شیشه ترنسپرنت

شیشه عنصری مهم برای استفاده در دکوراسیون داخلی است. این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می تواند زیبایی بصری خاصی را در محیط خلق کند. یکی از ویژگی های مهم این محصول ایجاد عمق در فضاست. به همین دلیل افرادی که می خواهند تحولاتی چشمگیر را در فضای اطراف خود ایجاد کنند از این المان استفاده می کنند. بسیاری از طراحان داخلی بر این عقیده هستند که اگر شیشه از عناصر طراحی فضا حذف شود نمی توانند جایگزینی برای آن پیدا کنند. در نتیجه، این امر شگفت آور نیست که بسیاری از افراد برای ایجاد محیطی لوکس و زیبا از شیشه استفاده می کنند. در گذشته تنها اشراف و بزرگان می توانستند از این محصول استفاده کنند. زیرا قیمت آن بسیار بالا بود و افراد عادی توانایی تهیه آن را نداشتند. سپس با گذر زمان این محصول در دسترس افراد عادی نیز قرار گرفت و همین امر سبب شد تحولات زیادی در زمینه طراحی فضا به وجود بیاید.

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شیشه ترنسپرنت

 

وقتی نام شیشه را می شنویم، اولین ویژگی که از آن به خاطر می آوریم ویژگی شفافیت آن است که می توان از درون آن، آنسوی دیگر محیط را به خوبی ببینیم. با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از افراد تلاش کردند تا ظاهر این محصول را تغییر بدهند و تولید شیشه های رنگی یکی از بزرگترین تغییراتی بود که در ظاهر این محصولات به وجود آمد. اما استفاده از رنگ در تولید شیشه باعث نشد که خاصیت شفافیت آن از بین برود. به همین دلیل به شیشه های رنگی شیشه ترنسپرنت نیز گفته می شود. ترنسپرنت واژه ای انگلیسی به معنای (شفاف) است، واژه ترنسپرنت در کنار این محصول به افراد یادآوری می کند که این شیشه ها خاصیت اصلی خود ( یعنی شفافیت و دیده شدن آنسوی شیشه) را حفظ کرده اند.

ابعاد شیشه ترنسپرنت

 

شیشه ترنسپرنت چیست؟

در قسمت پیشین تلاش کردیم تا به شما به طور کلی بگوییم که شیشه ترنسپرنت چه شیشه ای است. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید چرا برخی از سازندگان شیشه اقدام به تولید شیشه ترنسپرنت کرده اند؟!. این سوال، سوالی مناسب است که نیاز به بررسی دقیق دارد. بهتر است بدانید که از گذشته تاکنون رنگ ها جایگاه ویژه ای در معماری داشته اند. در واقع، معماران می توانند با ترکیب رنگهای مناسب با یکدیگر ظاهر فضا را متحول کنند. از زمان ظهور شیشه تا به حال بسیار از معماران و طراحان تلاش کرده اند تا با ترکیب شیشه با المان های دیگر تغییراتی را در فضا به وجود بیاورند. با توجه به این موضوع که شیشه بی رنگ است، بسیاری از طراحان به این فکر افتادند که از برچسب های رنگی در آن ها استفاده کنند. اما این برچسب ها سبب می شدند که شیشه ها دیگر شفاف نباشند و همین امر سبب شد که سازندگان شیشه اقدام به تولید شیشه ترنسپرنت کنند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد شیشه ترنسپرنت قابلیت ترکیب آن با شیشه های رنگی دیگر است. به طور مثال شما می توانید با ترکیب رنگ زرد و سبز شیشه ترنسپرنت در بخشی از محیط زیبایی چشمگیری را به وجود بیاورید.

شیشه ترنسپرنت چیست؟


همچنین، از این شیشه می توان در پنجره ها استفاده کرد. وقتی شیشه های رنگی در معرض نور آفتاب قرار می گیرند، رنگ های آن با یکدیگر ترکیب می شوند و همین امر سبب می شود که محیط داخلی طعم دار شود. بسیاری از افراد که به بازی رنگ ها علاقه مند هستند، تلاش می کنند تا با استفاده درست از شیشه ترنسپرنت محیط پیرامون خود را به زیبایی تزیین کنند. همانطور که می دانید از شیشه های ترنسپرنت می توان به عنوان پارتیشن برای جداسازی بخش هایی از فضا نیز استفاده کرد. این شیشه ها کمک می کنند که محیطی مجزا برای انجام برخی از کارها به وجود بیایند، اما افراد می توانند از درون آن محیط بر بخش های دیگر تسلط داشته باشند. به این نکته توجه داشته باشید که شیشه باید جنس با کیفیتی داشته باشد. اگر این شیشه موجدار باشد، بعد از مدتی نگاه کردن به آن چشم را خسته می کند و همین امر سبب می شود که افراد از آن دلزده شوند.
برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کاربرد شیشه ترنسپرنت

اکنون که با شیشه ترنسپرنت آشنا شدید، تلاش می کنیم تا اطلاعات تکمیلی دیگری از این شیشه را در اختیار شما قرار دهیم. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این محصول در چه رنگهایی تولید می شود. بهتر است بدانید این شیشه تقریبا در تمامی طیف های رنگی تولید می گردد که از پر طرفدارترین آنها می توان به رنگ سبز، زرد، قرمز و آبی اشاره کرد.

کاربرد شیشه ترنسپرنت


این شیشه ها می توانند در ابعاد یک کاشی تولید شوند که در اصطلاح تخصصی به آنها تایل گفته می شود. یکی از کاربردهای اصلی شیشه ترنسپرنت استفاده در محیط هتل یا لابی است. در واقع، این شیشه ها می توانند به صورت تایل برای پوشش بخشی از دیوار به کار بروند و با ویژگی رنگی که دارند حس خوش را در محیط تداعی می کنند. با توجه به این موضوع که افراد در هتل ها به دنبال آرامش هستند، استفاده از رنگ های مناسب در ترکیب این تایل ها نقش موثری در ایجاد آرامش در فضا دارد. از این شیشه ها می توان در ترکیب درها و پنجره ها نیز استفاده کرد. از مکان های دیگری که می توان از شیشه ترنسپرنت در آن استفاده کرد فضای داخلی حمام، پاسیو و فضای بیرونی ساختمان هاست. بهتر است بدانید که از این محصول تقریبا در هر فضایی می توان استفاده کرد. فضاهایی که تا بدینجا به آنها اشاره کردیم فضاهای پرتکراری هستند که انواع شیشه ترنسپرنت بارها و بارها در آنها مورد استفاده قرار گرفته اند. اما این امر بدین معنا نیست که این شیشه ها را نمی توان در فضاهای دیگر به کار برد! بنابراین، شما می توانید در هر فضایی که می خواهید از این شیشه استفاده کنید.
 

ابعاد شیشه ترنسپرنت

این شیشه ها قابل سفارش در هر سایز و اندازه ای هستند. شما می توانید شیشه ترنسپرنت را در ابعاد بزرگ و یا به صورت کاشی های کوچک سفارش دهید. بنابراین قبل از خرید این محصول ابتدا باید فضایی را که می خواهید از شیشه ترنسپرنت در آن استفاده کنید، مشخص کنید. در نتیجه بهتر می توانید برای خرید این محصول اقدام کنید. در این مسیر می توانید با یک طراح داخلی مشاوره کنید. با توجه به این موضوع که طراح داخلی با علم دکوراسیون آشنایی دارد، می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای استفاده از این محصول بگیرید.
 

خرید شیشه ترنسپرنت

اکنون ممکن است شما با خواندن این مقاله تصمیم داشته باشید که شیشه ترنسپرنت را سفارش دهید. اما قبل از خرید این محصول باید به مواردی توجه داشته باشید. برخی از افراد بر این عقیده هستند که شما باید برای خرید این محصول مصمم باشید. هرگز از روی احساسات برای خرید شیشه ترنسپرنت اقدام نکنید. گاهی برخی از افراد اقدام به خرید این محصول می کنند، اما به زودی از آن دلزده می شوند. در واقع، مطالعات نشان می دهند که یکی از دلایل اصلی دلزده شدن افراد از خریدشان، تصمیمات هیجانی است که در هنگام خرید این محصول می گیرند.

خرید شیشه ترنسپرنت


مسئله دیگر این است که اگر شما فردی هستید که ذاتا دوست دارید از ترکیب رنگها در اطراف خود استفاده کنید، می توانید استفاده از شیشه ترنسپرنت را به عنوان یکی از گزینه های خود در نظر داشته باشید. اما اگر فردی هستید که به طرح های کلاسیک و ساده علاقه مند هستید، بهتر است برای خرید این محصول عجله نداشته باشید! قبل از خرید در اینترنت به خوبی جستجو کنید و نظرات کسانی را که از این شیشه استفاده کرده اند بخوانید. این نظرات بسیار سازنده هستند و به شما کمک می کنند به خوبی بتوانید برای خرید این محصول تصمیم گیری کنید. همچنین، می توانید در اطراف خود به جستجو بپردازید و از افرادی که از این محصول استفاده کرده اند نظراتشان را بپرسید.

رنگ بندی شیشه های ترنسپرنت


در پایان شما باید به دنبال فروشنده مناسب برای تهیه شیشه ترنسپرنت باشید. بهتر است بدانید که مواد اولیه به کار رفته در این محصولات اهمیت بسیار زیادی دارند. اگر این شیشه از مواد بی کیفیت تهیه شده باشد موج و تاب در شیشه دیده می شود و همین امر زیبایی این محصول را تحت تاثیر قرار می دهد. شیشه های با کیفیت سطحی بسیار یک دست دارند. همچنین، رنگ آنها بسیار زیباست و هرگز اثری از کدر بودن در آنها دیده نمی شود. به این نکات توجه داشته باشید! اگر شیشه کدر باشد و یا تاب و موج در آن وجود داشته باشد، هرگز در محیط زیبا به نظر نمی رسند. ممکن است برخی از افراد بودجه محدودی برای خرید داشته باشند. بنابراین بهتر است این افراد مواردی را در نظر داشته باشند تا بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. در این میان هرگز نزدیک به ایام خاصی مانند تعطیلات عید اقدام به خرید نکنید. زیرا در این زمان ها ممکن است محصولات شامل هیچ گونه تخفیفی نشوند. یکی از بهترین زمانهای خرید، حراج های فصلی و جشنواره های مختلف هستند. در این مواقع معمولا محصولات تخفیف می خورند و افراد می توانند محصولات با کیفیت را با قیمتی پایین تر تهیه کنند.

انتخابگر پوسته