EasyDNNNews

پارتیشن شیشه ای حمام

پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین روش نیمسال برای زیبایی مکان مرود نظر است. این وسیله سیب میشود که نور به طور زیادی به داخل هدایت شود. پارتیشن ها در مکان های مختلف اعم از حمام، سطح صاف و شفافی را ایجاد میکنند. استفاده از پارتیشن شیشه ای برای حمام به طور کلی مزیت های زیادی دارد اما می‌توان از بهترین مزایای آن به موارد زیر اشاره کرد: 

  • عایق مناسب 
  • امکان دید به سایر مکان ها 
  • شفافیت و افزایش نور دهی مکان مورد نظر
  • زیبایی و مدرن بودن حمام و افزایش جذابیت خانه 

پارتیشن های شیشه ای حمام ترکیبی زیبا و جذاب از شیشه و فلز آلومینیوم هستند. این وسیله ها رنگ بندی بسیار متنوعی دارند و کیفیت آن ها در سطح بالایی قرار دارند. از تنوع آن ها میتوان به تنوع پروفیل استفاده شده، یراق آلات درب شیشه ای و... اشاره کرد. هر کدام از این اجزا کار مخصوصی را انجام میدهند. لازم به ذکر است که بکارگیری شیشه به عنوان یک فضای جدا کننده و یا دیوار باعث میشود که به انتقال نور در مکان بسیار کمک شود. ناگفته نماند که پارتیشن ها نقش بزرگی در عایق صدا نیز دارند. این وسیله های جدا کننده در انواع مختلفی مانند فریم دار و فریم لس وجود دارند که میتوانند در بروز ترین و زیباترین سطح خود قرار گیرند.

پارتیشن حمام

 از مهم ترین کابین ها، کابین حمام شناخته میشود که به آن پارتیشن حمام نیز گفته میشود. این پارتیشن ها به طور کلی و عموما به صورت فریم لس هستند که دارای شیشه سکوریت ده میل تولید و اجرا می‌باشند. برای همین موضوع به افراد به شدت توصیه می‌شود که اگر قصد دارند که حمام و سرویس بهداشتی مشترک را جدا کنند، از پارتیشن حمام استفاده کنند. زیرا این وسیله میتواند از بهترین، با کیفیت ترین و زیباترین راه کار ها برای جداسازی باشد. بنابراین استفاده از پارتیشن حمام بسیار توضیح میشود که مزایای زیادی نیز دارد. ناگفته نماند که استفاده از دور دوشی نیز میتوان برای این روند کمک کننده باشد اما توجه کنید که دور دوشی هزینه بیشتری نسبت به هزینه پارتیشن شیشه ای دارد. 

پارتیشن حمام از یک پانل ثابت شیشه سکوریت تشکیل شده است. اما مشکل آن شاید دید شفاف حمام باشد که برای این کار افراد می‌توانند از پانل های شیشه به وسیله سندبلاست افتاده کنند. این پاول ها طرح های مختلفی دارند و میتوانند مات، نیمه مات، شفاف و یا نیمه شفاف باشند.

پارتیشن دوش شیشه ای 

کابین دوش ها با نام کابین دوش های شیشه ای و پارتیشن دوش حمام نیز شناخته میشوند. این پارتیشن ها از جنس شیشه سکوریت هستند که می‌توانند در کنار دوش، بر روی وان و یا جکوزی نصب شوند. همچنین پارتیشن های شیشه ای دوش حمام مانع از پاشیدن آب بر قسمت های دیگر حمام مانند روشویی و توالت میشوند. بنابراین این وسیله میتواند جدا کننده خوبی باشد. یکی از مزیت های فوق‌العاده این وسیله که کیفیت آن را افزایش می‌دهد، تنوع آن است زیرا که این وسیله انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

  • پارتیشن دوش شیشه ای فریم لس

  • پارتیشن دوش شیشه ای نیم فریم

  • پارتیشن دوش شیشه ای فریم دار

افزایش تنوع در این محصول به جذابیت آن کمک میکند. چرا که در انواع مختلف این پارتیشن های شیشه ای، میتوان تنوع نوع شیشه، رنگ های مختلف و ساده، شفافیت و مات بودن شیشه و... را انتخاب کرد‌. لازم به ذکر است که یکی اجزای این پارتیشن هایش شیشه ای، شیشه سکوریت است‌.

درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای از جدیدترین درب های ورودی به بازار است. انسان ها همیشه به دنبال وسیله هایی بودند که به خانه، محل کار و... زیبایی ببخشند. یکی از کاربرد های شیشه استفاده در درب شیشه ای است. در خانه های جدید و نوساز امروزی میتوانیم کاربرد درب های شیشه ای در حمام، دستشویی، اتاق و... را مشاهده کنیم. همانطور که گفته شد حمام یکی از مکان هایی است که می‌تواند در آن درب شیشه ای جایگزین درب چوبی و یا قلبی شود. این درب ها طرح های مختلف و زیبایی دارند و همچنین دارای تنوع خاصی هستند. شیشه های این درب ها میتواند مات، شفاف، نیمه مات و نیمه شفاف باشد. طرح مات این شیشه ها از دیده شدن کامل حمام جلوگیری می‌کند. همچنین ناگفته نماند که از درب های شیشه میتوان برای سرویس بهداشتی، سونا و... نیز استفاده شود. 
اما در رابطه با درب شیشه ای حمام باید گفت که این درب ها به صورت صاف و یا قوس دار اجرا می‌شود و روش اجرای آن ها به طوری هست که کابین دوش ها نیز صاف و یا گرد یا قوس دار می‌باشد.

شیشه حمام ریلی

درب های شیشه انواع مختلفی دارند یکی از مدل های های معروف درب شیشه ای در حمام، درب های حمام شیشه ای به صورت ریلی و یا کشویی می‌باشد که تولید میشود و طرفداران زیادی نیز دارید. در این درب ها به دلیل فریم دار بودن آن ها و آب بندی بالایی که دارند، به نصب یک لبه یا سکوی سنگی یا سرامیکی، نیازی نیست اما ناگفته نماند که بهار است لبه ها بر روی زمین نصب شود این کار باعث میشود که آب اب بندی برای کابین دوش صورت بگیرد. در این مدل از درب های شیشه ای اگر عرض درب حمام کم باشد، از دستگیره های توکار استفاده میشود. این کار باعث میشود که درب به طور کامل پشت شیشه ثابت قرار بگیرد.

همچنین عرض بیشتری برای رفت و آمد اجساد کند. اما یک موضوع که باید در آن دقت شود این است که به دلیل عرض درب شیشه ای انجام این کار خیلی زیاد فایده ای ندارد. بنابراین در این مورد بهتر است که به جای درب ریلی از درب های تاشو استفاده شود. در این درب ها فریم استفاده میشود که دارای رنگ‌های متفاوتی هستند. این فریم ها رنگ های کوره ای متفاوت مانند نقره ای،  طلایی براق، طلایی مات و... دارند که بسته به سلیقه هر فرد و با توجه به رنگ شیر آلات در حمام میتوان هر کدام را انتخاب کرد. درب های شیشه ای دو چرخ در پایین شیشه ها و یا سه چرخ دارد که تعداد چرخ شیشه ها وابسته به عرض شیشه ها است. نحوه اجرای درب نیز به این صورت است که خارج شدن چرخ های بالایی از داخل فریم در بر اثر ضربه ممکن نمی باشد.

پارتیشن شیشه ای حمام فریم لس

منظور از پارتیشن شیشه ای که بعضی وقت ها به نام کابین شیشه ای شناخته میشود، یک پانل شیشه ای نشکن است که جنس آن شیشه سکوریت می‌باشد.  پارتیشن بر روی وان، جکوزی و .... نصب میشود.  در پارتیشن های شیشه ای حمام میتوان از انواع مختلف شیشه های نشکن استفاده کرد که میتوانند رنگ های مختلفی داشته باشند. دودی، برنزی، ساده و... از رنگ های این شیشه ها می باشند. همچنین مدل شفاف و مات کامل و یا سندبلاست از طرح های مختلف این پارتیشن هستند. مدل فریم لس این پارتیشن از رایج ترین پارتیشن ها می‌باشد. در پارتیشن های فریم لس از شیشه نشکن مانند سکوریت استفاده میشود که آن ده میل دارد. رایج ترین شکل پارتیشن گرد است. در این وسیله دو سمت شیشه که به دیوار یا زمین، لبه و سکو متصل هستند باید به صورت صاف برش داده شوند. این پارتیشن مزایای فوق العاده زیادی دارد که میتوان آن را برتر از مدل های فریم دار و نیم فریم و بدون فریم دانست. این مزایا عبارتند از: 

  1. تمیز کردن راحت به دلیل نبود فریم 
  2. استفاده از شیشه ده میل که مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های شش میل دارد
  3. زیبایی و جذابیت بیشتر به دلیل نبود فریم

شیشه حمام فریم دار

یکی از انواع درب های شیشه حمام، شیشه فریم دار است. این درب  مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی می‌باشد. اما نکته مهم این است که باید به کیفیت فریم به شدت توجه شود. فریم درب های شیشه از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص با رنگ کوره ای یا انادیز الکترو استاتیک باشند. چرا که باید در اثر رطوبت ناشی از بخار آب زنگ نزنند و یا فرسوده نشوند. این فریم ها معمولا از جنس آلومینیوم و یا پلاستیک فشرده شده هستند. مدل فریم دار را میتوان به عنوان استاندار ترین مدل درب شیشه ای معرفی کرد. اما توجه کنید که نوع فریم دار نسبت به نوع بدون فریم زیبایی کمتری دارد از مزیت های نوع فریم دار میتوان به رنگ های مختلف، استحکام بیشتر به دلیل وجود فریم، قیمت کمتر به دلیل استفاده از فریم های آلومینیومی، استفاده از شیشه سکوریت شش میل و موارد دیگر اشاره کرد. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته