نحوه تولید شیشه طرح دار

امروزه شیشه های طرح دار کاربرد بسیاری در دکوراسیون داخلی منزل دارند و به صورت گسترده ای استفاده می شوند. شیشه های طرح دار قابلیت دارند که نور را به شکل زیبایی انعکاس داده و معماری داخلی را به صورت چشم نوار تری به نمایش بگذارد. ممکن است شما نیز در خصوص نحوه تولید شیشه های طرح دار کنجکاو باشید. در ادامه این مطلب به صورت کامل به بررسی نحوه تولید شیشه طرح دار خواهیم پرداخت.

نحوه تولید شیشه طرح دار

کاربرد شیشه طرح دار 

از مهم ترین مزایای شیشه های تزئینی و دکوراتیو می توان به بزرگ نشان دادن فضای داخلی، رفلکس مناسب نور در محیط های گوناگون و ایجاد فضایی مدرن و امروزی اشاره کرد. اگر شیشه های دکوری به شکل مناسبی در محیط مورد نظر استفاده شوند در نهایت زیبایی فضا را دوچندان کرده و در بهتر شدن دکوراسیون و معماری داخلی بسیار موثر هستند.
از سایر کاربردهای شیشه طرح دار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
درب شیشه‌ای با شیشه طرح دار
درب شیشه‌ ای می ‌تواند طرح دار انتخاب شود. اگر برای درب ورود و خروج به ‌کاربرده شود می‌ تواند در بدو ورود تداعی یک فضای زیبا و شیک  شود. پس بسیار اهمیت دارد که طرح شیشه متناسب با فضای داخلی آن انتخاب شود. در این صورت هارمونی و هماهنگی خیره ‌کننده ‌ای نیز می‌تواند ایجاد کند. البته برای درب‌های داخلی نیز انتخاب بسیار زیبایی می ‌باشند. همچنین شیشه با توجه به ویژگی که دارد باعث می‌شود تا به فضای داخل نیز نور ورود پیدا کند. درواقع هم از روشنایی کاسته نمی‌شود و هم مسئله حریم خصوصی حفظ می ‌شود.
پنجره
. شیشه طرح دار برای شیشه‌های پنجره و یا شیشه‌ های تراس بسیار گزینه ایده آلی هستند. در این صورت یک پنجره فوق‌العاده زیبا خواهید داشت. همچنین با تابش نور نیز زیبایی فضا صدچندان افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید هر طرح و رنگی که موردپسندتان است انتخاب کنید.

نحوه تولید شیشه طرح دار آّبی

نحوه تهیه شیشه طرح دار

هنر ساخت شیشه هنری قدیمی است. این فرآیندی بود که هزاران سال در حال تکامل بوده است. با پیشرفت روزافزون فناوری، تولید کنندگان شیشه شروع به تولید شیشه شناور کرده اند که بسیار محکم و بادوام است و با مراحل پردازش شیشه لمینیت، شیشه سکوریت، شیشه طرح دار، سند بلاست و … سازگاری دارد
ساخت شیشه شناور با انجام 4 مرحله اصلی صورت می گیرد:
ذوب و پالایش
حمام قلع
بازپخت
برش
که هر یک از این مراحل نیازمند حضور یک متخصص است.

انواع شیشه طرح دار

شیشه طرح دار ساده
این نوع شیشه برای جایی که نیاز به حریم خصوصی است و یا این‌که تمایل دارید قسمت داخلی مشخص نباشد، می‌تواند استفاده شود. استفاده از این نوع شیشه باعث می‌شود تا فضای داخل کدر و تار شود و به‌طور کامل مشخص نباشد. اما اجازه عبور نور را به‌راحتی می‌دهد و از روشنایی فضا نمی‌کاهد. طرح‌های بسیار متنوعی برای شیشه طرح دار ساده وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی از بین آن‌ها انتخاب کنید. این شیشه‌ها و در واقع اغلب شیشه‌ها تحت عملیات حرارتی قرار گرفتند و از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند.
شیشه چاپی یا اسپندرال
شیشه چاپی یا اسپندرال نوع دیگری از شیشه طرح دار است که در این نوع از شیشه طرح مورد نظر همان‌طور که از اسم آن نیز مشخص است، بر روی شیشه چاپ می‌گردد. شما می‌توانید از بین طرح‌های موجود و یا اگر طرح خاصی مدنظر دارید انتخاب نمایید تا بر روی شیشه چاپ شود. حتی امکان حک عکس‌های خانوادگی، ازدواج و… وجود دارد. درواقع شما هر آنچه که دوست دارید را می‌توانید تصاویرش را بر روی شیشه داشته باشید. در این صورت یک شیشه کاملاً اختصاصی و منحصربه‌فرد برای کاربردی که مدنظر دارید خواهید داشت. برای محیط‌های اداری و رسمی‌تر نیز امکان چاپ لوگو و یا برند آن فضا بر روی شیشه وجود دارد. در نهایت یک دکوراسیون بسیار شیک و زیبا نیز ایجاد خواهد شد.

نحوه تولید شیشه طرح دار سفید

شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل هم می‌تواند نوع دیگری از شیشه طرح دار باشد که به نام شیشه بین کابینتی نیز شناخته می‌شود. رنگ و طرح ازیک‌طرف شیشه پوشانده می‌شود. اغلب این شیشه‌ها جایگزین کاشی و سرامیک بین کابینت‌ها می‌شود و فضای یکدست و زیباتری ایجاد می‌کند. دوام و طول عمر بالاتری نیز در مقایسه با کاشی‌ها دارد. تنوع بسیار زیادی در رنگ و طرح دارند که می‌توانند متناسب با فضای کلی آشپزخانه انتخاب شوند. علاوه بر این کاربردهای دیگری مثل دیوار پوش، شیشه رومیزی و… نیز می‌توانند داشته باشند.
شیشه استین گلاس
نوع دیگری از شیشه طرح دار است که فوق‌العاده زیبا و خیره‌کننده می‌باشد. استین گلاس ها در واقع یک اثر هنری نیز می‌توانند تلقی شوند و آثار آن را در بناهای تاریخی مهم در سراسر جهان هم می‌توانیم مشاهده نماییم. با تابش نوری که از استین گلاس عبور می‌کند، زیبایی آن‌ها چندین برابر می‌ شود و رقص نوری ایجاد می‌شود. بیشتر برای پنجره ‌ها و درب‌ های مختلف بسیار کاربرد دارند. البته در موارد دیگر نیز قابلیت استفاده دارند.
طرح استین گلاس
شیشه‌ های طرح استین گلاس نیز از نظر ظاهر دقیقاً مشابه استین گلاس می‌باشد. با این تفاوت که در این نوع از شیشه طرح دار، طرح موردنظر آماد می‌شود و بر روی شیشه ساده چسبانده می ‌شود. شکل ظاهری مانند شیشه استین گلاس می‌باشد و همچنین از نظر قیمت نیز بسیار مقرون ‌به‌ صرفه و مناسب‌تر از شیشه استین گلاس می‌باشد. که برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید طرح استین گلاس را با کاربرد و ابعاد مورد نظر خود سفارش دهید.
جمع بندی
شیشه های طرح دار که امروزه در معماری داخلی بسیار استفاده می شوند؛ انواع و کاربردهای مختلفی داشته و به صورت کلی در چهار مرحله دوب، حمام قلع،  بازپخت و برش تهیه می شود.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته