انواع ابزار دور شیشه

انواع ابزار دور شیشه برای برش شیشه و آینه مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید شیشه به عنوان یکی از وسایل بسیار قدیمی در ساختمان سازی به شمار می آید. با وجود اینکه مواد و مصالح ساختمانی نسبت به گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته اند، اما همچنان کاربردهای شیشه بسیار گسترده می باشد. امکان برش شیشه بدون استفاده از ابزار و لوازم مخصوص وجود ندارد. هر یک از این ابزارها در طرح ها و اندازه های گوناگون ساخته می شوندکه از نظر کارایی متفاوت می باشند. شیشه بری یکی از مهارت هایی می باشد که برای وارد شدن به این حرفه باید تجارب کافی کسب نمود. حتی شیشه برهایی که ماهر و مجرب هستند برای اینکه کارهای با کیفیت و رضایت بخش ارائه دهند حتما باید ابزار مناسب را به کار ببرند. در ادامه مطلب به بررسی و ارزیابی انواع ابزار دور شیشه می پردازیم.

Image

برای خرید ابزار دور شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

انواع ابزارهای شیشه بری به چند گروه تقسیم می شوند؟

شیشه متریالی است که در فضاها و محیط های گوناگون به کار برده می شود. از این متریال در مواردی مانند شیشه های درب پنجره، پارتیشن ها، قفسه های شیشه ای، شیشه های تزئینی و دکوراتیو استفاده می گردد. همچنین ضروری ترین مواد و متریال ساختمانی است. انواع ابزار دور شیشه را می توان در سه دسته قرار داد که شامل موارد زیر می شود:
وسایل ساده شیشه بری: دستکش مخصوص برش شیشه، میز، کفش مناسب و لباس کار جزء این دسته از ابزارها به حساب می آیند.
ابزارآلات معمولی دور شیشه: الماس شیشه بری، خط کش مخصوص، انبر شیشه بر، چکش، کاتر، متر دقیق و غیره نیز ابزارهای معمولی شیشه بری هستند.
لوازم حرفه ای برش شیشه: این نوع ابزارآلات شامل گرد بر، چنگک، گونیا، قاپک، الماس، قواره بر، نیش الماس می گردد. قابل ذکر است که برای کار کردن با این دسته از لوازم داشتن مهارت و تجربه کافی بسیار مهم می باشد. در بخش بعدی با این نوع ابزارها بیشتر آشنا خواهید شد.

مهمترین ابزارهای شیشه بری شامل چه مواردی می شود؟

قواره بر به عنوان ابتدایی ترین ابزار شیشه بری:

قواره بر یکی از انواع ابزار دور شیشه است که دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد. شما با استفاده از این وسیله قادر هستید هر طرحی را به راحتی و با سرعت بالایی بر روی شیشه اجرا کنید. لازم به ذکر است که انواع مختلف قواره بر برای حالت های گوناگون توزیع و عرضه می شوند.  

الماس شیشه بر:

الماس های برش شیشه به عنوان یکی از وسایل رایج در صنعت شیشه بری به شمار می آید. تولید این ابزار برای کاربردهای مختلف در اشکال و سایزهای متنوع انجام شده است.

انبر شیشه بر:

این وسیله برای جداسازی شیشه پس از برش به کار گرفته می شود. ساخت الماس شیشه بر باعث شده شیشه برها کارهای برش را به سهولت انجام دهند.

گرد بر شیشه یا برش گرد بر:

یکی دیگر از انواع ابزار دور شیشه گرد بر شیشه یا برش گرد بر می باشد که برای برش های دایره ای کاربرد دارد.

Image

جهت مشاهده قیمت ابزار تراش شیشه می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

با کیفیت ترین برندهای تولیدی ابزار شیشه بری کدامند؟

انتخاب و خرید انواع ابزار دور شیشه با کیفیت ایجاد سهولت در روند کار را به دنبال دارد. شرکت های تولید کننده زیادی در سطح جهان می باشند که به تولید این ابزارها مشغول هستند. اکثر کالاهای این شرکت ها در داخل کشور یافت می شوند. خرید برند اصلی ابزارهای شیشه بری در مقایسه با کالاهای نامرغوب و بی کیفیت طرفداران فروش بالاتر و محبوبیت بیشتری دارند. بوش، متابو، رونیکس، هیوندای، اریکسون، توسن ماکیتا، آاگ، لیزرلاینر و کارچر با کیفیت ترین برندهای تولید شده ابزارآلات شیشه بری محسوب می شوند.

مزایای استفاده از ابزارهای شیشه بری چیست؟

استفاده از انواع ابزار دور شیشه مزیت های فراوانی دارد که مهمترین آن افزایش سرعت و دقت در کار می باشد. 
در صورتی که این لوازم مختلف شیشه بری را به درستی مورد استفاده قرار دهید می توانید مرغوب ترین محصول را تولید دهید.
از آنجایی که وسایل مخصوص شیشه بری کار برش شیشه را به طور دقیق و بدون شکستگی انجام می دهند به همین جهت باعث صرف جویی در هزینه ها می شود. در نتیجه شیشه برها با هیچ گونه ضرر و زیان مالی مواجه نخواهند شدو البته به خاطر داشته باشید که این موضوع به میزان مهارت شما در استفاده از ابزارها بستگی دارد.
ابزارهای شیشه بری به گونه ای طراحی و تولید شده اند که به بالا رفتن سطح ایمنی در حین کار کمک زیادی خواهند کرد. 
علاوه براین باید گفته شود که کلیه وسایل و ابزارآلات شیشه بری را می توان برای برش انواع شیشه ها به کار برد.

استفاده از ابزارهای شیشه بری چه ضرورتی دارد؟

همه ما می دانیم که برش دادن شیشه کاری نیست که از طریق هر وسیله ای به راحتی و آسانی انجام گیرد. از آنجایی که شیشه بسیار ظریف و شکننده می باشد به همین جهت استفاده از انواع ابزار دور شیشه برای برش این متریال و جلوگیری از شکستن آن ضروری است.

Image

جهت سفارش ابزار آلات شیشه از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

سخن پایانی
اگرچه انواع ابزار دور شیشه از نظر ویژگی و کاربرد متفاوت هستند، اما همه آنها برای برش و شکل دادن به شیشه مورد استفاده قرار می گیرند. در شیشه بری فراهم نمودن وسایل مورد نیاز و همچنین استفاده صحیح از آنها به منظور دست یافتن به نتیجه مطلوب و تولید محصول با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شیشه برها با مراجعه به مراکز عرضه کننده و فروش می توانند برای خرید هر یک از ابزارهای دور شیشه اقدام کنند.

Image


  
  

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته