کابین دوش شیشه ای حمام

در حال حاضر افراد بسیاری علاقه دارند تا ظاهر متفاوتی از دکوراسیون حمام را داشته باشند یکی از جدیدترین سبک های دکوراسیون در این زمینه کابین دوش شیشه ای است. کابین دوش شیشه ای تماما از شیشه تولید شده که مدل فریم لس آن با شیشه های مات، نیمه مات یا شفاف به کار گرفته می شوند. بهتر است بیان شود که سوای بر این چند نمونه که گفته شد، کابین دوش شیشه ای حمام تنوع بسیار زیادی دارد. کابین دوش شیشه ای حمام با درب کشویی، لولایی، ریلی، فریم دار و همچنین فریم لس یا بدون فریم تولید می شوند. در تهیه کابین دوش شیشه ای، مهمتر از سبک آن انتخاب جنس باکیفیت و درجه یک جهت اتصالات و فریم های آن است تا در طول مدت کاربرد آن که در تماس مستقیم با آب است، مدت بیشتری بتوان از استفاده نمود و گرفتار زنگ زدگی نشود.

برای خرید شیشه لاکوبل می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

کابین دوش شیشه ای حمام


در حال حاضر فضاسازی حمام یکی از نکاتی است که در همه طراحی های داخلی به آن توجه می شود. حال چنان چه این فضاسازی در حمام بدون داشتن فضای مفید باشد، می تواند در جذابیت فضای حمام و تقسیم بندی حمام موثر باشد. شیشه حمام جزء محبوب ترین پارتیشن های حمام است. کابین دوش شیشه ای حمام از شیشه سکوریت 10 میلی متر تولید شده است که نمی شکند و در نقابل ضربه نیز بادوام است. کابین دوش شیشه ای برای همه حمام ها با تمامی ابعاد و اندازه ها مناسب است. کابین دوش شیشه ای، براساس نوع حمام، ابعاد و اندازه، زوایای حمام و غیره به صورت ویژه برای هر نوع حمامی و هر کدام از کارفرمایان ساخته می شود که این موضوع باعث شده تا به بهترین صورت کابین دوش شیشه ای را در حمام بتوان به کار برد.

کابین دوش و انواع آن

به طور کلی کابین دوش را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

دور دوشی

فضایی به شکل اتاق که معمولا در اطراف دوش حمام نصب می شود تا علاوه بر جلوگیری از خیس و کثیف شدن قسمت های مختلف حمام، قسمت های دیگر حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی بر روی سکو، کف و لبه حمام، وان، جکوزی و همچنین سونا قابل اجرا است. نا گفته نماند که ممکن است دوش در فضایی به غیر از حمام، مثلا در استخر یا اتاق خواب، تعبیه شده باشد؛ در اینصورت نیز می توان دور دوشی را به کار گرفت. کابین حمام علاوه بر مواردی که از آن یاد شد، موجب گرم ماندن فضای اطراف دوش و جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی نیز می شود.

برای خرید درب شیشه ای حمام می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

اتاق دوش

فضایی به شکل اتاق که تجهیزاتی چون دوش، زیر دوشی، جکوزی، وان و غیره را در خود جای می دهد. نا گفته نماند که اتاق دوش در فضایی خارج از محیط داخلی حمام نصب می شود.

انواع کابین دوش شیشه ای حمام

همان گونه که از نام آن پیداست، جنس بکار رفته در ساخت این دسته از کابین دوش ها، شیشه های با کیفیت و ضد ضربه هستند. نا گفته نماند که این دسته از کابین دوش ها، به دور دوشی هم معروف بوده که در ادامه به برخی از ویژگی های آن خواهیم پرداخت. پیش از این اشاره کردیم که جنس بکار رفته در این دسته از کابین ها، شیشه های نشکن 6  میلیمتری که مقاومت بالایی در برابر ضربه نیز دارند، است. به راستی که امروزه با کوچک شدن فضاهای سرویس بهداشتی و حمام، دیگر جایی برای قرار دادن وان وجود ندارد؛ از این رو استفاده از دوش های ایستاده بیشترین کاربرد را پیدا کرده اند. طراحی و دکوراسیون یک خانه به سبک مدرن، جدا از جذابیتی که دارد، کاری سخت و البته زمان بر است.
 

کابین دوش و انواع آن

جهت مشاهده قیمت شیشه رنگی می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.


 هنگام طراحی و ترکیب اجزای خانه، بیشترین فوکوس بر روی طراحی سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ها است؛ این در حالی است که به حمام نیز به عنوان یکی از مهمترین قسمت های خانه، توجه ویژه ای می شود. در گذشته بشر از حمام فقط تصوير يك محوطه تاريك با کمترین فضای موجود را داشت؛ در حالی که امروزه به این موضوع اهمیت بسیار زیادی داده می شود. کابین دوش انواع مختلفی داشته که مشتریان بنا به فضا، خواسته و بودجه ای که در اختیار دارند، یکی از آن ها را انتخاب و خریداری می کنند. انواع کابین دوش عبارتند از:

کابین دوش باز یا اوپن (open shower cabins)

دلیل نامگذاری این دسته از کابین ها این است که کابین دوش باز سقف نداشته و فضای آن ها تنها از چهار طرف محدود می شود. طراحی این کابین دوش به گونه ای است که دو یا سه طرف آن به دیوار محدود شده و مابقی وجوه آن به دیواره های شیشه ای کابین متصل می شود. به این دسته از کابین دوش ها، کابین ذدوش های گوشه ای نیز گفته می شود. اگر قسمتی از فضای داخلی حمام تان دارای فرو رفتگی است، به راحتی می توانید این کابین دوش را در آنجا جا سازی نمایید. این کابین ها راه حلی آسان و البته مقرون به صرفه برای ایجاد فضایی مدرن و زیبا برای محیط داخلی حمام به شمار می روند. توجه داشته باشید که برای نصب این دسته از کابین دوش ها، بایستی پارامتر هایی را رعایت نمایید. اولین و مهمترین گام پیش از نصب کابین، آماده سازی فضایی مناسب و ضد آب است؛ در غیر اینصورت نصب کابین دوش غیر ممکن می شود. 

برای خرید درب شیشه ای حمام می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

EasyDNNGallery|1427|Width|500|Height|500|position||resizecrop|False|lightbox|False|title|False|description|False|redirection|False|LinkText||]


پیش از این اشاره کردیم که این کابین های دوش مسقف نیستند، از این رو گزینه مناسبی برای استفاده در آروماتراپی یا همان رایحه درمانی (درمان از طریق استنشاق یا مالیدن برخی از روغن های گیاهی و دارویی)، حمام بخار و دوش آب گرم نیستند. نا گفته نماند که الزامی برای نصب سینی در کف حمام وجود نداشته و می توان کابین را به طور مستقیم بر کف حمام نصب نمود. جالب است بدانید که برای بزرگتر نشان دادن فضای داخلی حمام می توانید از درب شیشه ای شفاف نیز کمک بگیرید.

کابین دوش بسته یا جعبه ی دوش (Closed shower cabins / shower box)

به کابین دوش های بسته، جعبه دوش نیز می گویند؛ چراکه این دسته از کابین ها مسقف بوده و در تمامی جهات با دیواره هایی محصور شده اند. این کابین های شیشه ای را می توان در هر قسمتی از حمام که چاهک فاضلاب برای خروج آب دارند، قابل نصب هستند. کابین دوش های بسته با دیگر کابین ها، تفاوت هایی داشته و با عملکرد های متفاوتی که دارند، به دو نوع کابین ساده و کابین چند منظوره تقسیم می شوند. کابین دوش های چند منظوره به غیر از دوش، یک یا چندین عملکرد متفاوت دارند. فرم و شکل این کابین دوش ها با یکدیگر متفاوت بوده و در انواع مستطیل، گرد، نیمه گرد، گوشه ای و همچنین مربعی در بازار موجود هستند. از دیگر تفاوت هایی که این کابین دوش ها با سایرین دارند، می توان به جنس سینی کف، متریال به کار رفته در ساخت و همچنین ارتفاع دوش اشاره نمود. جالب است بدانید که کابین دوش حمام بسته، قابلیت هیدرو ماساژ به دو صورت عمودی و افقی را دارد.

برای خرید درب شیشه ای حمام می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

ابعاد کابین دوش شیشه ای حمام

کابین دوش هایی که توسط برخی از شرکت ها تولید می شود، ابعاد مشخص، ثابت و استانداردی داشته و ممکن است مناسب فضای مد نظرتان یا به دلخواه و سلیقه شما نباشد. در نتیجه، بهتر است برای خرید کابین دوش، به شرکت ها، کارخانه ها و کارگاه های ساخت کابین دوش شیشه ای مراجعه نمایید و کابین دوش متناسب با فضای خود را سفارش دهید. البته با امکانی که فراهم شده است، دیگر نیازی به حضور در بخش تولیدی کابین نیست و با چند کلیک ساده و ارائه اطلاعات دقیق، کابین دوش شیشه ای حمام، برای شما آماده می شود.

ابعاد کابین دوش شیشه ای حمام

ایران لاکوبل بزرگترین مرکز فروش شیشه رنگی در تهران جهت سفارش شیشه رنگی از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

انواع فریم کابین دوش شیشه ای

فریم کابین های دوش شیشه ای، تنوع بسیاری زیادی داشته و به چند رده کابین دوش های کشویی، لولایی، ریلی، فریم‌دار و نهایتا کابین دوش های فریم لس (بدون فریم) دسته بندی می شوند. نکته با اهمیتی که در کاربرد کابین دوش های شیشه ای اهمیت دارد، تولید کابین مطابق با فضای حمام تان است. در واقع برای هر محیط و هر وسعتی می‌توان کابین دوش شیشه‌ای را طراحی و اجرا نمود که در حقیقت به عنوان یک دیوایدر شیشه ای فضای حمام شما را تقسیم‌ بندی می نماید. کابین دوش های فریم لس مزیت های بسیار زیادی دارد؛ از جمله اینکه به علت نبود فریم، مکانی برای رشد و نمو میکروب و قارچ ایجاد نشده و کاملا بهداشتی محسوب می شود.

انواع درب کابین دوش

کابین های شیشه ای دوش، بنا به ساختار و سلیقه مشتری، درب های مختلفی در ساختار آن ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ از جمله:

 • ریلی (کشویی)
 • تاشو (سه لته)
 • لولایی (باز شو – محوری)

کابین های شیشه ای دوش فریم دار، به صورت سه لته یا ریلی و کابین دوش های فریم لس، به صورت لولایی و ریلی طراحی و تولید می شوند.

تنوع در ساختار کابین های شیشه ای دوش

کابین های دوش از نظر متریال و پروسه ساخت، متوع هستند که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

کابین های دوش دست ساز

با نصب یک یا چندین پنل و در بر روی جکوزی، وان، لبه، سکو و کف حمام و همچنین زیر دوشی، می توانید به صورت دست ساز یک کابین حمام کاملی را اجرایی کنید؛ به گونه ای گرما، آب و همچنین بخار از آن خارج نشود.

کابین های دوش ساده

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع کابین های حمام، کابین های دوشی ساده هستند که تنوعی بالایی هم در ساخت دارند. در ساختار این دسته از کابین ها صرفا از دوش استفاده می شود. از این رو برای استفاده بهینه از فضایی که در اختیار دارید، بهتر است بجای این کابین دوش های ساده،گزینه های جدیدتر و پیشرفته تری را به کار گرفته و با اشغال همان فضای اولیه، استفاده و بهره وری بیشتری داشته باشید.

کابین دوش پیشرفته

یکی از عناصر شگفت انگیزی که در منزل خود می توانید از آن استفاده کنید، کابین های دوش پیشرفته ای هستند که در طرح ها و مدل های گوناگونی در اختیارتان قرار دارند. این دسته از کابین های دوش از لحاظ ساختاری نیز تنوع دارند؛ از این رو می توان برای هر فضایی با هر ساختار داخلی و مقیاسی، بهترین انتخاب را داشته باشید. کابین های دوش پیشرفته در عین حال که فضای زیادی را نسبت به کابین های ساده اشغال نمی کنند، مجهز به سیستم های سونا، جکوزی، جت های مختلف ماساژ و غیره هستند و با در اختیار داشتن یکی از آن ها می توانید تجربه یک استحمام مفرح و لذت بخشی را داشته باشید.

برای خرید درب شیشه ای حمام می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

یراق آلات کابین های دوش شیشه ای

به قطعاتی که برای تکمیل ساختار و استفاده آسان از وسایل به کار گرفته می شوند، یراق آلات گفته می شود. یراق آلات کابین های دوش شیشه ای، قطعاتی هستند که برای استفاده راحت تر در هنگام استفاده از کابین به کمک ما می آیند؛ از جمله:

 • یراق آلات فریم دار ریلی (شامل دستگیره، چرخ های بالا و پایین، درپوش و غیره می شود.)
 • یراق آلات فریم لس ریلی (شامل بست، دستگیره، ریل و غیره می شود.)
 • یراق آلات فریم لس لولایی ( شامل لولا، دستگیره، بست و غیره می شود.)

بدیهی است دستگیره ها که یکی از اصلی ترین یراق آلات به حساب می آیند، انواع مختلفی دارند؛ از جمله:

 • دستگیره دو سوراخ بزرگ
 • دستگیره دو سوراخ معمولی خم یک طرفه
 • دستگیره دو سوراخ معمولی صاف
 • دستگیره دو سوراخ معمولی خم دو طرفه
 • دستگیره تک سوراخ تو کار
 • دستگیره تک سوراخ معمولی 

نا گفته نماند که جا حوله ای نیز جزو یکی از دستگیره ها در حمام به حساب می آید.
 

انواع فریم کابین دوش شیشه ای

 

مزیت استفاده از کابین دوش

پیش از این اشاره کردیم که امروزه به دلیل محدود شدن فضاها، کابین دوش جایگزین وان شده و برای جداسازی فضای حمام از سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه قصد داریم تا در مورد برخی از مزایای استفاده از کابین دوش حمام شیشه ای صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

استقامت و دوام بالا در برابر شرایط محیطی 

در ساخت کابین های دوش، از متریال درجه یک استفاده میشود؛ از این رو با نگهداری صحیح از آن می توانید تا سال های زیادی بدون تعویض، از آن استفاده و لذت ببرید.

کارایی و بهره وری بالا

کابین دوش های شیشه ای با کارایی و طراحی منحصر به فردی که در ساخت آن ها به کار گرفته می شود، استحمام را بیش از آنچه که فکر می کنید برایتان آسان و لذت بخش می کند. نا گفته نماند که کابین های بسته، برای گرم شدن سریع فضای حمام، از اتلاف گرما جلوگیری کرده و استفاده از پرده حمام را برایتان غیر ممکن می سازد. کابین دوش ها مانع از نفوذ رطوبت و آب به دیگر قسمت های حمام شده و از سر خردن و لیز شدن کف، جلوگیری می کنند.

تفکیک فضا

اگر سرویس بهداشتی و حمام شما در یک جا متمرکز شده است، بکارگیری از کابین دوش، بهترین راه و انتخاب برای تفکیک این فضا است. با قرار دادن کابین دوش شیشه ای، علاوه بر زیبایی و جداسازی حمام و سرویس بهداشتی از یکدیگر، استفاده راحت تری از این دو  فضا خواهید داشت.

نگهداری آسان

به غیر از پاک کردن باقی مانده شوینده ها و تمیز کردن لکه های آب، کابین دوش به نگهداری خاصی نیاز ندارد. شست و شوی و نظافت این محفظه ها زمانی زیادی نبرده و با توجه به شیشه ای بودن آن، خطراتی را برایتان در پی نخواهد داشت.

معایب استفاده از کابین دوش

کابین های دوش شیشه ای همانند دیگر تجهیزات ساختمانی، علاوه بر مزایای چشمگیری که دارند، معایبی را نیز با خود به همراه دارند؛ از جمله: 

 • احساس سرما
  ممکن است در هنگام دوش گرفتن در کابین های باز که مسقف نیستند، احساس سرما کنید. هوایی که از درز ها و فضای بالایی جابجا می شوند، حمام را سرد تر می کنند. با این حال می توانید با نصب تجهیزات گرماشی، این مسئله را تا حدودی حل کنید. 
 • هزینه بر بودن
  قیمت هایی که برای کابین های دوش در نظر گرفته می شود، موجب می شود تا بسیاری از افراد از خرید آن منصرف شوند. کابین های دوش شیشه ای حمام از نظر ظاهری ساده بنظر می رسند؛ اما به دلیل استفاده از شیشه هایی با کیفیت بالا و همچنین سیستم های زهکشی مخفی، در مقایسه با طرح های سنتی، پر هزینه تر می شوند.
 • عدم وجود حریم شخصی
  بخاطر شیشه های بکار گرفته شده در کابین های حمام، حریم خصوصی بطور کامل رعایت نشده و برای فضاهای تجاری که از حمام مشترک استفاده می شود، این دسته از حمام ها ایده آل به حساب نمی آیند. 

در حمام شیشه ای

کابین دوش شیشه ای حمام

در عصر کنونی نمی توان تجهیزات جدید را به دکوراسیون داخلی خانه وارد نکرد، زیرا این تجهیزات منجر به آسایش بیشتر افراد خواهند شد. از جمله تجهیزاتی که اکنون به وفور کاربرد دارد کابین دوش شیشه ای حمام است. کابین دوش شیشه ای حمام، منفک کننده قسمت دوش از سایر قسمت ها مانند روشویی و توالت فرنگی است. در حال حاضر کاربرد کابین دوش شیشه ای حمام فقط به خانه های مجلل و گران قیمت منتهی نمی گردد. بیشتر آپارتمان ها و منازل امروزی، به منظور پیشگیری از خیس شدن سایر قسمت های حمام و انفکاک محیط جهت دوش گرفتن، کابین دوش شیشه ای حمام به کار برده می شود.

بهره وری از کابین دوش شیشه ای حمام سوای بر مزایای فراوانی که به همراه دارد، محیط حمام را به روز تر و جذاب تر نمایش ‌می دهد. از سوی دیگر حمام های این چنینی گونه های متفاوتی دارند که علاوه بر این که با دکوراسیون مدرن همسو هستند با دکوراسیون کلاسیک نیز هماهنگ هستند. به منظور پیاده سازی کابین دوش شیشه ای حمام، احتیاج به هیچ زیرسازی نیست و فقط به یک قسمت آستانه سنگی نیاز است که باید در کف حمام کار گذاشته شود تا از عبور آب از بخش زیر دوش به باقی بخش ها جلوگیری شود. 
شرکت های زیادی هستند که سال های بسیاری است که در این صنعت پیشرو هستند. طراحی، تولید، پیاده سازی و اجرای کابین دوش شیشه ای حمام با بهترین قیمت و کیفیت بر عهده این شرکت ها است. هم چنین این شرکت ها شیشه های رنگی متنوع، پارتیشن های اداری و پارتیشن های شیشه ای را با بهترین جنس و مواد اولیه به مشتریان عزیز عرضه می کنند.
با اهمیت ترین مزایای کاربرد کابین دوش شیشه ای حمام، جداسازی محیط حمام از دیگر قسمت ها است. کابین دوش شیشه ای، باعث ویژه تر و جذابتر شدن محیط درونی حمام ‌می شود و حمام را به قسمتی بی نظیر در خانه تبدیل ‌می سازد.
کاربرد کابین دوش شیشه ای، محیطی ایمن تر را در حمام فراهم می کند و از لغزش افراد موقع دوش گرفتن پیشگیری می کند. این مسئله به ویژه برای کودکان و میانسالان اهمیت بسیاری دارد.
جنس شیشه کابین دوش شیشه ای از سکوریت است. شیشه سکوریت، استقامت بالایی در مقابل رطوبت و ضربه دارد و به آسانی نمی شکند. چنان چه شیشه سکوریت شکسته شود به قطعات بزرگ تقسیم ‌می شود و به علت نداشتن کناره های تیز، باعث صدمه دیدن افراد نمی شود.

با پیاده سازی کابین شیشه ای، دیگر آب به قسمت های دیگر حمام راه پیدا نمی کند. مسئله مذکور برای منازلی که حمام و سرویس بهداشتی آن ها در جوار هم است، منفعت بزرگی به شمار می آید.
پیاده سازی کابین شیشه ای خیلی ساده است و به زیرسازی به خصوصی احتیاج ندارد و به همین جهت شما می توانید در هر شرایطی کابین شیشه ای در منزل تان نصب نمایید. مزایای کابین شیشه ای در ادامه به صورت اجمالی آورده شده است:

 • مانع از سرایت بخار و رطوبت به بخش های دیگر می شود.
 • محیط داخلی حمام پاکیزه می ماند.
 • درون حمام آلودگی و رسوب کمتری به وجود می آید.

مدل حمام های شیشه ای

امروزه حمام و سرویس بهداشتی به سرعت در حال باز کردن یک جایگاه شیک برای خود در فضای داخلی منزل می باشند و طراحان داخلی سعی دارند که فضای این بخش های منزل را به صورت کاربردی و در عین حال شیک طراحی نمایند. در ادامه تصاویری از انواع مدل های حمام شیشه ای را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرند.
در زمان های گذشته حمام ها به صورت یک محوطه تاریک و با حداقل فضا ساخته می شدند ولی در دنیای مدرن و امروزی ذهنیت ها در مورد طراحی دکوراسیون حمام به طور قابل توجهی تغییر پیدا کرده و با توجه به اینکه امروزه افراد از حمام رفتن لذت زیادی می برند و ممکن است در فصول گرم سال هر فردی روزانه به چند مرتبه حمام کردن نیاز پیدا کند از این رو بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون حمام های کلاسیک و شیشه ای و مدرن توجه و حساسیت لازم را داشته باشید.

به جرات می توان گفت که طراحی حمام به صورت شیشه ای به سرعت در حال گسترش می باشد و اگر شما تمایل دارید زیبایی و طراوت را به دکوراسیون داخلی حمام منزل تان ببخشید بهتر است درب حمام را به کمک شیشه های مقاوم طراحی نمایید.
از حمام شیشه ای می توانید در منازل با سبک دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده نمایید همچنین این نوع حمام ها در متراژهای بزرگ و کوچک ساخته می شوند و در برخی از منازل نیز حمام مستر به صورت شیشه ای طراحی می شود.
شیشه نشکن و فریم و یراق آلات و درزگیرها از اجزای اصلی حمام شیشه ای محسوب می شوند که شیشه نشکن اغلب از جنس سکوریت می باشد و یراق آلات نیز شامل لولا و دستگیره ها و چرخ و … می شوند.

کابین دوش شیشه ای حمام

ابعاد کابین دوش شیشه ای

بر اساس سلیقه و خواسته شما، مدل‌های مختلف کابین دوش را در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ با شکل‌های مختلف صاف، مربع مستطیلی، 135 درجه (زاویه دار)، تمام گرد (ربع دایره) و نیم گرد (جلو گرد) تولید نماید.
با این وجود توصیه می‌شود برای فضاهای کوچکتر از 90 در 90 سانتیمتر (در کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه)، 100 در 100 سانتیمتر (در کابین دوش های نیم گرد و تمام گرد) و عمق 90 سانتیمتر (در کابین دوش‌های صاف) از کابین دوش استفاده ننمایید؛ زیرا کابین دوش های کوچکتر از این ابعاد مانع از این می‌شوند که بتوانید به راحتی دوش بگیرید.
بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفارش، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سرویس رایگان اندازه‌گیری و مشاوره استفاده نموده و کابین دوشی مناسب با فضای خود را انتخاب کنید.
اندازه کابین دوش مناسب برای فضای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابعاد کابین دوش باید به گونه‌ای باشد که استفاده از سایر قسمت‌ها و تجهیزات داخل حمام را به راحتی برای شما فراهم کند.

یکی دیگر از مواردی که در مورد ابعاد کابین دوش حائز اهمیت است، ابعاد زیر دوشی مورد استفاده در داخل کابین دوش است. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده شود، ابعاد کابین دوش باید حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد.

در حمام شیشه ای

زمانی را در ذهنی مجسم کنید در خانه ای بزرگ ساکن هستید، در این خانه سرویس بهداشتی و حمام بزرگی در جوار یکدیگر هستند. شما پس از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی مجبور هستید تا تمام قسمت ها را شستشو دهید، زیرا بخار نشئت گرفته از آب داغ روی دیوارها و سرامیک کف می نشیند و در صورتی که حمام خود برای مدتی شستشو و پاکسازی نکنید یقینا ظاهر ناخوشایندی برای این بخش رخ می دهد، قاعدتا این کار در ماه چندین ساعت از زمان شما را هدر خواهد داد. 
محدود کردن این فضا حتما تبعات مثبتی را رقم خواهد زد، زیرا قطره های آب و بخار فقط منتهی به همان جایگاه دوش می شد و در تمام بخش جریان پیدا نمی کرد. نکته قابل توجه این است که شیشه حمام درست این کار را برایتان انجام می دهد، به همین جهت شما می توانید از شیشه دور دوشی و کابین حمام کمک بگیرید. کابین دوش شیشه ای حمام دور دوش و در چارچوب و ابعاد مد نظر شما پیاده سازی می شود و قاعدتا پاکسازی شیشه بسیار آسان تر از هر سطح دیگری است و زمان شما به هدر نخواهد رفت. همین موضوع در آپارتمان های کوچک به شیوه دیگری بیان می شود.
در موقعیتی که سرویس حمام و دستشویی از یکدیگر منفک نیستند و شما ترجیح می دهید قسمت سوا و اختصاصی را به وجود آورید. کابین دوش شیشه ای حمام گزینه ایده آلی برای شما به حساب می آید. پس جداسازی قسمت حمام و دستشویی به درست ترین و جذاب ترین حالت، صورت می پذیرد.

وان شیشه ای

جذابیت های نوینی برای طراحی داخلی ایجاد شده که از جمله آن می توان به وان های شیشه ای اشاره داشت. اخیرا، طراحان بر این عقیده هستند که حمام سنتی را با وان های شیشه ای از پیش تولید شده که از شیشه سکوریت تولید شده اند تلفیق کنند. این شیشه ها از نظر ظاهر مشابه شیشه های معمولی هستند که طی پروسه ای به شیشه های سکوریت و مقاوم تبدیل می شوند. وان های این چنین در دو سبک تولید می شوند. 

 • وان های شیشه ای مستطیلی 

این شکل از وان های شیشه ای از چهار قطعه شیشه ایجاد می شوند که توسط بست های فلزی به هم اتصال پیدا کرده و پس از پیاده سازی آن با کمک چسب های خاص وان، عایق بندی می شود. 

 • وان های شیشه ای خمیده ای

به شکل یک قطعه که چهار سوی آن خمیده شده، ساخته می شود که احتیاج به وسیله ای جهت متصل شدن ندارد و به شکل آماده شده در جایگاه مد نظر گذاشته می شود. وان های شیشه ای خمیده شده با توجه به سبک و دکوراسیون داخلی در حمام به کار گذاشته می شوند.

مدل حمام های شیشه ای

کابین دوش شیشه ای ریلی

در حال حاضر معماران در چیدمان داخلی منازل مسکونی سوای بر اتاق نشیمن و پذیرایی، به بخش هایی چون حمام و سرویس بهداشتی نیز توجه می کنند که می‌تواند جذابیت خانه شما را تحت تاثیر قرار دهد. به منظور تشکیل دکوراسیونی بی نظیر و جذاب می توان عملیات متفاوتی را انجام داد. یکی از عالی ترین کارها، پیاده سازی کابین دوش شیشه ای حمام زیبا است که می تواند احساس خوشایندی را در زمان دوش گرفتن به شما القا کند. در مجموع، شیشه یکی از عالی ترین مواد اولیه در طراحی دکوراسیون داخلی است که موجب وسیع تر دیده شدن محیط می شود.

نصب کابین دوش شیشه ای

از آن جایی که پیاده سازی کابین دوش شیشه ای حمام کمی زمانبر و نیاز به دقت بالایی دارد، افراد مبتدی قادر به اجرای آن نیستند. یکی از این پروژه ها که افراد متبحر قادر به انجام آن هستند، پیاده سازی و آماده سازی کابین دوش شیشه ای حمام است که البته با گونه های متفاوت آن در بازار به فروش می رسد. هر کدام از کابین های دوش شیشه ای به منظور اجرای هدف های خاصی به کار برده می شود. گونه های متفاوت آن ها عبارت هستند از:
کابین های دوش به شکل مستطیل یا مربع، یا به صورت d 
کابین های دوش ایستاده
کابین دوش شیشه ای حمام با پنل های مرطوب

نصب کابین دوش شیشه ای


جمع بندی
معماران متبحر برای طراحی نوین و مدرن ساختمان ها از کابین دوش شیشه ای حمام استفاده می کنند. کاربرد کابین دوش شیشه ای حمام نمای لذت بخشی به ارمغان می آورد، علاوه بر این پاکسازی آن ها به آسانی امکان پذیر است. از آن جایی که این قسمت توسط کابین دوش شیشه ای حمام جداسازی می شود آلودگی سایر قسمت ها به این قسمت راه پیدا نمی کند. در مجموع تجهیزات بسیار کارآمدی برای ساختمان ها محسوب می شوند. کابین دوش حمام، قطعه کانونی در حمام به حساب می آید که بطور یکپارچه با فضا ترکیب می شود. این کابین ها ظاهری مدرن و چشم نواز داشته و با ترکیبی که دارند، برای فضا سازی گزینه بسیار خوبی به حساب می آیند. در این مقاله سعی داشتیم تا در خصوص کابین های دوش، مزایا و معایب آن ها، جنس، طرح و دیگر موارد مربوطه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.


 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته