درب اتوماتیک شیشه ای

در گذشته مردم برای رفت و آمد، به اماکن شلوغ و پر رفت و آمدی مثل اداره جات، فروشگاه ها، مراکز خرید و شرکت ها و غیره با سختی زیادی مواجه می شدند، رفت و آمد به دلیل ازدحام و شلوغی برایشان مشکل بود. اما امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، درب اتوماتیک شیشه ای، راه اندازی شد. هر ساختمان اداره ای، دارای یک درب بزرگ شیشه ای گردید، طوری که افراد، دیگر با مشکلات گذشته روبرو نشدند، راحتی در، رفت و امد برای مردم انجام گرفت. این مدل درب به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و همین امر موجب شده، تا انرژی زیادی از داخل ساختمان به بیرون هدر نشود. در فصل سرد زمستان وجود، درب اتوماتیک شیشه ای، باعث می شود گرما داخل ساختمان بماند و از ورود سرما به داخل ساختمان جلوگیری به عمل می آید. در این مطلب توجه شما را به بررسی درباره ی درب اتوماتیک شیشه ای جلب می نماییم.اگر قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای سیستم هوشمند سازی منزل مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.

Image

درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب هایی که از جنس شیشه می باشد و طوری، طراحی شده است که باز و بسته بودن آن بصورت اتوماتیک انجام شود. ویک نصاب حرفه ای شیشه با یک برنامه دقیق در بخش سنسورهای شیشه زمان باز و بسته شدن درب شیشه ای را منظم و دقیق بر اساس اصول و قواعد خاص پایه ریزی می کند. این نوع باز و بسته شدن درب ها توسط حسگر و چشمی بالای درب اتومات انجام می پذیرد. یکی از انواع درب های امروزی که کاربرد بسیار زیادی را نیز دارند و به نوعی برقی و دارای پانل های شیشه ای متحرکی هستند به درب اتوماتیک شیشه ای معروف هستند. در واقع درب اتومات شیشه ای قاب فلزی محکمی دارد که می تواند در ابعاد و مدل های مختلفی ساخته و به بازار عرضه شود. این درب ها را می توانید در ورودی ساختمان های مختلف مسکونی، تجاری، اداری و فروشگاه ها نصب کنید و زیبایی ساختمان های خود را چندین برابر بیشتر کنید. در واقع این نوع درب ها به دلیل اینکه به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند باعث می شوند رفت و آمدها به سرعت انجام شوند و همچنین باعث کاهش انرژی مصرفی می شوند و بنابراین برای مکان هایی که دارای تردد زیادی هستند و نیاز است که درب های ورودی بسیار باز و بسته شوند استفاده از درب اتومات شیشه ای بسیار مفید و رایج است.  می توان گفت دلیل اینکه امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای توانسته جایگزین بسیاری از درب های قدیمی شوند این است که مزیت های آن ها بسیار زیاد است. ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید تا با درب اتوماتیک شیشه ای بیشتر آشنا شوید.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای   

درب های اتومات شیشه ای دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها دارای کاربرد خاص خود است و به همین دلیل قصد داریم در ادامه شما را با انواع این درب ها و چگونگی نصب و تعمیر آن ها آشنا کنیم. 

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی 

یکی از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای که می توان گف جزو متداول ترین آن ها هم به حساب می آید درب اتوماتیک شیشه ای کشویی است که نحوه ی باز و بسته شدن آن به صورت خطی و افقی است و از آن جایی که فضای بسیار کمی را اشغال می کنند طرفداران زیادی را نیز پیدا کرده اند. این نوع درب ها را می توان به دو شکل فریم دار و فریم لس ساخت اگر چه نوع بدون قاب آن ها جذابیت زیادی دارند اما اگر که قصد دارید این نوع درب ها را در مکان هایی که دارای تردد بسیاری هستند استفاده کنید که احتمال برخورد افراد به لبه های درب ها نیز زیاد است توصیه می شود از نوع فریم دار درب های کشویی استفاده کنید. 

درب اتوماتیک شیشه ای گردان 

درب اتوماتیک شیشه ای گردان که به درب اتومات ریواوینگ و یا چرخشی نیز معروف است یکی از گران ترین درب اتوماتيك شيشه اي است که البته نمای آن ها بسیار لوکس و شیک است و برای مکان هایی مانند هتل ها و مراکز تجاری بیشتر به کار می روند. از دیگر ویژگی های این درب ها این است که به گونه ای طراحی می شوند که به طور همزمان باز و بسته بمانند و در نتیجه کمترین میزان مصرفی انرژی را نیز از آن خود کرده اند. 
درب اتوماتیک شیشه ای گردان چند باله دارد که با دقت به نوع کاربرد می توانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید. لازم است بدانید که درب های ۲ و ۳ باله عرض زیادی دارند و برای فضاهایی که افراد با ساک و چمدان در آن ها تردد می کنند کاربردی تر خواهد بود. 

درب اتوماتیک شیشه ای لولایی 

این نوع درب که به درب سوئینگ نیز شناخته می شود مانند دیگر درب ها برای حرکت کردن، لت های شیشه ای ندارد و فقط یک جک را دارا است و همچنین دارای چشمی، موتور و فریم می باشد. اما باید بدانید که این نوع درب ها یک تفاوت اساسی با سایر درب ها دارند و آن این است که نوع حرکت آن ها برخلاف سایر درب ها درون ریل انجام نمی شود. درب اتومات شیشه ای لولایی با دقت به عرض ورودی مورد نظر شما می تواند تک لنگه و یا دو لنگه باشد. اگر که درب شما تک لنگه باشد هیچ گونه محدودیتی در باز شدن آن ها از سمت راست و چپ وجود ندارد و اگر که دو لنگه در درب شما وجود داشته باشد می توانید آن ها را به گونه ای تنظیم کنید که یک لنگه در هنگام ورود و لنگه ی دیگر در هنگام خروج باز شود و البته می توانید آن ها را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید هر دو را به طور همزمان باز و بسته کنید. 

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی 

نوع دیگری از کاربرد درب اتوماتيك شيشه اي به تلسکوپی معروف است که همانند نوع کشویی در محور افقی حرکت می کند. از این نوع درب ها می توانید برای مکان هایی که نیاز است به مقدار بسیار بیشتری بازشوی را داشته باشند به کار ببرید. 
درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی در حالت طبیعی به طور ۳ لت و ۶ لت هستند که در این حالت دارای ۲ پنل شیشه ای متحرک هستند که بر روی سومین پنل ثابت قرار می گیرند و در این صورت دو لت آن به یک سمت باز و بسته خواهند شد که به طور کلی به این نوع نیمه تلسکوپی گفته می شوند.  نوع دیگر به تمام تلسکوپی معروف است که در آن ۶ لت وجود دارد و دارای ۲ لت ثابت است که ۴ پنل شیشه ای متحرک بر روی این لت ثابت قرار می گیرند و تفاوت این نوع با مورد قبلی در این است که پنل ها به طرفین باز خواهند شد. 

نصب درب اتوماتیک شیشه ای 

لازم است بدانید که برای اینکه بتوانید این نوع درب ها را نصب کنید باید ابتدا به خوبی با چگونگی کار این درب ها و همچنین با قطعات مختلف موجود در آن آشنا شده باشید چرا که اگر بدون داشتن تخصص اقدام به نصب آن ها کنید به دلیل اینکه با قطعات آن به خوبی آشنایی ندارید ممکن است باعث خراب شدن آن شوید به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی بهتر است نصب کردن درب اتوماتیک شیشه ای را به یک متخصص در این کار بسپارید. دقت کنید نصب کردن ریل آلومینیومی سنسورها و استاپلایزر از مهم ترین قسمت های درب ها هستند که به طور مستقیم بر عملکرد صحیح درب ها تاثیر می گذارند. 

درب اتوماتیک شیشه ای بدون فریم 

از این نوع درب برای مکان هایی که ظاهر آن ها در اولویت است استفاده می شود که با کمک یراق آلات ویژه ی خود به غلتک های متحرک در اپراتور وصل می شوند . این درب ها همان طور که از نام آن ها نیز مشخص است فاقد فریم در اطراف خود هستند و بنابراین شیشه ی آن ها باید به گونه ای مهار شود که فشار اصلی به شیشه های سکوریت وارد نشود. 

درب اتوماتیک شیشه ای لاکوبل 

نوعی دیگر از درب های اتوماتیک شیشه ای آن هایی هستند که از شیشه ی لاکوبل در ساخت آن ها استفاده می شود‌. شیشه لاکوبل در اصل اصطلاحی تجاری است و معنی شیشه ی از پشت رنگ شده را می دهد. این شیشه در بین بسیاری از افراد بسیار محبوب است و به دلیل تنوع رنگ، ضخامت مختلف و حتی کاربردهای مختلفی که دارد در دکوراسیون های مختلف نیز به کار می رود و به همین دلیل است که امروزه در ساخت درب های شیشه ای اتومات نیز کاربرد دارند. 

تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک 

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای قطعات و اجزای مختلفی هستند که در صورت آسیب دیدن هر کدام از این قطعات عملکرد کلی درب می تواند دچار اختلال شود بنابراین در صورتی که هر کدام از قسمت های درب های شیشه ای آسیب ببینند باید برای تعمیر آن نزد یک فرد کاربلد مراجعه کنید‌. 

بهترین درب اتوماتیک شیشه ای 

درب های شیشه ای اتومات از آن جایی که معمولا در ورودی ساختمان های مختلف نصب می شوند پس باید دارای ایمنی کافی باشند و به همین دلیل است که توصیه می کنیم این نوع درب ها را از برندهای معتبر تهیه کنید چرا که برندهای معتبر معمولا هم ضمانت کالا دارند و هم اینکه به صورت ۲۴ ساعت پشتیبانی دارند. همچنین بهترین درب اتوماتیک دربی است که بتواند با توجه به کاربرد مورد نظر شما عملکرد درستی داشته باشد. 

تعمیرات درب شیشه ای اتوماتیک 

همان طور که‌ در قسمت های قبلی نیز به آن اشاره کردیم این درب های برای نصب شدن و یا حتی تعمیر شدن نیاز به افراد خبره و ماهر دارند چرا که دارای اجزای حساسی هستند و در صورتی که هر کدام از این اجزا به درستی نصب و یا تعمیر نشوند کار درب به طور کلی خراب می شود. در ادامه شما را با قسمت های مختلف این درب ها که ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشند را برای شما معرفی می کنیم. 
• موتور درب 
• کنترل باکس  
• ریل و کاور درب 
• چشمی درب 
• ریموت درب 

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم

از مسائل مهم در بخش خرید درب شیشه ای اتوماتیک، توجه به قیمت خرید است. خریدار همیشه به این نکته توجه دارد که، هر چی قیمت خرید کالا کمتر باشد، خوب طبیعی است که نوعی صرفه جویی در بحث هزینه ها برایش ایجاد شده است.  اما متاسفانه باید گفته شود، که خرید درب شیشه ای با قیمت ارزان نوعی شیشه بی کیفیت، در اختیارتان قرار می گیرد. و اما خرید درب شیشه ای، حتی با قیمت گران، دلیل بر باکیفیت بودن نوع شیشه بکار، رفته نمی باشد. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس استاندارد، و زیر نظر اداره اصناف می باشد. محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس: متر مربع و قیمت ها، با در نظر گرفتن شیشه، طریقه نصب، انتقال و حمل و نقل، اتصالات و شاسی کشی و فریم است. برای کسب نمودن قیمت، هر نوع و مدل مختلف از درب شیشه ای باید به این شکل محاسبه کنید:

اول 1 بار انواع و اقسام شیشه را جهت درب شیشه ای ساده حساب نمایید و بعد 1 بار با انتخاب درب اتوماتیک حساب نمایید.

در بحث، درب اتوماتیک شیشه ای، مساله قیمت جز موارد ضروری می باشد. در قیمت گذاری فقط اپراتور، شیشه، فرم  باید، در نظر قرار داده شود. و از بحث قیمت درباره ی شاسی و حمل و نصب خودداری گردد. درب اتوماتیک شیشه ای نو، از نظر میزان عملکرد موثر و بالا  در مقایسه با انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم در اولویت است.  در دست دوم، همه سنسور و موتور و سایر تجهیزات در اثر کارکرد زیاد عمر خوب و تاثیرگذار خود را کاملا از دست داده است. این شیشه به علت کهنگی دیگر قادر به برش ندارد. به دلیل زیاد بودن قیمت سیستم درب اتوماتیک شیشه ای نو بیشتر خریداران از درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم استفاده می کنند، و این خریداران با همان کیفیت نو از این دست دوم استفاده می کنند. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم نسبت به شیشه های نو از قیمت کمتری برخوردار است. همچنین خرید دست دوم، از لحاظ کارکرد، اصلا اصولی نیست.اگر قصد هوشمند سازی روشنایی منزل یا به صورت کامل را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی خانه های قدیمی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات هوشمند سازی خانه با خبر شوید همچنین بدانید هزینه هوشمند سازی منزل چه مقدار می شود.

عواملی تاثیر گذار در قیمت درب شیشه ای اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک، فریم، جا به جایی و حمل و راه اندازی، شاسی کشی، لوازم جانبی مثل: قفل برقی و..

Image

توضیحات درباره ی عکس درب اتوماتیک شیشه ای

چرا باید از درب اتوماتیک استفاده کرد؟ درب های اتوماتیک در مقایسه با شکل سنتی فرق های بسیاری دارند. در شکل سنتی، چون درب بصورت اتومات نیست، هر فردی وارد یا خارج می شود و درب بصورتی باز و بسته می شود که گرما یا سرمابه راحتی وارد ساختمان می شود وبه این شکل انرژی بیخودی هدر می شود و هزینه ها بالا می رود. در شکل سنتی ازدحام و شلوغی زیاد انجام می شود. مخصوصاً درباره، اماکن شلوغ مثل اداره جات و فروشگاه ها و غیره اما در شکل امروزی با نصب، درب اتوماتیک شیشه ای، بسیاری از مشکلاتی که قدیم با آن ها دست و پنجه نرم می کردیم برطرف شد. مشکل ازدحام جمعیت بر پشت درهای اداره جات، و غیره مشکل خروج گرمای خوب ساختمان در زمستان، مشکل ورود هوای سرد زمستان به داخل همگی با نصب این درب ها حل شدند.

Image
  

نام درب اتوماتیک شیشه ای، به زیبایی نشان دهنده ی موجودیت آن است. دربی که جنس آن از شیشه می باشد و باز و بسته شدن آن یه شکل اتومات انجام می شود. درب هایی که دارای چشمی بالا هستن و همان چشمی کنترل و نظارت بر فرایند باز و بسته شدن درب ها دارد. امروزه، وجود درب های شیشه ای و استفاده از آن ها بسیاری از مشکلات اساسی را حل نموده است و همین امر در کاهش و جلوگیری از هدر، رفتن وقت و زمان موثر واقع شده است. در این مقاله سعی کردیم شما را با درب اتوماتیک شیشه ای آشنا کنیم امیدوارم که با کمک این مقاله بتوانید انتحاب درستی داشته باشید.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته