خدمات شیشه انگرویینگ

شیشه ها یکی از سازه های زیبا و جذاب بشری هستند. این سازه ها در اشکال و انواع گوناگونی ساخته و عرضه می شوند. استفاده از شیشه و کاربرد آن در موارد مختلف، به گونه ای است که تمامی ابعاد زندگی انسان را در بر گرفته است. پیشرفت لوازم و وسایل در طراحی شیشه ها و زیباتر شدن آنها موجب شده است که این سازه ها در دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار گیرند. انگروینگ (Engraving) یکی از این طراحی های مدرن و جدید شیشه است که در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوشتار قصد داریم درباره شیشه انگروینگ و کاربرد آن با شما صحبت کنیم.

 

انگروینگ

 

ساخت شیشه انگروینگ

شیشه ها علاوه بر حفاظت محیط از عوامل آسیب زای بیرونی، موجب زیبایی فضای داخل و خارج ساختمان نیز می شوند. به طوری که در بسیاری از دکوراسیون های داخلی از این سازه جذاب استفاده می شود. شیشه های انگروینگ یکی از انواع شیشه هایی است که جهت طراحی بناها مورد استفاده قرار می گیرند. ایجاد طرح روی شیشه و حکاکی بر آن، اثری هنری و زیبا به وجود می آورد. این حکاکی و خلق طرح های گوناگون روی شیشه را انگروینگ گویند.
ساخت شیشه انگروینگ در گذشته نیز برای زیبایی و خارج کردن آن از حالت ساده به کار می رفته است. این طراحی به وسیله ابزار تیز و اسید امکان پذیر بود. شیشه ها به دلیل شکنندگی و از طرف دیگر به سبب مقاومت بالا در برابر خط و خش، کار حکاکی را مشکل کرده اند. اما با پیشرفت صنعت و تکنولوژی و ساخت دستگاه های پیشرفته ای نظیر دستگاه های لیزری، این حکاکی ساده تر و پیشرفته تر شده است.

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ساخت شیشه انگروینگ

هنرمندان و صنعتگران با کمک یکدیگر این شیشه های دکوراتیو و زیبا را خلق می کنند. به عبارت دیگر شیشه انگروینگ ترکیب هنر و صنعت است که به زندگی انسان های امروزی ظرافت و درخشندگی خاصی داده است. سازندگان برای ساخت این سازه ها ابتدا شیشه ها را در ابعاد مورد نیاز برش می دهند. بعد از برش های لازم، شیارهای مختلفی را توسط دستگاه انگروینگ روی شیشه ایجاد می کنند. خلق شیارها و نقاط متنوع و گوناگون روی شیشه، موجب زیبایی و طراوت آن می شود. هنرمندان، عمق شیارهای حکاکی را با توجه به ضخامت شیشه در نظر می گیرند؛ زیرا عمیق بودن زیاد شیار، موجب شکسته شدن شیشه می شود.
 

دستگاه انگروینگ


دستگاه های حکاکی لیزری طیف گسترده ای از امکانات مختلف را فراهم می کنند. این دستگاه ها با استفاده از لیزر، نقوش گوناگونی را روی اجسام مختلف ایجاد می کنند. دستگاه انگروینگ روی اجسام سرامیکی، شیشه ای، پلاستیکی، سنگی، فلزی، چوبی، پارچه ای و چرمی طرح های مختلفی ایجاد می کند. توسط این دستگاه های قدرتمند می توان طرح های پیشرفته و ظریف را روی شیشه ایجاد کرد. خلق این ایده ها با دستگاه انگروینگ در عرض چند دقیقه صورت می گیرد.

دستگاه انگروینگ

این دستگاه لیزری مانند یک چاپگر اداری عمل کرده و کار با آن آسان است. امکان چاپ هرگونه طرح گرافیکی و حکاکی روی شیشه با ماشین انگروینگ وجود دارد. کار با دستگاه لیزری به طوری است که مبتدیان نیز به راحتی می توانند به وسیله آن، نقوش زیبایی را روی شیشه به وجود آورند. برای آشنایی بیشتر شما با این دستگاه ها به طرز کار آنها در بخش بعدی اشاره می کنیم.

 

 

کار با دستگاه انگروینگ


چنانچه گفتیم دستگاه لیزری اگروینگ مانند یک دستگاه پرینتر سه بعدی عمل می کند. بنابراین کار با آن آسان است. برای ایجاد برش روی شیشه باید به این طریق عمل کنید
1. طرح و نقش مورد نظر خود را انتخاب کنید.
2. شیشه مورد نظر خود را که به اندازه های لازم برش داده اید را در محل مورد نظر دستگاه انگروینگ قرار دهید.
3. سرعت و قدرت دستگاه را با توجه به ضخامت شیشه تنظیم کنید.
4. هنگامی که کلیه موارد را بررسی کردید، دکمه Go رافشرده و طرح مورد نظر خود را به راحتی خلق کنید.

کار با دستگاه انگروینگ

 

 

 

کاربرد شیشه انگروینگ


شیشه های انگروینگ به دلیل زیبایی و شفافیت بسیار، نقش بزرگی در ساختمان سازی و طراحی داخلی دارند. از این سازه ها در اغلب مکان ها استفاده می شود. در ساخت هدایای تبلیغاتی، صنعت خودروسازی و مبلمان از این شیشه های هنری استفاده می شود. برای ایجاد دیوارپوش جهت سرویس های بهداشتی و دکوراسیون داخلی، برای تولید وسایل آشپزخانه و جهت درب های شیشه ای از شیشه های انگروینگ استفاده می شود. انواع آینه و حفاظ بالکن با حکاکی های انگروینگ جلوه خاصی پیدا می کنند. به طور خلاصه برای هر وسیله شیشه ای یا دکوراسیونی که نیاز به شیشه باشد، می توان از این سازه ها استفاده کرد.

 

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

قیمت شیشه انگروینگ


چنانچه گفتیم شیشه های انگروینگ را با طرح ها و نقش های مختلفی می سازند. ضخامت این شیشه ها و متریال آنها با هم متفاوت است. قیمت شیشه انگروینگ در ضخامت و متریال مختلف با هم متفاوت است. اغلب شیشه های انگروینگ که با ضخامت کمی تهیه می شوند، ارزان هستند. شیشه انگروینگ ارزان معمولا دارای طرح ساده و ضخامت کمی است. شیشه های ضخیم با طرح های پیچیده برای پارتیشن ها و دیوارپوش ها مناسب است.

قیمت شیشه انگروینگ

قیمت دیوارپوش شیشه ای انگروینگ را باید از فروشگاه های معتبر جویا شوید. برخی از شیشه های انگروینگ ارزان دارای کیفیت پایینی بوده و کارایی زیادی ندارند.

 

 

جمع بندی

 

 

شیشه ها در زندگی انسان ها نقش مهمی ایفا می کنند. این سازه های زیبا با مواد اولیه منحصر به فرد خود در برابر خط و خش و اسیدها مقاوم بوده و نور را از خود عبور می دهند. این خاصیت موجب شده است که بشر به سادگی از این سازه در همه مکان ها استفاده کند. شیشه های تزئینی مانند انگروینگ که برای دکوراسیون داخلی مناسب هستند، کاربردهای فراوانی دارد. طرح روی این شیشه ها که به وسیله دستگاه لیزری انگروینگ نقش می بندد، دارای تنوع فراوانی است. کار با دستگاه های انگروینگ ساده بوده و مانند یک پرینتر سه بعدی عمل می کند. شما می توانید به راحتی نقش مورد نظر خود را انتخاب و به دستگاه داده و آن را روی شیشه مورد نظر خود طراحی کنید. از شیشه های انگروینگ برای پارتیشن ها، تولید لوازم بهداشتی، دیوارپوش ها، آینه های تزئینی، هدایای تبلیغاتی، تولید وسایل آشپزخانه و غیره استفاده می شود.

انتخابگر پوسته