بررسی آینه دودی با قوانین فیزیک

 

در تمام آینه ها طبق قواعد فیزیک از نمادهای دیگری هم استفاده می شود که در اینجا به ذکر تمام این مواد و فرمول ها می پردازیم.در ابتدا فاصله جسم از آینه است که با نماد p نشان می دهیم،یعنی مقدار مسافتی که جسم باید طی کند تا از جایی که قرار دارد به سطح آینه برسد و فاصله تصویر از آینه را هم با نماد q نشان می دهیم که در مورد آینه دودی هم صدق می کند یعنی مسافت یا فاصله تصویر تا آینه.حال این تصویر می تواند مجازی یا حقیقی باشد و فاصله جسم از آینه هم می تواند بی نهایت دور باشد.آینه های هم از سه نوع تشکیل می شوند که آینه تخت و آینه محدب و آینه مقعر داریم که هر کدام تصاویر خاص خودشان را تشکیل می دهند و کارایی خودشان را دارند و تصاویر در آینه تخت از قاعده خاصی پیروی میکند و در آینه محدب بزگتر از جسم نشان داده می شود و در آینه مقعر هم خواص خودش را دارد.آینه دودی می تواند تخت یا محدب یا مقعر باشد و لذا این به سفارش دهنده وکاربرد آینه بستگی دارد.مثلا از آینه محدب در دندانپزکشی استفاده می شود چرا که پزشک باید دندان ها را بزرگتر ببیند.

برای دریافت مشاوره برای خرید آینه و شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

ساخت آینه دودی

.ما می توانیم خودمان هم آینه دودی بسازیم یعنی می توانیم شیشه ای تهیه نموده و یک سمت شیشه را اندود کنیم و با استفاده از رنگ دودی که حال می تواند به شکل اسپری باشد یا چیز دیگری به آینه دودی زده و این آینه را تبدیل به آینه دودی نماییم.امکان دارد که آینه با یکبار اسپری دودی زدن،رنگ دودی به خودش نگیرد و لذا از این منظر باید چندین بار با اسپری آینه را دودی کنید.آینه دودی بسیار زیباست و کاربردهای زیادی می تواند به عنوان دکوری یا هر چیز دیگری داشته باشد.

آینه دودی

آینه دودی چیست و در مجا کاربرد دارد؟آینه دودی همان طور که از نامش پیداست رنگی دودی دارد و لذا می تواند استفاده های گوناگونی داشته باشد .اول بیایید با هم ارزیابی کنیم که آینه از چه زمانی در اختیار انسان ها بوده است و چه کاربردهایی داشته است و در کجاها می توان از آسنه استفاده نمود و کلا انواع آینه ها بر چه اساسی عمل می کنند.شما کمابیش آشنایی کوتاهی با آینه ها داشته اید و می توانید آینه ها را بررسی نموده و در موردشان نظر و رای بدهید و می دانید که آینه محدب چه تفاوتی با آینه مقعر داشته و در کجاها استفاده می شود.هر آینه ای دارای فاصله ای بوده که تمام پرتوهایی که به آن می خورند در یک نقطه جمع می شوند که نقطه کانونی نام دارد می تواند درجه حرارت در این نقطه بسیار بالا رود.نفطه کانونی در فیزیک و طبق معادلات آینه ها با نماد f شناخته می شود و این نقطه تا آینه فاصله ای دارد که به فاصله کانونی مشهور است که همه آینه ها من جمله آینه دودی هم دارای این فاصله هستند.ما می توانیم از آینه ها حتی برای سوزاندن کاغذ هم استفاده نماییم که این مثال برای این زده می شود تا بدانیم آینه چیست و طبق کدام قواعد فیزیک کار م یکنید.حتما می دانید که آینه از شیشه ساخته شده است و آینه دودی هم از این قاعده مستثنی نبوده و آن هم از شیشه ساخته شده است و دارای فاصله کانونی می باشد و همه آینه ها باید از قواعد فیزیک پیروی کرده و در همان فرمول ها بگنجند.مقدار انرژی جمع شده در نقطه کانونی بسیار زیاد است و هر چه ابعاد آینه زیاد باشد و بزرگتر باشد مقدار انرژی جمع شده در نقطه کانونی اش هم بیشتر خواهد بود و داغ تر می شود.آینه دودی هم به لحاظ رنگ دودی بوده اما همان ویژگی های تمام آینه ها را دارد یعنی از جنس شیشه ساخته شده و یک سمتش اندود دارد و روکش شده است که حال این اندود می تواند ازز ترکیبات مختلفی مثلا نقره ساخته شود.لذا زمانی که نور به آینه دودی یا هر آینه ای می تابد نمی تواند از اندود یا روکش آینه عبور نموده و لذا بازتاب داده می شود و بنابر جهت نور تابیده نور بازتاب هم در نقطه ای فرود خواهد آمد که آن نقطه طبق عرائض بالا نقطه کانونی نام دارد یعنی اول جایی که پرتوهای بازتاب فرود می آیند نقطه کانونی نام خواهد داشت.

برای اطلاع از قیمت شیشه و آینه و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

این روزها به دلیل متنوع بودن دکوراسیون های خانه مدرن، آینه ها به عنوان یک عنصر اصلی در دکوراسیون های خانه های ایرانی جا خوش کرده اند. از این رو طبیعی است که تنوع سبب شود که، آینه های مختلفی با کارکردهای گوناگون تولید و ساخته شود. امروزه استفاده از آینه های دکوراتیو در بین افرادی که تمایل دارند، دکوراسیون خانه آن خاص و منحصر به فرد باشد بیشتر از همیشه به چشم می خورد، از این رو هرکه با توجه به نوع دکوراسیون خود می تواند یکی از انواع مختلف آینه های دکوراتیو را انتخاب کند. آینه های دودی یکی از مهم ترین نوع آینه هایی است، که می تواند به دلیل داشتن یک رنگ خنثی از شدت رنگ های گرم در دکوراسیون خانه شما کم کند و با ترکیب آن با شیشه های رنگی مانند : شيشه رنگي دكوراتيو ، شیشه رنگی لاکوبل و ... جلوه ای زیبا به طراحی دکوراسیون ببخشد.. از این رو شما می توانید از این نوع آینه برای فضاهایی استفاده کنید، که رنگ غالب آن گرم است.

 آینه های دودی برای کدامیک از فضاهای داخلی خانه مناسب هستند؟

امروزه به دلیل کاهش متراژ خانه ها، بسیاری از افراد در تلاش هستند تا بتوانند فضای نشیمن و پذیرایی خانه خود را بزرگ و دلباز نمایش دهند، از این رو معماران و طراحان داخلی، با پیشنهاد دادن استفاده از آینه ها، به آن افراد سعی دارند، تا فضای داخلی خانه آن ها را بزرگ و دلباز نشان دهند. در این میان آینه های دودی می تواند انتخابی عاقلانه و هوشمندانه، در جهت ایجاد دکوراسیونی مدرن به شمار آید. از مهم ترین ویژگی آینه دودی می توان به رنگ سرد و خنثی آن اشاره کرد، چراکه در صورت تابش نور، بازتاب نور از آن به صورت بازتابی دودی صورت می گیرد. ستون های ضخیم در مرکز فضای پذیرایی یکی دیگر از مشکلاتی است، که در هنگام عبور می تواند برای کسانی که در این فضا از میهمانان پذیرایی می کنند مشکل آفرین باشد. از این رو همانطور که می دانید شما نمی توانید ستون ها را از داخل فضا حذف کنید، ولی می توانید با استفاده از آینه ها و آینه کاری کردن روی ستون ها، فضای داخل پذیرایی را به فضایی زیبا و دلنواز جهت پذیرایی از میهمانان خود تبدیل کنید. آینه های دودی و آینه های طلایی یکی از مهم ترین انتخاب ها، برای پوشاندن ستون های داخل پذیرایی است.

آینه های دودی انتخاب مطمئن مینیمالیست ها (ساده گراها)

از مهم ترین خصیصه کسانی که به دکوراسیون های مینیمال علاقه دارند، این است که آن ها طرفدار سادگی هستند. آینه های دودی به عنوان یک عنصر مدرن و مینیمال می تواند نقش خود را به خوبی ایفا کند. از این رو آینه های دودی به دلیل تک رنگ بودن می توانند سادگی را به فضای خانه شما هدیه کنند. یکی دیگر از ویژگی های این نوع آینه ها، این است که با ایجاد عمل بازتابش می تواند سبب بزرگ نشان دادن فضای داخل خانه شود. بنابراین به جای خرید وسایل اضافه و گران قیمت تنها با خرید یک آینه دودی برای فضای نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب خانه خود می توانید فضای خانه خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.

به جای پر کردن دیوارهای خانه با نقاشی های مختلف و گران قیمت، آینه های دودی را در اولویت قرار دهید.

برخی از افراد علاقه زیادی دارند که ، برای زیبا کردن فضاهای مختلف خانه خود از تابلوهای رنگی استفاده کنند، ولی باید بدانید که خرید و استفاده از این تابلوها باعث می شود، که دیوارهای خانه شما رنگارنگ و شلوغ به نظر آید. از این رو بهتر است اگر دوست ندارید، فضای خانه شما بی نظم نشان داده شود، با نصب یک آینه دودی بر روی دیوار خانه خود، فضای خانه خود را از شلوغی، بی نظمی و کاستی ها نجات دهید.

درب های کمد دیواری به سبک آینه دودی

اتاق های خواب جزو فضاهایی هستند، که در مقایسه با سایر فضاها از توجه کمتری برخوردار هستند، از این رو  برای این که بتوانید فضای اتاق خواب خود را، به فضایی زیبا و دلنواز تبدیل کنید بهتر است از آینه های دودی برای ایجاد دکوراسیون مدرن در اتاق های خواب خود استفاده کنید. در برخی از اتاق های خواب به دلیل کوچک بودن فضا از کمدهای دیواری استفاده می شود، که به صورت کشویی هستند. از این رو بهتر است برای پوشش روی این نوع کمدها، از آینه های دودی به اندازه درب کمد دیواری استفاده شود.

کاربرد های دیگر آینه دودی در دکوراسیون های خانه ها و فضاهای اداری

آینه های دودی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین و پر طرفدار ترین آینه های دکوراتیو در بین افراد شناخته شده است. از این رو علاوه بر فضای خانه می توان در سایر فضاها از این نوع آینه ها استفاده کرد. در این بخش سعی داریم به انواع کاربرد های این نوع آینه ها بپردازیم.
•    استفاده از آینه دودی برای شیشه های ماشین
•    ایجاد پارتیشن های اداری با آینه ها و شیشه های دودی
•    رومیزی آینه دودی و شیشه دودی
•    کاهش دهنده گرمای دکوراسیون یک فضا
•    دیوارپوش های دودی
•    بوفه ها ی آینه دودی
•    ساخت قفسه ها(Shelf) توسط آینه ها و شیشه های دودی
جمع بندی
امروزه به دلیل کاهش فضای خانه ها، بسیاری از افراد به دلیل کوچکتر شدن فضای خانه شان دیگر نمی توانند شاد و خوش حال باشند. از این رو معماران و طراحان داخلی در طراحی داخلی منزل با پیشنهاد دادن نصب آینه ها سعی کردند، تا حدی فضای داخلی خانه ها را بزرگتر از آنچه که هستند نشان دهند، از این رو بسیاری از کسانی که در صنعت شیشه و آینه مشغول به کارهستند، با طراحی و ساخت انواع مختلفی از آینه ها در تلاش هستند، تا زیبایی، روشنی و فضایی نورانی را به اعضای یک خانه تقدیم کنند. بنابراین استفاده از آینه های دودی و سایر آینه های دکوراتیو بیشتر از همیشه به چشم می خورد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این نوع آینه ها می توان به، زیبایی و منطبق بر سبک های مدرن روز دنیا اشاره کرد. چراکه استفاده از این نوع آینه ها سبب می شود، که فضای شما به فضایی مجلل و زیبا تبدیل شود، که این یکی از ویژگی های دکوراسیون مدرن به شمار می رود و حتی می توانید با ترکیب شیشه های دودی با شیشه های رنگی سنتی ، شیشه رنگی مدرن طراحی های داخلی زیبایی بیافرینید. از این رو پیشنهاد می کنیم، که اگر در اندیشه زیبا کردن و خاص کردن فضاهای خانه خود هستید، حتما با استفاده از آینه های دودی این زیبایی رابه فضاهایی چون پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب خوب هدیه کنید.

آینه دودی
آینه دودی