شیشه طرح دار ساده

شیشه ها با بازتاب نور جلوه بسیار زیبایی به محیط داخلی خانه می بخشند. به همین خاطر استفاده از آن ها در دکوراسیون داخلی بسیار متداول گردیده است. انواع گوناگونی از شیشه های طرح دار وجود دارد که با نام شیشه های دکوراتیو شناخته می شود. در ادامه این مطلب درباره شیشه های دکوراتیو و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع شیشه های طرح دار ساده

در سال های اخیر استفاده از شیشه در نمای بیرونی ساختمان ها و طراحی های داخلی و بیرونی به شدت مورد توجه عموم، به خصوص طراحان و معماران قرار گرفته است. شیشه های دکوراتیو در پنجره‌ ها، قفسه‌ بندی، پارتیشن‌، حمام، سرویس بهداشتی، چیدمان اتاق خواب، میزهای شیشه‌ای، دکوراسیون فروشگاهی، دیوار‌پوش‌ها، کف، کمد دیواری، لابی، کابینت‌ آشپزخانه و حتی به عنوان جدا کننده‌ فضا ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه های دکوراتیو باعث جذابیت و درخشش در دکوراسیون داخلی می شوند و فضا را دل انگیز و لذت بخش تر می کنند.

شیشه طرح دار ساده سفید

استفاده از شیشه دکوراتیو تنها به فضای داخلی ساختمان محدود نمی شود. می توان از این شیشه ها در فضای خارجی ساختمان ها نیز استفاده کرد. زیرا شیشه های دکوراتیو در مقابل گرما، سرما، رطوبت، نور خورشید، باد، باران، برف، آلودگی و... بسیار مقاوم هستند و می توان از آن ها در هر منطقه آب و هوایی استفاده کرد. به کمک طرح ها و رنگ های متفاوت شیشه های دکوراتیو می توان به فضاها روح بخشید و این مکان ها را زیباتر ساخت. از انواع شیشه های دکوراتیو که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    شیشه لمینت رنگی
•    شیشه چاپدار (چاپی) یا اسپندرال  Spandrel
•    شیشه رنگی Lacobel و Matelac
•    شیشه مات یا  Matelux
•    شیشه سندبلاست  Sandblast
•    شیشه فتو لمینت
•    شیشه طرح شکسته
انواع شیشه های بالا قابلیت استفاده در نوع ساده و طرح دار دارند که شما با توجه به سلیقه خود می توانید هر یک را سفارش دهید. انواع شیشه های طرح دار ساده را می توان در موارد زیر مورد استفاده قرار داد:
شیشه طرح دار ساده درب ورودی
جدیدترین نوع شیشه طرح دار که امروزه به عنوان درب ساختمان های لوکس استفاده می شود شیشه استیند گلاس نام دارد، این نوع شیشه ها دوجداره بوده و تلفیق چند نوع شیشه می باشد.
 
شیشه طرح دار بین کابینت
شیشه های طرح دار کابینتی به دسته تقسیم بندی می شوند حالت اول شیشه های رنگی بین کابینت محسوب می شود و حالت دوم شیشه های طرح دار درب های کابینت، نام دیگر شیشه های بین کابینتی شیشه لاکوبل رنگی است. شیشه طرح دار لاکوبل رنگی بر خلاف شیشه های رنگی ساده به صورت یک رو نماست و در واقع طرف دیگر شیشه قابل مشاهده نخواهد بود، پشت این نوع شیشه ها به صورت کامل توسط دستگاه رنگ خواهد شد.
شیشه طرح دار سندبلاست 
شیشه های سندبلاست در واقع شیشه های طرح داری محسوب می شوند که طرح به صورت مات روی شیشه اعمال می شود و به هیچ عنوان نمی توان طرح را از روی شیشه پاک کرد، آن طرفی که سندبلاست شده زبر می باشد.

شیشه طرح دار ساده اداری

شیشه طرح دار سکوریت
شیشه های طرح دار سکوریت به دو دسته شیشه سکوریت سندبلاست و شیشه سکوریت چاپی تقسیم می شوند که در حالت اول طرح به صورت مات روی شیشه ایجاد شده اما در حالت دوم طرح به صورت رنگی اعمال می شود.
شیشه طرح دار دوجداره
همانطور که شرح داده شد شیشه های طرح دار به دو صورت رنگی و مات تولید می شوند اما شیشه های دوجداره طرح دار اغلب در اجرای پارتیشن های شیشه ای کاربرد دارد و معمولا پرده های کرکره ای در داخل شیشه قرار می گیرد.
شیشه طرح دار سه بعدی
برای تولید شیشه های سه بعدی از دو شیشه لمینت شده استفاده می شود به طوری که شیشه زیری دارای تصویر رنگی سه بعدی بوده و شیشه ای که روی شیشه چاپی قرار می گیرد ساده می باشد.
شیشه طرح دار لمینت
برای تولید شیشه های طرح دار لمینت ابتدا طرح مورد روی یکی از شیشه های ایجاد شده سپس شیشه ساده توسط لایه PVB به شیشه طرح دار چسبیده می شود، بدین شکل بک نمای سه بعدی نیز ایجاد خواهد شد.
شیشه طرح دار کریستال
از نظر شفافیت شیشه های طرح دار به سه دسته شیشه های فلوت، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است.
شیشه طرح دار اسید کاری شده
نوع خاصی از شیشه های طرح دار مدرن که طرح های مختلفی روی شیشه تک جداره و دوجداره اسید کاری می شود، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده شناخته شده است، برای تولید شیشه طرح دار اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو پمپ فشار قوی استفاده می شود.
شیشه طرح دار خم
برای تولید شیشه های خم طرح دار ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد.

شیشه طرح دار ساده

جمع بندی

استفاده از شیشه در فضاهای مختلف خانه مانند حمام، آشپزخانه، درب ورودی یا پنجره ها امروزه بسیار متداول شده است. امروزه طرح های لاکوبل و سندبلاستی بسیار محبوب شده است و افراد ترجیح می دهند که شیشه های خود را به صورت طرح دار ساده طراحی کنند. این طرح ها در فضاهای مختلفی قابلیت استفاده دارند.
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته