درب شیشه ای

درب ها به عنوان ورودی هر ساختمان علاوه بر ایجاد امنیت در زیبایی محیط نیز موثر هستند. در شیشه ای نمونه ای از درب های ورودی پرطرفدار ساختمان هاست که امروزه با پیشرفت در صنعت ساخت و ساز، دچار تحولات جالبی شده اند. درب های شیشه ای در انواع طرح و مدل متفاوت توسط شرکت های حرفه ای برای برقراری امنیت و زیبایی ساختمان طراحی و تولید می شوند و میتوان به استفاده از شیشه های رنگی ازجمله: شیشه رنگی لاکوبل ، شیشه رنگی مات و ... برای درب های شیشه ای اشاره کرد.. درهای شیشه ای مقاومت و استحکام بالایی دارند و عمولا برای شرکت، مغازه، ادارات، بیمارستان و سایر اماکن عمومی کاربرد دارند. از درب های شیشه ای می توان در بعضی از قسمت های خانه با توجه به نوع طراحی و مدل آن استفاده کرد. درب های شیشه ای علاوه بر زیبایی و شیک بودن، عایق صدای خوبی نیز هستند. در ادامه می خواهیم به بررسی انواع درب های شیشه ای اتوماتیک و عوامل موثر بر قیمت درب شیشه ای لولایی بپردازیم با ما همراه باشید.

Image

درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک یکی از رایج ترین انواع درب های اتوماتیک به شمار می رود که در ساختمان های مختلف اداری، تجاری و مکان های عمومی برای رفاه و آسایش مردم و جلوگیری از انتشار بیماری های واگیردار نصب و راه اندازی می شود. درب شیشه ای اتوماتیک انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن ها می توان به درب های شیشه ای کشویی، ریلی، سکوریت و رنگی اشاره کرد. هر یک از انواع درب های شیشه ای اتوماتیک با طراحی زیبا جلوه خاص و منحصر به فردی به نمای بیرونی ساختمان می دهند. از مزایای مهم درب های شیشه ای اتوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    ایمنی و امنیت بالا
•    کاربرد راحت و آسان برای افراد
•    طراحی متنوع و عملکرد مناسب
•    مقاومت بالا در برابر گرما و سرما، عایق صدا
•    جلوگیری از اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی
•    نصب آسان و مراقبت و نگهداری کم هزینه درب اتوماتیک
درب های اتوماتیک شیشه ای نمونه بارز از درب های زیبا، ایمن و کاربردی است که در اکثر ساختمان های اداری و مسکونی از ان استفاده می شود. طراحی منحصر به فرد، کاربرد راحت و کنترل تردد و رفت و آمد دیگران همه از ویژگی های مهم درب های شیشه ای اتوماتیک هستند از این رو از انواع آن ها در ساختمان ها با هر نوع طراحی استفاده می شود.

درب شیشه ای کشویی

درب های شیشه ای کشویی یکی از کاربردی ترین و رایج ترین انواع درب شیشه ای محسوب می شوند که به دلیل کمترین سطح اشغال و حرکت خطی خود به عنوان گزینه مناسب برای منازل مسکونی، فروشگاه، اداره و غیره می باشند. درب های کشویی را می توان به صورت ثابت و متحرک، تک یا دولنگه متحرک با عملکرد جدا در محل مورد نظر نصب و اجرا کرد. درب های کشویی نمونه ای از درب های کم جا در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شوند زیرا معمولا از آن ها در مکان هایی که دارای ارتفاع و فضا کمتری هستند این نوع درب در آن جا کاربرد دارد.

درب شیشه ای ریلی

درب شیشه ای ریلی در واقع همان درب های اتوماتیک کشویی هستند که معمولا در هتل، بانک، مراکز ورزشی و تفریحی و غیره مشاهده می شوند. از ویژگی های مهم این سیستم می توان به حرفه ای بودن درب های شیشه ای ریلی، قابلیت حمل لنگه های درب با وزن مختلف، قابلیت بازشوی زمستانی و تابستانی، مجهز به غلطک هایی با طوب عمر بالا با حرکت آسان و روان و غیره اشاره کرد. درب های ریلی در مقایسه با درب های شیشه ای قیمت بسیار مناسبی دارند و به راحتی قابل نصب در هر بخش از ساختمان می باشند. از درب های ریلی اغلب برای مکان هایی که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب وجود ندارد یا ارتفاع سقف در آن جا کم است استفاده می شود.

Image

درب شیشه سکوریت

یکی از محبوب ترین انواع درب های ورودی ساختمان است که در طراحی دکوراسیون مدرن بر استفاده از درب های شیشه ای سکوریت تاکید شده است. زیبایی و هماهنگی درب شیشه ای در فضای مورد نظر باعث می شود که هر بیننده ای به آن جذب شود. ایمنی این دسته از درب های شیشه ای در مقایسه با درب های ساده بسیار بیشتر است و با گذشت زمان دچار خوردگی، آسیب یا زنگ زدگی نمی شوند. توانایی قفل شدن در درب های شیشه ای سکوریت می تواند موجب حفاظت از مکان گردد. درب های شیشه ای سکوریت به دلیل زیبایی و جذابیت بالا در هر ساختمان قابل مشاهده است.  

درب شیشه ای رنگی

درب شیشه ای رنگی یکی از مهمترین درب هاست که معمولا برای طراحی دکوراسیون سنتی از ان استفاده می شود. درب های شیشه ای رنگی معمولا به دو شکل درب فریم دار و بدون فریم در بازار وجود دارند. شیشه رنگی موجود در درب های رنگی از نوع لاکوبل است که به دلیل زیبایی و جذابیت، تنوع در طرح و رنگ بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. درب شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام رنگی نمونه ای از درب های شیشه ای اجرا شده در طراحی دکوراسیون سنتی است که زیبایی مکان را چند برابر کرده است.

قیمت درب شیشه ای

همانطور که قبلا به ان اشاره کردیم درب های شیشه ای انواع مختلفی دارند و هر یک ویژگی و کارایی مخصوص به خود را دارد از این رو با توجه به فاکتورهای مهم قیمت گذاری می شوند. به طور کلی قیمت درب های شیشه ای براساس نوع شیشه، متراژ آن، نوع فریم و ریل استفاده شده، برند و شرکت تولید کننده درب شیشه ای، قطعات و سایر تجهیزات جانبی در آن مشخص می شود. شرکت های تولید کننده درب های شیشه ای با در نظر گرفتن نیاز بازار انواع درب شیشه ای را تولید و توزیع می کنند. کارشناسان متخصص برای قیمت گذاری بر روی درب های شیشه ای ابتدا آن ها را بررسی کرده و براساس نوع و طراحی، ابعاد و اندازه درب قیمت نهایی آن را به افراد اعلام می کنند.
جمع بندی
درب های شیشه ای جزو پرطرفدارترین و کاربردی ترین انواع درب های ورودی ساختمان به شمار می روند که در اکثر طراحی ساختمان ها از آن ها استفاده می شود. دلیل اصلی کاربرد درب های شیشه ای در طراحی نمای بیرونی و داخلی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری کاربری و دسترسی ساده و راحت برای افراد، زیبایی و جذابیت درب، طراحی متنوع با کیفیت، برقراری امنیت و ایمنی در محیط، جلوگیری از اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی، جلوگیری و پیشگیری از بیماری های واگیردار در محیط و غیره است. درب های شیشه ای انواع مختلفی دارند که ار مهمترین آن ها می توان به درب های شیشه ای اتوماتیک، کشویی، ریلی، سکوریت و رنگی اشاره کرد. هر یک از درب های شیشه ای را با توجه به شرایط ساختمان و نوع طراحی و دکوراسیون داخلی فضا انتخاب و نصب می کنند. نصب و راه اندازی درب های شیشه ای بایستی توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود تا ایمنی و استاندارد درب های شیشه ای در زمان باز و بسته شدن درب حفظ گردد. چنانچه قصد انتخاب و خرید انواع درب شیشه ای را دارید می توانید با مشاورین و کارشناسان حرفه ای در این زمینه در تماس باشید و با کمک و راهنمایی آن ها بهترین نوع درب را انتخاب و خریداری نمایید.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته