت ابزار تراش شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 مهمترین مشخصات انبرهای مخصوص شیشه بری چیست؟

یکی از ویژگی های اصلی و مهم انبر شیشه بری این است که برای جدا کردن شیشه های با ضخامت بالا از قدرت کافی برخوردار می باشد. 
این محصول در برندها و مدل ها و جنس های مختلف طراحی و تولید می گردد. در بازار می توان انبرهای مخصوص شیشه بری فلزی و پلاستیکی را پیدا کرد. 
فک های فسمت پایین و بالای این انبر به طور منظم یک زائده و فرورفتگی هشتی شکل دارند.
تولید و ساخت این ابزار به گونه ای می باشد که در صورت اهرم کردن برعکس مانع خرد شدن و همچنین از بین رفتن شیشه خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر فشار ادامه پیدا کند انبر توسط کاربر می شکند.
مورد استفاده قرار دادن این انبر برای برش دادن انواع شیشه امکان پذیر می باشد.
انبرهای با کیفیت علاوه بر جدا کردن شیشه های برش خورده می توانند کارهای دیگری از جمله قطعه کردن شیشه های ضخیم را نیز انجام دهند.  

استفاده از انبردست شیشه بری چه مزایایی دارد؟

یکی از مزیت های اصلی و بسیار مهم انبر شیشه بری این است که به وسیله آن می توان خیلی راحت و آسان برش شیشه را انجام داد. همچنین به کار بردن این وسیله منجر به تمیزی خط جداسازی خواهد شد.
در صورتی که از این ابزار به درستی استفاده شود جداسازی و قطعه کردن بخش برش خورده شیشه به طور دقیق و با دقت بالایی انجام می گیرد. 

Image

جهت سفارش ابزار آلات شیشه از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 تفاوت انبر دست شیشه بری و انبر خط زن در چیست؟

 انبر شیشه بری و انبر خط زن تنها از نظر نحوه قرار گرفتن بر خط الماس با یکدیگر تفاوت دارند. به این صورت که انبر دست شیشه بری  که یکی از رایج ترین ابزارهای جداسازی شیشه بوده به طور مماس بر خط الماس قرار گرفته خواهد شد. در حالی که حالت قرارگیری انبر خط زن بر خط الماس به شکل عمود می باشد.  

قیمت انبرهای مخصوص شیشه بری چگونه تعیین می شود؟

شیشه برها برای اینکه قادر باشند یک محصول درجه یک را تولید کرده و خدمات خود را به خوبی ارائه دهند باید ابزارها و وسایل مورد نیاز کار را فراهم نمایند. انبر شیشه بری که یکی از این لوازم بوده در برندها و مدل های مختلف طراحی و تولید می شود که از نظر میزان کیفیت متفاوت هستند. در حال حاضر مراکز و فروشگاه های زیادی در زمینه عرضه و فروش این محصول فعالیت دارند. قیمت انبر مخصوص شیشه بری با توجه به میزان کیفیت، نوع برند، جنس و عواملی از این قبیل تعیین خواهد شد. شما با مراجعه حضوری به مراکز معتبر و یا از طریق خرید آنلاین می توانید برای تهیه این محصول اقدام نمایید.

Image

 
سخن پایانی
انبر شیشه بری یکی از ابزارهای دستی پرکاربردی می باشد که وجود آن در کارگاه های شیشه بری ضروری و از اهمیت بالایی برخوردار است. به خاطر داشته باشید که مورد استفاده قرار دادن انبر مرغوب برای برش دادن شیشه باعث می شود کار به طور دقیق و تمیز انجام گیرد. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته