استین گلس

شیشه ها یکی از سازه های بشری هستند که در موارد گوناگونی کاربرد دارند. این سازه های زیبا و پرکاربرد، در اشکال و مدل های مختلفی ساخته می شوند. شیشه های رنگی، طرح دار، بافت دار، انگروینگ، شیشه های خم و غیره همگی اشکال گوناگون شیشه ها هستند. استین گلس یکی از مدل های دست ساز و ترکیبی شیشه هاست. از این سازه در مکان های مختلفی استفاده شده و کاربردهای متنوعی نیز دارد. ما در این مطلب می خواهیم با شما درباره این شیشه دست ساز زیبا صحبت کنیم.

برای دریافت مشاوره برای خرید شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

استین گلس

 

استین گلاس چیست؟

همانطور که گفتیم استین گلس یک محصول دست ساز ترکیبی از شیشه است. این سازه را از متصل کردن انواع شیشه ها نظیر شیشه های طرح دار، شیشه های رنگی، شیشه های بافت دار و شیشه های تراش دار می سازند. اتصال این شیشه های کوچک از طریق فلزی به نام «لدکیم» صورت می گیرد. این فلز، شیشه ها را به حالت یکپارچه ای در آورده و به هم متصل می کند. همین اتصال از طریق فلز باعث ایجاد نقوشی درون شیشه ها شده که زیبایی دلنشینی به وجود می آورد. قدمت استین گلس به قرن هفت میلادی بر می گردد. این هنر اولین بار در انگلستان و با سبک گوتیک در معماری به وجود آمد. به جهت اینکه این سبک گوتیک، سبکی مذهبی به شمار می رفت؛ بیشترین استفاده از هنر استین گلس در کلیساها بود. چنانچه قدیمی ترین اثر باقی مانده از تکنیک استین گلس، کلیسای جامع آکسبورگ آلمان است. ساخت این کلیسا به قرن یازدهم میلادی باز می گردد. با افزایش ماندگاری مواد اولیه استین گلس در سال های بعد، این هنر در قرن 19 میلادی به صورت کاربردی در معماری مورد استفاده قرار گرفت.

استین گلس چیست؟

 

امروزه از استین گلس معمولا برای دکوراسیون منازل و مکان های گوناگونی مانند هتل ها و رستوران ها استفاده می شود.

 

شیشه استین گلس

هنر استین گلس که در واقع یک تکنیک و روش برای متصل کردن شیشه های گوناگون است، در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از این شیشه ها برای درب های ورودی ساختمان ها، گنبدهای شیشه ای، نورگیرهای شیشه ای، پنجره های تزئینی و دکوراسیون های داخلی استفاده می شود. به طور کلی در هر مکانی که نیاز به پنجره یا شیشه تزئینی وجود دارد، می توان از شیشه استین گلس استفاده کرد. سبک های مختلفی مانند مینیمال، سبک مدرن، سبک پست مدرن، سبک های کلاسیک و سنتی با روش استین گلس قابل اجراست. برخی از این شیشه های زیبا که با این روش ساخته شده اند، منحصر به فرد هستند. به عبارت دیگر از آن استین گلس فقط یکی در جهان وجود دارد. شیشه های موجود در اغلب کلیساها و گنبدها، بی نظیر و منحصر به فرد هستند؛ زیرا این سازه ها را به صورت دست ساز و سفارشی ساخته اند.

شیشه استین گلس

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

فروش شیشه استین گلاس

شیشه های استین گلس را در طرح ها و اندازه های گوناگونی می سازند. این شیشه ها به دلیل زیبایی و نقوش مختلف آن در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. خرید و فروش شیشه استین گلس در مراکز گوناگونی انجام می شود. به دلیل اینکه فلز در ساختار شیشه های استین گلس به کار رفته است، از دوام بالایی برخوردارند. این شیشه ها ایمنی فراوانی داشته و در اثر ضربات احتمالی شکسته نمی شوند. تابش نور خوشید به این نوع شیشه ها، جلوه خاصی داده و زیبایی را به محیط پیرامون آنها هدیه می دهد. فروش شیشه استین گلس به دلیل استقبال مردم در بسیاری از مراکز فروش امکان صورت می گیرد. شما می توانید با توجه به دکوراسیون منزل و سلیقه خود از این نوع شیشه ها خریداری کنید.


فروش شیشه استین گلس

استین گلس تهران

استقبال مصرف کنندگان از استین گلس بسیاری از سازندگان را بر آن داشته است که به فروش این سازه های دست ساز و منحصر به فرد اقدام کنند. در شهرهای مختلفی مانند تهران، یزد و غیره این شیشه ها به فروش می رسند. استین گلس تهران در دکوراسیون داخلی و درب های ورودی برخی از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این شیشه ها در مکان هایی که به وجود پنجره نیاز است، جذابیت زیادی دارد. عبور نور از این شیشه های رنگی و طرح دار، موجب نشاط افراد آن محیط می شود. علاوه بر عبور نور از این پنجره های استین گلس، هماهنگی با سبک معماری سنتی ایرانی یکی دیگر از مزایای این تکنیک شیشه سازی است.


استین گلس تهران

 

 

 

 

قیمت شیشه استین گلس دست ساز

شیشه های استین گلس دارای تنوع زیادی هستند. این شیشه ها دارای هر طرحی که باشند، به سبب دست ساز بودن آنها با ارزش هستند. شما برای یک محصول دست ساز نمی توانید قیمت خاصی را در نظر بگیرید. اما این آثار هنری به دلیل محصول بودن و خرید و فروش در مراکز مختلف، برآورد هزینه می شوند. در استین گلس های مختلف، کیفیت شیشه های اولیه مشابه نیست. به همین جهت هزینه های مواد اولیه و مدت زمان طراحی این سازه ها بر قیمت آنها اثرگذار است. قیمت یک استین گلس با طرح های پیچیده و متریال خوب، بیشتر از یک اسیتن گلس معمولی است. زیبایی و جذابیت در سازه های گوناگون موجب قیمت های متفاوت می شود. قیمت برخی از این سازه های منحصر به فرد و ظریف، معادل با تابلوی نقاشی یک هنرمند است. ابعاد و سایز شیشه های استین گلس در قیمت آنها موثر است.


قیمت شیشه استین گلس دست ساز

 

جمع بندی

 

تکنیک استین گلس یک روش زیبای اتصال شیشه ها بوده که مربوط به قرن هفتم میلادی در اروپاست. این روش که به نوعی یک هنر است، در پنجره اغلب کلیساها استفاده شده است. کاربردی شدن این هنر مربوط است به قرن نوزدهم میلادی که با افزایش دوام و ماندگاری این شیشه ها همراه بوده است. این شیشه های دست ساز به دلیل اینکه در ساختار آنها از فلز استفاده شده است، ایمن بوده و به راحتی شکسته نمی شوند. بعضی از شیشه های استین گلس به دلیل دست ساز بودن، منحصر به فرد هستند. چنانچه پنجره استین گلس برخی از کلیساها بی نظیر بوده و صرفا یکی از آنها در جهان وجود دارد. این سازه های جذاب در درب ورودی برخی از ساختمان ها، سقف های کاذب، نورگیرهای شیشه ای، گنبدهای تزئینی و طراحی داخلی بعضی از منازل کاربرد دارند. متریال، مدت زمان ساخت و ابعاد این سازه ها بر قیمت آنها تأثیرگذار است.

انتخابگر پوسته