آینه کهنه کاری ، آینه پتینه 

آینه کهنه کاری یا آینه پتینه نوعی از آینه دکوراتیو است که در طراحی داخلی ساختمان کاربرد دارد. در این نوع آینه‌ها فرایند پتینه کاری روی شیشه به گونه‌ای انجام می‌شود که محصول نهایی نوعی آینه رنگ‌آمیزی شده به صورت نامنظم و مانند آینه‌های کهنه و قدیمی باشد و به همین دلیل به آینه کهنه کاری یا آینه پتینه معروف است. در این مطلب قرار است به معرفی ویژگی های این نوع آینه‌ها بپردازیم و شما را با انواع آینه‌های موجود در بازار و هم‌چنین نکات مهم در خرید و قیمت‌گذاری آن آشنا کنیم. 

کهنه کاری آینه

کهنه کاری آینه در واقع ایجاد نقش و نگارهای سنتی و کلاسیک بر روی قسمت بازتاب‌دهنده‌ی آن است. آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در گذشته بیشتر از نوع آینه‌های کاربردی بود ولی امروزه در چیدمان داخلی منزل به عنوان یک وسیله‌ی تزئینی کاربرد پیدا کرده است. این آینه‌ها قابلیت طراحی‌، ‌رنگ‌آمیزی و برش با توجه به نیاز و سلیقه‌ی مشتریان را دارند. در واقع امروزه این نوع آینه‌ها هم جزئی از دکوراسیون داخلی لوکس و متمایز شده‌اند و هم موجب درخشندگی بیشتر و جلوه‌ی نور در فضای داخلی ساختمان می‌باشند. 

قیمت آینه کهنه کاری شده

آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است. چندین عامل مهم وجود دارد که می‌تواند در تعیین قیمت این نوع آینه‌ها موثر باشد. اولین عامل جنس و کیفیت آینه است. روشن است که آینه‌های وارداتی در مقایسه با آینه‌های ساخت ایران دارای قیمت بالاتری هستند. برای مثال آینه‌های کریستالی مخصوصا کریستال بلژیک با قیمت‌های بالاتری به فروش می‌رسند.
یکی دیگر از عواملی که در افزایش یا کاهش قیمت آینه کهنه کاری یا آینه پتینه موثر است، جنس قاب آینه می‌باشد. قیمت قاب‌های چوبی به خصوص اگر دارای حکاکی باشد در مقایسه با قاب‌های فلزی بسیار بالاتر خواهد بود. به علاوه  نوع برش و طرح و رنگ آینه نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت آن است. به طوری که هرچه برش‌ها و طرح‌ها دارای ظرافت هنری بیشتری باشد، در افزایش قیمت موثر خواهد بود. در نهایت عواملی مانند ابعاد آینه، هزینه‌ی حمل و نصب آن نیز در هزینه پرداختی شما موثر هستند. 

آینه پتینه کاری

آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در واقع کار بر روی آینه و تهیه و آماده‌سازی آن با استفاده از نقش‌های سنتی است. به گونه‌ای که آینه‌های ساده امروزی به المانی دکوراتیو تبدیل می‌شود که به نظر می‌رسد از سال‌های گذشته باقی مانده است. این نوع آینه در طراحی دکوراسیون داخلی امروزی به منظور ایجاد فضایی خاص و لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

کاربرد آینه پتینه

همان‌گونه که گفتیم، آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در طراحی داخلی منازل کاربرد دارد به گونه‌ای که در هر قسمت از فضای داخلی منزل می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در اتاق نشیمن موجب طراحی این فضا به سبک کلاسیک و لوکس می‌شود. این نوع آینه‌ها به دلیل عدم وضوح در نمایش تصاویر و قابلیت‌های دکوراتیو، برای فضاهایی مانند آشپزخانه به عنوان مثال فضای بین کابینت‌ها یا پشتی گاز نیز مناسب هستند. به علاوه به دلیل ضرورت وجود آینه در سرویس بهداشتی، استفاده از آینه کهنه کاری یا آینه پتینه در کنار آینه اصلی یا به عنوان پوشش فضای دیوار اطراف روشویی، به جای استفاده از سرامیک و کاشی جلوه‌ی خاصی به این فضا خواهد بخشید. 

خرید آینه پتینه

برای این‌که خرید دکوراتیو مناسبی برای طراحی فضای منزل خود با این آینه‌ها داشته باشید، لازم است پیش از خرید این محصول به برخی نکات مهم توجه کرده و مدنظر قرار دهید. مهم‌ترین نکات در خرید آینه کهنه کاری یا آینه پتینه شامل موارد زیر است.

توجه به ابعاد مورد نظر: همان‌گونه که اشاره شد، این نوع آینه‌ها در طرح‌ها و ابعاد مختلف طراحی و تولید می‌شوند. به همین دلیل لازم است پیش از خرید، متراژ و سطح مورد نظر را بررسی کرده و سپس به انتخاب آینه‌ای متناسب با محل نصب اقدام نمایید. 
اندازه: اندازه‌ی آینه‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی نقش مهمی ایفا می‌کند و به همین دلیل لازم است پیش از خرید در نظر گرفته شوند. برای مثال آینه‌های تمام قد و دارای ابعاد بزرگ‌‌تر در بزرگ‌تر نشان دادن فضا  موثر هستند. به طور کلی اندازه‌‌ی آینه‌ها باید با توجه به کاربرد و فضای مورد نصب انتخاب شوند.
قیمت: همان‌گونه که گفتیم، قیمت آینه کهنه کاری یا آینه پتینه با توجه به طرح، اندازه، جنس و غیره تعیین می‌شود و در زمان خرید لازم است به کلیه‌ی این موارد توجه کنید. به علاوه چگونگی حمل و نصب مناسب این آینه‌ها نیز اهمیت زیادی دارد و باید به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی در نظر گرفته شوند. 
جنس آینه: در مورد جنس قبلا صحبت کردیم. نکته‌ی قابل توجه در این بخش توجه به اصل بودن جنس در صورت انتخاب جنس‌های کریستال یا وارداتی است. برای این منظور می‌توانید مواردی مانند کشور سازنده و فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید را در نظر گرفته و به نمایندگی‌ها یا فروشگاه‌های مورد اعتماد مراجعه نمایید. 
رنگ: رنگ انتخابی مربوط به تم طرح انجام شده بر روی آینه کهنه کاری یا آینه پتینه به دلیل تاثیر زیادی که در طراحی دکوراسیون فضای مورد نظر دارد و هم‌چنین مواردی مانند روانشناسی رنگ و ترکیب رنگ بسیار مهم است. 
طرح و تراش: همان‌گونه که گفتیم، هرچه طرح ظریف‌تر و یا تراش بر روی آینه کار شده باشد، در افزایش کیفیت، زیبایی و جلوه‌ی محصول مورد نظر در فضای نصب تاثیر بیشتری دارد. 

آینه پتینه دکوراتیو

آینه پتینه در واقع ترکیب سنت و مدرنیته است. به دلیل این که جلوه‌ای قدیمی به آیینه مورد نظر می‌دهد و به همین دلیل است که از آن با نام هنر کهنه کاری یا آنتیک نیز نام برده می‌شود.  آینه کهنه کاری یا آینه پتینه به دلیل اجرای طرح‌های خاص و استفاده از نقش و نگارهای سنتی و تاریخی می‌تواند به عنوان یک المان دکوراتیو خاص حتی در آینه‌کاری و دیزاین فضاهایی مانند کافه‌ها و رستوران‌ها، موزه‌ها و غیره نیز مورد استفاده قرار گیرد. این هنر کاملا ایرانی و در واقع از ابتکارات هنرمندان ایرانی محسوب می‌شود که قدمت آن به معماری دوره‌ی ساسانیان می‌رسد. 

آینه پتینه چوبی

همان‌گونه که در بخش قیمت آینه‌ها توضیح دادیم، یکی از کاربردهای آینه کهنه کاری یا آینه پتینه برای طراحی داخلی استفاده از آن با فریم‌های چوبی ساده یا حکاکی‌شده است که در این صورت به چنین محصولی آینه پتینه چوبی گفته می‌شود و با افزایش تاثیر کلاسیک و لوکس آینه، موجب چند برابر شدن جلوه و جذابیت آن خواهد شد. 

قیمت آینه پتینه 

قیمت آینه پتینه با توجه به عواملی مانند تنوع در طرح‌، رنگ‌، و جنس تعیین می‌شود. به گونه‌ای که هرچه جنس آینه‌ی اصلی که کار پتینه یا کهنه کاری بر روی آن انجام گرفته بهتر باشد، قیمت کار نهایی بالاتر خواهد بود. هم‌چنین هرچه برش‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های خاص‌تری در فرایند پتینه‌کاری مورد استفاده قرار گرفته‌ باشد نیز، قیمت کار نهایی بیشتر خواهد بود و برعکس. سایر عوامل موثر بر قیمت این نوع آینه‌ها عبارتند از ابعاد، هزینه‌ی حمل و نصب.
یکی دیگر از نکات مهم که تاثیر زیادی در قیمت آینه کهنه کاری یا آینه پتینه دارد، سفارشی بودن یا یونیک بودن طرح اجرا شده بر روی محصول است. به این صورت که گاهی مشتری طرح یا نقش مورد نظر خود را به طراح ارائه می‌دهد تا به صورت شخصی‌سازی شده آن را دریافت کند و در این صورت روشن است که هزینه نهایی بالاتر خواهد بود.

‌خرید آینه کهنه کاری شده 

در خرید این نوع آینه‌ها لازم است ابتدا به کاربری و فضایی که قرار است برای طراحی آن از آینه کهنه کاری استفاده شود توجه کنید و انتخاب خود را بر مبنای هدف طراحی و تناسب محصول نهایی با سایر المان‌های فضای مورد نظر انجام دهید. برای تحقق این هدف می‌توانید رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها، طرح‌ها، جنس آینه و هم‌چنین ابعاد مناسب آینه برای فضا را در نظر بگیرید. در نهایت لازم است قیمت آینه‌های موجود در بازار که مشخصات مورد نظر شما را دارا می‌باشند را با هم مقایسه کرده و با در نظر گرفتن بودجه‌ی منطقی مورد نظرتان، انتخابی مناسب و به صرفه داشته باشید. البته روشن است که به دلیل خاصیت لوکس بودن و متمایز بودن این آینه‌ها بودجه‌ی تخصیص داده شده نباید پایین باشد. 

در نهایت اگر به سبک‌های طراحی و چیدمان متفاوت و خاص مانند کلاسیک و لاکچری علاقه دارید، استفاده از این نوع آینه‌های دکوراتیو می‌تواند برای استفاده در کلیه‌ی فضاهای منزل شما از درب ورودی تا لابی و اتاق نشیمن، هم‌چنین آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی و حتی حمام انتخاب مناسبی باشد. به دلیل این‌که نمادی از آنتیک بودن و خاص بودن سلیقه و شخصیت صاحب خانه را به میهمانان نشان می‌دهد. 

آینه پتینه در دکوراسیون خانه ها

براستی استفاده از آینه پتینه در دکوراسیون خانه ها و ادارات و اماکن دیگر چه زیباست و چقدر خوب می تواند دلها را به سوی خود جذب کرده و احساس شعف و شادی به انسان دهد.صنعت گران و شیشه گران در حال حاضر کار زیبایی انجام داده اند که البته بنا برا تغییر سائقه مشتریان بوده است و آن استفاده از آینه پتینه و طراحی های قدیمی و نگاره های قدیکی بوده است و این نسان می دهد مردم ما به فرهنگشان علاقه دارند و حس خاصی نسبت به آینه پتینه به دلیل وجود نگاره های کهن در آن دارند.اینه پتینه در کنار لوازم تزیینی قدیمی در هر خانه ای می تواند به کار رود چرا که کلا آینه پتینه هارمونی خوبی با وسائلی که در گذشته ساخته شده اند دارند و من جمله می توان از عتیقه جات هم نام برد که در کنار آینه پتینه نمای زیبایی به هر خانه ای می دهند.چگونه آینه پتینه ساخته می شود؟خوب ابتدا به ساکن باید آینه را بریده و طبق طرحی که مشتری داده است پیاده سازی آینه پتینه انجام شود.یعنی اول مشتری می اید و می گوید که آینه پتینه چند در چند می خواهد و سپس بنابر خواست مشتری کار ساخت آینه پتینه انجام شده ومی توانیم از این آینه در خانه و یا دیگر اماکن و ادارات استفاده کنیم.وقتی کار برش اندازه های طول و عرض آینه تمام شد،تازه وارد کار ساخت نگاره ها و نقش های آینه پتینه می شویم که مرحله بسیار حساس و وقت گیری می باشد.

برای دریافت مشاوره برای خرید آینه و شیشه رنگی و انواع دیگر شیشه ها می توانید با ایران لاکوبل تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

متخصصان دکوپاژ می توانند این کار را انجام دهند و در نتیجه انواع طرح ها را می توان با استفاده از این روش روی شییشه و سفال و آینه که نام بردیم استفاده نمود.آینه زیباست و انسان زیبایی را دوست دارد و از آن گذشته انسان خودش را دوست دارد و لذا آینه پتینه می تواند به حس دوست داشتن انسان کمک کند.

دکوپاژ در آینه پتینه

در حین انجام کار ممکن است سفارش دهنده بارها جهت آماده شدن آینه پتینه اش تماس بگیرد و حتی از کندی کار هم گله کند اما این فرآیند ساخت این نوع آینه است و در همه جا زمانی که ساختش می خواهد طولانی خواهد بود لذا مشتری باید صبور بوده و تحمل نماید و در عوض از نتیجه کار راضی خواهد بود.آینه پتینه ظرافت های خاص خودش را دارد و می توانیم به عنوان نمونه از پتینه کاری روی شکل فرم ها و قاب های آن نام ببریم.در تولیداین نوع آینه از روشی استفاده می شود که مهارت خاصی می خواهد و دکوپاژ نام دارد

آینه پتینه

آینه پتینه

 

برای اینکه خانه مان را زیباتر کنیم و بتوانیم نیازهای درونی و روحی مان را ارضا کنیم باید دکوراسیون خانه مان را زیبا و با سلیقه چیدمان کنیم و از هر وسیله به نحو احسن و در جای خودش استفاده نماییم و اینکار موجب می شود که نمای ساختمان و داخل خانه زیباتر وفراخ تر شود و کلا استفاده از آینه ها و علی الخصوص آینه پتینه نمای زیبا و شیک داخل خانه خواهد شد. آینه پتینه آینه ای است دکوری که دکوراتیو نام دارد و می توانیم انواع استفاده ها را از این آینه ببریم.این آینه از مواد خاص و زیبایی ساخته شده است و می تواند زیبایی خانه ها را چند برابر کند.این آینه نمای متفاوتی دارد و کلا اغلب طراحان خبره و کسانی که کار دکوراسیون خانه انجام می دهند از این آینه ها استفاده نموده و به آن علاقه خاصی دارند.آینه پتینه جای خودش را در دل های مردم باز نموده و همه را با زیبایی خیره کننده خودش مسحور و انگشت به دهان می گذارد.البته تولید آینه پتینه فرآیندی وقت گیر و کند می باشد و می تواند زمان زادی را به خود اختصاص دهد اما نتیجه و حاصل کار آنقدر جذاب و زیبا است که ارزش هر گونه زمان گذاشتنی را دارد و لذا باید برای تولید آینه پتینه طراحانی را استخدام کرد که بتوانند از پس کارهای ظریف که دقت بالایی می طلبد برآیند و تخصص لازم را داشته باشند و طراحی آینه ی پتینه در گذشته بوده باشند.ساخت آینه پتینه از دیرباز در فرهنگ و هنر ایران وجود داشته است و در آن از انواع نگاره های خاص فرهنگ ایرانی استفاده شده است و این آینه ها انسان را به یاد نگاره های بکار رفته در بناهای کهن ایرانی می اندازند.

برای اطلاع از قیمت شیشه و آینه و انواع شیشه های دیگر با ایران لاکوبل تماس گرفته و از جدید ترین قیمت ها با خبر شوید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 
آینه پتینه
آینه پتینه