شیشه لمینیت

این روزها با روی آوردن افراد به سمت سبک های مدرن و متمایل شدن آن ها به سمت داشتن دکوراسیونی مدرن، می تواند استفاده بیش از اندازه از انواع شیشه ها مانند انواع شیشه های رنگی ، شیشه رنگی پنجره ، شیشه رنگی مات و انواع دیگر شیشه را برای ما به ارمغان بیاورد. از این رو اگر قصد دارید، که دکوراسیونی مدرن را به فضای خانه خود هدیه کنید، بهتر است تا با دنیای شیشه ها آشنایی کاملی پیدا کنید، تا با دانستن تک تک ویژگی های آن ها بتوانید با توجه به نیاز خود شیشه مورد نظر خود را انتخاب کنید. شاید وقتی اسم شیشه می آید، برخی از افراد به صورت ناخود آگاه دچار ترس و دلهره شوند، چرا که از شکستن شیشه و برخورد آن با پوست خود خاطره خوبی ندارند. از این رو بهتر است، دانش خود را درباره انواع شیشه ها افزایش دهید، تا بتوانید بر ترس خود، در برابر استفاده از این عنصر مهم و دکوراتیو فائق آیید. شیشه های لمنیت یکی دیگر از انواع مهم و پرکاربرد در صنایع شیشه و آینه است، که به دلیل مقاومت بالایی که به خود اختصاص داده است، می تواند در بسیاری از فضاها و عناصر دکوراتیو خانه شما مورد استفاده قرار بگیرد.

Image

شیشه لمینت چیست؟

این روزها به دلیل استفاده زیاد از شیشه ها، شیشه های مقاوم و مستحگم بیشتر از سایر شیشه ها می توانند از بروز آسیب های متعدد ناشی از شکستگی جلوگیری کنند. از این رو شیشه های لمینت به عنوان یک نوع شیشه ایمنی عمل می کند. شیشه های لمینت به دلیل این که از دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه توسط لایه های PVB در یک فرآیند ترکیبی توسط فشار و حرارت به وجود آمده است، از مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با سایر شیشه ها برخوردار است. طلق های PVB به دلیل داشتن ضخامت های مختلف بین 0.38میلی متر تا 1.52 میلی متر می تواند ضخامت های متفاوتی را به شیشه های لمینیت بدهد، از این رو هرچه میزان ضخامت این نوع طلق ها افزایش پیدا کند، شیشه های لمنیت نیز مقاوم تر و محکم تر می شوند. از ترکیب شیشه لمینت و شیشه رنگی یا شیشه رنگی لاکوبل  و پارتیشن شیشه ای رنگی  میتوان شیشه های رنگی زیبا و مقاوم تولید کرد.

طلق های PVB چگونه از خرد شدن ذرات شیشه جلوگیری می کند؟

طلق های PVB به دلیل این که در بین لایه های شیشه قرار می گیرد، سبب می شود که در صورت شکسته شدن شیشه، خردهای شیشه فرو نریزد. وجود این طلق ها سبب شده که، در صورت شکستگی قطعات ریز شیشه به جای ریخته شدن، به طلق های PVB بچسبد و در محیط پخش نشود. از این رو وجود این نوع شیشه ها، در برج های بلند مرتبه، می تواند به یک الزام و ضرورت تبدیل شود، چراکه در هنگام زلزله ممکن است، به دلیل لرزه در ساختمان شیشه های برج بشکند، و به زمین ریخته شود، و سبب مرگ بسیاری از افراد عابر شود. از این رو استفاده از شیشه های لمینت به عنوان یک الزام در طراحی ساختمان های بلند مرتبه به شمار می رود.

استفاده از شیشه های لمینت، این روزها چرا افزایش قابل توجه ای داشته است؟

این نوع شیشه ها به دلیل این که از طلق های PVB ساخته شده اند، می توانند ایمنی این نوع شیشه ها را در برابر انواع ضربه ها و نیروها بالا ببرند. از این رو شیشه های لمینیت می توانند در برابر ضربه، فشار و دما مقاوم باشند. این نوع شیشه ها در مقایسه با شیشه های معمولی و شیشه های سکوریت از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است. چراکه شیشه های معمولی در صورت شکستن به قطعات ریز، تیز و برنده تقسیم می شوند، که همین موضوع می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به افراد خانواده وارد کند. شیشه های سکوریت در صورت شکستگی، شیشه ها را خرد می کند، ولی تنها تفاوت آن با شیشه های معمولی این است، که شیشه های سکوریت، قطعات خرد شده شیشه ها را بهد صورت تیز و برنده در نمی آورد، که همین موضوع سبب شده که میزان آسیب های جدی ناشی از تیزی شیشه به حداقل برسد. ولی شیشه های لمینت به دلیل این که پس از شکستگی قطعات شیشه را به طلق مخصوص خود می چسباند، باعث می شود، که هیچ قطعه شیشه ای روی زمین نریزد، و همین موضوع سبب افزایش ضریب ایمنی این محصول شده است.

Image

شیشه لمینت رنگی، انقلابی مدرن و زیبا در صنایع شیشه سازی

این روزها استفاده از شیشه های رنگی، دوباره در خانه ها و دکوراسیون های منازل رسوخ کرده است. از این رو طبیعی است، که استفاده از انواع شیشه های رنگی، در فضاهای خطرناک خانه، مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو بالا بردن ایمنی این فضاها، بسیار مهم قلمداد می شود. در این میان برای افزایش ایمنی افراد حاضر در یک محیط، می توانید از شیشه های لمنیت رنگی استفاده کنید. چراکه این نوع شیشه ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، می توانند ایمنی افراد را در برابر آسیب های ناشی از شکستن شیشه ها بالا ببرد. به طور کلی شیشه های لمنیت رنگی، بیشتر در فضاهای پر خطر می تواند کاربرد داشته باشد. به طور مثال کارفرمایی سفارش شیشه های آبی را برای پنجره های برج خود داده است، که برای شیشه های پنجره برج ها باید از نوع شیشه  لمنیت برای پنجره های برج استفاده شود. شیشه های رنگی به دلیل زیبایی که به محیط می دهند، می توانند در دلپذیر کردن فضا و زیبایی محیط بسیار تاثیر گذار باشد، از این رو از شیشه های رنگی در ارسی کاری داخل فضای خانه، به عنوان شیشه های دکوراتیو برای تزیین فضاهای نشیمن، اتاق خواب و سرویس ها مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه لمنیت آکواریوم یکی دیگر از موارد کاربرد شیشه های لمنیت به شمار می رود، که در برخی از موارد مشتریان آکواریوم ها دوست دارند، که شیشه آکواریوم آن ها به صورت رنگی طراحی و ساخته بشود.

شیشه لمنیت سکوریت چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟

شیشه های لمنیت به تنهایی ایمنی بسیار بالایی دارند، و در مواقعی که در منطقه ای زلزله ایجاد شود، می تواند به دلیل عدم خرد شدن شیشه ها، از جان و مال افراد محافظت کند. اما شیشه لمنیت سکوریت به دلیل این که ضریب ایمنی بالاتری نسبت به شیشه های لمنیت و سکوریت دارد، می تواند علاوه بر حفظ جان افراد، زیبایی آن فضا را نیز حفظ کند. به بیان ساده تر شیشه های لمنیت سکوریت، به دلیل قابلیت سکوریت بودن، پس از شکسته شدن پودر می شود. ولی اگر شیشه به صورت لمنیت باشد، به جای پودر شدن، ترک عظیمی برمی دارد، که این ترک ایجاد شده، از نظر بصری جلوه خوبی به نمای ساختمان ها و هر فضای دیگری نمی دهد. از این رو بهتر است به جای استفاده از شیشه های لمینیت از شیشه های لمینیت سکوریت، برای شیشه های پنجره های برج ها استفاده کنید، تا امنیت افراد داخل و خارج از برج را به میزان قابل توجه ای افزایش دهید.

Image

قیمت شیشه لمنیت در بازار تحت تاثیر چه عواملی است؟

همانطور که می دانید شیشه لمنیت و شیشه لمنیت سکوریت به دلیل ایمنی بالایی که دارند از قیمت بالایی نسبت به سایر شیشه ها برخوردار هستند. از این رو شیشه های سکوریت و شیشه های معمولی نسبت به شیشه های لمنیت و شیشه های لمنیت سکوریت از قیمت پایین تری برخوردار است. چراکه این نوع شیشه ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، طبیعی است که قیمت بالایی را به خود اختصاص دهند. شاید برای شما جالب باشد که در شهر تهران، به دلیل وجود برج ها و ساختمان های بلند مرتبه، استفاده از شیشه های لمنیت بیشتر از سایر شهرها مورد استقبال هم وطنان تهرانی قرار گرفته است. از این رو شیشه لمینت تهران، در مقایسه با سایر شهرها از فروش بالاتری برخوردار است.
جمع بندی
این روزها به دلیل استفاده از شیشه ها در دکوراسیون منازل، استفاده از انواع شیشه ها می تواند برای افراد مهم تلقی شود. از این رو شما می توانید با آگاهی داشتن از ویژگی های هریک از انواع شیشه ها، با دیدی باز نسبت به خرید و استفاده از آن ها اقدام بکنید. اگر به دنبال شیشه ای مقاوم در برابر ضربه و فشار هستید، که در صورت شکستگی مشکلی برای شما و اعضای خانوادتان ایجاد نکند، می توانید از شیشه های لمنیت استفاده کنید، چراکه این نوع شیشه ها اگر تحت هر فشار و ضربه ای شکسته شوند، به هیچ عنوان شکسته و خرد نمی شوند، و همین موضوع سبب شده که ضریب ایمنی این نوع شیشه ها، در مقایسه با سایر شیشه ها بالا برود.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته