دستگاه تراش شیشه

شیشه یکی از متریال مهم در زندگی بشر است، بسیاری از بخش های که افراد روزانه با آن ها در ارتباط هستند از شیشه ساخته شده است. شیشه نقش مهمی را در زندگی روزانه افراد بازی میکند. با پیشرفت تکنولوژی و علم ابزار های تولید شیشه بسیار پیشرفت کرده اند. به طوری که این ابزار ها باعث شده اند شیشه های تولید شده در بازار بسیار زیباتر و با کیفیت تر باشند. یکی از این دستگاه ها که نقش مهمی را در ساخت شیشه های مختلف ایفا میکند، دستگاه تراش شیشه است. ساز و کار این دستگاه به این صورت است که با برش های ظریفی که بر روی شیشه ایجاد میکند، باعث میشود که شیشه های لبه های زیباتری داشته باشند و دیگر لبه شیشه ها برنده نباشد. 
این دستگاه می تواند طرح های مختلفی را بر روی شیشه ایجاد کند و شیشه های زیبایی مطابق با سلیقه افراد مختلف تراشیده شوند. البته دستگاه تراش شیشه تنها برای بریدن شیشه نیست و اینه ها را نیز میتوان با استفاده از دستگاه تراش شیشه شکل داد و به شکل های مختلفی در آورد. دستگاه شیشه تراش دارای مدل های مختلفی است که هر کدام دارای یک کاربری خاص هستند. در ادامه این مقاله قصد داریم مدل های مختلف دستگاه تراش شیشه را به شما معرفی کنیم. 

Image

برای خرید ابزار دور شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

دستگاه تراش شیشه رومیزی

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های تراش شیشه دستگاه تراش شیشه رومیزی است. این دستگاه برای برش دادن انواع شیشه های رومیزی استفاده می شود. این دستگاه برای تراش دادن شیشه های همچون شیشه های روی میز غذا خوری، شیشه های روی میز عسلی، شیشه های روی میز آرایش و ... بسیار کاربردی هستند. با استفاده از این ابزار برش شیشه می توان برش های زیبایی به لبه های شیشه میز های رومیزی زد و باعث زیبایی آن ها شد. 

شیشه تراش لمینیت 

یکی دیگر از انواع دستگاه تراش شیشه که بسیاری کاربردی نیز هست، دستگاه تراش شیشه لمینت است. در برخی از پروژه های بزرگ و صنعتی طراحی به گونه ای است که شیشه های موجود در پروژه بسیار بزرگ تر از ابعاد استاندارد هستند. برای برش زدن شیشه هایی با این ابعاد نمی توان از دستگاه های معمولی استفاده کرد. به همین دلیل باید از دستگاه های مناسب ابعاد شیشه های بزرگ استفاده کرد. دستگاه تراش لمینیت دستگاهی است که می تواند شیشه هایی با ابعاد بزرگتر از حالت استاندارد را تراش بزند.

Image

جهت مشاهده قیمت ابزار تراش شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

دستگاه برش شیشه سکوریت

یکی از انواع شیشه که در میان مردم بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، شیشه سکوریت است. شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه است که دارای امنیت بسیار بالایی است. به طور مثال در مکان هایی که لازم است سطح امنیتی بالایی وجود داشته باشد، از شیشه سکوریت استفاده میشود. مکان هایی مانند بانک ها و طلا فروش ها نیاز به استفاده از شیشه سکوریت دارند. شیشه سکوریت برای استفاده حتما نیاز دارد که لبه هایی برش خورده داشته باشد. دستگاه تراش شیشه سکوریت با بقیه دستگاه های تراش شیشه متفاوت است و فقط برای این نوع شیشه است. بعد از اینکه دور شیشه سکوریت  برش خورد لازم است که یک قاب فلزی مستحکم در دور این مدل شیشه قرار گیرد. بعد از انجام این مراحل شیشه سکوریت آماده استفاده است. 

دستگاه تراش شیشه کریستال 

یکی از انواع شیشه که در بازار و صنعت موجود است، شیشه کریستال است. شیشه کریستال به دلیل شیوه ساختش و استفاده از سرب در مراحل ساخت دارای شفافیت بسیار بالایی است. این شیشه ها به دلیل ساختار خاصی که دارند، لازم است که با دستگاه مخصوص برش بخورند. برای برش دادن این شیشه ها از یک دستگاه خاص به نام دستگاه برش شیشه کریستال  استفاده می شود که به ظریف ترین شکل ممکن این شیشه ها را برش می زنند. 

دستگاه تراش شیشه دو جداره

امروزه یکی از شیشه هایی که وارد صنعت شده است و جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده است، شیشه دو جداره است. شیشه دو جداره به این صورت ساخته میشود که یک دو شیشه بر روی هم قرار میگیرند و یک لایه هوا در بین این دو شیشه است. این لایه هوا به این صورت یک عایق عمل میکند. این عایق باعث میشود که شیشه دو جداره گرما را منتقل نکند و همچنین اجازه ندهد که سز و صدا نیز انتقال یابد. این شیشه ها در خانه ها و آپارتمان ها و همچنین دفتر های کار بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و باعث ایجاد آسایش میشوند.  این شیشه ها به دلیل ساختار خاصی که دارند، لازم است که حتما با دستگاهی خاص برش بخورند. برای تراش این شیشه ها دستگاهی مخصوص برش شیشه های دو جداره وجود دارد. 

از کجا دستگاه شیشه تراش تهیه کنیم

ممکن است شما جزو کسانی باشید که برای انجام کار خود نیاز به تراش دادن انواع شیشه ها داشته باشید و مجبور به تهیه دستگاه شیشه تراش باشید. شما میتوانید برای تهیه دستگاه شیشه تراش به فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کنید و همچنین از فروشگاه های فروش ابزارآلات شیشه که به صورت محلی نیز فعالیت می کنند خرید کنید. همچنین شما میتوانید اقدام به خرید یک دستگاه دسته دوم کنید که اگر بتوانید یک دستگاه سالم پیدا کنید، می توانید تا بخش زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. 

Image

جهت سفارش ابزار آلات شیشه از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

سخن پایانی
بسیار از انواع شیشه نیاز دارند که برای استفاده لبه هایی تراش خورده داشته باشند. لبه های این شیشه ها به وسیله دستگاهی به نام دستگاه تراش شیشه، تراش داده میشود. در این مقاله به بررسی انواع مختلف این دستگاه ها پرداختیم. 
 

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته