برش شیشه و آینه

این روزها به دلیل روی آوردن بسیاری از افراد به سبک های مدرن و جدید، حضور انواع آینه ها در دکوراسیون های مدرن جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده است. از این رو بسیاری از افراد، برای زیباتر جلوه دادن فضای داخلی خانه شان از انواع آینه های دکوراتیو، آینه های طلایی و انواع  شیشه های رنگی مانند شیشه رنگی لاکوبل ، شیشه رنگی تزیینی استفاده می کنند. به طور کلی آینه های مدرن و دکوراتیو دارای برش های خاص و زیبایی هستند، که می توانند زیبایی آینه ها را دو چندان کنند، از این رو برش های روی شیشه ها و آینه ها، علاوه بر این که از بریدن دست افراد، جلوگیری می کند، می تواند بر روی انواع آینه ها تاثیر گذار باشد. به طور کلی برش شیشه و آینه سبب می شود، که گوشه ها و کناره های آن ها  به صورت یکدست و هموار در بیاید. برش آینه و انواع مختلف آن می تواند تاثیر بسیار زیادی را بر زیبایی و چیدمان منزل شما بگذارد.

Image

برش شیشه و آینه توسط چه ابزارها و دستگاه هایی انجام می پذیرد؟

خدمات برش شیشه و آینه توسط دستگاه های لیزر برش داده می شود. این دستگاه های فوق پیشرفته می توانند بدون ایجاد هرگونه تاب خوردگی به سطح شیشه و آینه، آن را برش دهند. در استفاده از نوع دستگاه ها به هیچ عنوان از دست استفاده نمی شود، و تمامی فعالیت های این نوع دستگاه ها به صورت خودکار است. یکی از مهم ترین دستگاه های برش شیشه و آینه دستگاه cnc است، این دستگاه به دلیل قابلیت فوق مدرنی که دارد، می تواند شیشه و آینه را به ضخامت ها و اندازه های مختلف و دلخواه و همینطور انواع شیشه رنگی مانند: شیشه رنگی تزیینی ، شيشه رنگي پنجره و شیشه مشجر رنگی و ...در بیاورد. از این رو از این نوع دستگاه برای برش دادن انواع شیشه ها و آینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه، دقت بالای آن است، چراکه اگر فردی بخواهد با دست شیشه ها را برش بزند، نمی تواند با دقتی که دستگاه cnc آن را برش می زند، این کار را انجام دهد. پس از برش دادن شیشه از ابزار دیاموند یا ابزار تخت براق برای جلوگیری از بریده شدن دست افراد استفاده می شود. یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده در صنایع شیشه بری می توان به ابزار بول اشاره کرد.

شیشه ها و آینه های دکوراتیو چگونه ساخت و پرداخت می شوند؟

شیشه ها در مرحله اول باید برش زده شوند، که این فرایند توسط دستگاه های cnc انجام می شود. پس از این که شیشه ها برش خورده شد، باید توسط ابزار های مخصوص، گوشه های شیشه صیقل داده شود. پس از این که گوشه های شیشه صاف و صیقلی شد، باید کل شیشه را تمیز کرد، و در خط کنترل کیفی تمامی ویژگی های آن را کنترل کرد، که دچار شکستگی، تاب خوردگی و تیزی نباشد. در برخی از موارد ممکن است که مشتری یا سفارش دهنده، شفارش شیشه رنگی داده باشد. از این رو پس از کنترل کلی خود شیشه با استفاده از دستگاه رولر کوتد و یا رنگ های واتر بیس می توان به شیشه رنگ و زیبایی خاصی را هدیه کرد.

حکاکی روی آینه و حکاکی روی شیشه چگونه می تواند بر روی زیبایی منزل شما تاثیر گذار باشد؟

حکاکی بر روی شیشه و آینه از گذشته تا به امروز در بین بسیاری از افراد بسیار مهم و پراهمیت تلقی شده است. از این رو این روزها بسیاری از افراد تمایل دارند که با قرار دادن یک شیشه حکاکی شده بر روی دیوار های پذیرایی خود، فضای خانه خود را روشن، زیبا و آراسته جلوه دهند. به طور کلی انواع حکاکی ها چه بر روی شیشه ها و چه بر روی آینه ها می تواند توسط دستگاه های لیزر پیشرفته انجام شود. به عبارت دیگر با حکاکی کردن بر روی آینه ها، می توان بر روی آینه های قدی، آینه های رنگی، آینه های سرویس بهداشتی، آینه های گرد و آینه های لوزی طرح هایی زیبا و دلنواز را به داخل فضای خانه هدیه کرد.

Image

از شیشه ها و آینه های برش خورده در کدامیک از فضاها می توان استفاده کرد؟

شیشه ها و آینه ها با توجه به نیاز مشتریان و کاربران به هر نوعی که مد نظر آن ها باشد، برش خورده می شود از این رو بهتر است که بدانید انواع برش های شناخته شده در صنعت آینه و شیشه چه نوع برش هایی است. برش ها می تواند براساس نیاز مشتریان به صورت فارسی بر، سینوسی، راسته، الگویی و الگوبری باشد. با توجه به نوع برش هایی که بر روی شیشه ها زده می شود، از این نوع شیشه ها و آینه ها می توان در بسیاری از فضاهای داخل منزل و بیرون از آن استفاده کرد. در این بخش ما قصد داریم کاربردهای مختلف این نوع شیشه ها را به طور مختصر برای مشتریان و کاربران بیان کنیم.
•    از تمامی شیشه ها و آینه های برش خورده با ابزار دیاموند می توان، در تمامی فضاها استفاده کرد. چراکه این نوع ابزار به دلیل لبه گیری ساده ای که در گوشه های شیشه ها و آینه ها ایجاد می کند، می تواند در بسیاری از آینه ها و شیشه ها مورد استفاده قرار بگیرد. بیشتر آینه های دکوراتیو که به صورت آینه جورچینی و آینه پازلی هستند، از ابزار دیاموند برای لبه گیری اطراف آینه ها استفاده کرده اند.
•    برخی از افراد علاقه دارند که برای شیشه های رومیزی خود از ابزارهای سینوسی استفاده کنند. از این رو استفاده از ابزارهای سینوسی می تواند شیشه میز، منحنی و زیبایی را به شما هدیه کند.
•    فضاهایی چون نشیمن ها و پذیرایی ها می توانند گزینه مناسبی برای نصب و قرار دادن آینه های پازلی باشند. برای لبه گیری این نوع آینه ها باید از ابزار تراش استفاده شود.
•    از دیگر ویژگی های این نوع آینه ها و شیشه ها می توان به روشن کردن و بزرگ نشان دادن فضای داخلی خانه اشاره کرد، چراکه این نوع آینه ها به دلیل بزرگ بودن می توانند فضای زیادی را روشن و نورانی کنند.
جمع بندی
در دنیای شیشه ها و آینه ها می توان به جرات گفت، که تنها موضوعی که سبب تمایز آن ها از هم می شود، نوع برش آن ها، رنگ و نوع عملکرد هریک از آن ها سبب شده که هریک از آینه ها و شیشه ها نامی منحصر به فرد را به خود اختصاص دهد. از این رو در بین خانواده هاتی ایرانی بسیاری از آن ها به داشتن انواع آینه ها و شیشه رنگی علاقه نشان داده اند. وجود یک آینه از هر نوع در فضای پذیرایی و نشیمن می تواند به روشن شدن و نورانی شدن آن فضا کمک شایان ذکری بکند. به عبارت دیگر با پیشرفت علم و تکنولوژی دقت برش و تراش انواع شیشه ها و آینه ها بیشتر از گذشته شده است.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته