آینه رنگی

شاد شدن با آینه رنگی

ما باید بتوانیم از توانایی خیره کننده چشممان برای دیدن اجسام زیبا و رنگ های مختلف استفاده کنیم.ما که کوررنگی نداریم که فقط سیاه و سفید ببینیم.لذا به سمت رنگ ها میرویم.دوست داریم از رنگ ها در ابزارآلاتمان اسفاده کنیم و این بار آینه طعمه دوست داشتن رنگ توسط ما شده است.آینه رنگی جلوه زیبایی به خانه می دهد و می تواند چشم مهمانان را به خود خیره کند.آینه رنگی ما را شاد کرده و باعث می شود هرروز که به سرکار می رویم با نگاه کردن خودمان و حاشیه رنگی آینه رنگی جانی دوباره بگیریم.

برای خرید شیشه لاکوبل می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

آینه رنگی

اینه رنگی

از ایام قدیم تا عصر حاضر همه زندگی ها تغییر کرده است و دچار فراز و نشیب های بسیاری شده است.همین مورد در مورد آینه ها هم صدق می کنند و همه آینه ها از گذشته تا بحال دچار تغییرات زیادی شده اند و خوب این هم طبیعی است،با پیشرفت فناوری و تکنولوژی،البته همین انتظار را هم باید از آینه ها داشته باشیم.چرا که ابزارآلات ساخت آینه ها تغییر پیدا کرده است و مدرن تر شده است و لذا آینه ها تغییر کرده اند و زیباتر و بهتر و خوش استیل تر شده اند.می دانیم که تغییرات مثبتی که توسط پیشرفت علم و فناوری در زندگی انسان ها روی می دهد همراه با تولیدات بهتر وموثر تر بوده است.تولیدات آینه رنگی هم از همین تغییرات مثبت می باشد.می توانیم انواع رنگ ها را در آینه ها بکار ببریم البته این امر را مدیون فناوری پیشرفته استفاده از رنگ در آینه هستیم که باعث تولید و ساخت آینه رنگی شده است.ما می توانیم رنگ دلخواه اینه خودمان را به سازندگان آینه سفارش دهیم تا برایمان بسازند.
چگونه آینه رنگی بسازیم؟
برای ساختن آینه رنگی باید از روش و فرمول خاص خودش استفاده کنیم.می توانیم از روش های مختلفی استفاده کنیم تا به رنگ ایده آل مان برسیم.می شود از روغن و اسانس های رنگی برای فزودن به آینه استفاده کرد تا به آینه رنگی برسیم.باید بدانیم که با ترکیب کردن کدام مواد شیمیایی چه رنگی تولید می شود و از همان در آینه رنگی استفاده کنیم.

 

آینه رنگی و ذات رنگی کردن

 

رنگ در بنیاد و نهاد،انرژی ای است که موجب هیجان و جنب و جوش در وجود انسان شده که موجب شناخت بیشتر انسان از خودش می شود ودر نهیات انسان برای رنگی شدن برخواسته و به سمت رنگی شدن می رود.برای ساخت آینه های رنگی ابتدا باید رنگی کردن شیشه را فرا گرفت و سپس از روی آن روی به رنگی کردن آینه آورد.اما بواقع چرا آینه رنگی؟خوب جهان به سمت رنگی شدن رفته،ما عکاسی سیاه و سفید داشتیم و سپس رنگی اش کردیم،فیلم های سیاه و سفید داشتیم و سپسس رنگی اش کردیم،تلویزیون های سیاه و سفید داشتیم و سپس رنگی اش کردیم و حال اینه های سیاه و سفید را رنگی کرده ایم.چرا اینکار در ذات انسان وجود دارد؟مسلما انسان می خواهد همانگونه که همه طیف های نورمرئی را می بیند در همه جا این را به کار برد و از این قابلیت خدادادی اش استفاده کند.

جهت مشاهده قیمت شیشه رنگی می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

اینه دکوری

آینه رنگی چه تاثیری روی زندگی می گذارد؟

 

آینه رنگی تاثیر های گوناگونی روی زندگی آدم داشته و می تواند موجب شاد یا غمگین شدن افراد شود.ممکن است وارد جلسه کاری مهمی شوید و در اتاق جلسه از آینه رنگی زیبایی استفاده شده باشد و این به شما روحیه داده و موجب شود که سربلند از جلسه بیرون بیایید.باور کنید یا نه رنگ های شاد روی آدم تاثیرات زیادی دارند.آینه های رنگی جلوه زیبایی به دکوراسیون های مختلف حال چه در محل کار یا خانه یا بیرون می دهند و می توانند در جذب و سرد شدن افراد تاثیر داشته باشند.مسلما آینه های رنگی از تاریخی شروع به تولید شدن کردند و آن زمانی بوده است که استفاده از رنگ در شیشه و سپس آینه مرسوم شده بود.آینه رنگی می تواند زندگی سیاه و سفید انسان ها را جلا داده و لذت بخش کند.انسان هایی که غوطه ور در مشغله های فکری هروزه فرصت نگاه کردن به خود و تامل در رفتارهایشان را داشته باشند.طرز ساخت آینه رنگی زیاد سخت نیست و ساختن آن در سخت ترین مرحله می تواند به تاثیر رنگ ها روی شیشه و ترکیب مواد شیمیایی گوناگون برای تولید رنگ های مختلف مرتبط باشد.

ایران لاکوبل بزرگترین مرکز فروش شیشه رنگی در تهران جهت سفارش شیشه رنگی از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

اینه رنگی

شیوه زندگی در گذشته بسیار متفاوت تر از اکنون بود، حتی در سال های اخیر به حدی مد و دکوراسیون تغییر کرده که خانه های امروزی با خانه های چند سال پیش تحولات گسترده ای کرده اند و به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند. هم زمان با توسعه فناوری، لوازمی که برای تولید آینه استفاده می شوند هم تغییرات قابل ملاحظه ای پیدا کرده و توسعه یافته تر شده اند. به همین جهت آینه ‌ها نیز تغییر کرده‌اند و نمایی جذاب تر و بهتر یافته اند. به علت توسعه فناوری و لوازم آلات، برای تولید آینه ‌ها می‌توان انواع بی شماری از رنگ ها را استفاده کرد و به این صورت آینه رنگی تولید کنیم. پس در حال حاضر می‌توان آینه ‌ها را بر اساس رنگ استفاده شده در منزل یا فضای کار، به تولیدکنندگان آینه درخواست داد تا آینه رنگی جذابی را تولید کنند.

آینه رنگی تزئینی

دنیای روانشناختی رنگ ها به ما می گوید که هر رنگ چه تاثیری روی انسان ها دارد، برخی رنگ ها روحیه افراد را ارتقا داده و برعکس بعضی از رنگ ها روحیه افراد را تضعیف می کنند. تحقیقات صورت پذیرفته در مورد روانشناسی رنگ اثرات مثبت و منفی ای که امکان دارد رنگ ها روی انسان بگذراند را به اثبات رسانده است. اثرگذاری رنگ ها روی روحیات و اخلاقیات و رفتار افراد را به صورت عینی می توان در استفاده از رنگ های متفاوت در محیط های گوناگون حس کرد. به عنوان مثال در بیمارستان ها و اتاق های عمل به جای استفاده از رنگ قرمز یا نارنجی همواره از رنگ سبز و یا آبی روشن به کار می برند چون که طبق برآیندهای به دست آمده این رنگ سبب کاسته شدن اضطراب و آرامش روحی افراد می شود، و یا در سایر موارد مشاهده می کنیم که بیشتر رستوران ها و فست فود ها از رنگ های گرم مثل  نارنجی و قرمز در محیط داخلی خود به کار می برند چون به اثبات رسیده که این رنگ اشتها را تحریک کرده و آن را افزایش می دهد.

فلسفه اثرگذار رنگ همواره همراه فلسفه اثرگذار روشنایی بیان می شوند چون که در آخر این روشنایی  است که سبب احساس کردن و در حقیقت مشاهده کردن رنگ ها می شوند و یکی از ابزارآلات مهم در مشعشع کردن نور، آینه ها می باشند. کاربرد آینه از گذشتگان دور در فرهنگ ایرانی مرسوم بوده و برآیند آن را در بنا ها و ساختمان های با اهمیت آن دوره مثل سالن های نشیمن، مسجدها و آرامگاه ها را در حال حاضر هم می توانیم مشاهده کنیم. 
با سپری شدن سالیان متمادی و توسعه علم و تجهیزات متنوع صنعت ساخت آینه ها دگرگون شد و سبب ساخت گونه نوینی از آینه ها موسوم به آینه رنگی شد. که با در نظر گرفتن چیزی که قبل از این راجع به اثر گذاری رنگ بر روحیات انسان ها سخن گفتیم در طراحی دکوراسیون داخلی و فضای خانه ها و ادارات دیگر ساختمان ها و تولید وسایل متنوع از آینه رنگی کمک گرفته می شود. در جهان کنونی که محیط بیرون و خیابان ها حدودا تمام اماکن آلوده و سیاه هستند به کار بردن آینه رنگی در دکوراسیون داخلی می تواند تعادل را ذهن افراد به وجود آورد و او را تسکین دهد.

اینه دکوراتیو

آینه رنگی هنری

با ایجاد هنر در دکوراسیون به کار بردن مواد اولیه نوین در هنر طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بیش از قبل مد نظر قرار گرفت. به کار بردن آینه رنگی به عنوان یکی از المان های تزییناتی ساختمان از گذشته در ایران به آن توجه می شده است. دیرینه ترین این آثار به دوره ساسانی باز می گردد. عالی ترین ساختمان های آینه کاری در ایران به دوره صفوی تعلق دارند که دربرگیرنده کاخ ها، مسجدها، آرامگاه ها، مدرسه ها، بازارها و غیره می‌شود. هنر آینه کاری که جزء بهترین هنرهای تزیین بنا در ایران به شمار می آید، با به وجود آوردن نماهای بصری زیبا دیدگان هر بیننده ای را به خود مشغول می کند. این هنر با بروز معماری نوین و از بین رفتن عناصر تزییناتی بنا از ذهن ها پاک شد.

نحوه ساخت آینه رنگی

نخست برای تولید آینه از فلز تراش داده شده به کار برده می شد، در دوران رومیان به منظور تولید آینه، یک سمت شیشه را با لایه ای از فلز مذاب بازتاب کننده می پوشاندند، در قرون وسطی این عمل را با به کار بردن مخلوطی از جیوه و قلع انجام می دادند؛ ولی به علت خطرآفرین بودن جیوه، به جای آن نقره را جایگزین کردند و برای تولید آینه یک سوی شیشه را با کمک نیترات نقره می پوشانند. 
برای آنکه آینه رنگی تولید کنیم می توان با کمک روغن و اسانس ها، آنها را روی آینه ریخته زیرا روغن ها از 36 رنگ تولید شده اند که طیف گسترده ای از رنگ های اصلی را در می گیرد. این رنگ ها موجب می شوند آینه مد نظر به آینه رنگی تغییر وضعیت دهد. بر اساس رنگ مد نظر می توان رنگ دلخواه را روی آینه ریخت، همین طور با توجه به اینکه قصد داریم آینه رنگی ما کمرنگ یا پررنگ شود تراکم به خصوصی از رنگ ها را استفاده می کنیم. چنانچه بخواهیم رنگ هایی به غیر از رنگ اصلی داشته باشیم سوای بر رنگ و روغن از بطری هایی به اسم چاکرا به کار می بریم که دربردارنده 15 طیف رنگی ویژه هستند که با کمک آن ها می توان رنگ مد نظرتان را به جز رنگ های اصلی به وجود آوریم.

 

آینه شامپاینی

آینه شامپاینی یا مسی گونه نوینی و بسیار زیبا از آینه های تزیینی است که جهت کاربرد در همه مکان ها از جمله منازل، شرکت ها دفاتر اداری و غیره استفاده می شود و موجب بروز نمایی مدرن می گردد.

همان گونه که اطلاع دارید آینه ها تاثیر زیادی در ظرافت و زیبایی یک فضا دارند. بنابراین کاربرد آن ها در معماری داخلی بنا و دکوراسیون آن می تواند سودبخش و موثر باشد. کاربرد آینه ها محدودیت به خصوصی نداشته و می توان با به کار بردن مدل ها و آینه های گوناگون از آن ها در اندازه و اشکال متنوع به کار برد و همین طور در جاها و وضعیت های به خصوص از آن ها بهره وری کرد. از این رو می توان از رنگ شامپاینی جهت آینه کاری دیوار به کار برد و با پیاده سازی نامتقارن آن ها جلوه ای بی نظیر به وجود آورد.

آینه برنز

آینه جزء پراستفاده ترین المان های طراحی داخلی محسوب می شود که در حال حاضر مورد مقبولیت عوام برای به کار بردن در طراحی های متنوع واقع شده است. یکی از پراستفاده ترین گونه های آینه، آینه رنگی است که کاربرد آن ها با توجه به سبک فضا و استفاده آن جداسازی می شود. یکی از گونه های آینه رنگی که در حال حاضر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، آینه برنزی می باشد. این آینه به علت رنگ زیبای آن که تلفیقی از طلایی و قهوه ای است که نمایی جذاب و زیبا برای محیط به ارمغان می آورد.
صنایع شیشه و آینه توانسته اند با کمک رنگ های متفاوت در تلفیق با مواد سازنده لایه انعکاس آینه؛ آینه های رنگی را با موفقیت کامل تولید کنند. رنگ برنز جزء رنگ های پرطرفدار در هنر دکوراسیون است که با تلفیقی از قهوه ای مایل به قرمز و طلایی این رنگ به وجود می آید. این رنگ موجب ایجاد نمایی مجلل و زیبا می گردد و افزون بر آن با مشعشع شدن زیبا به رنگ برنزی از ظاهر داخلی نمایی دوچندان را به محیط می بخشد. آینه های برنزی امکان همسو شدن با تمام طرح ها را دارند و زمینه رنگی مطلوبی برای آینه کاری قسمت های پذیرایی، لابی ها، اتاق خواب، آشپزخانه و غیره است.

آینه سفید

آینه های سفید و کرمی، که در دکوراسیون های گوناگون مثل سبک مونوکروم و فرانسوی موجود هستند، محبوبیت زیادی دارند. با اهمیت ترین منفعت این آینه ها، امکان عجین شدن با دکوراسیون های متنوعی مانند مدرن و سنتی است. این قابلیت، آینه های سفید و کرمی رنگ را انعطاف پذیر می کند. این آینه ها، احساس محیط و روشنایی خانه را بالا برده و برای منازل کوچک و تاریک مطلوب هستند.

آینه دودی

در حال حاضر برای تولید آینه دودی، آینه مشکی، آینه سیاه با توجه به تراکم رنگ آن می توان اول رنگ مد نظر را روی شیشه پاشید در مرحله بعدی آن را به آینه تبدیل نمود، اگر چه مشهود است که به هر میزان رنگ به کار رفته تیره تر باشد آیینه ایجاد شده هم تیره تر خواهد بود. واحد محاسبه آینه جام است، مثلا دو جام آینه، سه جام آینه و غیره. در مجموع یکی از جذاب ترین و با ظرافت ترین لوازم زینتی در فضای کار یا منزل آینه محسوب می شود. آینه ها رنگ های گوناگونی دارند آینه دکوراتیو دودی به علت داشتن رنگ دودی یا مشکی نزدیکی بسیار زیادی با مدل های مدرن یا کلاسیک دارد به همین علت در حال حاضر هم در صنعت دکوراسیون بسیار مورد مقبولیت واقع شده است.
به منظور تولید آینه های دودی نیاز به یک چارچوب شیشه ای پاک شده و یک اسپری رنگ دودی و روزی گرم و آفتابی و خشک و یک برگه کاغذ سفید احتیاج داریم. اگرچه گونه دیگری نیز برای تولید این نوع آینه وجود دارد که عنصر رنگی شیشه را دودی کرده و در مرحله بعد آن را به آینه بدل می کنیم. بایستی این موضوع را یادآور شویم که تولید آینه های دودی کمی دشوار است ولی پس از تولید این گونه از آینه ها که احتیاج به زحمت زیادی دارد، حس مثبتی به فرد منتقل خواهد شد. 

اینه رنگی

آینه بنفش

همانطور که می دانید بنفش از تلفیق رنگ های قرمز و آبی ایجاد می شود و جزء رنگ های تسکین دهنده و جذاب بوده که اثر روانی ویژه ای را روی اشخاص می گذارد. هر رنگی اثرات روانشناختی خودش را داشته و روانشناسان و دانشمندان راجع به اثر گذاری رنگ بنفش دیدگاه های متفاوتی دارند که از جمله آن رنگ بنفش بیانگر عقل است و فردی که به رنگ بنفش علاقه دارد می تواند میان پول، ثروت، امواج ماورایی و معنویات تعادل ایجاد کند. چنان چه رنگ بنفش با رنگ سفید همراه هم استفاده شوند و هارمونی با یکدیگر داشته باشند آینه بنفش را به وجود می آورند که به راستی چشم نواز و جذاب است.
جمع بندی
آینه رنگی همواره مورد توجه طراحان در عرصه دکوراسیون داخلی بوده است. همان طور که شنیده اید در گذشته نیز از آینه رنگی و شیشه رنگی در دکوراسیون ایرانی استفاده می شد. این رویه در حال حاضر تغییرات عمده ای به خود دیده است، به گونه ای که کیفیت و رنگ بندی آینه ها افزایش پیدا کرده در نوع دکوراسیون نیز تحولات اساسی رخ داده است. سبکی که امروزه در دکوراسیون استفاده می شود عمدتا ایرانی نیستند و از کشورهای دیگر وارد شده اند، اگر کمی خوش بینانه نگاه کنیم تلفیقی از سبک ایرانی و غربی را می توانیم در دکوراسیون ها مشاهده کنیم که کاربرد آینه رنگی یکی از همین سبک ها است.  
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته