سی ان سی روی شیشه

این روزها به دلیل استفاده زیاد از انواع شیشه ها و آینه ها طبیعی است که این عرصه پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. از این رو دیگر شیشه ها به حالت سابق و ساده استفاده نمی شود. بلکه باید به صورت طرحدار و زیبا مورد استفاده قرار بگیرد. این روزها به دلیل استفاده زیاد از انواع شیشه ها و آینه ها، معماران و طراحان داخلی تمایل دارند از از انواع شیشه ها و شیشه های رنگی استفاده کنند که علاوه بر داشتن ایمنی لازم زیبایی خاصی را به محیط خانه شما هدیه کند. از این رو شیشه گران زبردست ایرانی با به روز کردن تخصص و مهارت خود با استفاده کردن از انواع دستگاه های پیشرفته سعی بر این داشتند که محصولات خاص تر و زیبا تری را تولید کنند. این روزها بسیاری از افراد تمایل دارند که به جای استفاده از انواع شیشه های ساده، از شیشه های کار شده، شیشه رنگی و حکاکی شده استفاده کنند. استفاده از دستگاه های cnc و دستگاه های مستر می تواند به شیشه گران کمک کند تا بتوانند بر روی شیشه ها حکاکی کنند و آن ها را برش بزنند.

Image

سی ان سی روی شیشه چیست؟

برخی از شیشه ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه و ... به دلیل این که باید به شکلی زیبا و دکوراتیو نمایان بشوند، باید دارای نقش و نگارها و خطوط حکاکی شده بر روی خود باشند، که به آن سی ان سی شیشه می گویند. در واقع سی ان سی روی شیشه توسط دستگاه مستر انجام می شود، که به وسیله سری مته مانند به داخل شیشه نفوذ کرده و روی آن طرح و نقش و نگارهای زیبا می کشد. به عبارت دیگر دستگاه مستر می تواند به عمق شیشه نفوذ کند و روی بافت روی آن حکاکی کند تا شيشه رنگي دكوراتيو و انواع دیگر را به وجود آید. بسیاری از افراد از طریق این دستگاه خدمات تراش شیشه را انجام می دهند. برخی از افراد به غلط فکر می کنند که دستگاه cnc به تنهایی می تواند روی شیشه حکاکی کند، در صورتی که دستگاه cnc تنها می تواند شیشه را برش بزند و روی آن تراشی ایجاد نمی کند.

از شیشه های سی ان سی در کدام فضاها می توان استفاده کرد؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که برای فضاهای خاص خانه خود مثل پذیرایی از شیشه ها و آینه های کارشده و تراش زده شده استفاده کنند، چراکه آن ها براین باورند که شیشه های تراش خورده شده می تواند زیبایی خاص و منحصر به فردی را به محیط آن ها هدیه کند. از این رو شیشه های سی ان سی به دلیل این که دارای طرح ها و نقش و نگارهای خاصی است می تواند زیبایی فضای پذیرایی شما را چندین برابر بکند. به طور کلی در هر فضایی که مد نظر شما است، با توجه به نوع شیشه و مقاوم بودن آن می توان بر روی آن شیشه حکاکی کرد مانند پارتیشن شیشه ای رنگی و شیشه رنگی لاکوبل و همچنین شیشه رنگی مات . به عبارت دیگر اگر شما خواهان این هستید که خانه خود را با شیشه های رنگی مزین بکنید می توانید با استفاده از دستگاه مستر روی شیشه رنگی خود طرح ها و نقش و نگارهای زیبایی ایجاد کنید. چراکه این حکاکی ها زمانی که مقابل نور قرار می گیرد می توانند به دلیل عبور نور از خود فضای زیبایی را در پشت شیشه برای شما رقم بزنند.

خدمات cnc شیشه شامل چه مواردی است؟

این روزها استفاده از خدمات cnc شیشه تنها به روی شیشه ها منتهی نمی شود، بلکه با استفاده از دستگاه مستر می توان بر روی انواع آینه ها نیز تراش های زیبا و مناسبی را ایجاد کرد. بسیاری از افراد علاقه دارند که با نصب کردن انواع آینه ها بر روی دیوارهای منازل خود، فضاهای مختلف خانه خود را زیبا و منحصر به فرد کنند. از این رو برای آراسته کردن فضاهایی مثل پذیرایی که با مبلمان استیل چیده شده است، بهتر است از آینه های تراش خورده و حکاکی شده توسط دستگاه مستر استفاده کنند. فضاهای پذیرایی به دلیل این که باید فضایی مجلل و باشکوه جهت پذیرایی کردن از میهمانان باشند، بهتر است که باشکوه تر و زیباتر از سایر فضاهای خانه باشد. بنابراین اگر قصد دارید از انواع آینه های دکوراتیو در این فضا استفاده کنید، بهتر است که از آینه هایی استفاده کنید که دارای تراش های سی ان سی است.

Image

انواع آینه هایی که خدمات تراش شیشه بر روی آن ها انجام می شود؟

این روزها که استفاده از انواع آینه ها در بین افراد افزایش یافته است، بدیهی است که بسیاری از افراد تمایل دارند که از خدمات تراش شیشه بر روی آینه های آن ها استفاده شود. از این رو بهتر است که با انواع آینه هایی که می توان بر روی آن ها خدمات تراش شیشه را انجام داد را به شما معرفی کنیم.
•    آینه های جورچین
•    آینه های پازلی
•    آینه های دودی
•     آینه بنفش
•    آینه طلایی
•    آینه پتینه
•    آینه سفید
•    اینه دکوراتیو

دستگاه مستر چگونه می تواند تراش های زیبایی روی شیشه ایجاد کند؟

دستگاه مستر یک دستگاه فوق پیشرفته است، که می تواند به تنهایی تمامی تراش ها را با ضخامت های کم و زیاد بر روی انواع شیشه ها ایجاد کند. برای شروع به کار کردن دستگاه مستر باید در گام اول در برنامه نقشه کشی اتوکد طرح دوبعدی کار کشیده شود، چراکه دستگاه مستر تنها می تواند فایل dwg را شناسایی کند و بخواند. از این رو در گام اول طرح های خود را در داخل نرم افزار اتوکد رسم کنید، و به تمام خطوط و ضخامت های آن دقت کنید، چراکه دستگاه مستر بر اثر همین ضخامت های خطوطی که در فایل اتوکد درج شده است، می تواند به مته تراش خود دستور دهد که تا چه میزان داخل شیشه فرو برود. از این رو بهتر است که به تمامی جزییات داخل نقشه ها توجه کنید.
جمع بندی
این روزها با گسترش میزان استقبال کاربران از انواع آینه ها و شیشه ها، بسیاری از شیشه گران که در صنعت شیشه و آینه مشغول به کار هستند، قصد دارند تا با استفاده از انواع ماشین های پیشرفته و حرفه ای آینه ها و شیشه هایی تولید کنند، که به دلیل داشتن تراش های زیبا، عمیق و خاص فضاهای خانه شما را زیبا و منحصر به فرد کند. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید فضای خانه خود را مجلل و باشکوه بکنید از انواع شیشه ها و آینه ها برای زیباتر کردن فضای خانه خود استفاده کنید. سی ان سی روی شیشه باعث می شود که شیشه با دقت بالا و ظرافت بالا تراش داده شود، چراکه اگر نیروی انسانی بخواهند این کار را انجام دهند، میزان خطای آن ها بسیار بالا خواهد بود.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته