پارتیشن شیشه ای

یکی از بهترین تجهیزات برای جداسازی محیط های اداری، پارتیشن ها هستند که از میان انواع مختلفی که دارند، پارتیشن شیشه ای اداری یکی از بهترین انتخاب ها است. پارتیشن شیشه ای اداری یکی از فاکتور های مهم در طراحی و دکوراسیون فضاهای اداری به حساب می آید. محیط و فضای کاری یکی از اصلی ترین شاخص های تاثیر گذار در بهره وری و پیشرفت یک سازمان محسوب می شود؛ در واقع می توان گفت که یک فرصت و نیروی محرکه برای پرسنل وکسب و کار است. یک محیط کاری خوب می بایستی که پاسخگوی نیاز ها و خواسته های شما باشد و خود را با نیاز های احتمالیتان تطبیق داده و نقش موثری در تمرکز و کیفیت کاری شما داشته باشد. 

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پارتیشن شیشه ای


با توجه به اینکه اکثر افراد بیشتر وقت خود را در طی روز در محل کار می گذرانند و یک محیط نامناسب چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ عملکرد می تواند تاثیر مستقیمی در بهره وری سازمان داشته باشد، از این رو در سراسر دنیا توجه مستقیم و ویژه ای به چیدمان و تقسیم بندی فضاهای اداری شده است. پارتیشن شیشه ای یا همان پارتیشن شیشه ای فریم لس در دو نوع تک جداره و دو جداره در بازار موجود است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پارتیشن شیشه ای اداری دو جداره و چند جداره

از این دسته از پارتیشن ها نیز برای جداسازی و بخش بندی فضاهای اداری استفاده می شود. پارتیشن های دو جداره و چند جداره علاوه بر پروفیل های ضخیم تر، نسبت به تک جداره ها، فضای بیشتری را اشغال کرده که طبعا از لحاظ زیبایی جایگاه پایین تری دارند. از نکات قابل تامل در این دسته از جدا کننده های شیشه ای که عایق بسیار پهن تر دارند، می توان به عایق قوی گرما، سرما و همچنین صدای آن اشاره کرد.

پارتیشن شیشه ای اداری

به طور کلی پارتیشن شیشه ای اداری که وظیفه نظم دهی و تفکیک فضا را به عهده دارد، یکی از ابزار های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می آید؛ به همین دلیل در دفاتر و شرکت ها از این دیوار های غیر باربر، استفاده می شود. پارتیشن ها با توجه به متریال ساختی که دارند، به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند:
برخی از پارتیشن ها چوبی بوده و به نوعی ضد حریق هستند و برای بالا بردن امنیت دفاتر کاری و خانه ها به کار برده می شوند.از برخی از پارتیشن ها هم مانند پارتیشن های طرح دار و شیشه رنگی به عنوان زیبا سازی فضا نیز استفاده می شود.
برخی از پارتیشن های شیشه ای به عنوان گلس برد کاربرد دارند. برخی از پارتیشن ها به سبب طراحی خاصی که دارند، می توان به عنوان کمد، کتابخانه، شلف و غیره از آن ها استفاده کرد. از مهمترین کاربرد های پارتیشن شیشه ای می توان در محیط های کاری اشاره کرد که نقش بسزایی در نظم دهی به فضا، حفظ آرامش و همچنین افزایش بهره وری از محیط را دارند.
 

پارتیشن شیشه ای اداری

 

انواع پارتیشن

پارتیشن ها به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. یکی از این دسته بندی ها که در ابتدا به آن اشاره کردیم، تک جداره و دو جداره بودن است. در صورتی که پارتیشن از یک ورق شیشه ساخته شده باشد، پارتیشن اداری شیشه ای تک جداره و اگر از دو لایه شیشه به همراه یک لایه خلا ساخته شده باشد، پارتیشن شیشه ای اداری دوجداره به حساب می آید.
پارتیشن های تک جداره اصولا نازکتر و به طبع سبکتر بوده و اغلب متحرک و قابل حمل هستند. این در حالی است که پارتیشن های دو جداره ضخامت بیشتر و همچنین وزن بیشتری دارند. نا گفته نماند که پارتیشن های شیشه ای دو جداره عمدتا آکوستیک بوده و عایق برودت سرما و گرما هستند.

پارتیشن شیشه ای فریم لس

در پارتیشن شیشه ای فریم لس، فریم کار بسیار نازک است. در این نوع از پارتیشن های اداری، پروفیل ها از آلومینیوم یا انواع فلز های دیگر ساخته شده و شیشه سکوریت را نگه می دارند. در این سبک از پارتیشنهای اداری، پروفیل ها حد اقل فضا را اشغال کرده و وضوح دید و شفافیت بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد. نا گفته نماند که مقاومت فریم آلومینیوم در برابر خوردگی بالاست و استحکام خوبی نیز دارد.

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس

یکی از مهم ترین قسمت ها در اجرای پارتیشن فریم لس شیشه ای، شیشه آن است. این دسته از پارتیشن ها از شیشه و یراق آلات مخصوص ساخته شده و نسبت به انواع دیگر پارتیشن ها، زیبا تر هستند. ناگفته نماند که پارتیشن شیشه ای فریم لس نسبت به دیگر محصولات مشابه، قسمت مناسب تر و مقرون به صرفه تری دارد؛ چرا که بیشتر کار با شیشه پوشش داده شده و شیشه نسبت به فلز هزینه کمتری دارد. پارتیشن اداری فریم لس به دلیل یک دست بودن شیشه ها، نبود مانع  و جدا کننده بین شیشه ها، جلوه و نمای بهتری را ایجاد می کند.
عمدتا این پارتیشن از شیشه سکوریت 10 میلی متری ساخته شده و به دو صورت مات و شفاف قابلیت اجرا دارد. این جدا کننده یه دلیل نداشتن فریم، شکننده و ناامن بنظر می رسد؛ درصورتی که استحکام و مقاومت بالای آن جزء بارزترین ویژگی های آن است.

اتصال شیشه ها در پارتیشن فریم لس شیشه ای

در اتصال شیشه های پارتیشن فریم لس، از نوار های درزگیر پلی کربنات H، لامپ UV، چسب UV، چسب دو طرفه شفاف فلکسیبل و غیره استفاده می شود. تمامی موارد بکار برده شده در هنگام نصب پارتیشن، تاثیر بسزایی در جلوگیری از انتقال صدا، گرد و غبار و همچنین برودت سرما و گرما داراد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس با چهارچوب

پارتیشن شیشه ای فریم لس با چهار چوب، چهارچوبی در ابعاد بزرگ و در محل اتصال پنل های شیشه ای با یکدیگر است. در این نوع از چهار چوب ها اغلب فریم ها عمودی بوده و به ندرت فریم های افقی در کار دیده می شود. از پارتیشن شیشه ای فریم لس با چهارچوب میتوان به عنوان درب شیشه ای در پارتیشن های اداری استفاده کرد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس بدون چهار چوب

در این دسته از پارتیشن های اداری شیشه ای، شیشه توسط اتصالات خطی به کف و سقف متصل شده و همین امر بر استحکام بالای آن تاثیر می گذارد. ضخامت شیشه ها نیز در پارتیشن شیشه ای فریم لس بدون چهارچوب زیاد بوده که همین امر موجب سنگینی و تا حدی وزن زیاد آن می شود.

پارتیشن فریم لس با درب چوبی

پارتیشن اداری فریم لس با درب چوبی در هر دوکار با چهارچوب و بدون چهار چوب قابل اجرا است. این دسته از جداکننده ها با دکوراسیون و مبلمان چوبی هماهنگی بیشتری داشته و تنوع متریالی بالایی نیز دارند. پارتیشن فریم لس با درب چوبی این امکان را به شما می دهد تا با اضافه کردن موانع، فضای قابل مشاهده را محدود و کاهش دهید.

پارتیشن شیشه ای فریم لس استیل

پارتیشن شیشه ای فریم لس استیل به دلیل جلوه و زیبایی خاصی که دارد، جز پرکاربردترین و پرطرفدارین ترین پارتیشنهای شیشه ای اداری است. این دسته از جدا کننده ها علاوه بر زیبایی ظاهری، از استحکام و مقاومت بالایی نیز برخوردارند.

پارتیشن شیشه ای فریم لس تاشو

این پارتیشن با حرکت در راستای دو محور، به موازات یکدیگر در آمده و اصطلاحا روی یکدیگر تا شده و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. در واقع پارتیشن شیشه ای فریم لس این امکان را به شما می دهد تا در زمان نیاز، پارتیشن را برای مدتی جمع کنید.

پارتیشن شیشه ای جمع شونده

این دسته از پارتیشن ها که با حرکت بر روی یک محور یا در راستای دو محور، قابلیت جمع شدن و افزایش ارتباط میان دو فضا را دارند، قابلیت باز شونده برای ورود به فضا از طریق حرکت پنل ها را دارند.

پارتیشن رنگی شیشه ای

پارتیشن رنگی یکی از پرکاربردترین پارتیشن اداری شیشه ای است. می توان گفت که رنگ های استفاده شده در این دسته از پارتیشن ها، تاثیر مستقیمی بر روی روحیه افراد گذاشته و موجب بهبود روحیه کارمندان می شود. ناگفته نماند که انواع پارتیشن شیشه ای فریم لس را می توان با شیشه ای رنگی بکار برد.

پارتیشن شیشه ای مدولار

تیم های مدیریتی ساختمان سعی دارند تا هم زمان با به حداقل رساندن هزینه های پرداختی، فضایی کارآمد و مثمر ثمری را طراحی کنند. هر چند که هر اداره و سازمانی بنا به درخواست و کار های روزمره خود، فضا و محیط خاص خود را می طلبد. این امر برای صاحبان ساختمان های تجاری که قصد دارند حداکثر استفاده را از فضای خود داشته باشند، اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه، دیوار های پارتیشن شیشه ای مدولار یک راه مقرون به صرفه ای را ارائه داده که مزایای قابل توجهی در خصوص پارتیشن شیشه ای دارند. از مزایای پارتیشن شیشه ای متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به سرعت می توانید بسته به شرایط محیطی و کاری، فضای خود را تغییر دهید

از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های پارتیشن های مدولار می توان به جابجایی آسان آن اشاره کرد.پارتیشن های شیشه ای متحرک این امکان را به شما می دهند تا راحتتر از آنچه که فکر می کنید، آن ها را به فضا و محیط جدید انتقال داده و طرح های جدیدی در دفتر کار و سازمان خود ایجاد کنید. بطور مثال فضایی که شامل محفظه و اتاقک های کوچک است، می تواند در هنگام استفاده از دیواره های شیشه ای قابل حمل، به راحتی و با صرف کمترین زمان ممکن، به یک اتاق کنفرانس و محوطه ای برای جلسات تبدیل شود.
 

به سرعت می توانید بسته به شرایط محیطی و کاری، فضای خود را تغییر دهید

 

عایق صدا و آکوستیک

یکی از مشکلات رایج در فضا های کاری باز، وجود سر و صدای زیاد و غیر قابل تحمل است. پارتیشن های شیشه ای به مدیران مشاغل این امکان را می دهند تا با حفظ دکوراسیون و حتی افزایش زیبایی دفتر کار، سر و صدا را تا حد امکان کاهش دهند.

نور و انعکاس نور

پارتیشن های شیشه ای به دلیل ساختاری که دارند، نور فضا را به طور کامل در درون اتاق انعکاس داده که همین امر موجب بزرگتر نشان داده شدن فضا می شود. ناگفته نماند که پارتیشن های قابل حمل در فضاهای تجاری موجب می شوند تا نور طبیعی در فضاهای تجاری به حداکثر برسا.

بازسازی با حداقل هزینه

اگر قصد ایجاد تغییر طراحی و دکوراسیون فضای اداری خود را دارید، دیوارها و پارتیشن های شیشه ای مدولار گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه ای به حساب می آیند. از آنجاییکه پارتیشن های مدولار با قابلیت حمل آسان و راحت طراحی شده اند، بدون نیاز به استفاده از ابزار های خاص یا بستن ساختمان در یک بازه زمانی طولانی برای بازسازی، گزینه بسیار مناسبی برای تغییرات داخلی می باشند.

ایجاد فضای کاری لذت بخش و زیبا

هر دکوراسیون و سبک و سیاقی که برای محیط کاری خود در نظر میگیرید، با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می توانید فضایی زیباتر از آنچه که فکر می کنید به ارمغان آورده و جذابیت بیشتری به تمامی قسمت های سازمان خود بدهید. با این حال، پارتیشن های شیشه ای، چه از نوع قابل حمل و چه از نوع غیر قابل حمل، از زیبا شناسی و اصول دکور مدرن پیروی می کنند.

انواع شیشه در پارتیشن شیشه ای

یکی از سوالات پر تکرار پیش از انتخاب و خرید پارتیشن شیشه ای اداری، امنیت و چگونگی آن است. این شیشه ها وزن زیادی را متحمل نمی شوند؛ ضمن اینکه در ساخت آنها از نوع خاصی از شیشه به نام شیشه سکوریت استفاده می کنند. برای شکستن شیشه سکوریت که به شیشه های نشکن هم معروف اند نیروی زیادی را باید صرف کرد که این امر تنها از عهده نیروهای مکانیکی بر می آید. جالب است بدانید، در صورت وارد شدن بالاترین نیرو به شیشه های سکوریت، این شیشه ها صرفا ترک خورده و اثری از شکستن و خورد شدن در آن ها یافت نمی شود. بنابراین استفاده از این شیشه ها در پارتیشن کاملا امن و مطمئن است.

کاربرد های پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای می تواند تمامی سقف های کوتاه و بلند را با زاویه های گوناگون پوشش دهد. ساختار و استراکچر این دسته از پارتیشن های اداری این اجازه را به شما می دهد تا سیستم کابل کشی خود را از درون پارتیشن انجام داده و علاوه بر افزایش زیبایی و نظم محیط کاری خود، از تخریب و از بین رفتن تجهیزات و ابزار کاری خود جلوگیری کنید. پارتیشن شیشه ای اداری به شما کمک می کند تا محیطی آکوستیک و به دور از سر و صدا را برای خود و کارمندانتان به ارمغان بیاورید. در نهایت، در صورت تخریب یا صدمه بخشی از پارتیشن اداری شیشه ای، نیازی به تعمیر سراسری آن نیست و به راحتی می توانید صرفا قسمت آسیب دیده را تعمیر نمایید.

چرا در محیط کاری خود از پارتیشن شیشه ای استفاده کنیم؟

با توجه به روند های متفاوت و همچنین تغییر نیاز های سازمان ها در طول زمان، تجهیز فضاهای اداری، فرآیندی هزینه بر و البته زمان بر است. محیط های کاری باز به دلیل افزایش همکاری بین پرسنل و محیط های کاری بسته نیز به جهت افزایش تمرکز و ایجاد محیط های خصوصی برای سمت های مهم، طراحی می شوند. یک راهکار مناسب برای تجهیز فضای اداری باید این امکان را داشته باشد تا با تغییر شرایط کاری، سریعا و با حداقل هزینه بتوان محیط را تغییر داد. استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری این امکان را برایتان بوجود می آورد تا با توجه به نیاز سازمان خود در بازه های زمانی متفاوت، محیطی ایده آل و مطلوبی را بوجود بیاورید.

پروفیل ها در پارتیشن شیشه ای اداری

پروفیل قطعه ای است که از مقاطعی ثابت تشکیل شده و متناسب با ایستایی، جنس و مقاومتی که دارد، در پارتیشن بندی مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل های آنادایز شده که در جداکننده های شیشه ای استفاده می شوند، دارای تنوع رنگی سفید، مشکی، برنز، نقره ای و طلایی بوده که بنا به سلیقه مشتری و همچنین همخوانی رنگ با محیط کاری، انتخاب و نصب می شوند. محور افقی پارتیشن شیشه ای اداری، نقش تیر (به عنوان پروفیل سبک) و محور عمودی پارتیشن در نقش ستون (به عنوان پروفیل سنگین)، در تار و پود پارتیشن قفل می شود که البته مقاومت و ایستایی پارتیشن ها بسته به همین پروفیل های عمودی و افقی است. در حال حاضر با توجه به پیشرفت صنعت در این زمینه، از سایز مقاطع پارتیشن کاسته شده است که البته در زیبایی کار بی تاثیر نیست.

به طور کلی پروفیل های آلومینیومی به دو دسته آلومینیوم تو خالی که جرم، وزن و دانسیته ی پایین تر و آلومینیوم تو پر که جرم، وزن و دانسیته ی بالاتری دارند، تقسیم بندی می شوند. در واقع دو گزینه ی جرم و وزن ملاک اصلی این تقسیم بندی بوده و با به دست گرفتن بخشی از آلومینیوم، بر مبنای جرم می توان به این تقسیم بندی اشراف پیدا کرد. از علل اصلی استفاده از پروفیل های آلومینیومی در پارتیشن های اداری، می توان به ایستایی، قابلیت جابجایی، وزن کم، زیبایی، مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند زنگ زدگی، رنگ پریدگی، خوردگی و غیره اشاره کرد.

جمع بندی
پارتیشن شیشه ای ایران لاکوبل سر و صدا و نویز را به صورت قابل توجهی کاهش داده و با امکانات و طراحی آکوستیک خود می توانند نقش پررنگی در ایجاد آرامش و کاهش تنش های صوتی در محیط کاری داشته باشند. با استفاده از جدا کننده های شیشه ای می توان به راحتی و با صرف زمان و هزینه کمتری، محیطی آرام، مدرن و زیبایی برای سازمان خود خلق کنید. پارتیشن های اداری ایران لاکوبل که مدل ها و جنس های مختلف قابلیت شست و شوی داشته و می توان به دور از هر گونه مشکل و محدودیتی، محیط کاری خود را نظافت نمود. پارتیشن های ایران لاکوبل این امکان را فراهم می آورند تا هم زمان با ترکیب شیشه، چوب و فلز فضایی امن و مطمئن برای محیط کاری خود خلق کنید. تمامی موارد گفته شده به همراه خدمات پس از فروش موجب شده تا پارتیشن های ایران لاکوبل به عنوان یکی از بهترین و مهمترین گزینه ها در صنعت دکور اداری قرار گیرد.
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته