شیشه هوشمند الکتروکرومیک


شیشه ها از تاثیرگذارترین مصالح بر ساختمان ها هستند که به عنوان یک عایق عمل می کنند و از ورود گرما در فصول گرم و سرما در فصول سرد جلوگیری می کنند. به همین علت توجه به عملکرد آن ها و کنترل مقدار پرتوی عبوری از آن بسیار مهم است. 
شیشه‌ هوشمند الکتروکرومیک دسته‌ای از شیشه ‌های هوشمند هستند. الکتروکروماتیک‌ها موادی هستند که رنگ آنها در اثر جریان الکتریکی تغییر می‌کنند. جریان الکتریسیته با ایجاد واکنش شیمیایی موجب تغییرات خصوصیات مواد می‌شود و کاری می‌کند تا آنها نور را جذب یا منعکس نمایند در حال حاضر از صنعت الکترونیک در ساخت این نوع از شیشه‌ های پنجره بهره گرفته می شود. نور خورشید به شیشه ‌ها تابیده و از سوی دیگر جریان الکتریکی برقرار شده، موجب می گردد تا یون‌ ها از لایه ذخیره یونی به طرف لایه هدایت یونی حرکت نموده و به لایه الکتروکروماتیکی برگردند و شیشه را شفاف کنند. با قطع الکتریسیته پروسه برعکس کار می کند و شیشه دوباره کدر می ‌شود. یکی از خصوصیات مواد الکتروکروماتیکی توانایی تنظیم آنها می باشد و به گونه ای که می‌توان میزان تیرگی آنها را با تغییر میزان جریان تنظیم نمود.
تغییر ارتعاش از خصوصیات فیزیکی در شیشه هوشمند الکتروکرومیک با اعمال ولتاژ الکتریکی به این سیستم ها انجام می شود. این سیستم ها از پوشش های چند لایه و لایه ای ویژه از کریستال های کوچک کره ای مایع تشکیل شده اند که در محفظه های پلیمری انعطاف یافته هستند و بین دو لایه از شیشه جای گرفته اند. این لایه متشکل از تری اکسید تنگستن یا اکسید نیکل می باشند و به تغییر ولتاژ به وجود آمده عکس العمل نشان می دهند. در این نوع شیشه ها با اجرای یک ولتاژ ناچیز بین روکش بسیار ظریف روی سطح شیشه یک لایه الکترومیک فعال می گردد که وضعیت شیشه را روشن با مات تغییر می دهد. این سیستم قادر است در وضعیت های گوناگونی از شفافیت قرار بگیرد. این وضعیت ها به وسیله حسگرها و یا به شکل دستی قابل تغییر هستند. 

شیشه هوشمند الکتروکرومیک

برای خرید شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

انواع شیشه هوشمند

شیشه ‌های هوشمند طبق فناوری ساخت آن ‌ها به دو نوع فعال و منفعل تقسیم می شوند. شیشه های فعال به وسیله جریان الکتریکی ارسالی از سوی کاربر تغییر می‌کند. شیشه های منفعل صرفا به عوامل محیطی نظیر نور و حرارت پاسخ می‌دهند.
شیشه هوشمند فعال به یک محرک الکتریکی جهت تغییر ویژگی های خود نیاز دارند و از 3 مدل شیشه هوشمند الکتروکرومیک، LC و SPD برخوردار می باشند.
شیشه هوشمند منفعل خواص خود را فقط توسط محرک ‌های محیطی تغییر داده و بر پایه نوع محرک شامل دو مدل شیشه ترموکرومیک، شیشه فتوکرومیک هستند.

شیشه هوشمند الکتروکرومیک داخلی

جهت مشاهده قیمت شیشه هوشمند می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

قیمت شیشه هوشمند

قیمت شیشه هوشمند به عناصر مورد استفاده در آن بستگی دارد. عناصری که در کنترل شیشه ها به کار می رود، مانند دیمر، ریموت کنترل، توانایی جفت شدن لوازم الکترونیکی گوناگون با شیشه ها مثل گوشی‌، ساعت هوشمند و کامپیوتر که هر چه قابلیت های آن بیشتر باشد قطعا گرانتر خواهد بود. مشخصه اصلی شیشه های اسمارت یا هوشمند، قابلیت کنترل حریم خصوصی می باشد. شیشه هوشمند الکتروکرومیک دسته ای از شیشه های هوشمند است که می توانید مات یا شفاف بودن آن را معین کنید.
شیشه هوشمند الکتروکرومیک نسبت به شیشه های معمولی قیمت بالاتری دارد. اما به علت کاربردهای سودمندشان مورد استقبال صاحبان مشاغل قرار گرفته اند.
با توجه به اینکه شیشه هوشمند ساخت کدام کشور بوده و به ایران وارد شده باشد، قیمت آن متفاوت خواهد بود. در بین کشورهای صادر کننده شیشه های هوشمند تایوان و ترکیه محصولات مرغوب تری دارند، به همین دلیل قیمت آن ها بالاتر است. 
همچنین می توان گفت ضخامت لایه میکروفیلم، محل قرار گیری میکروفیلم و نوع میکروفیلم به کار رفته در شیشه هوشمند می تواند بر قیمت آن موثر باشد. 

شیشه هوشمند الکتروکرومیک خارجی

جهت سفارش شیشه اسمارت از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

نمایندگی شیشه های هوشمند

شیشه هوشمند الکتروکرومیک که به وسیله جریان الکتریکی به شکل مات یا شفاف تغییر می کنند، از طریق نمایندگی های اینترنتی عرضه می شوند.
شیشه هوشمند الکتروکرومیک با استفاده از شدت جریان برق در وضعیت کدر و روشن تغییر می یابند. انواع شیشه هوشمند در ایران با توجه به سفارش مشتری از طریق نمایندگی های مختلف به فروش می رسد. نمایندگی شیشه هوشمند می تواند انواع درب ها و پارتیشن های شیشه ای هوشمند را اجرا نماید. برای مثال جهت ساخت یک اتاق پرو لباس به آسانی می توان از شیشه هوشمند مات شونده بهره گرفت که بلافاصله پس از ورود فرد به اتاق پرو شیشه ها کدر شده و در زمان خارج شدن فرد شیشه ها به وضعیت روشن درآیند .
درحال حاضر اغلب مجتمع های اداری، مسکونی و تجاری حتی در کشورهای اروپایی به شیشه هوشمند مات شونده تجهیز شده اند و به همین دلیل کاربرد شیشه مات ساده رایج نیست، بلکه به وسیله شیشه هوشمند در حقیقت به صورت همزمان شیشه شفاف و مات را داریم، از جمله خصوصیات شیشه هوشمندی که در نمایندگی شیشه هوشمند به فروش می رسد، جلوگیری از هدر رفتن انرژی است.  

جمع بندی
امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی صنعت شیشه متحول شده و شیشه های هوشمند با کارایی بالا ایجاد شده اند. شیشه هوشمند الکتروکرومیک نسل جدیدی از شیشه ها هستند که می توانند مانع از اتلاف انرژی شوند. شیشه هوشمند الکتروکرومیک از مواد الکتروکرومیک ساخته شده که در اثر جریان الکتریکی تغییر می یابند. قیمت شیشه های هوشمند در مقایسه با شیشه های معمولی بیشتر است اما به دلیل کارایی بالا مورد توجه طیف وسیعی از افراد جامعه قرار گرفته اند. 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته