آینه بنفش

 

همه می دانیم که بنفش از ترکیب رنگ های قرمز و آبی بدست می آید و جزو رنگ های آرام بخش و زیبا بوده که تاثیر روانی خاصی را روی انسان می گذارد.هررنگی تاثیر روانشناسی خودش را داشته و روانشناسان و اندشمندان در مورد تاثیر رنگ بنفش نظرات گوناگونی داشتند من جمله اینکه رنگ بنفش شان دهنده عقل است و کسی که رنگ بنفش را دوست داشته باشد می تواند بین پول و ثروت و امواج ماورایی و معنویات تعادل بوجود بیارود. اگر رنگ بنفش با رنگ سفید در کنار هم بکارروند و هماهنگ با هم باشند تشکیل آینه بنفش را می دهند که انصافا دلنواز و چشم گیر است.

برای دریافت مشاوره برای خرید آینه و شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آینه بنفش برای ما ایرانیان جذابیت خاصی دارد.البته رنگ بنفش می تواند برای خانم ها جذاب تر باشد چون التیام و ظرافت بیشتری دارد. با توجه به سلیقه های مدرن امروزی استفاده از آینه بنفش در دک.راسیون داخلی هر خانه ای می تواند چشم ها را به خود خیره کند.رنگ بنفش رنگی است که هیچ گاه از مد نیفتاده و بلکه همیشه غنای خاصی به اشیا می بخشد.بنفش در آینه بنفش می تواند آرامشی که انسان از نگاه کردن به خود در آینه می برد دو برابر کند.رنگ بنفش در کنار دیگر رنگ های طبیعت تلفیقی از شور و نشاط و زیبایی را برای انسان به ارمغان می آورد و می تواند در آینه بنفش تبلوری خاص داشته باشد که التیام بخش دلها خواهد بود.

آینه بنفش در کنار رنگ های دیگر

می توانیم از رنگ بنفش در کنار دیگر رنگ ها هم در آینه بنفش استفاده نماییم.آینه بنفش در کنار رنگ آبی یا سفید یا رنگ های دیگر می تواند جذابیت خاصی به هر خانه ای بخیده و دل ها را اسیر خود کند و از این لحاظ استفاده از رنگ های ترکیبی در آینه بنفش بسیار خوشایند می باشد.آینه بنفش می تواند جنس تزئینی هر خانه ای لقب گرفته و شما را آرام کند.باید بدانیم که رنگ بنفش یکی از بهترین رنگ های عالم می باشد و حتی سالی را هم به نام این رنگ نامگذاری کرده اند.آینه بنفش می تواند تخت بوده و حاشیه های جذابی داشته باشد.می توان کل آینه بنفش را مانند برگ های گل در آورد و برش داد و این آینه تزیینی زیبایی خانه را چندین برابر م یکند چرا که می تواند به عنوان تزیینی هم استفاده شود.استفاده از آیینه بنفش بزرگ هم توصیه می شود چرا که بخش زیادی از دیوار را پوشش داده و موجب پررنگ جلوه دادن رنگ بنفش در چشم مهمانان می شود. آینه ای تخت و با رنگ بنفش در کنار استفاده از کبلمان بنفش می تواند زیبایی ای خیره کننده به خانه تان بدهد.اجازه دهید روحتان سرشار از آرامش شود و آینه بنفش را در کنار همه رنگ های آرام کننده استفاده کنید.آینه بنفش نماد آرامش و یگانگی است که می تواند در اتاقهای خواب هم استفاده شود.حتی می توانید از آینه بنفش در سرویس بهداشتی هم استفاده کنید.مهم زیبایی و ظرافت آینه بنفش است که جنبه تزیینی بیشتری داشته و صرفا جهت دیدن انسان نیست.آینه هایی با رنگ های مختلفی بوجود آمده اند و سیر تکاملی زیادی را طی کرده اند اما مطئنا آینه بنفش یکی از بهترین انواع آینه ها می باشد.

از گذشته تا به امروز استفاده از انواع شیشه ها و آینه ها بیشتر از همیشه در معماری و دکوراسیون خانه های ایرانی دیده شده است. از این رو بهتر است اگر قصد دارید دکوراسیون خانه خود را براساس معیارهای معماری ایرانی و معماری سبک مدرن طراحی کنید، باید در نظر داشته باشید که از شیشه ها و آینه ها و همینطور شیشه رنگی مدرن و شیشه رنگی قدیمی در طراحی فضای خود غافل نشوید. از این رو بهتر است که با انواع شیشه ها و آینه ها آشنایی نسبی پیدا کنید. چراکه استفاده از انواع آینه ها سبب می شود که، فضای داخلی خانه شما بزرگتر و زیباتر نمایان شود. از این رو اگر فضای داخلی خانه شما کوچک است و این مسئله سبب آزار شما شده است، بهتر است از از انواع آینه های دکوراتیو از جمله آینه بنفش برای بزرگ تر کردن خانه خود استفاده کنید. این روزها به دلیل کاهش متراژ خانه ها، کمبود تعداد پنجره ها و مشرف بودن ساختمان ها به یکدیگر برخی از افراد مجبور هستند که با کمبود پنجره ها و محروم ماندن از نور طبیعی روزگار خود را بگذرانند. از این رو طبیعی است که فضای خانه آن ها تاریک، دلگیر و خسته کننده خواهد شد. از این رو بهتر است برای برطرف کردن این مشکل در دکوراسیون منازل خود از دنیای شیشه ها و آینه ها استفاده کنید.

آینه بنفش چیست و چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟

برخی از افراد همیشه دوست دارند که ، در دکوراسیون داخلی منزل خود از عناصری استفاده کنند که نسبت به سایر عناصر دکوراتیو موجود در خانه خاص تر و زیبا تر باشد. یکی از عناصر زیبا و دکوراتیو در دکوراسیون خانه های ایرانی و مدرن آینه بنفش است. این آینه به دلیل داشتن رنگ منحصر به فرد و خاص می تواند به فضای شما زیبایی دلنوازی را هدیه کند. به عبارت دیگر رنگ بنفش به دلیل ماهیت سردی که دارد، می تواند از شدت گرمای محیط خانه شما کم کند. از این رو اگر رنگ دکوراسیون غالب شما متمایل به رنگ های گرم است، باید برای ایجاد تعادل بین رنگ ها از یک عنصر سرد مانند آینه بنفش برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. بسیاری از افراد به دلیل همه پسند بودن آینه های سفید، طلایی و برنزی ترجیح می دهند که از آینه های بنفش برای روشن کردن، زیباسازی و خاص کردن فضای خود استفاده کنند. آینه بنفش زیر مجوعه شیشه های رنگی هستند که طرح ها و رنگ های گوناگونی دارند.

آینه بنفش در کدامیک از فضاها قابل استفاده است؟

آینه بنفش به دلیل رنگ خاصی که دارد، در تمامی فضاها قابل استفاده نیست. از این رو باید از این آینه در فضاهایی استفاده کنید که با محیط و دکوراسیون آن همخوانی داشته باشد. همانطور که می دانید رنگ بنفش از رنگ های آبی و قرمز تشکیل شده است. از این رو بهتر است اگر در دکوراسیون خانه خود از عناصر آبی و قرمز استفاده کرده اید، از وجود شیشه رنگی بنفش غافل نشوید. چراکه این نوع آینه به دلیل رنگی که دارد راحتر می تواند با دو رنگ اصلی خود هماهنگی پیدا کند. به طور کلی رنگ بنفش رنگ سرد است، از این رو اگر رنگ غالب دکوراسیون شما، به رنگ های کرم، قهوه ای و قرمز متمایل است بهتر است از آینه بنفش جهت متعادل کردن رنگ ها در فضا و از هم مهم تر کاهش گرمای فضا استفاده کنید. چراکه استفاده از رنگ های گرم، به مقدار زیاد و به مدت طولانی سبب خستگی افراد می شود. به طور کلی اگر قصد دارید از آینه های بنفش در فضای خانه خود استفاده کنید، بهتر است در این فضاها آینه های خود را نصب کنید.

آینه بنفش درفضای پذیرایی

پذیرایی به عنوان مهم ترین فضا و آراسته ترین مکان جهت پذیرایی کردن از میهمانان انتخاب می شود. از این رو بهتر است اگر قصد دارید از آینه بنفش برای زیبا کردن دکوراسیون خانه خود استفاده کنید، ان را در مرکز یکی از دیوارهای پذیرایی که کانون توجه است نصب کنید، در نظر داشته باشید که می توانید از یک کنسول زیبا و مناسب برای آینه بنفش استفاده کنید. بهتر است با توجه به فرم پذیرایی خود از آینه های گرد یا مستطیلی برای زیبا کردن فضای پذیرایی خانه خود استفاده کنید.  آینه های بنفش به هر صورتی که شما دوست داشته باشید، قابل تغییر هستند، به طور مثال آینه های بنفش می توانند به صورت آینه های دکوراتیو، آینه های گرد و یا به صورت آینه های پازلی و جورچینی تولید شوند. چراکه این نوع آینه به دلیل رنگ زیبایی که دارد، می تواند به صورت انواع مختلفی تولید شود تا زینت بخش فضای پذیرایی خانه شما باشد.

آینه بنفش در فضای اتاق خواب

اتاق خواب یکی از فضاهایی است که نسبت به سایر فضاها، از دید افراد از اهمیت کمتری برخوردار است. از این رو بهتر است اگر فضای جایی که در آن می خوابید و صبح ها در آن بیدار می شوید برایتان مهم است، از طراحی دکوراسیون آن غافل نشوید. استفاده از آینه بنفش در اتاق خواب می تواند یک انتخاب هوشمندان باشد، چراکه آینه بنفش به دلیل داشتن ماهیت سرد می تواند در اتاق خواب شما حس آرامش و خواب را تداعی کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از رنگ های چون قرمز و طلایی در اتاق خواب به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چراکه سبب می شود شما دچار بی خوابی و هیجان بشوید. بنابراین می توانید از آینه های بنفش به عنوان عناصر دکوراتیو بر روی میز میز توالت خود یا بر روی کمدهای دیواری اتاق خواب خود استفاده کنید.

آینه بنفش در سرویس های بهداشتی

برخی از افراد به زیبایی سرویس بهداشتی بسیار اهمیت می دهند، چراکه بر این باورند که فرد زمانی که وارد سرویس می شود، باید با فضایی زیبا و خوشبو روبه رو شود. از این رو بهتر است که از آینه ها بنفش برای فضای بالای روشویی خود استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که آینه بنفش باید با سرامیک های داخل سرویس بهداشتی شما هماهنگی داشته باشد، تا فضای داخل سرویس بهداشتی شلخته و زشت به نظر نیاید.

آینه بنفش در نشیمن

فضای نشیمن به فضایی گفته می شود که در آن اعضای خانواده مشغول تلویزیون دیدن و گپ زدن می شوند. از این رو جز افراد خانواده میهمانان به آن جا نمی آیند. بنابراین بهتر است اگر به دنبال شلوغ کردن دیوار های فضای نشیمن خود نیستید، از آینه بنفش برای زیبا کردن آن استفاده کنید. استفاده از آینه های گرد بنفش و آینه های جورچینی بنفش در فضای نشیمن می تواند انتخاب خوبی باشد.
جمع بندی
این روزها با کاهش فضای خانه ها و متراژ فضای مسکونی، تاریک شدن فضای خانه کاملا طبیعی است. از این رو معماران و طراحان داخلی با پیشنهاد دادن استفاده از انواع آینه ها سعی کردنند که فضای داخلی خانه ها را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند. از این رو کسانی که در صنعت شیشه و آینه مشغول به کار هستند، اندیشدند که چگونه باید پاسخگوی این حجم از تقاضا باشند، از این رو با طراحی و تولید انواع آینه ها سعی کردند تا دغدغه معماران و نیاز افراد را برطرف کنند. از این رو طراحی و ساخت آینه های بنفش یکی دیگر از طراحی های خاص و منحصر به فرد شیشه گران زبردست ایرانی بود، تا کاربران با استفاده از آن فضای خانه خود را زیبا و منحصر به فرد کنند.

 

 

 

 

آینه بنفش

استفاده از آینه بنفش و کاربردهای آن :

اینه بنفش علاوه بر استفاده در منازل و ادارات که موجب زیبایی و دلپذیری آن فضا می شود حتی می تواند جهت بهبود بیماران هم استفاده شود که می توان به عنوان ارامبخش از ان نام برد.رنگ بنفش زیبایی که می تواند هر چشمی را مسحور خود نموده و انواع مرزها را تسکین بخشد.ممکن است در تیمارستان ها هم از رنگ بنفش استفاده نماند مثلا در جلسات تراپی برای آرام کردن ذهن بیمار.البته قرار دادن ترکیب رنگ های بنفش و سفید د رکنار یکدیگر زیبایی را دو چندان نموده و منظره ای بس دلنواز پدید می آورد که دل ها را به سمت خود می کشد.آینه بنفش ترکیبی از رنگ بنفش در کنار رنگ سفید بوده و زیبایی خیره کننده ای دارد.البته بنفش بر مبنای مکان جغرافیایی کشورها می تواند معانی مختلفی داشته باشد.مثلا در خاور دور می تواند به معنی راستگویی و دوست داشته باشد.البته رنگ بنفش در نور در انتهای طیف گسترده نور قرار گرفته است و همه ما اشعه ماورای بنفش را می شناسیم و از مضراتش آگاه هستیم که طیفی خارج از رنگ بنفش دارد.

برای اطلاع از قیمت شیشه و آینه و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.