آینه cnc

در روزگاری زندگی می کنیم که بسیاری از افراد دیگر نمی توانند مانند سابق در خانه های بزرگ و متراژ بالا زندگی کنند، چراکه افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ بیشتر از گذشته افزایش یافته است. از این رو بدیهی است که متراژ خانه ها نیز به فراخور افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش پیدا کند. از این رو بهتر است به فکر چاره باشیم تا فضای خانه خود را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهیم. این دغدغه بیشتر در معماران و طراحان داخلی وجود دارد که چگونه می توانند فضاهای کوچک را بزرگ نمایش بدهند، از این رو آن ها با تحقیقات و مطالعات فراوان به این نتیجه رسیده اند که آینه ها در بزرگ کردن فضای خانه های کوچک بسیار تاثیر گذار است. چراکه آینه ها به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی می توانند به راحتی نور تابیده شده بر سطح خود را بازتاب کنند. از این رو بازی با امواج نور می تواند به فضای کوچک و تاریک خانه شما رنگ و بویی تازه و زیبا ببخشد ، در بسیاری از طراحی های دکوراسیون مدرن خانه ها استفاده از شیشه رنگی برای دیوار ها و شیشه رنگی پنجره استفاده فراوانی می شود. این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده از انواع ماشین ها پیشرفته سبب شده که شیشه ها و آینه هایی تولید شود که، به صورت تراش خورده و حکاکی شده است، که به آن ها آینه CNC می گویند.

آینه های cnc با سایر آینه ها چه تفاوتی دارد؟

این روزها استفاده از انواع آینه ها در بیشتر خانه ها دیده می شود. تنوع در انواع آینه ها کار را برای معماران دغدغه مند و افراد خوش سلیقه راحتتر کرده است. از این رو شما می توانید با در نظر گرفتن سبک کلی دکوراسیون خانه خود یکی از انواع آینه ها را انتخاب کنید. به طور کلی اگر بخواهیم آینه های cnc را با سایر آینه ها مقایسه کنیم، باید این گونه بگوییم که آینه های cnc  می توانند تمامی آینه ها را در بر بگیرند. در واقع آینه های cnc  به آینه های گفته می شود که توسط دستگاه های فوق پیشرفته cnc برش داده می شود. از این رو هر آینه ای به هر طرحی که شما مد نظزتان است، اگر شما بخواهید به حالت cnc نیز قابل اجرا است. از ویژگی های مهم آینه های cnc می توان به دقت بالای این دستگاه در هنگام برش شیشه ها و آینه ها اشاره کرد. چراکه اگر نیروهای انسانی بخواهند شیشه ها را برش بزنند با چنین دقتی نمی توانند شیشه ها برش بزنند. از آینه های cnc به عنوان آینه های پازلی و جورچینی نیز می توان استفاده کرد. به طور کلی آینه های پازلی این گونه نصب می شوند که، شیشه ها و آینه ها به صورت تک تک باید بر روی دیوار نصب شوند، و به دلیل این که شیشه ها باید کنار هم قرار بگیرند باید به صورت دقیق و درست توسط دستگاه های cnc برش زده شوند.

Image

آینه های cnc در کدامیک از آینه ها قابل اجرا هستند؟

همانطور که در بخش بالا به نحوه اجرای آینه های cnc  پرداختیم، بهتر است در این بخش انواع آینه ها را که قابلیت cnc  شدن را دارند را به شما معرفی کنیم.
•    آینه پازلی
•    آینه جورچین
•    آینه طلایی
•    آینه دودی
•    آینه دکوراتیو
•    آینه بنفش
•    آینه برنزی​
•    شيشه رنگي دكوراتيو
•    شیشه رنگی لاکوبل
•    شیشه رنگی مات

نحوه عملکرد دستگاه cnc

شاید برایتان جالب باشد که استفاده از ماشین های پیشرفته و مدرن سبب شده که بسیاری از شیشه ها و آینه ها از سادگی و خامی فاصله بگیرند و به صورت برش خورده و طرحدار ظاهر شوند. از این رو بهتر است که اگر قصد دارید شیشه ای طرحدار و برش خورده داشته باشید از دستگاه cnc استفاده کنید. دستگاه های  cnc به شما کمک می کنند که شیشه ها را با ابعاد درست و دقیق برش بزنید، چراکه نیروهای انسانی با دقت دستگاه های cnc نمی توانند شیشه ها و آینه ها را برش بزنند. از این رو بهتر است برای استفاده از این نوع دستگاه به نرم افزار اتوکد آشنایی داشته باشید، چراکه این دستگاه تنها فایل های که با فرمت dwg است را شناسایی می کند. از این رو بهتر است که نقشه کشیدن در اتوکد دوبعدی را به طور کامل یاد بگیرید. این دستگاه از طریق فایل اتوکد می تواند به تمامی اطلاعات از جمله ویژگی خطوط و ضخامت های برش ها و نواحی برش خورده دست پیدا کند.

مزایای آینه های cnc

رسالت آینه ها در منازل شما زیبایی بخشیدن و روشن کردن فضای خانه شما است. از این رو شما می توانید اگر مجلل بودن و زیبایی فضا برایتان اهمیت دارد از انواع آینه های cnc در دکوراسیون منازل خود استفاده کنید. این آینه به دلیل برش های که دارد می تواند فضای خانه شما را زیباتر و دلنوازتر نمایش دهد. از این رو بهتر است که در این بخش به مزایای آینه های cnc  بپردازیم.
•    زیبا بودن
•    دقت بالا در هنگام برش
•    نصب و اجرای سریع و راحت
•    امکان اجرا بر روی تمامی آینه ها
•    طراحی جذاب
•    مدرن بودن

Image

آینه های cnc در کدامیک از فضاها مورد استفاده قرا می گیرد؟

به طور کلی آینه های cnc در اکثر فضاهایی که می شناسید قابل استفاده است و در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده فراوانی می شود. از این رو بهتر است فضای مورد نظر خود را از نظر دکوراسیون و چیدمان وسایل بررسی کنید، تا متوجه شوید که چه نوع آینه ای را باید به صورت cnc اجرا کنید. از آینه های سی ان سی می توان در فضاهایی مانند پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب استفاده کنید. چراکه برخی از افراد از آراستن دیوارهای خانه خود با تابلوها احساس خوبی نمی گیرند. از این رو ترجیح می دهند که از دیوار پوش هایی که به صورت آینه های پازلی است استفاده کنند. ایرانیان به میهمان نوازی و احترام گذاشتن به میهمان شهرت خاصی دارند، از این رو آن ها بهترین فضای خانه خود را به پذیرایی از میهمانان خود اختصاص می دهند. بنابراین استفاده از آینه های سی ان سی و آینه های پازلی در این نوع فضا بیشتر از هر فضای دیگری می تواند زیبایی خانه شما را دو چندان کند.

 
جمع بندی
این روزها استفاده از آینه ها و انواع شیشه ها بسیار رشد پیدا کرده است. از این رو افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند، سعی می کنند تا با اضافه کردن انواع آینه ها به خانه خود، فضای خانه خود را بزرگتر از آن چیزی که در واقعیت هست بکنند. از این رو بسیاری از شیشه گران زبر دست و ماهر با استفاده از به روزترین تکنولوژی روز دنیا می کوشند که زیباترین و بی نقص ترین برش ها را بر روی انواع شیشه ها و آینه ها ایجاد کنند. چراکه آن ها بر این باورند که ایرانیان و خانه های آن ها استحقاق زیبایی و بزرگ شدن را دارد.

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته