نحوه ساخت شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند از جمله شیشه های پرمصرف در ایران هستند که به وسیله فناوری های جدید طوری ساخته می شوند که می توان آن ها را به نسبت میزان نور کدر یا روشن نمود و بدین روش در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی کرد.
نحوه ساخت شیشه هوشمند به این شکل است که می توان به کمک پروسه های گوناگون شیشه بری در اندازه و مدل ها ی دلخواه برش داده و در موارد گوناگون زیادی مثل ساخت درب و پنجره، ویترین مغازه و فروشگاه ها، اماکن امنیتی همچون موزه و جواهر فروشی و غیره مورد استفاده قرار داد. شیشه های هوشمند عایق خوبی در مقابل اشعه UV پرتو های خورشید، حرارت و صدا هستند. بعضی شیشه های مدرن هوشمند جهت نمایش تصاویر و ویدیو ها نیز قابل استفاده هستند. شیشه های هوشمند به دلیل هزینه ارزان نگهداری مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتند. در ادامه نحوه ساخت شیشه هوشمند با مواد ترموکرومیک، کریستال مایع و الکتروکرومیک شرح داده می شود:
شیشه هوشمند با فناوری مواد ترموکرومیک: نحوه ساخت شیشه هوشمند به وسیله فناوری مواد ترموکرومیک یا گرما رنگی می باشد. مواد ترموکرومیک به گرما زود کنش نشان داده و در شرایطی که دمای محیط زیاد باشد، از عبور امواج مادون قرمز که باعث تولید گرما می شوند پیشگیری می کند و فقط نور رویت پذیر را عبور می دهند. بنابراین در تابستان که دمای هوا زیاد است، از گرم شدن محیط داخل خانه جلوگیری می کند.
شیشه هوشمند با فناوری کریستال مایع: نحوه ساخت شیشه هوشمند اینگونه است که کریستال مایع در بین لایه پلیمر قرار می گیرد. شیشه هوشمند کریستال مایع نیاز مستمر به جریان برق نداشته و در صورت کدر شدن قابلیت عبور دادن هشتاد درصد از نور را دارد و می تواند فضا را روشن نگه دارد. همچنین این شیشه هوشمند با عنوان شیشه هوشمند سوییچ دار شناخته می شود.
شیشه هوشمند با فناوری الکتروکرومیک: رنگ مواد مورد استفاده در شیشه های هوشمند جدید، با تغییر ولتاژ جریان الکتریکی، تغییر می یابند. نحوه ساخت شیشه هوشمند به این صورت است که در ساخت آنها از اکسید تنگستن و اکسید نیکل بهره گرفته می شود. خاصیت شیمیایی این مواد با عبور جریان برق تغییر می کند و توانایی انعکاس گرما و یا جذب آن را دارد.

نحوه ساخت شیشه هوشمند

برای خرید شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

شیشه های هوشمند چیست

شیشه های هوشمند با تابش نور خورشید کدر و یا شفاف شده و بدین صورت در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. به عنوان مثال در فصول گرم سال، شیشه کدر شده و از عبور نور خورشید به داخل و گرم تر شدن محیط پیشگیری می کنند. در فصول سرد سال بسیار شفاف شده و همه انرژی نور خورشید را به داخل انتقال می دهند.
نحوه ساخت شیشه هوشمند به این شکل است که رویه شیشه های هوشمند در زمان ساخت در کارخانه به وسیله یک لایه اشعه ماورا بنفش پوشیده می شوند. قرار دادن این لایه موجب می گردد تا بتوان در صورت لزوم از شیشه جهت نمایش دادن ویدیو ها و تصاویر بهره گرفت. شیشه های هوشمند می توانند به وسیله جریان برق حالت کدر و یا روشن پیدا کنند، به همین علت برخی مواقع شیشه های هوشمند را شیشه تغییر پذیر نیز می نامند.

نحوه ساخت شیشه هوشمند بیرونی

جهت مشاهده قیمت شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

انواع شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند انواع مختلفی دارند که می توان از لحاظ کاربرد آن ها را به شیشه های مات شونده و شیشه های خود تمیز شونده تقسیم کرد.
شیشه هوشمند مات شونده: زمانی که منبع تغذیه روشن باشد، با فشردن یک کلید، مولکول‌های کریستال مایع در کنار هم، بالانس شده و شیشه کاملاً کدر می شود. زمانی که جریان الکتریکی قطع می‌ گردد، مولکول‌ های کریستال مایع به طور اتفاقی از هم دور می شوند، از این رو نور منتشر شده و شیشه مجدد روشن می گردد.
شیشه هوشمند مات شونده در جاهای مختلفی کاربرد دارد می توان به پوشاندن اتاق‌ های هتل، شیشه حمام، پنجره‌های اندرونی، درب ها، پنجره‌ های میانی اتاق کنفرانس و چراغ‌ های سقفی، ورودی و پارتیشن ‌های رستوران‌ ها و پوشاندن بالکن ‌ها اشاره کرد.
برای مجتمع های تجاری مانند پارتیشن‌بندی اتاق‌ ها، درب ‌های ورودی، درهای کشویی و تاشو، پنجره ‌ها و چراغ‌ های سقفی مورد استفاده قرار می گیرد.
درب های بیمارستان‌ ها که بایستی از شیشه محافظت مات شونده و شیشه ‌‎های محافظت از اشعه X برخوردار باشند و درب ICU.
برای قسمت حمام و پارتیشن ‌های تقسیم کننده در خانه های مسکونی. 
برای بانک ها استفاده به عنوان شیشه معاملات با مشتریان و اتاق‌ های سپرده ایمن.
شیشه هوشمند خود تمیز شونده: نخستین مسئله ای که بایستی درباره شیشه های خود تمیز شونده بدانید این است که آنها در حقیقت «قطعات شیشه‌ای ساده» نیستند. آن ‌ها از یک لایه بیرونی بسیار نازک از دی اکسید تیتانیوم، یک ترکیب تیتانیومی سفید و پودری برخوردار می باشند که موجب تمیز ماندن سطح شیشه می ‌شوند.
شیشه هوشمند خود تمیز شونده در تمامی ساختمان ‌های اداری، مسکونی، تجاری و درمانی و همچنین در استخرها و مراکز اسپا مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه ساخت شیشه هوشمند بلند

جهت سفارش شیشه اسمارت از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.
 
جمع بندی
شیشه ها از جمله مصالحی هستند که از زمان گذشته  بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه شیشه ها به دلیل پیشرفت فناوری بسیار تغییر کرده اند. نحوه ساخت شیشه هوشمند به شکلی انجام می شود که شیشه ها به صورت مات و شفاف در می آیند. نحوه ساخت شیشه هوشمند بدین صورت است که شیشه ها در فرآیند مختلف شیشه بری در اندازه های گوناگون برش داده می شوند و برای ساختمان های امنیتی مانند موزه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه ساخت شیشه هوشمند باعث شده تا در صورت نیاز بتوان برای نمایش ویدئو و تصاویر از آن استفاده کرد.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته