پارتیشن شیشه ای باغ

سازه ها در طول تاریخ دچار تغییر و تحولاتی شده است. این تغییرات همواره مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و معماران بوده است. به طور مثال برای جداسازی حمام و سرویس بهداشتی در ازای دیوار از شیشه استفاده میشود‌. پارتیشن شیشه ای باغ نیز یکی از گزینه های جدید برای جداسازی می‌باشد. این نوع از دیوار میزان دریافتی نور را افزایش میدهد و همچنین به افراد امکان این را میدهد که از نور طبیعی بیشتری استفاده کنند. همین موضوع باعث شده است که پارتیشن شیشه ای طرفداران زیادی پیدا کنند چرا که لامپ های مصنوعی برای چشم مضر است و به همین خاطر در بیشتر کشور های پیشرفته پارتیشن شیشه ای جایگزین دیوار های آجری شده‌است. 

Image

پارتیشن شیشه ای برای باغ

پارتیشن شیشه ای انتخاب خیلی از کشور های مدرن و افراد است. این دیوار شیشه ای افزون بر اینکه بسیار شیک، مدرن و بروز است، سبب می‌شود که مصرف برق افراد کاهش پیدا کند و به طبع هزینه های ماهانه زندگی نیز کم می‌شود. پارتیشن شیشه ای باغ قادر به تنظیم نور دریافتی است بنابراین میتواند به عنوان گلخانه نیز استفاده شود. همچنین برخی از پارتیشن های شیشه ای قابلیت این را دارند که سر و صدای موجود در محیط را کاهش دهند. این نوع از پارتیشن های عایق صوتی هستند و بسیار قوی عمل میکنند. همچنین مناسب باغ هایی هستند که در آن افراد سالمند و یا مریض هستند. بنابراین این نوع از پارتیشن شیشه ای برای آرامش افراد شدیداً پیشنهاد میشود. همچنین پارتیشن های شیشه ای باغ میتواند از شیشه های محکم و مختلفی از جمله شیشه ضد حریق ساخته شود. به کار گیری این شیشه ها در ساخت پارتیشن می‌تواند سبب افزایش امنیت مکان خصوصی در باغ شما شود.

اتاق شیشه ای باغ

اتاق شیشه ای طبق اسمش اتاقی است که در آن تماما از شیشه استفاده شده است. این سازه عموما در طرح ها و ابعاد مختلف وجود دارد‌. در اتاق شیشه ای میتوان از انواع فریم ها استفاده کرد مانند پروفیل چوب پلاست، آلومینیوم، چوب و یا آهن. اتاق شیشه ای باید به گونه ای طراحی شود که در برابر گرما و سرما عایق باشد و از ورود صدا، باد و عوامل فیزیکی جلوگیری کند‌. اتاق شیشه ای میتوان به شما آرامش و فضایی سرگرم را در محیط باز بدهد. این اتاق به دلیل ورود زیاد نور باعث روشنایی و نشاط میشود‌. برای اجرای این اتاق بیشتر از سقف کاذب ولی استفاده می شود که میتوان آن را جایگزین خوبی برای سقف شیشه ای دانست. 
اتاق شیشه ای مانند یکسان روم عمل می کنند. طراحی این سازه در باغ بسیار ایده خوب و زیبایی است. ساخت این سازه همچنین میتواند در هر جایی از باغ صورت بگیرد. 

Image

ساخت اتاق شیشه ای باغ

یکی از موارد مهم ساخت اتاق شیشه ای باغ است. ساخت اتاق میتواند بسیار ساده و یا دشوار باشد. اگر در ساخت اتاق شیشه ای از پروفیل چوب پلاست به عنوان بدنه اصلی استفاده کنید، ساخت اتاق شیشه ای راحت و سریع صورت میگیرد. همچنین اتاق شیشه ای باید در اولین مرحله با بدنه اصلی پا برجا شود. افراد برای ساخت این اتاق و سقف آن می‌توانند از چوب پلاست و یا شیشه استفاده کنند. قسمت اصلی اتاق شیشه ای همان فریم و یا بدنه است. این قسمت با چوب پلاست ساخت میشود. شیشه ها بعد از تکمیل برخی مراحل نصب میشوند. لازم به ذکر است که طراحی و ساخت اتاق شیشه ای توسط افراد با مهارت کافی باید انجام شود از مزیت های اتاق شیشه ای میتوان به ضد آب بودن، دید کامل، نصب آسان، نورگیر، عایق گیری و ایجاد تغییرات اشاره کرد.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته