EasyDNNNews

اتاق شیشه ای

شاید واژه اتاق شیشه ای شما را به یاد قصه های پریان بیندازد و حسی رویایی را برایتان تداعی کند. اما همانطور که شاهد هستیم؛ این روزها به لطف پیشرفت علم و هنر، دیگر زندگی در قصه ها یک رویا نیست و به واقعیت تبدیل شده است. در واقع اتاق شیشه ای اتاقی است که تمامی دیوارهای آن از شیشه ساخته شده و نمایی بی نظیر دارد. اگر شما هم دوست دارید درباره این سازه شگفت انگیز بیشتر بدانید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

هزینه ساخت اتاق شیشه ای

در ساخت این نوع اتاق از شیشه های مختلفی می توان استفاده کرد، بنابراین هزینه نهایی ساخت این اتاق به نوع شیشه به کار رفته در آن بستگی دارد. همچنین برای برآورد هزینه باید ابعاد مورد نظر خود را در نظر بگیرید چون ابعاد دیوارهای شیشه ای در قیمت آن موثر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ساخت این اتاق با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. پس برای تعیین قیمت ساخت اتاق مورد نظر خود باید به نوع شیشه، ابعاد دیوارهای شیشه ای، میزان استفاده از شیشه سکوریت، برند شیشه، هزینه حمل و نصب، هزینه های مربوط به آبندی، چسب و رگلاژ، تعداد درب یا پنجره های درخواستی و... توجه داشته باشید تا بتوانید هزینه نهایی را به دست آورید.

طراحی اتاق شیشه ای

طراحی اتاق شیشه ای به نظر و سلیقه شما بستگی دارد. شما می توانید دیوارهای شیشه ای را بدون پنجره در نظر بگیرید یا اینکه تعداد زیادی پنجره در آن تعبیه کنید. فریم های به کار رفته در این اتاق تاثیر بسزایی روی جلوه آن داشته و می تواند از جنس پروفیل چوب پلاست، آلومینیوم، چوب یا آهن باشد. ابعاد و نوع شیشه به کار رفته در دیوارهای این اتاق به نظر و سلیقه مشتری وابسته است. آیا شیشه شفاف را دوست دارید یا کدر؟ شیشه رنگی را بیشتر می پسندید یا شیشه بی رنگ؟
سقف اتاق شیشه ای بنا به نظر شما می تواند از سقف کاذب چوبی یا سقف شیشه ای ساخته شده باشد. در صورتی که دوست دارید شب به تماشای آسمان شگفت انگیز و ستاره هایش بنشینید و یک شب رویایی را رقم بزنید، پیشنهاد می کنم به سراغ سقف شیشه ای بروید. می توانید دیوار و سقف این اتاق را با پرده یا گیاهانی مانند پیچک تزیین کرده و از وقت گذراندن در این فضای دلنشین لذت ببرید.

ساخت اتاق شیشه ای

مهم ترین و اصلی بخش ساخت اتاق شیشه ای، فریم آن است. فریم یا بدنه این اتاق معمولا از جنس چوب پلاست ساخته شده و اول از همه در محل مورد نظر قرار داده می شود. سپس دیوارهای شیشه ای از پیش ساخته شده در این فریم جای گرفته و در نهایت نوبت به سقف می رسد که می تواند از جنس سقف کاذب چوبی یا شیشه باشد. هر چند فرایند ساخت و نصب اتاق شیشه ای بسیار سریع و راحت است؛ با این حال باید توسط کارشناسان و افراد متخصص صورت بگیرد تا بعدا دچار مشکل نشود.

اتاق شیشه ای در خانه

یکی از مزایای اتاق شیشه ای این است که می تواند فضاهای کوچک را بزرگتر نشان داده و از فضا بهترین استفاده را ببرد. با استفاده از اتاق شیشه ای در خانه می توانید یک فضای مناسب به عنوان اتاق خواب، اتاق کار، اتاق مطالعه یا نشیمن ایجاد کرده و از فضای کم آپارتمان خود بیشترین استفاده را داشته باشید. اگر دکوراسیون مدرن دارید، این اتاق به زیبایی خانه شما افزوده و جلوه ای شیک به آن می بخشد پس اگر مشکل کمبود فضا دارید، در سفارش این اتاق تردید نکنید.

اتاق شیشه ای در حیاط

اگر به دنبال فضایی برای وقت گذراندن و استراحت در حیاط هستید، حتما به اتاق شیشه ای فکر کنید. یک اتاق شیشه ای میان حیاطی پُر از گل و گیاه، می تواند یک محیط عالی برای استراحت، شام خوردن، دورهمی با دوستان و تماشای آسمان شب باشد.
همچنین با استفاده از این اتاق دیگر نیازی به استفاده از آلاچیق نخواهید داشت و در روزهای بارانی یا برفی می توانید به همراه یک نوشیدنی داغ از تماشای باران و برف لذت ببرید.

اتاق شیشه ای در باغ

استفاده از اتاق شیشه ای در باغ یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. می توانید از این پس دورهمی های خود را در باغ برگذار کرده و از شام خوردن در کنار دوستان خود لذت ببرید. این اتاق می تواند فضای مناسبی برای باغ رستوران یا کافه باغ ها باشد تا فضایی زیبا و دلنشین برای مشتریان و میهمانان خود ایجاد کرده و لحظات خوشی برای آنها بسازند. این اتاق ها به گونه ای طراحی می شوند که در برابر فشار، ضربه، گرما و سرما مقاومت می کنند پس نیازی به نگرانی در این بابت نخواهد بود.
همچنین می توانید به راحتی آنها را از هرگونه لکه یا کثیفی پاک کنید تا همواره بهترین فضا برای استراحت و خوش گذراندن شما باشند.

اتاق شیشه ای پشت بام

اگر روف گاردن دارید یا اینکه به فکر ساخت روف گاردن هستید؛ فراموش نکنید که جای اتاق شیشه ای در آن خالیست! اتاق شیشه ای پشت بام در بدنه از جنس پروفیل چوب پلاست ساخته شده و دیوارهای آن تماما از جنس شیشه مرغوب و باکیفیت است تا در برابر وزش بادهای سنگین، باران، ضربات ناشی از تگرگ یا نوک زدن پرندگان، ذرات گرد و خاک و سنگ و غیره در امان باشد. این اتاق شیشه ای در پشت بام یک فضای عالی با ویوی شگفت انگیز برایتان به ارمغان می آورد تا از فضای روف گاردن لذت برده و لحظات رویایی در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید. همچنین می توانید این اتاق را با لامپ یا ریسه های مختلف، گیاهان تزئینی یا پرده های رنگارنگ آراسته و از وقت گذراندن در آن لذت ببرید.

قیمت اتاق شیشه ای

اگر شما هم علاقه مند به خرید این اتاق فوق العاده شده اید؛ حتما می خواهید ابتدا قیمت و هزینه های آن را بدانید و سپس اقدام به خرید کنید. در واقع همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم؛ قیمت اتاق شیشه ای به مواردی از قبیل نوع شیشه به کار رفته و ابعاد آن دارد. بنابراین برای برآورد قیمت باید ابتدا بدانید که چه نوع اتاق و با چه اندازه ای می خواهید. بعد از تعیین نوع شیشه و ابعاد آن، باید به سراغ طراحی برویم؛ اگر برای اتاق شیشه ای خود طرح خاصی در نظر دارید باید بدانید که روی قیمت نهایی آن موثر خواهد بود. جنس بدنه اصلی یا فریم این اتاق بنا به نظر شما انتخاب شده و روی هزینه آن موثر خواهد بود. بنابراین پیش از خرید ابتدا فریم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا به هزینه نهایی برسید. در نهایت میزان استفاده از شیشه سکوریت و تعداد درب یا پنجره های به کار رفته در این اتاق روی قیمت آن تاثیرگذار است. البته هزینه درب جداگانه محاسبه شده و باید در این باره با کارشناسان ما مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

درب اتاق شیشه ای

درب اتاق شیشه ای که معمولا از جنس شیشه ساخته می شود، می تواند به صورت رولی یا کشویی باشد. در واقع انتخاب نوع درب برای این اتاق روی قیمت آن تاثیر داشته و باید پیش از اقدام به خرید، نوع درب مورد نظر خود را انتخاب کنید. ابعاد درب این اتاق هم به انتخاب شما بستگی دارد؛ می تواند تمام قد یا کوتاه تر در نظر گرفته شود که ارتفاع و عرض آن هم روی قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد. علاوه بر درب، اتاق شیشه ای می تواند دارای یک سری پنجره های شیشه ای هم باشد که به زیبایی و جلوه آن خواهد افزود. از طرفی این پنجره های شیشه ای فرصتی برای تبادل هوای تازه درون اتاق فراهم می کنند و می توانید آنها را با توری مناسب بپوشانید تا از ورود حشرات و... جلوگیری کنید. در انتخاب درب به نوع دستگیره آن دقت کنید. گاهی خرابی دستگیره یا قفل این نوع درب ها می تواند مشکل ساز شود بنابراین باید کار را به افراد با تجربه و متخصص بسپارید تا از خسارت های احتمالی جلوگیری شود.

همانطور که در این مقاله صحبت کردیم، با استفاده از اتاق شیشه ای می توانید از فضا بهترین بهره را ببرید و محیطی دلنشین برای استراحت، تفریح و دورهمی های خود در فضای حیاط، باغ و پشت بام داشته باشید. با توجه به کیفیت و مقاومت بالای آن، اتاق شیشه ای یک انتخاب هوشمندانه و بصرفه برای شما خواهد بود. منتظر نظرات و سوالات شما خواهیم بود.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته