شیشه طرح دار مات

شیشه های طرح دار مات یا براق امروزه کاربرد بسیار فراوانی در فرآیند ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی دارد. شیشه های طرح دار به ویژه شیشه های طرح دار مات به علت اینکه شفافیت چندانی از دو سمت ندارند بسیار محبوبیت دارند و مانع از دیده شدن فضای داخلی ساختمان می شوند. در ادامه این مطلب درباره شیشه طرح دار مات و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شیشه طرح دار مات

انواع شیشه های طرح دار مات

به صورت کلی حالت کلی 5 روش اصلی برای مات کردن شیشه های شفاف وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
مات کردن شیشه ها با استفاده از روش سندبلاست
 یکی از روش های مات کردن سند بلاست کردن شیشه است؛ که می توان طرح های مختلف را روی شیشه ایجاد؛ و آن را به صورت کاملا مات یا نیمه مات درآورد. بطور خلاصه به پروسه ی مات کردن شیشه از طریق پاشیدن شن و ماسه ی خاص با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه را سند بلاست می گویند؛ که این کار با کمپرسورهای هوای مخصوص انجام می شود. وهر چه عمل بلاست کردن بیشتر طول بکشد و ماسه‌ها با فشار وشدت بیشتری پاشیده شوند درجه ماتی بیشتر می‌شود.
مات کردن شیشه ها با استفاده از روش برفی
مات کردن شیشه ها با استفاده از روش ساتینا
مات کردن شیشه ها با استفاده از روش هوشمند
مات کردن شیشه ها با استفاده از روش دستی

کاربرد شیشه رنگی مات

استفاده اصلی از این دست شیشه در مراکز تجاری، اداری به عنوان دیوارپوش دکوراتیو می باشد. کاربرد شیشه مات در بیمارستان و حتی فضاهای مسکونی که دید مستقیم وجود دارد، بسیار فراوان است. از شیشه های مات در ساخت پنجره  UPVC هم استفاده می شود. کاربرد شیشه مات در طراحی و دکوراسیون خانه یا برای جداسازی فضاهای کاری در محل کار کارکنان  نیز وجود دارد. انواع شیشه های تزئینی و دکوراتیو برای زیبایی و تغییر در فضای خانه یا محل کار گزینه های مناسبی هستند. کاربرد شیشه مات در ساختمان برای زیباسازی فضا اهمیت فراوانی دارد. شرکت های مختلفی هم وجود دارند تا برند ها و تبلیغات خود را روی شیشه ها چاپ کنند. استفاده از شیشه سند بلاست یا همان شیشه مات بهترین و اولین گزینه برای انتخاب می باشد.

شیشه طرح دار مات سفید

شیشه رنگی مات بیشتر در مکان هایی که می خواهید دید نداشته باشد؛ مانند سرویس های بهداشتی، حمام، اتاق مدیر عامل، اتاق سرور، اتاق های مالی و … به کار می رود. همچنین فضاهایی که در آن ها نمی خواهیم دیدی به بیرون داشته باشیم شیشه های مات بسیار کمک می کنند. مکان هایی مثل اتاق های کنفرانس، اتاق های جلسات و بخش مالی شرکت ها از جمله مکان هایی است. که شیشه مات کاربرد دارد. بخش های مربوط به بانوان، مکان های ذخیره اسناد و اشیا گرانقیمت، رختکن ها و… نیز از دیگر این مکان هاست.

شیشه طرح دار مات قهوه ای

قیمت شیشه رنگی مات

قیمت شیشه رنگی به عوامل گوناگونی با توجه به گستردگی طرح های شیشه رنگی بستگی دارد. ولی در کل چند عامل اصلی موثر بر قیمت شیشه های رنگی وجود دارد. که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.
جنس شیشه
ابعاد شیشه
طرح شیشه
مقاومت در برابر حرارت و ضربه
ضد باکتری بودن
جنس و کیفیت شیشه
مهمترین عامل تعیین کننده شیشه های رنگی و همین طور شیشه رنگی های مات را می توان همین موضوع جنس و کیفیت شیشه دانست. تاثیر این عامل از بقیه عوامل تعیین کننده نقش بیشتری داشته است. به طوری که قیمت شیشه رنگی با کیفیت و با مرغوبیت بالا ولی با ابعاد متوسط از شیشه رنگی بی کیفیت ولی با ابعاد بزرگ قیمت بالاتری خواهد داشت.
ابعاد شیشه رنگی
از مهمترین عوامل موثر بر قیمت شیشه رنگی ابعاد و اندازه شیشه رنگی است. رابطه قیمت با ابعاد شیشه رنگی رابطه ای مستقیم است. به گونه ای که با افزایش ابعاد شیشه رنگی ما افزایش قیمت را خواهیم داشت. از این رو شناخت این عامل و انتخاب درست اندازه و ابعاد شیشه رنگی متناسب با محیط مورد نظر ما مهم و قابل توجه است ‌.
البته برای قیمت این شیشه های رنگی عواملی دیگر مثل ضخامت شیشه – ضد باکتری بودن – جنس رنگ این شیشه ها – طرح روی شیشه های رنگی نیز موثر است.

انواع شیشه رنگی مات

انواع شیشه مات در واقع شیشه از جنس شیشه سکوریت هستند که علاوه بر زیبایی مقاومت بالایی دارند. و به دلیل متفاوت بودن روش مات کردن هرکدام از این شیشه ها، طرح شیشه ها نیز متفاوت است. شیشه تخت، شیشه ایمنی، شیشه چند لایه، شیشه چاپدار، شیشه ضد ضربه. و ضد گلوله، شیشه اسپایدر، شیشه خم، شیشه رنگی، شیشه پیرکسی ضد حرارت، شیشه دوجداره، شیشه سکوریت و انواع  شیشه مات با کاربری های گوناگون تولید و عرضه می شوند.
جمع بندی
امروزه یکی از شیشه های ساختمانی بسیار پرمصرف که می توان شاهد استفاده بیشماری از آن در محیط های کاری، ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و... بود، شیشه مات نام دارد. این شیشه توسط فرایند های مختلفی مانند ماسه پاشی به وجود می آید که از اصلی ترین تفاوت های آن در مقایسه با شیشه های معمولی می توان به عدم وجود شفافیت از دو سمت آن اشاره نمود. شیشه های طرح دار مات با روش های گوناگونی مانند سندبلاست، برفی، دستی و هوشمند تولید می شوند. شیشه تخت، شیشه ایمنی، شیشه چند لایه، شیشه چاپدار، شیشه ضد ضربه. و ضد گلوله، شیشه اسپایدر، شیشه خم، شیشه رنگی، شیشه پیرکسی ضد حرارت، شیشه دوجداره، شیشه سکوریت و انواع  شیشه مات با کاربری های گوناگون تولید و عرضه می شوند.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته