شیشه برنز

شیشه برنز یکی از انواع شیشه های پرکاربرد در ایران است که طرفداران بسیاری دارد زیرا این نوع از شیشه به عنوان بهترین و زیباترین نوع شیشه شناخته می شود و زیر مجموعه شیشه های رنگی است. که در محیط های مختلف مسکونی، تجاری، اداری و غیره کاربرد دارد. قدمت استفاده از شیشه های برنزی به چند هزار سال قبل باز می گردد که در واقع چینی ها اولین کسانی بودند که از این نوع شیشه استفاده کردند و به مرور شیشه های برنزی به نماد زندگی چینی ها تبدیل شد. شیشه و آینه های برنزی جزو اولین آینه های استفاده شده قبل از میلا مسیح می باشد که برای مدتی به همان شکل تولید و مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن دچار تغییراتی شد و با گذشت زمان با ایجاد طرح های متنوع برای سایر ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفت. بیشترین کاربرد شیشه برنز در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، فروشگاه، باشگاه و غیره است که امروزه با پیشرفت علم و فناوری های نوین با کیفیت های متنوع و طراحی زیبا به بازار فروش عرضه می شود و همچنین با ترکیب آن ها با شیشه رنگی لاکوبل و شيشه رنگي دكوراتيو محصولات جدیدی خلق می کنند.. در ادامه می خواهیم به بررسی دقیق شیشه دوجداره برنز، عوامل موثر بر قیمت و کیفیت شیشه های برنزی بپردازیم با ما همراه باشید.

Image

شیشه دوجداره برنز

اخیرا استفاده از شیشه دوجداره برنز در طراحی داخلی منزل و نمای ساختمان های مختلف مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته است. شیشه ها علاوه بر تامین نور مورد نیاز محیط می توانند ارتباط بصری مناسبی را با محیط بیرون داشته باشند از این رو شیشه ها معمولا در طراحی دکوراسیون داخلی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. شیشه های دوجداره همانند سایر شیشه های موجود در بازار رنگ های مختلفی دارد و با تنوع رنگ متفاوت به بازار عرضه می شوند. از میان شیشه های دوجداره رنگی، شیشه دوجداره برنز برای پنجره و درب ساختمان بیشتر استفاده می شود و جزو پرطرفدارترین انواع شیشه های دوجداره برای نمای ساختمان و پنجره آن ها به شمار می روند. البته این نکته لازم به ذکر است که دو نوع شیشه دوجداره تیره رنگ در بازار فروش وجود دارد که معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

رنگ شیشه برنز

شیشه دودی و شیشه برنز از پرفروش ترین و کاربردی ترین انواع شیشه های دوجداره هستند که به دلیل تشابه رنگی معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. از مهمترین تفاوت های میان شیشه دوجداره دودی با شیشه دوجداره برنز می توان به این مورد اشاره کرد که شیشه دودی نوعی شیشه رنگی است که رنگ ان مایل به مشکی است اما در مقابل شیشه برنز نوعی شیشه رنگی که رنگ آن مایل به قهوه ای تیره است. در زمان سفارش هر یک از شیشه های دوجداره رنگی تیره باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ شیشه برنزی تفاوت اندکی با رنگ شیشه دودی دارد. شیشه های رنگی دوجداره دودی و برنزی را به دلیل تیره بودن رنگ آن ها معمولا در نمای ساختمان ها و پنجره هایی که رو به بیرون ساختمان هستند نصب می کنند تا از داخل به بیرون دید نداشته باشند. با نصب هر یک از شیشه های دوجداره برنزی یا دودی علاوه بر عایق صدا بودن، فضای داخل ساختمان قابل مشاهده نخواهد بودو حتی در پارتیشن شیشه ای رنگی  قابل استفاده خواهد بود

Image

راهنمای انتخاب شیشه دوجداره برنز در ساختمان

مهمترین نکته ای که در زمان استفاده از شیشه برنز در ساختمان وجود دارد این است که در محیط های اداری برای جلوگیری از دید داشتن فضای داخلی ساختمان و ورود نور کم به داخل ساختمان معمولا از شیشه های دوجداره برنزی استفاده می کنند، در مقابل در محیط های مسکونی و تجاری از شیشه های دوجداره شفاف و ساده استفاده می کنند. همچنین در منطقه هایی که از لحاظ آب و هوایی گرم و خشک هستند و خورشید در این مناطق به طور مستقیم برای مدت طولانی می تابند بهترین انتخاب برای جلوگیری از گرمای شدید در محیط شیشه دوجداره برنزی است زیرا از شدت نفوذ نور خورشید می کاهد. از این رو توصیه می شود برای انتخاب شیشه دوجداره در نمای ساختمان به این نکات توجه شود تا مشکلی پس از نصب و اجرای شیشه در ساختمان نداشته باشید.
در راهنمای انتخاب بهترین شیشه دوجداره برنزی آمده است که باید هماهنگی میان رنگ شیشه دوجداره و نوع معماری ساختمان وجود داشته باشد. به عنوان مثال برای آن دسته از ساختمان هایی که نمای آن ها ورق های نقره ای کامپوزیت استفاده شده است بهتر است از شیشه های دوجداره دودی استفاده شود و در مقابل برای آن دسته از ساختمان هایی که نمای چوب، آجر یا شیشه دارند بهترین گزینه شیشه دوجداره برنزی است. شیشه های برنزی در عین سادگی بسیار زیبا و شیک هستند و زیبایی نمای بیرونی ساختمان ها را چند برابر می کنند.  

جمع بندی

شیشه برنز یکی از پرفروش ترین و کاربردی ترین انواع شیشه های رنگی است که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان کاربرد دارد. شیشه های برنزی معمولا به صورت آینه های دکوراتیو در فضای داخلی ساختمان یا به صورت شیشه دوجداره در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. شیشه های دوجداره برنزی بهترین گزینه برای ساختمان های اداری به شمار می روند زیرا علاوه بر زیبایی نمای ساختمان از ورود نور مستقیم خورشید به داخل ساختمان جلوگیری می کند و همچنین باعث می شود که فضای داخلی ساختمان دید از بیرون نداشته باشد. شیشه های دوجداره برنزی با کیفیت و قیمت متفاوت در بازار به فروش می رسد. از عوامل مهم و تاثیرگزار بر روی قیمت شیشه برنزی می توان به نوع و طرح شیشه، ابعاد و اندازه، متراژ نمای بیرون ساختمان و برند شرکت تولید کننده آن اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره در مورد انتخاب و خرید شیشه های دوجداره برنزی بهتر است با افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه در ارتباط باشید و از آن ها کمک بگیرید.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته