شیشه هوشمند خودرو

امروزه فناوری در همه زمینه ها ورود پیدا کرده، شیشه ها نیز توانستند با استفاده از فناوری متحول شوند و نسل جدیدی از شیشه ها ساخته شده اند که کار انسان را راحت کرده اند و می توان از این شیشه ها که با عنوان شیشه هوشمند شناخته می شوند، در مکان های زیادی استفاده کرد. از جاهایی که شیشه هوشمند در آن مورد استفاده قرار گرفت، خودرو است. شیشه هوشمند خودرو موجب دفع تابش شدید نور خورشید شده و از گرم شدن داخل  خودرو جلوگیری می کند.
ساخت و تولید شیشه هوشمند خودرو در کشورهای پیشرو با بکارگیری مواد اولیه باکیفیت و در کارخانه های پیشرفته صورت می گیرد. شیشه هوشمند خودرو با استفاده از متیل سالیسیلات ساخته می شود که شما را از گرمای داخل ماشین خلاص می کند. 
شیشه هوشمند خودرو ساخته شده از یک ورق پلاستیکی با پرینتر 3بعدی چاپ شده که در بالای آن یک ورق معمولی شیشه شفاف قرار گرفته است. یک شکاف بسیار کمی میان این دو وجود دارد که با هوا پر شده است. هنگامی که در این منفذ غیر از هوا چیزی وجود ندارد، الگوی موجود روی پلاستیک موجب می گردد تا نور انعکاس  دهد. زمانی که یک مایع با عنوان متیل سالیسیلات را به منظور پوشاندن درز موجود بین ورق پلاستیکی و شیشه شفاف به مار می بریم، پلاستیک شفاف می گردد. این به این دلیل است که مایع با علامت شکست نور پلاستیک برابر می باشد و از پایه انعکاس آن را غیرفعال می ‌کند.
شیشه هوشمند با SPD قابلیت دید واضح از راه پنجره ها و سقف های آفتابی را مهیا می کند و اشعه های خورشیدی را که موجب خیرگی، صدمه به پوست و نابودی فضای داخلی می شوند، کاهش می دهد. از این شیشه ها در خودرو، تجهیزات هوایی، قطار ها، لوازم امنیتی زره ای و تابلوهای الکترونیکی استفاده می شود.

شیشه هوشمند خودرو

برای خرید شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

خرید شیشه الکتروکرومیک

شيشه هاي الكتروكروميك نسل نوینی از شيشه ها هستند كه قابلیت کدر شدن اين شيشه ها در هر زمان بر اساس رغبت كاربر وجود دارد. در اين نوع شيشه ها، طی کردن جريان الكتريسيته از كريستال مايع باعث شفاف شدن شيشه مى شود، از سویی با قطع جريان كريستال ها با موضع تصادفی خود در محیط باعث انتشار نور، و در نتيجه کدر شدن شيشه مى شوند. اين فناوری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان مثال مى توان اين شيشه را براى پنجره هاى مسکونی (در صورت نياز به ايجاد عدم ديد) ، ويترين فروشگاه ها و حتى حمام به کار گرفت.

شیشه هوشمند خودرو نانو متشکل از یک لایه تری اکسید تنگستن است که با تغییر ولتاژ در مقابل نور آفتاب بازتاب نشان می دهد. 
طرز کار این شیشه های هوشمند به گونه ای است که با فشار دادن یه دکمه بر تیرگی شیشه ها اضافه می شود و از ورود نور و گرما به داخل جلوگیری می شود و با فشردن کلیدی دیگر به وضعیت اولیه خود برمی گردد. این امر بدون کاهش دیده راننده میسر می شود.
آینه های الکتروکرومیک در خودرو بسیار سودمند بوده و از دو سطح شیشه ای ساخته شده اند که بین این دو شیشه یک ژل الکتروکرومیک قرار دارد که با شدت جریان الکتریسیته رنگ آن ژل تغییر می یابد.
از خصوصیات چشمگیر شیشه الکتروکرومیک می توان به امکان مات شدن در مقابل نور و برگشت ان به وضعیت اولیه اشاره کرد و تا جایی که ممکن است آسیب های نور را بسیار کاهش می دهد.
کاربرد نانو در این شیشه ها که باعث ایجاد ویژگی خود تمیز شونده در آن شده، سبب می شود در شرایط آب و هوایی نامساعد مثل باران وگرد و خاک به کار رود تا از بروز تصادفات به علت عدم دید مناسب ممانعت کند.
این تکنولوژی افزون بر اینکه برای خودرو های در حال اجرا می شود، روکش مخصوص این شیشه ها جهت نصب روی شیشه خودروهای موجود نیز ساخته شده است که با نصب آن روی شیشه خودرو باعث پس زدن آب و ذرات گرد و خاک شده و به آسانی می توان آنها را پاک کرد.

جهت مشاهده قیمت شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 این روکش ضد اصطکاک بوده و در مقابل پرتو های فرابنفش استقامت داشته و ماندگاری بالایی دارد. امکان دیده راننده را در شرایط آب و هوایی بارانی و برفی بهبود می بخشد. شیشه الکتروکرومیک با اثربخشی بسیاری که دارد، اتومبیل دیگر نیازی به برف پاکن شیشه جلو نخواهد داشت.
در آینه های جلو و بغل ماشین نیز الکترو کرومیک کاربرد دارد و در هنگام شب بسیار به راننده کمک می کند و از انعکاس و پژواک نور چراغ خودرو های پشت سر در آینه ممانعت می کند. در بیشتر اوقات این نور موجب اختلال دید راننده و تصادف در جاده می شود.
شیشه هوشمند به دلیل ایجاد قابلیت شرایط خصوصی سازی در اماکن عمومی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با خرید شیشه الکتروکرومیک می توان از آن برای دیوار دفتر مدیریت، ویترین و غیره بهره جست. قیمت این نوع از شیشه هوشمند و مدرن متناسب با متراژ و ابعاد سفارش داده شده متغیر است.

شیشه هوشمند خودرو

جهت سفارش شیشه اسمارت از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

جمع بندی
یکی از جاهایی که شیشه هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، خودرو است. این روزها  شیشه هوشمند خودرو بسیار مورد توجه قرار گرفته است، چرا که توانسته است از گرم شدن داخل ماشین جلوگیری کند و اسباب راحتی را برای سرنشینان مهیا نماید. شیشه هوشمند خودرو می تواند اشعه نور خورشید که موجب خرابی فضای داخلی خودرو می شود و همچنین آسیب به پوست را به حداقل برساند. شیشه هوشمند خودرو می تواند حریم خصوصی سرنشینان را حفظ کند و داخل خودرو دیده نشود.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته