درب شیشه ای راه پله

همان طور که قطعا دیده اید این روزها آپارتمان های مسکونی و تجاری دارای طبقات بسیار زیادی هستند و قطعا از مهم ترین کارهایی که باید در این ساختمان ها انجام داد تامین کردن امنیت و سلامتی لازم افراد است که در این ساختمان ها موجود هستند. از جمله روشی که می تواند در این امر به شما کمک کند استفاده از درب شیشه ای راه پله است. در واقع مدت ها پیش در ساختمان های دارای طبقات متعدد استفاده کردن از درب های چوبی مرسوم بود که البته زیبایی زیادی دارند اما نمی توانند ایمنی لازم را در برخی موقعیت ها همانند آتش سوزی تامین کنند و به همین دلیل این نوع درب ها دیگر مورد تایید سازمان آتش نشانی و شهرداری نمی باشد‌‌. به طور کلی اگر که درب شیشه ای راه پله دارای ضخامت و کیفیت مناسبی باشد می تواند از نفوذ آتش و دود به طبقات دیگر جلوگیری کند. 

اما در مورد نوع شیشه ای به کار رفته در این نوع درب ها باید گفت که از شیشه های سکوریت ۱۰ میلی متری استفاده می شود و معمولا با مقاومت بسیار زیادی در مقابل حرارت طراحی و تولید می شوند. از دیگر ویژگی این شیشه های به کار رفته در درب شیشه ای راه پله این است که شیشه ها به صورت نشکن ساخته می شوند که استفاده از آن ها نیز بسیار رایج شده است. همچنین معمولا این شیشه ها به ندرت در آن ها شکستگی ایجاد می شود مگر اینکه ضربه های وارد شده به آن ها شدت بسیار زیادی داشته باشند که در این گونه شرایط نیز تکه تکه نمی شوند و فقط ترک بر می دارند. دلیل اینکه این نوع شیشه ها تکه تکه نمی شوند این است که شیشه ها دارای PVB در مواد اولیه است و باعث می شود قطعات شیشه در کنار یکدگیر باقی بمانند. در واقع در مراحل ساخت شیشه های سکوریت تمامی نکات لازم برای داشتن بالاترین مقاومت فیزیکی رعایت می شود.

علاوه بر نوارد گفته شده باید بدانید ‌که درب شیشه ای راه پله دارای مزیت های مختلفی است که در ادامه به مهم ترین موارد اشاره خواهیم کرد.    

▪︎ زیباتر کردن ساختمان : درب شیشه ای راه پله در صورتی که به صورت فریم دار و زهوار استیلی نقره ای یا طلایی ساخته شود باعث ایجاد زیبایی بسیار زیادی در ظاهر ساختمان‌ می شود. 
▪︎ بیشتر شدن میزان نور : به دلیل اینکه این درب ها به صورت شفاف ساخته می شوند در نتیجه ی آن نور بیشتری نیز وارد راه پله می شود و البته مصرف انرژی و یا استفاده کردن از برق نیز به شدت کاهش می یابد. 
▪︎ کاهش گرد و خاک ورودی : از آن جایی که نور از طریق این درب ها وارد می شود بنابراین نیازی به باز کردن پنجره ها نخواهد بود و به دنبال آن گرد و خاک نیز وارد نخواهد شد. 
▪︎ عایقی در برابر صوت و سرما : همان طور که گفتیم این درب شیشه ای راه پله به دلیل مقاومت بالای شیشه های آن ها می توانند همانند عایقی در برابر سرما و اصوات عمل کنند. 

قیمت درب شیشه ای راه پله 

اما در مورد قیمت درب شیشه ای راه پله باید گفت که به دلایل مختلفی همانند تغییر پیوسته نرخ ها نمی توان قیمت دقیق را بیان کرد اما می توان گفت که عوامل مختلفی وجود دارد و باعث تعیین قیمت درب شیشه ای راه پله می شوند که در ادامه آن ها را برای شما بررسی خواهیم کرد‌‌. 
▪︎ رنگ درب شیشه ای راه پله عمدتا بی رنگ است اما چناچه قصد استفاده از شیشه های رنگی را داشته باشید قطعا قیمت بالاتری را در پی خواهد داشت. 
▪︎ یراق آلاتی که قصد دارید استفاده کنید باید دارای کیفیت خوبی باشند و مقاومت لازم را در برابر حرارت داشته باشند که خب این امر نیز قطعا بر روی قیمت درب شیشه ای راه پله تاثیر گذار است. 
▪︎ ابعاد درب نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده ی قیمت است و به هر اندازه که در بزرگتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد شد. 
▪︎ کیفیت شیشه سکوریت به کار برده شده در درب شیشه ای راه پله هم می تواند تاثیر گذار باشد. 
▪︎ نوع دستگیره و داشتن یا نداشتن قفل عامل دیگری است که باید به آن نیز دقت کرد. 
در این متن قصد داشتیم شما را با درب شیشه ای راه پله آشنا کنیم تا شما بتوانید ساختمانی با ایمنی بسیار بالاتری داشته باشید. سپاس از اینکه تا انتها همراه‌ ما بودید.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته