درب اتوماتیک شیشه ای

در گذشته مردم برای رفت و آمد، به اماکن شلوغ و پر رفت و آمدی مثل اداره جات، فروشگاه ها، مراکز خرید و شرکت ها و غیره با سختی زیادی مواجه می شدند، رفت و آمد به دلیل ازدحام و شلوغی برایشان مشکل بود. اما امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، درب اتوماتیک شیشه ای، راه اندازی شد. هر ساختمان اداره ای، دارای یک درب بزرگ شیشه ای گردید، طوری که افراد، دیگر با مشکلات گذشته روبرو نشدند، راحتی در، رفت و امد برای مردم انجام گرفت. این مدل درب به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و همین امر موجب شده، تا انرژی زیادی از داخل ساختمان به بیرون هدر نشود. در فصل سرد زمستان وجود، درب اتوماتیک شیشه ای، باعث می شود گرما داخل ساختمان بماند و از ورود سرما به داخل ساختمان جلوگیری به عمل می آید. در این مطلب توجه شما را به بررسی درباره ی درب اتوماتیک شیشه ای جلب می نماییم.اگر قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای سیستم هوشمند سازی منزل مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.

Image

درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب هایی که از جنس شیشه می باشد و طوری، طراحی شده است که باز و بسته بودن آن بصورت اتوماتیک انجام شود. ویک نصاب حرفه ای شیشه با یک برنامه دقیق در بخش سنسورهای شیشه زمان باز و بسته شدن درب شیشه ای را منظم و دقیق بر اساس اصول و قواعد خاص پایه ریزی می کند. این نوع باز و بسته شدن درب ها توسط حسگر و چشمی بالای درب اتومات انجام می پذیرد.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای   

نصب، درب اتوماتیک شیشه ای، بستگی به میزان رفت و آمدهای پی درپی، می باشد. حتی سایز و مدل و طریقه نصب این درب ها بستگی به میزان تردد شبانه روزی دارد.

انواع درب اتوماتیک شیشه

درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.

تلسکوپی

اماکنی با عرض بالا از این نوع درب استفاده می شود.

کشویی

محیط هایی که تردد، رفت و آمد در آنها زیاد است استفاده می شود.

درب دایره ای و نیم دایره

دایره ای و نیم دایره مانند، برای بانک و بیمارستان کاربرد دارند.

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم

از مسائل مهم در بخش خرید درب شیشه ای اتوماتیک، توجه به قیمت خرید است. خریدار همیشه به این نکته توجه دارد که، هر چی قیمت خرید کالا کمتر باشد، خوب طبیعی است که نوعی صرفه جویی در بحث هزینه ها برایش ایجاد شده است.  اما متاسفانه باید گفته شود، که خرید درب شیشه ای با قیمت ارزان نوعی شیشه بی کیفیت، در اختیارتان قرار می گیرد. و اما خرید درب شیشه ای، حتی با قیمت گران، دلیل بر باکیفیت بودن نوع شیشه بکار، رفته نمی باشد. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس استاندارد، و زیر نظر اداره اصناف می باشد. محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس: متر مربع و قیمت ها، با در نظر گرفتن شیشه، طریقه نصب، انتقال و حمل و نقل، اتصالات و شاسی کشی و فریم است. برای کسب نمودن قیمت، هر نوع و مدل مختلف از درب شیشه ای باید به این شکل محاسبه کنید:

اول 1 بار انواع و اقسام شیشه را جهت درب شیشه ای ساده حساب نمایید و بعد 1 بار با انتخاب درب اتوماتیک حساب نمایید.

عواملی تاثیر گذار در قیمت درب شیشه ای اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک، فریم، جا به جایی و حمل و راه اندازی، شاسی کشی، لوازم جانبی مثل: قفل برقی و..

Image

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم

در بحث، درب اتوماتیک شیشه ای، مساله قیمت جز موارد ضروری می باشد. در قیمت گذاری فقط اپراتور، شیشه، فرم  باید، در نظر قرار داده شود. و از بحث قیمت درباره ی شاسی و حمل و نصب خودداری گردد. درب اتوماتیک شیشه ای نو، از نظر میزان عملکرد موثر و بالا  در مقایسه با انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم در اولویت است.  در دست دوم، همه سنسور و موتور و سایر تجهیزات در اثر کارکرد زیاد عمر خوب و تاثیرگذار خود را کاملا از دست داده است. این شیشه به علت کهنگی دیگر قادر به برش ندارد. به دلیل زیاد بودن قیمت سیستم درب اتوماتیک شیشه ای نو بیشتر خریداران از درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم استفاده می کنند، و این خریداران با همان کیفیت نو از این دست دوم استفاده می کنند. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم نسبت به شیشه های نو از قیمت کمتری برخوردار است. همچنین خرید دست دوم، از لحاظ کارکرد، اصلا اصولی نیست.اگر قصد هوشمند سازی روشنایی منزل یا به صورت کامل را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی خانه های قدیمی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات هوشمند سازی خانه با خبر شوید همچنین بدانید هزینه هوشمند سازی منزل چه مقدار می شود.

توضیحات درباره ی عکس درب اتوماتیک شیشه ای

چرا باید از درب اتوماتیک استفاده کرد؟ درب های اتوماتیک در مقایسه با شکل سنتی فرق های بسیاری دارند. در شکل سنتی، چون درب بصورت اتومات نیست، هر فردی وارد یا خارج می شود و درب بصورتی باز و بسته می شود که گرما یا سرمابه راحتی وارد ساختمان می شود وبه این شکل انرژی بیخودی هدر می شود و هزینه ها بالا می رود. در شکل سنتی ازدحام و شلوغی زیاد انجام می شود. مخصوصاً درباره، اماکن شلوغ مثل اداره جات و فروشگاه ها و غیره اما در شکل امروزی با نصب، درب اتوماتیک شیشه ای، بسیاری از مشکلاتی که قدیم با آن ها دست و پنجه نرم می کردیم برطرف شد. مشکل ازدحام جمعیت بر پشت درهای اداره جات، و غیره مشکل خروج گرمای خوب ساختمان در زمستان، مشکل ورود هوای سرد زمستان به داخل همگی با نصب این درب ها حل شدند.

Image
  

جمع بندی

نام درب اتوماتیک شیشه ای، به زیبایی نشان دهنده ی موجودیت آن است. دربی که جنس آن از شیشه می باشد و باز و بسته شدن آن یه شکل اتومات انجام می شود. درب هایی که دارای چشمی بالا هستن و همان چشمی کنترل و نظارت بر فرایند باز و بسته شدن درب ها دارد. امروزه، وجود درب های شیشه ای و استفاده از آن ها بسیاری از مشکلات اساسی را حل نموده است و همین امر در کاهش و جلوگیری از هدر، رفتن وقت و زمان موثر واقع شده است.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته