جواد خانی

آینه کاری

آینه کاری از جمله هنرهای اصیل ایرانی است که امروزه کاربرد بسیار ویژه‌ای در دکوراسیون داخلی دارد. به گونه‌ای که شما می‌توانید با برآورد قیمت آینه کاری دکوراتیو  به بهترین شکل ممکن به صورت مدرن و یا کلاسیک از این هنر بی‌نظیر در سبک‌های مختلف طراحی داخلی استفاده کنید. حتی شما برای پارتیشن‌بندی قسمت‌های مختلف منازل و یا محیط‌های کاری خود می‌توانید از زیبایی و ظرافت این هنر فوق‌العاده به نحو احسن استفاده کنید. استفاده از آینه کاری در مدل‌ها و سبک‌های مختلف می‌تواند گزینه مقرون به صرفه برای درخشش هرچه بیشتر تزیینات محیط پیرامون شما باشد.

آینه کاری در ایران از قدیم الایام انجام می گرفته است و افراد و هنرمندان و صنعت گران زیادی در این کار دخل بوده اند.انواع اشکال هندسی و غیر هندسی و گل های گوناگون را با آینه کاری می شد تا روی اجسا نگاشت.آینه کاری با ضخامت های مختلفی می تواند صورت بگیرد. ما می توانیم حتی آینه کاری را روی سفال هم انجام دهیم که برای اینکار به مواد و ابزاری نیاز داریم من جمله آینه به ضخامتی که می خواهیم،چسب برای چسباندن آینه،این نوع چسب پس از چسبیدن به آینه رنگ خود را از دست می دهد،ظرفی سفالین،دستمال و الماس مخصوص آینه ها،رنگ بخصوص برای اینکار.به منظور آینه کاری روی سفال،ابتدا سفال مورد نظر را پاک نموده و سپس طرح خودمان را روی ظرف می کشیم.آینه کاری از سنت های کهن اینمرز و بوم بوده و استفاده ها و کاربردهای گوناگونی در صنعت و معماری ایرانی سنتی داشته است.آینه کاری های برخی مساجد و اماکن آنچنان دلنشین و زیباست که هر قلبی را تسخیر نموده و دلها را مسحور می نماید.برای آینه کاری ابتدا هر آینه را به قطعات کوچکتری تقسیم کرده و اما اگر این قطعات هم مشابه هم نبودند موردی ندارد و می توان از همین قطعات هم استفاده نمود.اینکه قطعات مختلف در آینه کاری مثل هم نباشند موجب زیبایی و دلپذیری بیشتر اثر خلق شده خواهد گشت.اما اگر بخواهیم که اینه کاری مان دقیق تر بوده و اندازه ها یکسان هم باشند باید ابتدا خط کش برداشته و پس از خط کشی مرتب و منظم روی آینه ها،آن ها را تکه تکه کنیم و شروع به آینه کاری کنیم.

برای اطلاع از قیمت شیشه و آینه و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

استفاده از الماس شیشه بری در آینه کاری

.البته می توانیم از الماس مخصوص برش شیشه هم برای بریدن آینه ها استفاده کنیم که می تواند خیلی بهتر هم باشد.باید هنگامی که می خواهیم برای آینه کاری برش کاری کنیم خیلی مراقب باشیم و با نگه داشتن محکم آینه(بوسیله انگشتان)،مانع از ورودش به چشممان شویم.حال می توانیم با استفاده از چسبی که داریم تکه های آینه ها را به هم بچسبانیم و در کنار هم قرار دهیم تا طرحی زیبا از آینه کار یداشته باشیم. برای آینه کاری نیاز به موادی داریم که در زیر می آوریم،مثلا سیمان سفید و پودر سنگ به منظور بندکشیدن بین قطعات که نسبت های این مخلوط 1 به 3 می باشد.ما امکان خرید ملات به شکل آماده را هم داریم که با این کار البته کار خودمان را راحت نموده و از زحمت درست کردن ملات برای آینه کاری کم می کنیم.خوب ما می توانیم برای ساختن ملات حتی از گچ و آب هم استفاده نماییم،پس از آماده نمودن ملات آن را به همه جای ظرفمان می مالیم تا رنگ و لعاب خاص خودش را بگیرد و آماده شود.پس از اینکه آینه ها را تمییز کردیم و تمام گرد و خاک را از رویش برداشتیم حال می توانیم شروع به آینه کاری نماییم.ما می توانیم در خانه مان از آینه کاری استفاده کنیم و دکوری جذاب به خانه بدهیم.ما می توانیم طرح خاصی را برای خانه مان در نظر بگیریم و اگر می خواهیم که فضای داخل خانه را آینه کاری کنیم،طرح آینه کاری مان را هم منطبق با دکوراسیون خانه در نظر بگیریم تا با هم جور در آمده و زیبایی شان دو چندان شود.

برای دریافت مشاوره برای خرید آینه و شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید

چرا آینه کاری می کنیم؟

ما آینه کاری می کنیم چرا که به زیبایی نیازمندیم،ما آینه کاری می کنیم چونکه همه علاقه داریم زیبایی داشته باشیم و در خانه مان انواع لوازم تزیینی وجود داشته باشد.آینه ها همیشه جلوه خاصی به همه جا می دهند و تصور کنید که هزاران تکه آینه کوچک در کنار هم قرار گرفته باشند و تلالو خودشان را در فضای داخلی خانه بروز دهند.ما می توانیم در همه جای خانه مان از آینه کاری استفاده کنیم.آینه کاری در اتاق خواب هم می تواند جذاب باشد.شب هنگام و با تابش نور به اتاق خواب جلوه بصری جذابی ایجاد می شود.آینه کاری همواره موجب اشرافیت بیشتر آن مکان می شود و تقاطع نورهای مختلف و هماهنگ در آینه می تواند بر جذابیت یک مجموعه افزوده و آن را زیباتر نماید.ما می توانیم حتی در هال خانه هم از آینه کاری استفاده کنیم که می تواند خیلی زیبا بوده و باعث جلوه بصری خاصی در منزل شود لذا شما هم با می توانید با کمی هزینه بر زیبایی منزلتان بیفزایید و شاد تر شوید.

Image

 

آینه کاری دکوراتیو

شما چنانچه قصد داشته باشید که برای تزیین و دکوراسیون خانه خود از یک عنصر و تزیین فوق‌العاده شیک در سبک‌های مدرن و کلاسیک استفاده کنید. ما به شما آینه‌های دکوراتیو را پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که در ساده ترین شکل، باز هم آینه‌های دکوراتیو قدرت اصلی خود را حفظ کرده و زیبایی هر چه بیشتری را در محیط به نمایش می‌گذارند. شما حتی برای آینه کاری دیوار راهرو نیز می‌توانید از آینه‌کاری‌های دکوراتیو استفاده کنید. اینچنین راهرو محیط خود را به یک سبک خاص در کنار معماری اصیل ایرانی مشاهده کنید. نحوه ساخت راهروها به گونه‌ای است که به خاطر سبک خاصی که دارند می‌توان به واسطه هنر آینه کاری محیط راهرو را دلباز تر به نمایش گذاشت.

Image

 

 
آینه کاری کلاسیک

آینه‌کاری ‌های کلاسیک را شما برای محیط‌های متفاوت در معماری‌های سنتی می‌توانید به راحتی مورد استفاده قرار دهید.  به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد در سبک طراحی داخلی پذیرایی خود چنانچه سبک کلاسیک را دنبال کنند، از آینه کاری پذیرایی غافل نمی‌شوند و هنرمندانه این هنر اصیل را به‌صورت کلاسیک در قالب‌های قدی، رنگی، آنتیک، ونیزی، دیواری، تزیینی و سه بعدی به نمایش می‌گذارند. هرکدام از این قالب‌ها تاثیر ویژه‌ای برروی سبک معماری و دکوراسیون داخلی دارد.

 

Image

 
آینه کاری مدرن

اگر انواع خطوط نامرتب را فرایند ساخت آینه‌های برش خورده خصوصا برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون مشاهده کرده‌اید به هیچ عنوان تعجب نکنید؛ چرا که این مدل آینه‌ها را می‌توان در انواع مختلف آینه‌های برش‌خورده به هم چسپیده مدرن قرار داد. در لحظه اول هر بیننده‌ای با دیدن یک طرح خاص مدرن در این هنر بی‌نظیر ذهن خود را ممکن است کمی درگیر مفهوم تصویر مورد نظر کند و دقیقا هدف این مدل آینه‌های برش خورده نیز به چالش کشیدن ذهن افراد است. در انواع دکوراسیون‌های مدرن که تنها به ضرورت‌ها توجه می‌شود استفاده از آینه کاری در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت می‌تواند زیبایی دکوراسیون مدرن را چند برابر نشان دهد.
 
سخن پایانی
آینه کاری امروزه به یکی از ایده‌های فوق‌العاده جذاب تبدیل شده است که می‌تواند یک هنر برتر با هزینه مقرون به صرفه برای جذاب‌تر نشان دادن محیط پیرامون به حساب آید. در هر صورت مساحت و متراژ در خانه‌های بزرگ و کوچک ملاکی برای عدم استفاده از این هنر بی‌نظیر نیست. طرح‌های مدرن و کلاسیک در انواع آینه‌های برش خورده به بهترین شکل ممکن به کار می‌آید؛ چرا که با چسباندن تکه‎های متفاوت آینه شکل‌های فوق‌العاده زیبا می‌تواند علاوه بر تنوع قابل توجهی که دارد یک تزئین به صرفه، عالی، بادوام و مستحکم به شمار آید.

Print
308 رتبه بندی این مطلب:
5.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آینه کاری
آینه کاری