جواد خانی

آینه کاری

آینه کاری از جمله هنرهای اصیل ایرانی است که امروزه کاربرد بسیار ویژه‌ای در دکوراسیون داخلی دارد. به گونه‌ای که شما می‌توانید با برآورد قیمت آینه کاری دکوراتیو  به بهترین شکل ممکن به صورت مدرن و یا کلاسیک از این هنر بی‌نظیر در سبک‌های مختلف طراحی داخلی استفاده کنید. حتی شما برای پارتیشن‌بندی قسمت‌های مختلف منازل و یا محیط‌های کاری خود می‌توانید از زیبایی و ظرافت این هنر فوق‌العاده به نحو احسن استفاده کنید. استفاده از آینه کاری در مدل‌ها و سبک‌های مختلف می‌تواند گزینه مقرون به صرفه برای درخشش هرچه بیشتر تزیینات محیط پیرامون شما باشد.

برای خرید شیشه لاکوبل می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

آینه کاری در ایران از قدیم الایام انجام می گرفته است و افراد و هنرمندان و صنعت گران زیادی در این کار دخل بوده اند.انواع اشکال هندسی و غیر هندسی و گل های گوناگون را با آینه کاری می شد تا روی اجسا نگاشت.آینه کاری با ضخامت های مختلفی می تواند صورت بگیرد. ما می توانیم حتی آینه کاری را روی سفال هم انجام دهیم که برای اینکار به مواد و ابزاری نیاز داریم من جمله آینه به ضخامتی که می خواهیم،چسب برای چسباندن آینه،این نوع چسب پس از چسبیدن به آینه رنگ خود را از دست می دهد،ظرفی سفالین،دستمال و الماس مخصوص آینه ها،رنگ بخصوص برای اینکار.به منظور آینه کاری روی سفال،ابتدا سفال مورد نظر را پاک نموده و سپس طرح خودمان را روی ظرف می کشیم.آینه کاری از سنت های کهن اینمرز و بوم بوده و استفاده ها و کاربردهای گوناگونی در صنعت و معماری ایرانی سنتی داشته است.آینه کاری های برخی مساجد و اماکن آنچنان دلنشین و زیباست که هر قلبی را تسخیر نموده و دلها را مسحور می نماید.برای آینه کاری ابتدا هر آینه را به قطعات کوچکتری تقسیم کرده و اما اگر این قطعات هم مشابه هم نبودند موردی ندارد و می توان از همین قطعات هم استفاده نمود.اینکه قطعات مختلف در آینه کاری مثل هم نباشند موجب زیبایی و دلپذیری بیشتر اثر خلق شده خواهد گشت.اما اگر بخواهیم که اینه کاری مان دقیق تر بوده و اندازه ها یکسان هم باشند باید ابتدا خط کش برداشته و پس از خط کشی مرتب و منظم روی آینه ها،آن ها را تکه تکه کنیم و شروع به آینه کاری کنیم.

استفاده از الماس شیشه بری در آینه کاری

.البته می توانیم از الماس مخصوص برش شیشه هم برای بریدن آینه ها استفاده کنیم که می تواند خیلی بهتر هم باشد.باید هنگامی که می خواهیم برای آینه کاری برش کاری کنیم خیلی مراقب باشیم و با نگه داشتن محکم آینه(بوسیله انگشتان)،مانع از ورودش به چشممان شویم.حال می توانیم با استفاده از چسبی که داریم تکه های آینه ها را به هم بچسبانیم و در کنار هم قرار دهیم تا طرحی زیبا از آینه کار یداشته باشیم. برای آینه کاری نیاز به موادی داریم که در زیر می آوریم،مثلا سیمان سفید و پودر سنگ به منظور بندکشیدن بین قطعات که نسبت های این مخلوط 1 به 3 می باشد.ما امکان خرید ملات به شکل آماده را هم داریم که با این کار البته کار خودمان را راحت نموده و از زحمت درست کردن ملات برای آینه کاری کم می کنیم.خوب ما می توانیم برای ساختن ملات حتی از گچ و آب هم استفاده نماییم،پس از آماده نمودن ملات آن را به همه جای ظرفمان می مالیم تا رنگ و لعاب خاص خودش را بگیرد و آماده شود.پس از اینکه آینه ها را تمییز کردیم و تمام گرد و خاک را از رویش برداشتیم حال می توانیم شروع به آینه کاری نماییم.ما می توانیم در خانه مان از آینه کاری استفاده کنیم و دکوری جذاب به خانه بدهیم.ما می توانیم طرح خاصی را برای خانه مان در نظر بگیریم و اگر می خواهیم که فضای داخل خانه را آینه کاری کنیم،طرح آینه کاری مان را هم منطبق با دکوراسیون خانه در نظر بگیریم تا با هم جور در آمده و زیبایی شان دو چندان شود.

چرا آینه کاری می کنیم؟

ما آینه کاری می کنیم چرا که به زیبایی نیازمندیم،ما آینه کاری می کنیم چونکه همه علاقه داریم زیبایی داشته باشیم و در خانه مان انواع لوازم تزیینی وجود داشته باشد.آینه ها همیشه جلوه خاصی به همه جا می دهند و تصور کنید که هزاران تکه آینه کوچک در کنار هم قرار گرفته باشند و تلالو خودشان را در فضای داخلی خانه بروز دهند.ما می توانیم در همه جای خانه مان از آینه کاری استفاده کنیم.آینه کاری در اتاق خواب هم می تواند جذاب باشد.شب هنگام و با تابش نور به اتاق خواب جلوه بصری جذابی ایجاد می شود.آینه کاری همواره موجب اشرافیت بیشتر آن مکان می شود و تقاطع نورهای مختلف و هماهنگ در آینه می تواند بر جذابیت یک مجموعه افزوده و آن را زیباتر نماید.ما می توانیم حتی در هال خانه هم از آینه کاری استفاده کنیم که می تواند خیلی زیبا بوده و باعث جلوه بصری خاصی در منزل شود لذا شما هم با می توانید با کمی هزینه بر زیبایی منزلتان بیفزایید و شاد تر شوید.

Image

جهت مشاهده قیمت شیشه رنگی می توانید از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

آینه کاری دکوراتیو

شما چنانچه قصد داشته باشید که برای تزیین و دکوراسیون خانه خود از یک عنصر و تزیین فوق‌العاده شیک در سبک‌های مدرن و کلاسیک استفاده کنید. ما به شما آینه‌های دکوراتیو را پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که در ساده ترین شکل، باز هم آینه‌های دکوراتیو قدرت اصلی خود را حفظ کرده و زیبایی هر چه بیشتری را در محیط به نمایش می‌گذارند. شما حتی برای آینه کاری دیوار راهرو نیز می‌توانید از آینه‌کاری‌های دکوراتیو استفاده کنید. اینچنین راهرو محیط خود را به یک سبک خاص در کنار معماری اصیل ایرانی مشاهده کنید. نحوه ساخت راهروها به گونه‌ای است که به خاطر سبک خاصی که دارند می‌توان به واسطه هنر آینه کاری محیط راهرو را دلباز تر به نمایش گذاشت.

Image

 آینه کاری کلاسیک

آینه‌کاری ‌های کلاسیک را شما برای محیط‌های متفاوت در معماری‌های سنتی می‌توانید به راحتی مورد استفاده قرار دهید.  به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد در سبک طراحی داخلی پذیرایی خود چنانچه سبک کلاسیک را دنبال کنند، از آینه کاری پذیرایی غافل نمی‌شوند و هنرمندانه این هنر اصیل را به‌صورت کلاسیک در قالب‌های قدی، رنگی، آنتیک، ونیزی، دیواری، تزیینی و سه بعدی به نمایش می‌گذارند. هرکدام از این قالب‌ها تاثیر ویژه‌ای برروی سبک معماری و دکوراسیون داخلی دارد.

 

Image

ایران لاکوبل بزرگترین مرکز فروش شیشه رنگی در تهران جهت سفارش شیشه رنگی از طریق شماره تماس ( 09123311066 ) با ایران لاکوبل تماس بگیرید.

 آینه کاری مدرن

اگر انواع خطوط نامرتب را فرایند ساخت آینه‌های برش خورده خصوصا برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون مشاهده کرده‌اید به هیچ عنوان تعجب نکنید؛ چرا که این مدل آینه‌ها را می‌توان در انواع مختلف آینه‌های برش‌خورده به هم چسپیده مدرن قرار داد. در لحظه اول هر بیننده‌ای با دیدن یک طرح خاص مدرن در این هنر بی‌نظیر ذهن خود را ممکن است کمی درگیر مفهوم تصویر مورد نظر کند و دقیقا هدف این مدل آینه‌های برش خورده نیز به چالش کشیدن ذهن افراد است. در انواع دکوراسیون‌های مدرن که تنها به ضرورت‌ها توجه می‌شود استفاده از آینه کاری در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت می‌تواند زیبایی دکوراسیون مدرن را چند برابر نشان دهد.

به گونه ای از طراحی داخلی ساختمان ها آینه کاری گفته می شود، در این سبک با متصل کردن تکه های کوچک آینه به نقش های هندسی، گل و بته ها صحنه های متفاوتی ایجاد می کنند. در این گرایش هنری، هنرور آینه کار با کمک آینه و قطعه قطعه کردن آن به شکل های گوناگون، محیطی براق و جذاب در بناها خلق می کنند که از انعکاس نور در تکه های فراوان آینه پرتوافکنی، روشنایی و جذابیت در تزیینات ساختمان ها به وجود می آید و محافظی بسیار ایده آل و بی نظیر برای زینت دادن ساختمان از لحاظ مقاومت و پایداری است.

این هنر یکی جزء گرایش هنرهای تزیینی ایران محسوب می شود و از نوآوری های خاص هنروران ایرانی محسوب می شود و در دوران ساسانیان مرسوم بوده است. از آثار آینه کاری های برجای مانده می توان به بنای دیوانخانه شاه طهماسب صفوی در قزوین اشاره کرد.
در فرهنگ ایرانی ها آب و آینه سمبل صفا و روشنایی، صداقت و پاکی بوده است و به یقینا استفاده آن در معماری هم این معنی را می رساند. افزون بر این پایه های اقتصادی آینه کاری را هم باید در ذهن داشت. در قرن ۱۰هجری قمری آینه از کشورهای اروپایی به خصوص ونیز وارد ایران شد و قسمتی از این آینه ها در زمان انتقال در مسیر می شکستند. 

آینه لوزی

آینه دکوراتیو پشت تلویزیون

از آن جایی که در حال حاضر طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسئله ای بسیار مهم است، معماران و طراحان دکوراسیون داخلی بر ایجاد متفاوت ترین و نوآورانه ترین طرح ها پا در میدان گذاشته اند تا تجسمی از عظمت و ظرافت را به دیدگان مشاهده کننده القا نمایند. 
طراحی با کمک آینه کاری برای دیوار پشت تلویزیون یک تغییر بسیار جذاب، شکیل و به همان سان از نظر اقتصادی به صرفه است. جهت آینه کاری در منازل بخش های متفاوتی وجود دارد که با توجه به سلیقه هر شخص، محیط زیبنده برای آینه کاری معین می گردد. مکان تلویزیون ها اغلب در اتاق پذیرایی است و یا در قسمتی است که کانون توجه به شمار می آید، پس آینه کاری پشت تلویزیون موجب بروز تغییر و تحول زیادی در خانه می شود و جذابیت بسیاری برای دکوراسیون داخلی به ارمغان می آورد.

یکی از جذاب ترین اندیشه ها جهت زیباسازی محیط داخلی منازل؛ آینه ‌کاری می باشد. هنر آینه کاری از گذشتگان دور جزء هنرهای متمایز و ریشه ای معماری ایرانی محسوب می شد. می توان گفت هنروران ایرانی به شکلی در رابطه با این هنر پیشقدم و متبحر هستند. آینه کاری در سالیان دور جزئی از تزئینات کلاسیک و سنتی متجلی می شد، ولی در حال حاضر آینه کاران ایرانی کارهای نوآورانه ای ایجاد کرده اند که موجب شده هنر آینه کاری در سبک مدرن نیز ورود پیدا کند. آینه، نور، تابیدن و روشنایی همراه هم احساس رضایتمندی در کنار ظرافت را به مشاهده کننده انتقال می دهد.

آینه دکوراتیو طرح کلاسیک

آینه دکوراتیو جزء مواردی است که کاربرد آن می تواند تغییرات بسیار وسیعی را در فضای خانه به وجود آورد. گونه های متفاوتی از آینه دکوراتیو به بازار ارائه شده است. هر فردی می تواند با مراجعه به فروشگاه های به خصوص، آینه دکوراتیو تزیینی با قیمت های مختلف تهیه کند و به خانه خود ظاهر زیبایی به ارمغان بیاورد.
همین طور از لحاظ روانشناختی، مشخص شده است که کار گذاشتن آینه و شیشه های رنگی در فضای خانه و محل کار به روان کمک شایانی می کند. افزون بر فضای منزل، در فضای اداری هم این آینه ها استفاده می شوند و به دفتر کار زینت می دهند. یکی از مزایای بااهمیت آینه دکوراتیو این است که محیط بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد؛ پس در فضاهای محدود کنونی مصرف بسیار زیادی دارد.

دیوار های منزل، در جذابیت فضای خانه تاثیرگذارند. به همین جهت، می توان با کمک راه حل های گوناگون در دیوارها تنوع به وجود آورد. به عنوان مثال، به کار بردن یک کاغذ دیواری مطابق با مبلمان و کفپوش و یا حتی به کار بردن رنگ های گوناگون برای دیوار جزء الگوهای ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل هستند. ولی این راه ها دشواری های زیادی دارند. به عنوان مثال: رنگ کاری سالانه فضا جهت ایجاد تنوع، کار بسیار دشوار و مشقت آوری است. 
در عصر حاضر با ترکیب هنر نجاری و آینه دکوراتیو، سبک هایی از آینه به بازار ارائه شده که بسیار جذاب و شکیل هستند. یکی از مزایای وسیع آینه دکوراتیو این است که به آسانی امکان انتقال دارند و فرد می تواند در هر قسمت خانه، آن ها را بگذارد. کاربرد شیشه های نقاشی شده و رنگی همراه آینه دکوراتیو بسیار چشم نواز است. اگرچه این هنر، مغایر با آینه دکوراتیو خانه است.

آینه دکوراتیو روی ستون

آینه دکوراتیو روی ستون

آینه کاری لوکس یک ایده خوب برای دیوارهایی است که فضای تهی زیادی دارند که با چینش مد نظر شما، در سبک های متفاوت قابل پیاده سازی است.
شیوه پیاده سازی این نوع آینه ها به نوعی است که به شکل افقی یا عمودی بالای مبلمان، تکمیل کننده شلف های دیواری، در جوار درب ورودی و خروجی، راهرو ها و ستون های عریض پیاده سازی می شوند و حتی با کمی نوآوری می توانید آن را همراه قاب عکس های تان نصب نمایید و دیوار اتاق پذیرایی را مشعشع کنید.

آینه های چند قطعه جزء زیباترین لوازم دکوری در منازل هستند و با گذاشتن آن روی دیوار مناسب، ظاهری جذاب و دیدنی به وجود می آورند. آینه دکوراتیو نوین با تشکیل شکل ها و طرح های تزیینی مرتب و اکثرا هندسی، در منزل، محیطی فروزنده و مشعشع ایجاد می کند که برآیند آن انعکاس همیشگی نور در تکه های بی شمار و تشکیل محیطی درخشان، پسندیده و خیالی است. آینه های دکوراتیو با سبک های چون پازل، کاشی، مربعی و مثلث جزء پر استفاده ترین آینه های دکوراتیو تزئینی هستند. این آینه های دکوراتیو در اتاق پذیرایی، سرویس بهداشتی محیطی مجلل رقم می زنند. همین طور کاربرد آینه های دکوراتیو در آینه کاری با اجرای دکوراسیون مناسب فضا و در نظر داشتن ابعاد محیط مد نظر جهت استفاده این آینه های تزیینی موجب کاربری بیشتر و بهتر این نوع آینه ها می شود.

آینه دکوراتیو پذیرایی

آینه ها یکی از عالی ترین لوازم برای تزیین خانه به شمار می روند برای آن که منزلی مجلل و شکیل داشته باشید تلاش کنید از آینه ها در قسمت های متفاوت خانه به کار ببرید به عنوان مثال کاربرد آینه در اتاق خواب افزون بر این که ضروری است موجب می گردد اتاقی جذاب و لوکس نیز داشته باشید. آینه های دکوراتیو مناسب ترین آینه برای خانه محسوب می شوند اکثرا در اتاق نشیمن بالای مبل این آینه ها گذاشته شده تا سبب زیبایی منزل شده و چشم هر بیننده ای را به خود مشغول سازد.
در عصر کنونی دکوراسیون داخلی خانه در صنعت معماری بسیار مهم است، به گونه ای که تمام طراحان داخلی در پی ایده ای تازه و فکری جدید برای طراحی دکوراسیون منزلی جذاب هستند. یکی از این ایده ها کاربرد آینه کاری در منزل است، آینه ها شما را همراهی می کنند تا بتوانید دکوراسیون خانه را به همان شیوه ای که در نظر داشتید جذاب و شکیل کنید.

آینه دکوراتیو پشت تلویزیون

آینه پتینه

این امکان برای کسانی که تمایل دارند طرح های قدیمی و سنتی را در آینه هایی به جز آینه پتینه به کار ببرند وجود دارد. کالای نهایی بسیار جذاب و شکیل بوده و مشتری با شوق فراوانی خواهان گذاشتن این لوازم با این طرح ها در خانه خود خواهد شد. پیاده سازی طرح های پتینه روی آینه پتینه، با کمک موادی مثل گچ، قرنیز و چوب نصب خواهد شد. این طرح ها امکان اجرا بر روی گچبری ها، قرنیزها، و نمادهای چوبی و گچی دارند. 
برای این که بتوان سبک های پتینه را روی هر ابزاری به ویژه آینه پتینه پیاده سازی کنید، نیاز دارید که به غیر از نما و الگوهای ایرانی و اسلیمی برای این که به شیوه های مدرن و به روز هم نزدیک باشد از طرح های فرانسوی، ایتالیایی، ترک و سند بلاست هم به کار برد و آینه پتینه را به بی نظیرترین آینه تبدیل کنید.

آینه لوزی

در طراحی دکوراسیون داخلی کاربرد آینه لوزی گزینه ایده آلی به شمار می آید. آینه های لوزی در رنگ و طرح  بسیار متنوع اند. به هر میزانی که آینه های لوزی نماهای بیشتری داشته باشد قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. گونه های متعدد این آینه دربرگیرنده آینه لوزی برنز، آینه لوزی تراش خورده، آینه لوزی طلایی و غیره است.

آینه تراش

تراش آینه (beveled mirror) به کارهایی که بر روی آینه یا شیشه صورت می پذیرد گفته می شود که طی آن کناره شیشه تا زاویه به خصوصی ساییده و تراش داده می شود و در آخر ظاهری مشابه چارچوب به خود می گیرد. با اعمال این کارها روی آینه و یا شیشه، کناره شیشه با شیب کمی نازک می گردد و بقیه طول و عرض شیشه در همان قطر اولیه بر جای می مانند.

آینه جورچین

آینه جورچین

همان گونه که اطلاع دارید کاربرد آینه ها، در معماری و در دکوراسیون داخلی از سال های دور رواج داشته است. به همین جهت صنعتگران شیشه و آینه، با توجه به کاربرد وسیع آینه ها تلاش کردند تا آینه ها را در انواع گوناگونی تولید نمایند. یکی از این آینه های متنوع؛ آینه جورچین است که به اسم آینه پازلی یا تکه تکه نیز شناخته شده است. در آینه کاری می توان از آینه های جورچین استفاده کرد.

آینه دکوراتیو ونیزی

آینه های تولید شده از شیشه در زمان تولید کوچک و در اندازه های قابل جابه جایی بودند. تیزی لبه شیشه آینه کاران را بر آن داشت تا قاب های مخصوصی برای آینه ها ایجاد کنند. این قاب ها رفته رفته جنبه تزئینی شدن در پیش گرفتند و به عنوان فضایی جهت انعکاس هنرهای متفاوتی از جمله نجاری، فلزکاری، کنده کاری، سفالگری و غیره شد. صنعتگران آینه سازی مواد اولیه مختلفی از جمله: چوب، فلز، لاک لاک پشت، سنگ، سفال و غیره را برای قاب آینه به کار می برند. 
رفته رفته آینه کاران ونیزی به کار بردن خود آینه برای قسمتی از قاب را رواج دادند. به کار بردن آینه به عنوان قاب در آینه ها؛ آینه ونیزی یا آینه دکوراتیو ونیزی گفته می شود که در حال حاضر استفاده وسیعی در تولید آینه ها در مدل های متفاوت هنری دارد. صنعتگران برای تولید قاب آینه ونیزی با کمک تراش آینه و پردازش آن اقدام به تولید شکل های هنری می کنند. این آینه ها بسیار جذاب هستند و محیطی مجلل و لوکس را ایجاد می کنند.

آینه کاری نوعی تزئین و طراحی داخلی ساختمان است که با چسباندن قطعات کوچکی از آینه به شکل هندسی انجام می شود. در این نوع هنر آینه کار با استفاده از شیشه و انجام برش های متنوع فضایی زیبا و درخشانی را در ساختمان ایجاد می کند که با بازتاب نور از قطعات برش خورده شیشه درخشش و زیبایی فضا چند برابر می شود. آینه کاری در واقع شاخه ای از هنرهای تزئینی ایرانی است که از گذشته تا به امروز در طراحی داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه آینه کاری دکوراتیو را می توان به صورت مدرن و سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی مشاهده کرد که با کمک ابزار مخصوص برش های زیبا و متنوعی از آینه ها را در کنار یکدیگر قرار می دهند. همچنین می شود در سبک مدرن از شیشه رنگی مانند : شیشه رنگی لاکوبل ، شيشه رنگي دكوراتيو نیز استفاده کرد. با ما همراه باشید که در ادامه می خواهیم به بررسی کامل آینه کاری مدرن و سنتی  و عوامل موثر بر قیمت آینه کاری در ساختمان بپردازیم.

آینه کاری سنتی

از بهترین گزینه ها برای طراحی دکوراسیون داخلی آینه کاری است که با انتخاب آینه مناسب می توان هویت و شخصیت متفاوتی را به خانه هدیه داد. زمانی که در هر بخش از خانه آینه ای استفاده شود توجه و نظر افراد به آن بخش بیشتر می شود. در گذشته از روش های مختلفی برای آینه کاری در فضا استفاده می کردند که با سبک و نوع دکوراسیون داخلی هماهنگ بوده است. در معماری به سبک ایرانی گچ بری و استفاده از آینه در فضا اهمیت و جایگاه ویژه ای داشته است. بیشتر افرادی که با این هنر آشنا هستند و علاقه بسیاری به هنر آینه سنتی دارند می توانند این سبک را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود داشته باشند. در گذشته بیشتر آینه کاری فضای داخلی با استفاده از آینه های رنگی و اشکال هندسی متفاوت بوده است که مناسب با سبک چیدمان و هنر معماری سنتی آن زمان بوده است. آینه کاری سنتی رابطه مستقیم و تنگاتنگی با هنر معماری ایرانی در کنار سایر هنرهای زیبایی از جمله کاشی کاری، آجرکاری، گچ بری و غیره که برای زیبایی نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده می شده است، دارد. این هنر تزئینی سنتی اغلب برای سقف های گنبدی اماکن مذهبی و سردر سایر مکان ها کاربرد داشته است اما با ظهور آینه های رنگی جذاب و پیشرفت تکنولوژی در صنعت شیشه سازی این هنر نیز دستخوش تغییرات جدید شده است تا جایی که از این هنر تزئینی زیبا و جذاب در طراحی دکوراسیون مدرن نیز استفاده می شود. از مهمترین ویژگی های هنر زیبای آینه کاری سنتی می توان به بزرگ تر نشان دادن و روشن تر کردن فضای مورد نظر اشاره کرد. با درخشش و بازتاب نور از آینه فضا به راحتی روشن و بزرگ تر از اندازه واقعی خود به نظر می رسد.  

آینه کاری مدرن

آینه کاری مدرن یا دکوراتیو در واقع همان هنر معماری آینه کاری سنتی است که با طرح و اشکال مدرن و جذاب در ساختمان انجام می شود. با نصب آینه های رنگی و جذاب دکوراتیو مدرن می توان ارزش معماری ساختمان را افزایش داد و جلوه دکوراسیون داخلی خانه را بیشتر کرد. از آینه های دکوراتیو مدرن می توان به عنوان تابلو بر روی دیوار نصب و اجرا کرد. انتخاب آینه های دکوراتیو مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی با طرح و رنگ، مدل متفاوت می تواند بازتاب و انعکاس نور را چند برابر کند و موجب زیبایی فضای پیرامون گردد. از کاربردی ترین انواع آینه های دکوراتیو مدرن در حال حاضر می توان به رنگ هایی از جمله مسی، طلایی، برنزی، نقره ای و غیره اشاره کرد. این نوع از آینه های دکوراتیو در بیشتر ساختمان هایی که به سبک مدرن طراحی شده اند مشاهده می شود.
از مهمترین کاربرد آینه های دکوراتیو مدرن در ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    روشن شدن فضای داخلی
•    افزایش ارتفاع دیوار و سقف
•    پوشش ایرادات موجود در دیوار
•    نور محیط را افزایش می دهد
•    افزایش وسعت فضای مورد نظر
با نصب آینه دکوراتیو مدرن در ساختمان می توان قسمت هایی از دیوار یا سقف را که دارای مشکل است پوشش داد تا هم عیب موجود را برطرف نماییم و هم جلوه و زیبایی خاصی را در فضا ایجاد کنیم. با نصب آینه های دکوراتیو همچنین فضای مورد نظر را بزرگ تر از اندازه واقعی خود نشان می دهیم زیرا زمانی که نور به آینه برخورد می کند و منعکس می شود آینه تصویر محیط را درون خود نشان می دهد، با نصب و قرارگیری صحیح آینه های دکوراتیو در ساختمان می توان با ایجاد خطای دید در بیننده، فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی در ذهن بیننده القا کرد. این روش برای آن دسته از خانه هایی که فضای کوچکی دارند می تواند انتخاب مناسبی باشد و طراحان داخلی در این موارد با انتخاب آینه های دکوراتیو زیبا و جذاب فضای مورد نظر را بزرگ و شیک نشان می دهند.

قیمت آینه کاری

آینه کاری از هنرهای زیبایی و جذاب مدرن و کلاسیک به شمار می رود که امروزه طرفداران بسیاری برای خود پیدا کرده است. دلیل اصلی اهمیت و استقبال افراد از این هنر در طراحی دکوراسیون داخلی هزینه مناسب و مقرون به صرفه آن است. قیمت و هزینه عملیات نصب و اجرای آینه های دکوراتیو در ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به مواردی چون نوع آینه، ابعاد و اندازه، طراحی و نوع ابزاری که برای نصب آن استفاده می شود، مدت زمان تحویل پروژه، برند آینه و شیشه و غیره اشاره کرد. با در نظر گرفتن این موارد می توان قیمت حدودی خرید و نصب آینه های دکوراتیو در ساختمان را محاسبه کرد. همچنین برای دریافت قیمت واقعی می توانید با شرکت های تولید کننده معتبر در این زمینه صحبت داشته باشید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.
هنر آینه کاری در کشور از مهمترین و قدیمی ترین هنرهای زیبایی محسوب می شود که از گذشته تا به امروز مورد توجه طراحان و معماران داخلی قرار گرفته است. آینه به عنوان عنصری جذاب و شیک برای جلوه خاص در محیط در طراحی دکوراسیون سنتی و مدرن کاربرد دارد. با پیشرفت تکنولوژی و تولید شیشه های رنگی در این زمینه نیز تحولاتی ایجاد شد که از مهمترین آن ها می توان به شیشه های دکوراتیو اشاره کرد که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های مختلف قابل مشاهده هستند. قیمت آینه های دکوراتیو در مقایسه با سایر المان های دکوری بسیار مناسب هستند و اغلب با توجه به ابعاد و اندازه، طراحی و نوع آینه، برند شرکت تولید کننده، نوع ابزار مورد استفاده در برش آینه و غیره قیمت گذاری می شوند. چنانچه قصد دارید در طراحی دکوراسیون داخلی از آینه های دکوراتیو استفاده کنید با مشاورین ما در ارتباط باشید.    
نمای خانه های ایرانی و عمارت ها از دیرباز پذیرای آینه کاری بوده و به آن جذابیت بسیار زیادی می بخشید. اکنون با الهام از همان نما ولی تلفیق آن با سبک مدرن گونه های نوینی از آینه کاری خلق شده است. دکوراسیونی که با آینه رقم بخورد بسیار چشم نواز و دیدنی خواهد بود، زیرا اشکال هندسی خاصی را با ترکیب آینه های شکسته شده ایجاد می کنند. چنان چه به دکوراسیونی همراه با آینه تمایل دارید، پیشنهاد می کنیم نمونه هایی که در این نوشتار گنجانده شده را با دقت تماشا کنید.
آینه کاری امروزه به یکی از ایده‌های فوق‌العاده جذاب تبدیل شده است که می‌تواند یک هنر برتر با هزینه مقرون به صرفه برای جذاب‌تر نشان دادن محیط پیرامون به حساب آید. در هر صورت مساحت و متراژ در خانه‌های بزرگ و کوچک ملاکی برای عدم استفاده از این هنر بی‌نظیر نیست. طرح‌های مدرن و کلاسیک در انواع آینه‌های برش خورده به بهترین شکل ممکن به کار می‌آید؛ چرا که با چسباندن تکه‎های متفاوت آینه شکل‌های فوق‌العاده زیبا می‌تواند علاوه بر تنوع قابل توجهی که دارد یک تزئین به صرفه، عالی، بادوام و مستحکم به شمار آید.

Print
6348 رتبه بندی این مطلب:
3.8

نظرات کاربران

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد

انتخابگر پوسته

آینه کاری
آینه کاری