شیشه انگروینگ

شیشه انگروینگ به عنوان یکی از مهمترین شیشه های طرح دار در شیشه های تزئینی به شمار می آید. در کشور ما این شیشه نام خارجی  شیشه های حکاکی شده می باشد که آنها را برای طراحی داخلی بنا به کار می برند. حکاکی کردن بر روی شیشه جژ قدیمی ترین هنرهای تزئینی در کشور ما ایران می باشد. هنرمندان برای اینکه بتوانند شیشه را از شکل سادگی خارج کرده و به آن جلو زیبایی ببخشند هنر حکاکی را مورد استفاده قرار دادند. لازم به ذکر است که در زمان های قدیم انگروینگ به وسیله وسایل نوک تیز و همچنین اسید بر روی شیشه انجام می گرفت. از طرفی دیگر حکاکی کردن بر روی شیشه با سختی بسیار زیادی همراه بود. چرا که شیشه مقاومت بالایی در برابر خش پذیری از خود نشان می داد اما با کوچکترین ضربه دچار شکستگی می گردید. اما امروزه ایجاد طرح و نقش با کنده کاری بسیار راحت است.

شیشه انگروینگ پارکینگ

نحوه ساخت انگروینگ


همانطور که اشاره کردیم شیشه انگروینگ یکی از شیشه های اصلی و مهم می باشد که برای به اجرا درآوردن شیشه های دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید انگروینگ یا حکاکی بر روی شیشه چگونه تولید و ساخته می شود. قابل ذکر است که بگوییم تولید کنندگان برش این شیشه را در ابعاد مورد نظر انجام می دهند.  به همین دلیل است که می توان محصول را در ابعاد مختلف تهیه کرد. پس از اینکه طرح مورد نظر برای آن مورد تایید قرار گرفت به وسیله دستگاه انگروینگ این طرح ها بر روی شیشه شیارها و نقطه ها حکاکی را به وجود می آورند. خط هایی که در حکاکی بر روی شیشه به وجود می آید عمق زیادی ندارند و نسبت به ضخامت شیشه عمق خطوط نیز متفاوت می باشد. در صورتی که شیشه دارای ضخامت زیادتری باشد عمق این حکاکی ها به همان نسبت بیشتر خواهد بود.

مهمترین کاربردهای انگروینگ 


همانطور که میدانید شیشه از جمله متریال هایی می باشد که از آن در صنایع گوناگون همچون دکوراسیون داخلی استفاده می شود. این متریال همچنین در صنعت خودروسازی، تبلیغات و غیره نیز بسیار پرمصرف است. شیشه برای ساختن شیشه های تزئینی، گلدان های شیشه ای، بطری های شیشه نیز مصرف می شود. خوب است بدانید که کاربردهای شیشه انگروینگ که جزء شیشه های حکاکی شده محسوب می گردد در صنایع تزئینی و یا ظروف سنتی بسیار بیشتر می باشد. چرا که فرهنگ و هنر ایرانی به وسیله آن به نمایش گذاشته می شود. شیشه انگروینگ در دکوراسیون داخلی و ساختمان سازی، ساخت و حکاکی شیشه های مصرفی، حکاکی بر روی آینه و ساخت آینه های تزئینی کاربرد زیادی دارد. علاوه براین شاهد به کار بردن این شیشه برای ساخت تندیس های شیشه ای نیز هستیم.

شیشه انگروینگ

مزایای استفاده از انگروینگ شیشه


یکی از مزیت های استفاده از شیشه انگروینگ نما دادن بسیار زیبا و شیک به محیط می باشد. در حال حاضر بسیاری از افراد برای سفارش این طرح و نقش ها جهت استفاده در منزل و یا محیط کار خود اقدام می کنند. به دلیل اینکه مطمئن هستند که این محصول تنها یک طرح ساده نبوده بلکه همانند یک اثر هنری دارای زیبایی خاصی می باشد. اگرچه انگروینگ شیشه در مقایسه با شیشه های ساده به صرف هزینه های بیشتری نیاز دارد اما همانند یک تابلو به نظر می رسد. انگار که شما برای خرید یک تابلو بسیار زیبا هزینه کرده اید  به همین جهت از این بابت پشیمان نخواهید شد. یکی دیگر از مزایای شیشه انگروینگ این است که برای شما شرایط رنگ و لعاب زیبا دادن به زندگی و خانه را فراهم خواهد کرد.   

عوامل موثر بر قیمت انگروینگ 


باید این نکته را ذکر کنیم که قیمت شیشه انگروینگ درست مانند هر شیشه ای دیگر با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. یکی از مهمترین این فاکتورها ابعاد و متراژ مورد استفاده در آن می باشد. همچنین مدت زمانی که برای انجام سفارش مشتریان صرف می شوند نیز می تواند یکی از عوامل تعیین کننده قیمت به حساب آید. مراکز فروش و تولید کننده طرح و رنگ انتخاب شده توسط مشتری را هنگام برآورد نرخ نهایی مورد توجه قرار می دهند. میزان کیفیت شیشه و آینه ای که بر روی آن حکاکی انجام می گیرد هم در نظر گرفته خواهد شد.  به همین جهت در صورتی که قصد دارید برای خرید و انتخاب این شیشه کاربردی اقدام توصیه می شود که حتما فاکتورهای مذکور را درنظر بگیرید. توجه به این فاکتورها قبل از خرید به شما امکان یک خرید رضایت بخش و متناسب با بودجه را خواهد داد.

عوامل موثر بر قیمت انگروینگ

سخن پایانی
شیشه و آینه نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می کنند. از آنجایی که این محصول کاربردهای بسیار زیادی دارد، بنابراین روز به روز  تعداد آینه ها و شیشه های گوناگون که ساخته و وارد بازار میشوند افزایش می یابد. شیشه انگروینگ یکی از شیشه های مهم طرح دارد می باشد که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. همیشه طرفداران شیشه ها و آینه هایی که دارای طرح و نقش های زیبا هستند در مقایسه با شیشه ها و آینه های ساده بسیار بیشتر است. انگروینگ شیشه و آینه جلوه زیبایی خانه و محیط کار را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. به همین جهت با شیشه انگروینگ یا حکاکی کردن بر روی شیشه می توان از یک آثار هنری بسیار زیبا و با شکوه لذت برد. این شیشه نه تنها دکوراتیو بوده بلکه با انعکاس نور فضای داخلی را روشن تر می کند.       
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته