شیشه طرح دار پنجره

پنجره ها دروازه ورودی نور به داخل محیط های بسته از جمله خانه ها و شرکت ها هستند. شکل و طرح پنجره ها تاثیر به سزایی در میزان نور وارد شده به محوطه داخل و زیبایی دکوراسیون خواهد داشت. بدیهی است که استفاده از شیشه طرح دار پنجره این فضا را می تواند بسیار زیباتر کند. در ادامه این مطلب درباره شیشه طرح دار پنجره و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع شیشه های طرح دار پنجره

شیشه طرح دار پنجره و کاربرد آن


شیشه دوجداره طرح دار بر روی تمامی درب ها و پنجره ها قابل اجراست که می توان درب و پنجره های UPVC، چوبی، آلومینیومی، آهنی و … را نام برد. این نوع از شیشه های دوجداره از شبکه های تزیینی با تعويض پنجره قديمي با دوجداره upvc ساختار پروفیلی UPVC و همچنین پروفیل های آلومینیومی تشکیل شده شیشه های دوجداره طرح دار گالوانيزه پنجره upvc است.

انواع شیشه دوجداره طرح دار


شیشه دوجداره طرح دار را از نظر ساختار شبکه تزیینی می توان به دو دسته تقسیم کرد:

  • شبکه تزیینی روی شیشه دوجداره طرح دار

در این مدل شبکه تزیینی با به کار بردن پروفیل منقسم شیشه تولید می شود. ابتدا پروفیل منقسم طبق طرح و شکل مورد نظر برش داده و سپس از طریق چسب دو طرفه شیشه های دوجداره طرح دار گالوانيزه پنجره upvc تعويض پنجره قديمي با دوجداره upvc بر روی شیشه دوجداره می چسبانند.

  • شبکه تزیینی داخل شیشه دوجداره طرح دار

شبکه تزیینی داخل شیشه دوجداره طرح دار: در این مدل بین دولایه شیشه پروفیل الومینیومی تزیینی در گالوانيزه پنجره upvc رنگ های جذاب و در طرح های هندسی مختلف به کار می روند. ابتدا شکل و طرح مورد نظر را با توجه به ابعاد شیشه انتخاب نموده و پس از با استفاده از پروفیل و بست های مخصوص شبکه تزیینی ایجاد می شود. سپس شبکه تزیینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره تعويض پنجره قديمي با دوجداره upvc طرح دار قرار گرفته و ان را تنظیم می کنند.

شیشه رنگی طرح دار چاپی

انواع شیشه های طرح دار پنجره

شما با توجه به سلیقه و نیاز خود می توانید هر یک از طرح های زیر را به منظور شیشه پنجره سفارش دهید:

  • شیشه رنگی طرح دار ساده

اولین نوع شیشه های رنگی که دارای ضخامت ۴ میل ۶ میل و ۸ میل هستند و فقط در رنگ های سبز، آبی، دودی، برنز و مسی وجود دارند، این نوع شیشه های رنگی بیشتر به عنوان شیشه ی درب های آهنی و به عنوان شیشه رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند اما در برخی مکان های خاص به عنوان شیشه پنجره نیز قابل استفاده هستند.

  • شیشه رنگی طرح دار چاپی

شیشه های رنگی چاپی در واقع همان شیشه های رنگی ساده هستند که یک تصویر روی شیشه توسط دستگاه چاپ می شود به طوری که شیشه رنگی را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس شیشه را وارد دستگاه می کنیم، فایل تصویر مورد نظر را از طریق درگاه ورودی دستگاه وارد آن می کنیم پس از چند دقیقه تصویر مورد نظر به صورت رنگی روی شیشه چاپ خواهد شد.
با استفاده از شیشه رنگی طرح دار چاپی می توان یک نمای بسیار مدرن و لوکس را در ساختمان ایجاد کرد و جالب است بدانید که در همه ی کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی از شیشه چاپی به کرات بکار می رود.

  • شیشه رنگی طرح دار سندبلاست

در این روش پس از اینکه شیشه رنگی را در ابعاد مورد نظر برش دادیم وارد دستگاه سندبلاست می کنیم و الگویی که مد نظر داریم را روی شیشه به صورت سندبلاست حکاکی می کنیم، در روش سندبلاست تصویر به صورت مات روی شیشه پیاده سازی خواهد شد.

  • شیشه رنگی طرح دار لاکوبل

شیشه های رنگی لاکوبل به طور کلی با شیشه های رنگی ساده متفاوت هستند لذا این نوع شیشه های یه صورت یک رو نماست یا به عبارت دیگر پشت شیشه رنگ شده و نمی توان طرف دیگر شیشه را مشاهده کرد، برای تولید شیشه رنگی طرح دار لاکوبل ابتدا شیشه با ضخامت مناسب را توسط دستگاه CNC برش داده سپس شیشه را وارد دستگاه لاکوبل می کنیم. شیشه رنگی طرح دار لاکوبل بیشتر به عنوان شیشه رنگی بین کابینتی و دیوارپوش شیشه ای کاربرد دارد البته در مواردی به عنوان شیشه رومیزی هم استفاده می شود، دستگاه لاکوبل دارای مخازنیست که در آن ها رنگ های مورد نظر قرار داده می شود.

شیشه طرح دار پنجره

  • شیشه رنگی طرح دار دوجداره

برای شیشه ی درب های ورودی ساختمان و پنجره های دوجداره باید از شیشه دوجداره ساده و طرح دار استفاده کرد، شیشه های دوجداره طرح دار را می توان به دو صورت لمینت شده و اسپیسری تولید کرد البته برای تولید شیشه رنگی طرح دار دوجداره معمولا یک طرف شیشه به صورت طرح دار است و طرف دیگر از شیشه ساده استفاده می شود.

  • شیشه رنگی طرح دار گرد

برای تولید شیشه های رنگی گرد با طر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه گرد رنگی با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود.

جمع بندی
استفاده از شیشه های طرح دار ساده برای پنجره این روزها بسیار متداول شده است. از آنجایی که پنجره های انعکاس دهنده نور هستند؛ انتخاب مدل پنجره و طرح آن در شیوه انعکاس نور و کیفیت آن موثر خواهد بود. از جمله طرح های شیشه پنجره می توان به پنجره لاکبل، سندبلاست، شیشه رنگی طرح دار گرد، طرح دار دوجداره و شیشه طرح رنگی ساده و رنگی طرح دار اشاره کرد.
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته